|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dohodnina - preživnina?!100ič
26.3.2006 12:39:28   
Anonimen
Glede na stare odgovore je menda tako,da npr. mati samohranilka vpiše otroka v olajšavo za 12m, oče pa potem nima pravice do olajšave, razen da olajšavo delojo 50:50.   user posted image user posted image user posted image
A ti to malo brezzveze? Oče res plačuje preživnino, neposredno pa otroka ne preživlja - zakaj bi potem olajšavo delili na pol?!

Prosim nujno mi pomagajate!

Hvala!user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dohodnina - preživnina?!100ič
26.3.2006 12:56:07   
Gina
Ja, v resnici je zakon napisan krivično, vendar vsakič ko to napišem, začnejo pljuvat po meni tiste, ki niso samohranilke, ker jim tak zakon paše, ker boljše finančno skozi pridejo.

Sicer pa je ŽAL tako, da ti lahko napišeš za 12 mesecev otroka, vendar lahko oče tudi napiše enako, ne da bi ti sploh povedal. V tem primeru dodelijo pol olajšave tebi, pol pa njemu, razen če je oče plačeval premajhno preživnino, pa sem zdaj spet pozabila, koliko bi morala biti, se mi zdi da cca 20.000 na mesec ali malo manj. V tem primeru ti priznajo tudi razliko med npr. 10.000.- ki jih on plačuje in 20.000.- kolikor je minimum, ki šteje za polovico zneska, ki je DOVOLJ??? za preživljanje. Od kod jim tak nonsenz, da je to dovolj ne vem, vem pa, da se rejnice ful pritožujejo, da je 80.000.- na mesec za enega otroka premalo, da bi ga lahko normalno preživele. Ampak pri nas je tako, da sedijo v parlamentu v glavnem ločeni deci, ki se raje pobrigajo zase, kot za ločene mamice. In za ločene mamice je sprejeto, da je dovolj, da preživijo otroka s 40.000.- na mesec, če si pa rejnik, je pa minimalni znesek za otroka 80.000.- Fino, a ne?? Jaz bi kar sprožila kaj na našem sodišču o ustavnosti le tega zakona zgoraj. Amapk nimam denarja za to, kakor ti nimaš denarja za to ali kaka druga samohranilka.

Aja, jaz se kar zmenim z mojim ex, da jaz uveljavljam malo več kot on, ampak ni vsak bivši tako ustrežljiv. Poskusi še ti. Če je treba se na trepalnice postavi ali pa ga pojdi tožit za višjo preživnino, to bi bilo še najboljše. Če moj ne bi pristal na te pogoje, bi ga jaz sigurno šla, brez nadaljnega, ker se mi to zdi tako zelo krivično, da nekdo ne daje pol za otroka, nazaj pa dobi vsak mesec od svojega otrokom plačanega zneska vsaj 10.000.- od države. KRIMINAL!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dohodnina - preživnina?!100ič
27.3.2006 9:59:17   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
In za ločene mamice je sprejeto, da je dovolj, da preživijo otroka s 40.000.- na mesec, če si pa rejnik, je pa minimalni znesek za otroka 80.000.-


Ti jaz razložim, od kje ta logika. Rejnik je rejnik oz. rejnica - torej ENA oseba, ki otroka redi in so pač ( ne vem po katerih kriterijih) določili, da je znesek 80.000 sit tisti, ki je dovolj za enga otroka na mesec.. Ločena mamica je ENA oseba in ločen ata je ENA oseba - torej, po tej logiki so zračunali, da če VSAK od njiju prispeva 40.000 za otroka, je potem to skupaj 80.000 - dobiš enak znesek, kot pri rejniku. Od tu ocena, da oče plačuje 40.000 sit , kar se zadnje čase na sodiščih striktno upošteva, v vsakem primeru, če je le oče zaposlen, pa ni važno kje in kako in s koliko plače....

Ker razlagajo, da nikjer ne piše, da bi potem moral tisti od staršev, ki ne živi z otrokom, plačevat za "celega" otroka... Torej vsak pol za otroka, ostale potrebe pa so pač ostale potrebe vsakega od njiju...

