|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nakup violine
13.5.2013 15:30:18   
kekec in mojca
Se kdo od vas spozna na violine?

Malemu kupujemo violino polovinko in bi rada vedela, na kaj naj pazim, da ne bi ravno vzeli kakšne slabe, ki otroku jemlje veselje.

Učiteljica je sicer predlagala SieLam Divertimento, jaz pa ne vem niti tega, kje v Sloveniji se da kupit.

A je ta Divertimento kaj boljši od Yamahinih violin?

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nakup violine
13.5.2013 22:09:41   
anikabd
SieLam je kitajska industrijska violina najslabše možne kvalitete. Če želiš, da tvoj mali preneha igrati violino je to prava izbirauser posted image . Cena violine je sicer 150€ s slabimi kitajskimi strunami, nove primerne strune so od 30€ naprej. Problem teh novih violin (predvsem kitajskih) je še, da tehnično niso urejene (višin strun, kobilica, duša...). Če ne želiš da otrok trpi pri igri moraš plačati za popravilo vsaj še 50-80€. Torej vse skupaj caa. 250€ za slabo kvaliteto tona. Povrh vsega pa bo otrok prerasel 1/2 in jo boš zelo težko prodala, mogoče na bolhi za 50-70€.
Če želiš da mali še naprej igra violino se oglasih v ateljeju DEMŠAR v LJ. Tam imajo sistem leasing. To pomeni, da si otroci za dobo šolanja brezplačno izposodijo ročno izdelane instrumente narejene v njihovi delavnici z visoko kvaliteto tona kakor tudi izdelka, starši pa v naprej plačajo celinski instrument, ki ostane trajna last ko otrok dovolj zraste. Cena je 1600€ vendar prodajajo tudi na obroke. Skratka ti v naprej plačaš celinski insrument otrok pa bo brezplačno dobil obe violini (1/2 in 3/4) do celinke. Vedno poleg instrumenta dobiš še lok, etui, mostiček in podbradnik.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nakup violine
13.5.2013 23:11:35   
mateyka
http://med.over.net/forum5/read.php?151,5161895

tukaj tudi sposojajo in otrok lahko raste z violino
http://www.lastra.si/Web/Informative/RentalsOfInstruments.aspx?mid=3


(odgovor članu anikabd)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nakup violine
14.5.2013 7:04:29   
bskrle
Tudi mene čudi,da bi violino kupili, v GŠ in drugje violine sposojajo.
Saj otrok godala hitro preraste

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nakup violine
14.5.2013 20:28:36   
urška
pri nas violine, do celinke sposojajo. celinko moraš pa kupit.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nakup violine
14.5.2013 20:34:44   
ronja
Ne spoznam se ravno kaj dosti na violine, vem pa, da ni fajn igrat na inštrument, ki se razglašuje:) in upam, da ti bo tole kaj pomagalo: vstari Lj. (Žabjak) imajo goslarnico, kjer sami izdelujejo godala in tam je tak sistem: starš se obveže (ne vem točno, kako, verjetno založiš kaj), da bo kupil tavelik inštrument (torej celiko), ko bo otrok prišel do njega, pred tem pa mu ta godalnica daje v posojo polovinke, tričetrtinke... tako ni treba kupovat vsake posebej in otrok dobi vsakič njemu primerno velik inštrument. Tule je kontakt.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nakup violine
14.5.2013 20:37:31   
ronja
Da pa še prislinim svoje vprašanje: iščem otroško kitaro, ki ne bi bila igrača in ne bi stala toliko kot tavelike (take dobiš v trgovinah z inštrumenti, samo toliko mi je malo veliko za dat za par let...) Ne pa igrače, iščem inštrument, ki se ga da uglasit, da mi ne bo otroku posluha uničeval, če bo že naša ušesa:D. Ali tudi to kje sposojajo? Tavelika si ful želi igrat kitaro, pa je še čist premala za mojo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nakup violine
14.5.2013 20:47:38   
kekec in mojca
user posted image O, zlate ste, hvala za odgovore.

