|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kateri avto 2
30.9.2013 13:52:31   
constanca

Pred kratkim sem brala eno staro temo z istim naslovom in se prav nasmejala. Kaj se lahko razvije iz enega vprasanja, sploh ce se zacno moski o avtih pogovarjat:)

No, in ker imamo od takrat vsi ze nekaj kilometrine vec, jaz pa sem cisto zgubljena v vsej ponudbi avtov, vas malo sprasujem kaj vozite in s cim ste zadovoljne.

Zdaj imamo fabio. Je cisto ok, ampak je ze res stara. Saj lahko vzamemo spet fabio, ampak mene mika sprememba.
Avte slabo poznam (v smislu, da se kdaj vozim se s kaksim drugim avtom itd). Bo pa avto v glavnem v uporabi za na krajse proge, za dva otroka in cok in pok, ki sodi zraven.

Mi lahko prosim date primer kaksnega dobrega avta v cenovnem razredu prb. kot je fabia karavan? Pa da avto ni prav posastno dolg, ampak tudi ne spredaj prevec kratek, ker se mi zdi, da potem ni vec tako varen (moja ideja pac, ne vem, ce drzi).

Da vidimo, kaj vozite mamice oz. kaj vam bi;)

Hvala!






Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 15:08:13   
Anonimen
Nižji cenovni rang se splača Kie pogledat ... imajo dost opreme za normalen denar pa še 7 let garancije, kar je pri drugih znamkah še skoraj SF ... potem Toyota je zdaj spustila na trg Aurisa karavana, ki se ga dobi se mi zdi od 13.000€ naprej pa ima v svojem razredu največji kufer (edino ena honda, ki v kratkem pride na trg, bo imela par L večjega) ... mi je pa pri Toyoti kul, ker ima že čist osnovna oprema kar se varnosti tiče vse vključeno, boljše opreme nadgrajujejo osnovno samo v udobju.

(odgovor članu constanca)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 15:10:08   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: constanca


Mi lahko prosim date primer kaksnega dobrega avta v cenovnem razredu prb. kot je fabia karavan? Pa da avto ni prav posastno dolg, ampak tudi ne spredaj prevec kratek, ker se mi zdi, da potem ni vec tako varen (moja ideja pac, ne vem, ce drzi).


Kot prvo me zanima tvoja izkušnja s Fabio?
Če je odgovor, da si zadovoljna s Škodo...
Če si imela bencinarja, si nabavi diesel, ne rabi biti TDI, ne rabi biti karavan, pa naj bo mlajši letnik raje, če ti kak euro ostane.

Drugega avta, ki bi bil v tem cenovnem razredu in tako kvaliteten kot Škoda ... ne poznam user posted image

... če pa še menjaš model in barvo in ostaneš pri Škodi... saj je sprememba, a ne? user posted image

Delujem že, kot da delam na Škodi, totalna  reklama user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 30.9.2013 15:12:26 >

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 15:14:27   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: constanca


Mi lahko prosim date primer kaksnega dobrega avta v cenovnem razredu prb. kot je fabia karavan? Pa da avto ni prav posastno dolg, ampak tudi ne spredaj prevec kratek, ker se mi zdi, da potem ni vec tako varen (moja ideja pac, ne vem, ce drzi).


Kot prvo me zanima tvoja izkušnja s Fabio?
Če je odgovor, da si zadovoljna s Škodo...
Če si imela bencinarja, si nabavi diesel, ne rabi biti TDI, ne rabi biti karavan, pa naj bo mlajši letnik raje, če ti kak euro ostane.

Drugega avta, ki bi bil v tem cenovnem razredu in tako kvaliteten kot Škoda ... ne poznam user posted image

... če pa še menjaš model in barvo in ostaneš pri Škodi... saj je sprememba, a ne? user posted image

Delujem že, kot da delam na Škodi, totalna  reklama user posted image

Če je napisala, da bo avto za kratke relacije, potem dizel odpade ... dizli se ti v finančnem smislu povrnejo, če delaš vsaj 50.000km/leto ...

