|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izdajte nam recept za vašo najboljšo sladico.
26.1.2006 10:41:00   
Anonimen
Lepo prosim, da si potem lahko sprintam vse skupaj in začnem poizkušat.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izdajte nam recept za vašo najboljšo slad...
26.1.2006 12:41:55   
muki1
Moj recept je tak:
V zamem torbo. Preverim če je notri denarnica, v kateri je ponavadi kakšen tolar, če tega ni vsaj kartica. Se oblečem, obujem in sedem v avto. Skurblam in hop dol po bregu v Soboto, ponavadi zavijem v Špar. Vzamem košarico, ali pa voziček pa se napotim direkt mimo sadja in zelenjave, mlečnih in vseh drugih zdravih izdelkov direkt med sladkarije. Kupim par čokolad, kakšno bomboniero in za povrh še kakne grickalice ( smoki, čips, palčke). Na blagajni se že trosim in komaj čakam, da sedem v avto, vzamem čokolado in do doma eno že imam v trebuhu ( Ritter Sport bela z lešniki mi je zadnje čase najbolj sedla ). Doma nadaljujem dokler mi ni slabo.

Ja, takšni so moji napadi, ko se mi lušta sladko, doma pa nič za pod zob. In hkrati tudi moj recept za najljubšo sladico.
Ampak letos še nisem imela takih izpadov, ker hujšam user posted image  ( čemu le? user posted image  user posted image )

Pečem ne glih veliko. Bi mi pa prišel prav recept za kakšno fino višnjevo torto, ker moj dragi v kratkem dopolni 35 let.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izdajte nam recept za vašo najboljšo slad...
26.1.2006 13:15:49   
beba76
 Evo: ta prvi recept je fuuuul dober oz. pecivo je ful dobro, je pa veliko dela z njim. A se splača. Zraven limam še kremšnite, ker pri Ledenem vetru rabiš kremo (pazi, ker je pri kremšnitah iz 2 l mleka, tu pa rabiš samo polovico). Probaj, ne bo ti žal! Pa dober tek!!
 
 
LEDENI VETER
 
 
12 beljakov
40 dag sladkorja
1,5  jušno žlico jabolčnega kisa
-stepemo čvrsti sneg in dodamo sladkor ter jabolčni kis. Maso razdelimo na tri enake dele in pečemo na papirju za peko pri temperaturi 150*C, dokler skorja ne postane rumenkasta.
 
KREMA:
Krema za kremšnite iz 1 l mleka
 

BISKVIT
KREMA
PLAST BANAN (namoči v limono, da ne potemnijo)
SLADKA SMETANA
BISKVIT
KREMA
JAGODE
SLADKA SMETANA
BISKVIT
KREMA
KIVI
SLADKA SMETANA
      -lahko uporabimo poljubno sadje, po vrhu namažemo stepeno sladko smetano in       
       naribamo čokolado.
                                  
                                              

KREMŠNITE


6 jajc
25 dag sladkorja
2 l mleka
1 gustin
3 dcl vode
3 vanilijeve sladkorje
6 žlic ostre moke
1 listnato testo
-rumenjake in sladkor in vanilijev sladkor penasto zmešamo, nato dodamo v vodi namočen gustin in moko. Maso zakuhamo v vrelo mleko. Iz beljakov stepemo trd sneg in ga narahlo umešamo v vročo maso. Maso vlijemo čez pečeno listnato testo in pustimo, da se ohladi. Premažemo s stepeno sladko smetano in naredimo čokoladno glzuro, lahko pa pokrijemo z listnatim testom in potresemo s sladkorjem v prahu.

           

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izdajte nam recept za vašo najboljšo slad...
26.1.2006 17:11:03   
alenkapk
Rezine Figaro:

- v vodni kopeli razpustim eno mlečno čokolado - 10 dag in dva zavojčka nougata
- ko je raztopljeno, vmeša, zrezane kandirane češnje, nekaj oranžata in citronata ter zavojček - vrečko mandljevih lističev ali palčk
- to vse lepo zmešam in vlijem v mali, podolgovat pekač, obložen s folijo
dam v hladilnik, da se popolnoma strdi
- dam ven in oblijem - na debelo! - z grenko čokolado
- narežem na rezine.

Madljevi kupčki:
- razpustim mlečno čokolado, dodam kandirane višnje - zrezane in madljeve paličke
- z žlico oblikujem male kupčke, ki jih pustim, da se strdijo
- vsakega dam v papirnato košarico.

Voila! Vsi so nor na to.