Saj tudi v naši GŠ izposojajo violine, vendar izgleda, da bomo imeli 2 violinista (tudi tamali je blazno navdušen nad violino) in v tem primeru se nam bo bolj izplačalo, da violino kupimo, kot pa da na leto plačamo 180 €.

Za mojstra Demšarja sem že slišala, nisem pa vedela, da deluje po takšnem sistemu! Tudi to bi se splačalo vprašat.






_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nakup violine
14.5.2013 22:06:45   
mate0ja
Ronja, kitaro znajo tudi Denšarji narest. Sm eno njihovo vidla in zelo luštno zgleda in zveni.

< Sporočilo je popravil mate0ja -- 14.5.2013 22:13:25 >


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nakup violine
15.5.2013 20:02:38   
ronja
Nope, sem ga vprašala, pa pravi, da kitar ne delajo. Sicer pa sama dve veliki kitari že imam in ne rabim še ene, tako da ne bi kupovala na tak sistem. Iščem nekaj, kar bi bilo cenejše od tavelike, a vendar dovolj dobro, da bi se lepo dalo uglasit, ni pa treba, da ej ravno koncertni zvok, glavno, da otroku ne kvari posluha.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nakup violine
15.5.2013 20:32:46   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nope, sem ga vprašala, pa pravi, da kitar ne delajo. Sicer pa sama dve veliki kitari že imam in ne rabim še ene, tako da ne bi kupovala na tak sistem. Iščem nekaj, kar bi bilo cenejše od tavelike, a vendar dovolj dobro, da bi se lepo dalo uglasit, ni pa treba, da ej ravno koncertni zvok, glavno, da otroku ne kvari posluha.

Mogoče tole: http://www.melodija.si/kitare-in-brenkala/klasicne/1-4-klasicne-kitare/kitara-klasicna-tenson-1-4

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nakup violine
19.5.2013 8:11:25   
Čebel@
Ronja kaj pa tole: http://www.malcki-palcki.si/index.php/igracke/dru/kitara-sevi.html

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nakup violine
20.5.2013 10:00:01   
ronja
Hvala punci, nekaj sem že iskala, teh dveh pa takrat nsiem našla. Prva bi bila fajn, ampak bi si nekak želela ceno tadrugeuser posted image , ta je pa igrača in te se navadno ne dajo uglasit. Enkrat sem našla eno, ki je bila nek ok presek, vendar je niso imeli na zalogi, potem so jo pa čisto ukinili... Upam, da najdem kaj. Na bolhi je ena za 40€, ki je stala v Merkatorju 45€... Mi je žal, da je nisem takrat kar kupila, samo sem želela še mnenje učitelja za kitaro, potem je pa niso več imeli... No, če bom še dolgo iskala, bo že dovolj velika za tapravo, pa samo kapodaster kupimuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nakup violine
21.5.2013 15:25:08   
Bakfark
Če za mnenje sprašuješ učitelja za kitaro predvidevam, da si otroka vpisala v glasbeno šolo/tečaj. Pomeni, da je dete dovolj staro, da mu kupiš 3/4. Moje mnenje - nikakor ne kupuj nekaj s čimer se učitelj ne strinja - načeloma ljudje vedo zakaj.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nakup violine
21.5.2013 16:38:28   
ronja
Če za mnenje sprašuješ učitelja za kitaro predvidevam, da si otroka vpisala v glasbeno šolo/tečaj.

Ne, to je moj učitelj za kitarouser posted image , še zadnji letnik 10letke mi manjka, prejšnjega sem končala tik pred porodom taprve, vmes je pa kitara malo čakala na boljše čase (sem vsakič mislila, zdaj pa bo čas zanjo, pa sem bila spet noseča:D)...