Če pa je znesek 80.000 sit mirodajen in edini pravi, je pa seveda že druga zgodba...  In seveda je tudi druga zgodba tam, kjer oče ali mama ne delata, kjer preživnine niso urejene.... bla bla

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dohodnina - preživnina?!100ič
27.3.2006 10:33:57   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs
In za ločene mamice je sprejeto, da je dovolj, da preživijo otroka s 40.000.- na mesec, če si pa rejnik, je pa minimalni znesek za otroka 80.000.-


Tole pa res ne bo držalo. Midva sva bila na sodišču ne dolgo tega, pa on plačuje 20.000 Sit za malega. Sodnica ni niti spregovorila o kakem višjem znesku, pa se sama nisva dogovorila o višini preživnine.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dohodnina - preživnina?!100ič
27.3.2006 13:58:17   
Gina
Babs, sprejeto je, da je malo manj kot 20.000.- dovolj za otroka!!!!, če jih plačuje oče. To pomeni, da naj bi 40.000.- ki jih plačujeta (20.000.- + 20.000.-) oče in mati skupaj, zadostovalo za otroka. Me prav zanima, katera mama dobi 40.000.- po otroku od fotra! Jaz že ne, pa ima moj ex dobro plačo. Ne, ne, manj kot 20.000.- po očetu je priznano za polovico potrebnega denarja za preživljanje otroka. A obstaja kdo, ki bi lahko otroka preživel s 40.000.-? Ne me.....

Pa še to, kar piše Katja - to čisto drži, sodnikom je prav malo mar, kako preživiš otroka, sploh se ne ukvarjajo več s tem. A veš zakaj, ker toliko mamic, ki niso samohranilke, ki samo izkoriščajo državo, pride tja in sveto trdijo, da je 20.000.- čisto dovolj, če jim njihov kao ex tip, (ki pa bo živel v resnici z njimi!!!) plačuje. Valjda, boli njih, še prav jim pride, da je znesek čim manjši. Na ta račun se sodnikom zihr zdi trapast raziskovat, kdo sploh še resno misli pri nas. Saj če jih reče 80% (lažnjivih žensk, ki zatajijo svojega moža), da je 20.000.- dovolj, potem bo najbrž že držalo. Ampak prave samohranilke pa ravno zato ne pirdejo do svojih pravic. Evo, zato se meni zdi bljak bljak bljak, kadar kakšna to naredi, v meni se zbudijo čisto čudna čustva. In zato ne verjamem tistim, ki rečejo, da je lažno samohraniteljstvo čisto ok. Ni, za tiste, ki so res samohranilke, jim delajo množično škodo.


Aha, še to, oče lahko plačuje manj kot 20.000.-po otroku, vendar v tem primeru ne more izkoristiti celotne olajšave za dohodnino za otroka. Tukaj je teh manj kot 20.000.- z zakonom določenih, ne pri postavljanju višine preživnine.

< Sporočilo je popravil Gina -- 27.3.2006 14:01:53 >

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dohodnina - preživnina?!100ič
28.3.2006 8:41:44   
Barbs
Jaz poznam kar nekaj mamic, ki dobijo 40. 000 sit. Razlika je, če uveljavljajo za enega otroka, ali pa jih imajo več - tam se sodniki ne zavzemajo toliko, da bi določili 40.000 - ker pač za tri otroke kao ne morjo človeku vzet 120.000 sit.
Razliko delajo tudi v primeru, če prideta dva na sodišče SAMO in izključno zaradi določitve preživnine - tukaj jih DA bolj boli kot ne, ker je dejansko res veliko nategavščin ...
če pa je na sodišču ločitveni postopek, kjer je pri notarju prej že vse dogovorjeno, potem se pa definitivno vtaknejo v sredstva za preživljanje otroka  in so bolj tečni in se skušajo držat 40.000 tolarjev. Preverjeno in dokazljivo.

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dohodnina - preživnina?!100ič
30.3.2006 20:50:00   
Gina
Pri nas je bilo vse pri notarju določeno, ker moj bivši ni hotel takrat na socialno in jaz drugače ne bi dobila otroškega dodatka. Pa se niso nič vtaknili, ufff, sem jezna, še mene so obravnavali, kot da sem jaz kriminalec, ne pa da bi se ukvarjali z njim, ki se je hotel in se tudi je, izmuznil z majhnim zneskom. In brez skrbi, tudi če bi plačeval več, ne bi preseglo za dva otroka tretjine njegove plače. Burek pa naši sodniki, jaz mislim, da si ne zaslužijo svojih plač. Vsaj vtisti, ki sem jih jaz utegnila spoznati ne.  imam slabe izkušnje. Čakala sem na mamino zapuščino eno leto in pol, morala sem tožit svojega otroka zaradi tega, ker se mi bivši ni pustil ločit, čakala sem leto in pol, čakala sm tudi na ločitveni postopek, pa še tam so se potegnili za mojega bivšega....fuj pa sodstvo. Zato ti barbs, ne verjamem, čeprav se mi zdi, da si blizu tega foha, ali se pa motim.... 

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?