|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 11:06:33   
Aja32
Imam eno vprašanje.
Naš škrat je ravnokar dopolnil dve leti. Do danes lahko na prste ene roko preštejemo noči, katere smo prespali v celoti. Torej, prvo bujenje je nekje okoli druge ure, potem pa okoli četrte ure. Poskusili smo vse variante - prižgana lučka, ugasnjena lučka, spanje v dvoje (torej da je eden od naju spal pri njemu v postelji), spanje skupaj v zakonski postelji, itd... Saj smo se tega že navadili, ampak resnično me zanima, kaj naj bi ga motilo oz. če se to še komu dogaja...

Včasih nam celo uspe, da zaspi nazaj po parih minutah, v večini pa imamo sigurno neprespanih pol ure ali celo uro.

Dajte mi povedati, ali je to normalno ali ne? Zobe ima skoraj vse (zgornje petic še nima, ampak tudi ni videti, da bi prišle v kratkem), nosek je prehoden, kašlja ne, itd...

BTW - slovenščine še ne uporablja - uporablja čebljanje, tako da ga tudi vprašati ne morem kaj je narobe.... user posted image user posted image

Lp A

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 11:22:39   
fricka
Naša je starejša tri mesece, pa se tudi prebuja. Zelo dobro govori in bi lahko povedala kaj jo muči. Ampak ona hoče samo mamico in se pač malo crkljat. Ko zaspi nazaj, potem je pa vse v redu.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 11:25:48   
Aja32
Naš niti noče cartanja - se zgodi, da je prav jezen, če ga objameš ali pa če prideš k njemu v posteljo...user posted image user posted image

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 11:27:33   
Izabela_
Naš bo decembra star dve leti in se tudi še prebuja, 1x do 2x na noč, s čimer sem trenutno zadovoljna, ker je bilo eno obdobje veliko slabše. Po moje ga nič ne muči, le navadil se je tega. Ko se zbudi, ne zna sam zaspati nazaj, hoče verjetno mamico ali dudo ali kaj takega. Ker vsi otroci se prebujajo ponoči, samo ene so starši navadili, da ne pridejo, ko joka in zato vedo, da se morajo uspavati sami. Drugi smo pa takoj prileteli, ko je jokal in to je rezultat. Jaz si to tako razlagam, sem pa prebrala tudi nekaj knjig na temo spanje in mislim, da bo to kar držalo.

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 11:27:38   
ona
Ja,so eno čudo tej otrociuser posted image
Naša je do 1,5 leta se prebujala ponoči,ker sem jo še dojila in je edino dojenje jo nazaj uspavalo.Potem se je nekako navadila spat,ampak prav vsako noč gre spat okrog 20 ure in tam enkrat obpolnoči me pride v dnevno iskat,če me ni zraven!spi sicer z nami,ker edino tako smo kaj spali in ima skoraj 3 leta!
ne vem kako se ji da vstat ob polnoči in me prit iskatuser posted image
ja,recepta za to tudi jaz nimam,samo čas bo menda poboljšaluser posted image

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 11:43:25   
fricka
Ne vem, če drži, da smo jih  sami navadili na uspavanje ponoči. Naša je v tem tednu celo sama prespala 4 noči, zdaj pa se spet prebuja. Po moje kaj sanja. Včasih pa jo slišim, da trešči v ograjico postelje. V veliko posteljo jo ne upam dan, ker skoz menjava položaje in bi zihr petkrat na noč padla dol. Še kadar spi pri nama sem skoz na preži in jo vlečem nazaj na posteljo. Je pa naša zelo občutljiva, če npr. nismo vsi zvečer doma. Zadnjič je bil oči na službeni poti in se je vrnil pozno ponoči. Zbudila se je ob dveh in sem jo mogla nest v spalnico, da ga je videla in potem je spala naprej sama v svoji postelji.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 11:48:45   
Tiamo
Mi tale teden fenomenalno spimo, od cca 19:30 do 6:00, ko moramo v službo in vrtec. Smo pa ukinili nočno hranjenje, zvečer dobi flašo čokolina in panika je bila mogoče 2 dni...zdaj pa spi in spi user posted image

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 11:58:23   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Tiamo

Mi tale teden fenomenalno spimo, od cca 19:30 do 6:00, ko moramo v službo in vrtec. Smo pa ukinili nočno hranjenje, zvečer dobi flašo čokolina in panika je bila mogoče 2 dni...zdaj pa spi in spi user posted image


Ja kaj a prej je pa jedla ponoči, pri 2 letih???