Učila bi jo zaenkrat sama, ker si mala želi igrat, ne želi pa se zaenkrat učit pri kom drugem, noče nikamor hodit (tudi to sem se prej pozanimala, če se mu zdi, da dovolj znam, predno se kdo (ne ti, kdo drug) usaja;)

Vsekakor ne bi vzela nečesa, kar bi mi on odsvetoval, ker je res dober in ve, kaj govori:). On sicer pravi, da je brezveze kaj dosti zapravljat za otroške kitare, ker lahko kmalu igrajo na taveliko (niti ne 3/4, ampak prav taveliko), pač s kapodastrom. Vendar pri moji mali je zaenkrat problem to, da dobesedno čez kitaro ne spravi roke, da bi lahko normalno brenkala in potem jo nagiba, če hoče videt svojo roko, potem pa z levo ne pride okoli, da bi kako struno prijela...

Dete je sicer staro "že" 5 let, vendar je še bolj majhno za svojo starost, tako da bi zaenkrat polovinka prišla v poštev - tudi ko sem preštudirala pol neta s temi raznoraznimi tabelami velikosti, povsod pade krepko sem, ni niti približno na meji... Ne vem - nekateri učitelji zelo zagovarjajo tamale kitare, da se otrok lažje nauči pravilno držat roko, drugi da je boljše takoj na taveliko...
predvidevam, da si otroka vpisala v glasbeno šolo/tečaj. Pomeni, da je


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nakup violine
21.5.2013 21:26:29   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

... Ne vem - nekateri učitelji zelo zagovarjajo tamale kitare, da se otrok lažje nauči pravilno držat roko, drugi da je boljše takoj na taveliko...


Zakaj mučit otroka po nepotrebnem. Igraš lahko toliko kolikor primeš, če je roka majhna ne more niti zaobjeti celotnega vratu, razpon med polji je preširok, da bi se sploh lahko držali akordi. Moje dete je staro 10 let, nižje rasti, pa še vedno piči 3/4. Kot kaže še bo kar nekaj časa.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nakup violine
21.5.2013 23:53:03   
ronja
Zakaj mučit otroka po nepotrebnem. Igraš lahko toliko kolikor primeš, če je roka majhna ne more niti zaobjeti celotnega vratu, razpon med polji je preširok, da bi se sploh lahko držali akordi.

Ja, tak nekak tudi sama razmišljam, zato pa tudi iščem kitaro zanjo, kljub temu, da je bil strokovni odgovor, da nima smisla. Se spomnim, da ko sem sama začela, mi je bila tudi še malo velika, pa sem bila že večja (konec OŠ, sem prešaltala na kitaro po zaključenem klavirju). Nočem neke igrače, ki se razglašuje, ker s tem samo otroku posluh uničuješ, iščem pa kako cenejšo varianto, ker s svojo izobrazbo v gospodarstvu trenutno nimam ravno veliko možnosti, JU pa tak ne zaposlujeuser posted image . Dobre tamale kitare stanejo toliko kot tavelike, to mi je jasno... Bi nekaj, kar bom sicer morala vsakič uglasit, ker se bo razglaševalo vmes, vendar pa bo vsaj potem prav uglašeno (ker kake čip variante se sploh ne dajo dobro uglasit in tistega že meni ni za poslušat:D, tudi če odmislim škodo za tamalo).

PS: kje in katero kitaro si ti kupil svoji mali? (že 10 let ma? madona gre hitro, se spomnim, ko si bil vesel, ko je mela 4. rojstni dan:) mi je bilo prav ganljivo:)

< Sporočilo je popravil ronja -- 21.5.2013 23:54:14 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nakup violine
22.5.2013 9:04:05   
Bakfark
Govorim o sinu, hčera je mlajša.

Najprej smo kupili navadno 3/4, našel v Italiji za majhen denar (50 EUR), vprašal učitelja če se strinja, da ne kupujemo Ibanez ali Yamaho za cca. 115-130 kolikor stanejo. Se je strinjal, ni imel nič proti. Potem se je le izkazalo, da ta kitara ne bo zadostovala, ker smo že čez nekaj mesecev otroka začeli pripravljat na tekmovanje. Zdaj, ne vem, ali je bil razlog ta, da na tekmovanje že zaradi "ugleda" ne moreš s kitajsko poceni kitaro ali je bila posredi tehnična vprašljivost iste, skratka na koncu smo morali - bilo je svetovano - kupiti Alhambro za 300 EUR. Da bi se na koncu, po enem letu tudi Alhambra izkazala za nezanesljivo - problem uglaševanja. Po raznih pogovorih z ljudmi z izkušnjami sem na koncu ugotovil, da je pri klasičnih kitarah velik rizik. Niti cena očitno več ni garant dobre kvalitete.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 22.5.2013 9:05:14 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nakup violine
22.5.2013 9:24:34   
ronja
ups, pardon, nisem vedela, da imaš dva:). Čestitke sinu, upam, držim pesti za tekmovanja, sicer pa je tak glavno, da uživa:)