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 15:18:52   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Če je napisala, da bo avto za kratke relacije, potem dizel odpade ... dizli se ti v finančnem smislu povrnejo, če delaš vsaj 50.000km/leto ...



Ok, pa ni diesel user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 15:21:59   
magdalenica
Naš favorit v primeru potrebe po hitri zamenjavi avtomobila je clio grandtour (okoli 12.000 eur).

Je cenovno dostopen (manjši) karavan, po uradnih podatkih precej varčen. Nihče od naju z možem nima žilice za redne zamenjave rabljenih avtomobilov, s servisi se nama tudi ne ljubi konstantno ukvarjati, zato bi kupila nov avto (glede na svoje in ga imela 10+ let (od tega predvideno brez skrbi vsaj 7 let).

Stanje zdaj: 12 let star "peglezen" z realno porabo bencina 10 L/100 km (tržna vrednost: 1500 eur, v zadnjem letu kompletno obnovljene zavore, jermena, vodna črpalka ...). Ne kaže, da bi razpadel, je pa majhen in požrešen.

Potrebe po avtomobilu: živimo v (najlepšem) mestu, imamo en sam avto in skoraj 2 otroka. Na račun družinske logistike (dom, varstvo otroka in najini službi na čist kontra predelih mesta) vsakodnevno naredimo okoli 45 km (oz. 15.000-20.000 km letno). Zgornji primer se nama tako zdi še kar optimalen kompromis med varčnostjo, dostopnostjo in prostornostjo.

otika - toyota auris karavan je kar lepo od 14.500 naprej. Podobnega cenovnega ranga torej kot Hyunday i30 karavan ali skoda roomster.


< Sporočilo je popravil magdalenica -- 30.9.2013 15:28:32 >

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 15:53:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: magdalenica

otika - toyota auris karavan je kar lepo od 14.500 naprej. Podobnega cenovnega ranga torej kot Hyunday i30 karavan ali skoda roomster.


Ok se pardoniram ... sva menjala avto mal preden je prišel ta avris ven, pa še ni bilo točnih cen in nama je v salonu rekel da bo predvidoma od cca. 13.000€ naprej ... so bila pač predvidevanja za 1500€ napačna ... sam kot sem rekla, pri Toyoti osnovni model nima naprimer nič manjšega števila zračnih blazin kot model z najboljšo opremo, ker ima osnovni model kar se varnosti tiče že vse vključeno ... pol se pa dodajajo razne komoditete ala kromirani dodatki, ogrevani sedeži, panoramska streha, ...

< Sporočilo je popravil Otika -- 30.9.2013 15:58:26 >

(odgovor članu magdalenica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 15:57:16   
enea
jaz imam sedaj R laguno, navadno, ne karavan,... sedaj gledamo pa C picasso, bo pa družinski avto, in predvsem zaradi mene in mojega hrbta višji,... ne daljši user posted image

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 16:30:55   
mojcaziga
Jaz imam kot drugi avto C3 Picasso. Všeč so mi višji avti, še vedno ni prevelik za vožnjo o mestu, želela pa sem tudi avto, ki bi imel dovolj prtljažnega prostora (hkrati pa nisem želela prevelikega/predolgega avtomobila user posted image ). Je pa res, da najbolj varčen bencinar ni user posted image . Najvažneje pa je bilo, da mi je bil všeč user posted image

lp

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 18:19:47   
aknela123
Mi imamo velikega družinskega (3 mali otroci) Forda Galaxy, in manjšega Nissan Note. Ko ne prevažam jaz vseh treh otrok, se takoj zagrebem za Note-ja, ker mi je super za vozit po mestu, za parkirat, sploh ni mali avtek in malce višji je od ostalih avtov v tem rangu. Tako da, mi ni žal, da smo ga takrat nabavili, rabimo pa avto vsakodnevno, saj so službe, šole, vrtec daleč od našega stalnega naslova, in prevožačkamo dolge kilometre.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 18:59:49   
constanca

Ampak zenske, ve se pa res dobro spoznate na te zadeve!! Cist sem brez besed. Se slis, a ne?!