Pri nam je tako, stari smo 2.5 leti in je čist odvisno-na Lukca ful vlpiva polna luna...takrat imamo noči za znoret, ker ful sanja in se krega pa dere, kliče...pa ubisvu ga morm it prav zbudit..tko ful, da res odpre oči, ker ga prav mora tlači...je pa ful bolje odkar v sobi ni ogledala...zdele imamo že par dni čist mir ponoči...bo pa čez 14 dni spet pestro...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 12:11:16   
Majabo
nevem če ti je tole v tolažbo
naš 2,5 letnik se še vedno zbuja vsako noč user posted image  smo probali vse, nič učinka
kaj čmo, takle mamo



(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 12:54:38   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: Majabo

nevem če ti je tole v tolažbo
naš 2,5 letnik se še vedno zbuja vsako noč user posted image  smo probali vse, nič učinka
kaj čmo, takle mamo



Dobra tolažbo....user posted image user posted image user posted image

Lahko bi ustanovili Klub neprespanih mam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 13:16:33   
hubi
Naš spi od tretjega meseca dalje sam, prespi celo noč, od osmih pa do 7 zjutraj. Med tednom spi v vrtcu čez dan, med vikendom pa od pol enih pa tja do treh. Idealno.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 13:48:56   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Naš spi od tretjega meseca dalje sam, prespi celo noč, od osmih pa do 7 zjutraj. Med tednom spi v vrtcu čez dan, med vikendom pa od pol enih pa tja do treh. Idealno.


Kje ste takega otroka nabavili....user posted image user posted image user posted image
Drugače bodite pa srečni, da imate tak ritem...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
12.10.2007 17:43:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Aja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 20:01:34   
Ovnica78
Se javljam še ena - neprespana!user posted image  Imam 21 mesecev starega fantka in v teh 21 mesecih sem celo noč prespala natanko ENKRAT! Sem tud jaz že čisto nora zraven in ne najdem rešitve.
Se pa tolažim, da bo pa ta drugi spal cele noči user posted image ! Saj pravijo, da dva nista enakauser posted image !


_____________________________

6.1.2006 Prijokal na dan naš korenjak Tin.
15.6.2009 Prijokala na dan naša princeska Iva.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 20:50:25   
tananejka
Dvojčici (ki sta zdaj stari 5 let) sta se prebujali do skoraj 3. leta starosti. Slabo sta spali že od rojstva. Tudi čez dan sta malo spali, pri 3 letih pa sta "ukinili" spanje čez dan. Tudi v vrtcu sta redko zaspali. Uspavanje je bilo pri njima res prava umetnost (nujno je moral biti nekdo v sobi, govorit pravljice, pet pesmice...)Zdaj lepo spita v svoji postelji, tudi v svoji sobiciuser posted image   (zvečer že od 3,5 leta zaspita sami in se tudi sami pripravita za spanje - brez kakšnega pregovarjanja). Včasih (mogoče 1x na 14 dni) se še kakšna prikrade k nama v posteljo, pa se s tem ne obremenjujeva. Večkrat sta spali tudi pri nama, ker je bila to edina varijanta, da se kaj naspimo. Zdaj vem, da sva z user posted image  ravnala prav in nisva pustila punci jokat. To sta enostavno potrebovali in uspešno prerasliuser posted image .

Tretja punča pa je pravo nasprotje. Stara je 18, mesecev, zaspi sama v svoji posteljici okoli 19.30 in spi do jutra (zbujamo se okoli 6.45, ko gremo v vrtec). Prebudi se redko....ponavadi pokliče, če ne najde dudeuser posted image . Čez dan spi po 2 uri. Nočno hranjenje smo pri nas ukinili že pri 1. letu, od takrat naprej dobi ponoči le vodo.

Otroci so si pač različni in tudi starši se skozi vzgojo marsikaj naučimo.

Vse bo OK in slej ko prej boste spaliuser posted image

Vse lepo user posted image

< Sporočilo je popravil tananejka -- 12.10.2007 20:52:53 >

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 20:56:05   
tananejka
IZVIRNO SPOROČILO: Ovnica78

Se javljam še ena - neprespana!user posted image  Imam 21 mesecev starega fantka in v teh 21 mesecih sem celo noč prespala natanko ENKRAT! Sem tud jaz že čisto nora zraven in ne najdem rešitve.
Se pa tolažim, da bo pa ta drugi spal cele noči user posted image ! Saj pravijo, da dva nista enakauser posted image !