Po raznih pogovorih z ljudmi z izkušnjami sem na koncu ugotovil, da je pri klasičnih kitarah velik rizik. Niti cena očitno več ni garant dobre kvalitete.

Ja, to je res, poznam par kitar, ki so bile salamensko drage, pa niso ravno vzor kvalitete... Sama imam 2 yamahi in mi všeč ta firma ravno zato, ker so večinoma še kar dosledni pri kvaliteti - veš približno kaj dobiš, vsaj tako je bilo baje takrat, ko sem dobila kitaro (a while ago - beri cca 10-20 let:D), vem, da se to lahko hitro spremeni... Sem zadovoljna z njo in sem preigrala celo osnovno in 3/4 srednje glasbene z njo (en letnik mi ša manjka, samo ni prvo na listi žal). Prej sem imela sestrino Melodijo al kaj vem kaj, pa je bila razlika ooooočitna, se še zdaj spomnim tiste trikotne škatle pod smrekico, kaj sem bila vesela!user posted image Eno najlepših daril ever!

Samo kot si rekel - yamahe niso glih poceni... 100€ pa je malo veliko, če še ne vem, a jo bo to držalo (sicer jo pol leta že drži in si navadno niti ne premišljuje, pa mogoče bi jo tudi tamaladva kasneje kdaj vzela v roke... meh, bolj ko razmišljam, manj vem:D). Moj učitelj pa je rekel, da če že kupujem tamalo, potem naj eno poceni, ker jo bo tako kmalu prerasla in da on svoji mali (enako stara kot moja:) še ni dal kitare v roke. Samo njegova mu ne teži, da bi ful rada, moja pa:D. In se potem matra z uno veliko in ne more nič in mi je mal hudo jo matrat ali pa zabit, da je pač premala, pa konc (vem, da to ful ni fajn, ko nečesa ne moreš/ne smeš, ker si premali:D).

Problem je, ker sem poklicala po moje v vse bližnje trgovine in nikjer nimajo kake otroške za poizkusit - da jo lahko vzamem v roke in vsaj vidim, kako je narejena, iz česa je kobilica, kako natančno so prečke narejene... Prek spleta nekaj naročit, česar še vidla nisem, mi je mal riski, že tako je loterija, kot si sam napisal... Za poizkusit imajo samo eno za 400€, toliko pa res nimam, tok moji obe skup nista staliuser posted image . Sicer pa enkrat, ko se zvlečemo iz krize, pa tamali mal zrastejo, da bom mela čas... dobim pa saksofon - šparam zanj že od srednje šole, pa je vedno nekaj bolj pomembnegauser posted image ...

Imela sem sicer še tretjo idejo - da kupim ukulele ali banjo - ta bi bil potem tudi za nas čisto uporaben, zanjo pa tudi, ker je pač original velikost manjša...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nakup violine
6.6.2013 21:13:48   
dskubin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Imela sem sicer še tretjo idejo - da kupim ukulele ali banjo

Edini minus, da en fajn ukulele ni dost manj, kot kitara ;) Smo mi lani kupovali, pa prešnjofali vse živo, sprobali ni da ni... vse pod 120 evrov je tko tko...

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nakup violine
7.6.2013 10:03:24   
ronja
Edini minus, da en fajn ukulele ni dost manj, kot kitara ;) Smo mi lani kupovali, pa prešnjofali vse živo, sprobali ni da ni... vse pod 120 evrov je tko tko...

Ja, vem, samo bi bil pa uporaben še kasneje za nas oz. ga ne bi otrok prerasel.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?