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izdajte nam recept za vašo najboljšo slad...
26.1.2006 21:10:12   
kalbo
Evo moja ne sicer najboljša, pač pa največkrat pečena sladica, rolada.

Potrebujemo:
Kolkr jajc, tolk žlic moke, tolk žlic sladkorja pa en pecilni prašek. Za en protvan dam ene 5 do 6 jajc, pa malo radenske al pa piva.

Rumenjake, sladkor, radensko in pecilni prašek  penasto umešamo in na koncu vmešamo še moko. Stepemo sneg in ga primešamo v dobljeno maso. (Rolada je bolj rahla, če moko dodamo po snegu, sam meni se ne ljubi, pa glih tko rata.

Maso zlijemo na pekač obložen s peki papirjem in damo v pečico na 180°. Čas po občutku. Ko je pečeno obrnemo pekač na servet, odstranimo peki papir in vroče zrolamo. Ko se ohladi odvijemo in namažemo z nutelo, al pa z marmelado, al pa s šimerkoli drugim, zavijemo nazaj in vidi rolado.

Zdaj sem že tko zverziran, da pridejo iz pečice tri na uro. Sprobano, ko so mati rabl 12 rolad za v službo user posted image

Mojo ženko sem pa dokončno očaral, ko sem ji na lep romantičen večer (bla sva še čist frišna) spekel rolado z nutelo. Kalbo zadel žebljico na glavico.user posted image

(odgovor članu alenkapk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izdajte nam recept za vašo najboljšo slad...
26.1.2006 21:45:26   
al1*
Nekaj mojih najljubših:

TORTA Z NADEVOM IZ KISLE SMETANE   Zmešaj:
4 rumenjake
20 dag sladkorja
1 vanili
Ko naraste, dodaj:
1 celo jajce
1 žlico sladkorja
Posebej zmešaj 1 dcl olja in 1 dcl vode, da se speni in dodaj k prejšnji masi. Še malo mešaj.

Dodaj še:
20 dag moke
3 žlice kakava
pecilni
sneg 4 beljakov
Spečeš, dvakrat prerežeš, nakapaš z rumom.
 
Nadev:
2 kisli smetani
2 pesti zmletih orehov
5 žlic sladkorja v prahu.


  Po vrhu namažeš z marmelado in preliješ s čokoladno glazuro.




DUNAJSKI VALOVI


  1.      testo
250 g margarine
250 g sladkorja
1 vanili
6 jajc
½ pecilnega
za polovico testa:
2 – 3  žlice mleka
2 – 3 žlice kakava
Margarino, vanili, sladkor penasto zmešamo. Dodamo moko s pecilnim. Pol testa daš na dno pekača. K drugi polovici daš kakav in mleko. To pomaži preko prve polovice testa. Odcejene in razkoščičene češnje razdeli po testu in peči ½ ure pri 170 – 180°. Ohladi.
 
2.      maslena krema
Skuhaj vanili puding. Hladnemu dodaj maslo in sladkor. Namaži na testo.
 
3.       glazura
Preliješ s prelivom iz stopljene čokolade in masla.



JULKA ŠNITE

  Speči dva oblata listnatega testa. En oblat namaži z nadevom:
5 jajc
20 dag sladkorja
10 dag čokolade v prahu
20 dag mletih orhov
Stepaj rumenjake in sladkor, da je penasto, dodaj ostale sestavine, nato še sneg.
Daj nazaj v pečico in peči 10 minut.


 
Ko je ohlajeno, namaži s kremo:



Skuhaš:
5 dcl mleka s
5 žlicami moke, dodaš
20 dag sladkorja. Ko se ohladi, dodaš
20 dag penasto stepene margarine,
1 vanili,
limonin sok.
Na vrh položi drugi oblat testa in potrosi s sladkorjem.



_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izdajte nam recept za vašo najboljšo slad...
27.1.2006 8:32:12   
Anonimen
Za en protvan


Kaj to pomeni kalbo?user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izdajte nam recept za vašo najboljšo slad...
27.1.2006 9:32:03   
kalbo
To pomeni za en pekač user posted image . Tist k je zraven pri pečici!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hranilne in zdravilne moči kopriv (recepti)
Koprive niso le nadležen plevel, temveč jih lahko uporabite tako v kuhinji kot pri zdravljenju številnih zdravstvenih te...
Domača ribezova marmelada
Ribez varuje celice pred prostimi radikali, pomirja živčevje in izboljšuje razpoloženje ter spodbuja delovanje srca in m...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?