Glede na našo zgodbo se ti dobro obetauser posted image user posted image

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 22:02:04   
Jessy
Naša ima 2 leti in skoraj 3 mesece, pa se še vedno prebuja ponoči. V bistvu so pri nas noči tako mešane, da sploh ne vem več, kaj je vzrok njenemu bujenju. V enem mesecu se lahko zbudi 3x, v drugem pa skoraj vsak drugi dan. user posted image  Teh par dni, ko jo je nekaj viroza dajala, pa se je zbujala tudi po 2x na noč.user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Spanje dve leti starih otrok
12.10.2007 22:22:34   
mojčika
Mi pa spimo odkar je sama v sobi. Če se pa le zbudi, pa gre tja ati in ne mama, da dudo in malo ššššš in spi, če grem jaz, je seveda dretje, ko odidem. Smo pa prej spali skor celo noč v ta veliki postelji. Ko se je malo predramila, je hotela k meni, zdaj pa ko vidi, da me ni, zaspi nazajuser posted image , naj tako tudi ostane, nikoli nismo kaj dobro spaliuser posted image

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Spanje dve leti starih otrok
13.10.2007 13:39:38   
Petraa
Uff,nimamo takšnih težav
že od 2 mesecev spi celo noč od cca 9 ur do največ 13 ur.zadnje čase hodi spat tudi ob 16  uri in se zbudi šele ob 8 zjutrajuser posted image  

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Spanje dve leti starih otrok
13.10.2007 13:42:47   
Anonimen
TAm do tretjega leta znajo "svirati" po svoje, kar se spanja tiče.

Meni ni normalno, ker sem strašna zaspanka in bi me pobralo, se pa dogaja. Nisi edina.

(odgovor članu Aja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Spanje dve leti starih otrok
13.10.2007 14:58:05   
NRMM
Decembra bomo stari 2 leti in pridno spi ponoči že od 3 mesecev dalje. Ko pa so seveda zobki na pohodu je pa kriza. Se prebuja ponoči,dere kot,da bi jo iz kože dajal in navadno to traja par dni,potem je par dni ok in spet.Je pa tako,da ločim jok,če je kaj narobe ali pa če je samo ''izsiljevanje''.Če je slednje ne grem k njej in joka mogoče minutko,se vleže nazaj in zaspi,če pa je klicanje ''ati mami pidi''potem pa vem,da jo kaj muči,jo vzamem k sebi v posto,kjer kar hitro zaspi,potem pa jo transportiram takoj nazaj v njeno in je do jutra mir user posted image .

Želim da čimprej prespite noč.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Spanje dve leti starih otrok
13.10.2007 22:56:13   
renan
Meni se zdi, da naš spi boljše v svoji sobici. če spimo v isti, slišim vsak njegov premik in včasih grem k njemu, ko sploh ne bi bilo potrebno. s tem ga v bistvu jaz zbudim..ko  ima kakšno moro, ga pobožam in spi naprej.

lp, renan

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Spanje dve leti starih otrok
13.10.2007 23:44:15   
najina pikica*
ja tut mi imamo probleme ponoči....do 12 meseca je spal cele noči ko top od 21h pa do 7h zjutraj....pol pa bum!do 12 mes dalje,to je zdej že 3 mes (star 15 mes)spimo na obroke,pa smo probali že vse,spalno vrečo,prižgano/ugasneno lučko,obračenje lege pojstlce,spanje v zakonski pojstli....nič ni pomagalo!pol pa čist naklučno,....zej spimo z prižganim radijem,čisto potihem....in zaenkrat moram trkat,vendar ne prehitro pohvalt..SPIMO!!!user posted image  je pa res,da smo še vedno brez zopk,ja fenomeni verjetno tule na RR,in je to verjetno glaven vzrok nespanca,no zdej pa se je kooončno pokazala šrička na L enki zgoraj....JUPI!!!user posted image

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Spanje dve leti starih otrok
14.10.2007 12:18:51   
bobek05
naš je star 2 leti in 4 mesece in moram priznati, da nikoli nismo imeli velikih težav glede spanja... celo noč prespi odkar je bil star 3 mesece, smo pa seveda imeli obdobja, ko se je prebujal (zobki, bolezni, nočne more itd.).. spali smo pa tudi že na 1001 način

poznam kar nekaj mamic, ki tožijo po nespečnosti njihovih otrok (tudi do 5. leta starosti)... žal, niso vsi otroci enaki, ne potrebujejo vsi enako količino spanja, nekateri spijo manj kvalitetno kot drugi in se več prebujajo... svetujem ti, da o tem povprašate pediatra ali pa si sposodi kakšno knjigo o spanju (kar nekaj je zelo dobrih o metoda spanja)..če ne drugega, boš mogoče našla še kakšno metodo, ki je še niste sprobali in bi tvojemu sončku odgovarjala

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Spanje dve leti starih otrok
14.10.2007 12:21:32   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: Aja32

BTW - slovenščine še ne uporablja - uporablja čebljanje, tako da ga tudi vprašati ne morem kaj je narobe.... user posted image user posted image



Kaj pa če bi ga spraševala? Npr. pusti(m) (mami) lučko? ti da(m) (mami) pod glavico blazino? te zebe? ti (mami) prebere(m) pravljico? boš poslušal pesmico? boš pil pred spanjem? ipd.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?