No, LuLu s Skodo res ni nic narobe. Je super, vse tip in top, samo mati bi radi spremembo!! Zakaj bi menjala moza, ce pa lahko avto:) No, salo na stran.

Zdaj se mi zdi so ful popularni tej visji avti, kao ford kuga pa ne vem kaj se....ma ze vsaka firma ma to neki, sam se mi zdi, da so vsi dragi, ful dragi. In jaz se tudi bolj bojim rabljen avto kupit kot denar skoz okno vrzt za novga. Slabe izkusnje nas morda spremenijo v cudake:) No, zdej sam se po parkiriscah gledam pa o cestah in da bi rekla, da je ponudbe prevec:)

Bom mal preguglala te modele.

Aja, kaj pa ford, te c max al kaj so ze? Ima katera?


(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 19:24:55   
tinaaleks
mi imamo sedaj že 1 leto c-max granda... Ga ne zamenjam za noben avto: dovolj prtljažnika za vso opremo in vsa, ter drsna vrata....user posted image

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 19:29:11   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: constanca


Ampak zenske, ve se pa res dobro spoznate na te zadeve!! Cist sem brez besed. Se slis, a ne?!

No, LuLu s Skodo res ni nic narobe. Je super, vse tip in top, samo mati bi radi spremembo!! Zakaj bi menjala moza, ce pa lahko avto:) No, salo na stran.

Zdaj se mi zdi so ful popularni tej visji avti, kao ford kuga pa ne vem kaj se....ma ze vsaka firma ma to neki, sam se mi zdi, da so vsi dragi, ful dragi. In jaz se tudi bolj bojim rabljen avto kupit kot denar skoz okno vrzt za novga. Slabe izkusnje nas morda spremenijo v cudake:) No, zdej sam se po parkiriscah gledam pa o cestah in da bi rekla, da je ponudbe prevec:)

Bom mal preguglala te modele.

Aja, kaj pa ford, te c max al kaj so ze? Ima katera?




Aja, sem te razumela, da izbirate "drugi" avto v družini. Vlogo prvega ima pri nas C4 Grand Picasso. Ima prostora več kot dovolj, mala poraba (imamo dizla), super se vozi, tud opreme je dosti. Pogrešam pa drsna vrata, ampak ok, bomo naslednjega izbrali takega user posted image

lp

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 20:43:17   
aknela123
se mi zdi, da se constanca še ni zjasnila kakšen avto išče.... malega, velikega, drugega, prvega, srebrnega,... preširoka ponudba... :)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 20:54:44   
constanca


no, nekaj pogojev sem ze napisala. Tudi to, da nekaj v okolici fabie, samo, da je kaka druga znamka, ki ti nudi priblizno isto prostora, ni avto predolg in ne spredaj prekratek. Tako, da se ve priblizno.

Ce sem rekla, da bo avto zame in za dva otroka je potem treba pisat al je prvi al drugi? Kako pa morajo to potem samohranilke definirat?



(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 20:58:11   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: constanca


Ce sem rekla, da bo avto zame in za dva otroka je potem treba pisat al je prvi al drugi? Kako pa morajo to potem samohranilke definirat?


Omenjala si tudi moža, torej samohranilstvo odpade.

Sicer pa imaš prav, ni pomembno al je prvi ali drugi al četrti avto. Za konkretnejše nasvete si dala zgotovo premalo podatkov.

lp

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 21:05:30   
LuLu
Golf?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 21:07:43   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: constanca
Kako pa morajo to potem samohranilke definirat?



nepogrešljiv partner na štirih kolesih? user posted image

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kateri avto 2
30.9.2013 21:34:53   
rozilu
Dokler smo še imeli drugi avto, je bil to Hyundai Getz. Super. Je res mini, ampak jaz sem svašta stlačila not, np. voziček v prtljažnik brez odstranjevanja kakih koles (Chicco S3, ki definitivno ni majhen). Sem pa imela 5-vratnega tako da ni bil problem dostop do sedežkov zadaj...

Mislim, da ga je nadomestil i10, nisem pa zihr. Rabljenega pa še vedno lahko kupiš Getza....

Zdaj imamo samo prvi avto, ki ga tudi vozim bolj ali manj jaz, dragi je pa peš ;)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kateri avto 2
1.10.2013 9:03:21   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: constanca


Mi lahko prosim date primer kaksnega dobrega avta v cenovnem razredu prb. kot je fabia karavan? Pa da avto ni prav posastno dolg, ampak tudi ne spredaj prevec kratek, ker se mi zdi, da potem ni vec tako varen (moja ideja pac, ne vem, ce drzi).


Kot prvo me zanima tvoja izkušnja s Fabio?
Če je odgovor, da si zadovoljna s Škodo...
Če si imela bencinarja, si nabavi diesel, ne rabi biti TDI, ne rabi biti karavan, pa naj bo mlajši letnik raje, če ti kak euro ostane.

Drugega avta, ki bi bil v tem cenovnem razredu in tako kvaliteten kot Škoda ... ne poznam user posted image

... če pa še menjaš model in barvo in ostaneš pri Škodi... saj je sprememba, a ne? user posted image

Delujem že, kot da delam na Škodi, totalna  reklama user posted image


Ma kakšen dizel za kratke fure.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kateri avto 2
1.10.2013 9:05:46   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ma kakšen dizel za kratke fure.


Joooj, pa saj me je že ena zgoraj popravila. Res, kako sem lahko tako groznega nekaj napisala user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kateri avto 2
1.10.2013 9:57:05   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ma kakšen dizel za kratke fure.


Joooj, pa saj me je že ena zgoraj popravila. Res, kako sem lahko tako groznega nekaj napisala user posted image



joj Lulu, res, nepojemljiva napaka user posted image user posted image

ne znam dvojno citiranje naredit, ampak nepogresljiv partenr na kolesih user posted image user posted image user posted image

Constanca, sam tko povem, ker ravno vem. A ves, da bo Skoda dala drugo leto tudi en tak kompakten enoprostorc na trg. In baje celo precej velik, mislim da z drsnimi vrati in da se zadaj odpre cela stran gor. Ne vem kaj vec, en prodajalc je bil zadnjic pri nas in je videl nasega ta velikega in je rekel, da bo skoda tudi dala nekaj podobnega ven. Pol bo kar ena vecja skatlca to, bomo videli.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kateri avto 2
1.10.2013 12:52:32   
constanca


No draga MM, sej ce pogledam kok je tezko en avto kupit, pol bo hitro drugo leto:)) Ne sam, da gre denar. Tudi casa vzame dost.

Sej skoda je cisto ok, zadovoljstvo na visku, samo meni oblika od fabie ne potegne vec cist. oktavia je ok.
Pa ta skoda rapid spacebeck ima tudi kar lepo obliko za karavana. vsekakor boljso kot fabia.

Zdaj se navdusujem se nad fordom c maxom:) Moram eno probno voznjo organizirat nekje.


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kateri avto 2
5.10.2013 18:56:12   
Zoja Lara
Jaz mam 2 otroka in Twingota letnik 1997. Potrebujem ga na kratke relacije in je super za moje potrebe. Bom pa v prihodnje zopet nabavla manjši avto.

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kateri avto 2
7.10.2013 22:35:28   
Bralec
V tem rangu s Fordom Focus karavan ne moreš falit.

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?