|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problem okrog krsta
28.4.2006 15:32:07   
Anonimen
pozdravljene, prosim za vase mnenje... z mozem bova dobila otroka, stvar je v tem da jaz nisem za krst pa moj moz tud ne.ampak moja tasča insistira samo na tem da se bo otrok krsto in pika. ker jaz sem ateistka moz pa je kršcen, in sma se zmenila da otroka nebova krstila, da ga bova pac vzgajala tak kak nam pase ne pa da vsi drugi nama govorijo kak, in ker je to nas prvi otrok in njen prvi vnuk  se ona kar vnaprej mesa... moj moz pa se samo smeji meni pa ni da bi se z njo prepirala,pol pa moj pravi da pac bova naredila tak kak, se nam zdi prav.! ampak vseeno me je strah kaj bo ko otroka pride? drugace se s tašco ful zastopimo in jo res mam rada ker je vredi,ampak se mi ne zdi fajn da se vmesa prevec okrog naseg malcka. prosila bo za mnenje , al je krst res obvezen al ne al ste vsi svoje otroke krstile? lpuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 15:36:19   
sazi
Ne vem, zakaj bi krst bil obvezen? Saj ti tudi nisi krščena...
Gre za vajinega otroka in storita po lastni presoji - še kdaj bo kakšna situacija, ko si bo tašča zaželela kaj drugega kot vidva - ne morete si vedno želeti istih stvari. Vajina družina - po vajino....
Aja, pa midva nisva krstila najinega user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 15:39:31   
*pepelka*
Za krst se bosta morala odločiti sama. Menim pa, da je to vajina stvar in ne taščina. Če si ateist in ti krst nič ne pomeni, potem je res neumnost, da ga daš krstiti le za to, da bi bil krščen. Če pa vama krst kaj pomeni kot zakrament, potem pa je to drugo. Otroka pač krstijo v veri staršev in botrov, ki se zaobljubijo, da bodo otroka vzgajali v veri in mu stali ob strani.
Naši otroci so krščeni in jih tudi sedaj vzgajamo v veri, če pa bi bili ateisti in bi me nekdo silil v to, da naj otroka krstimo pa zagotovo tega ne bi naredila le za to, da bi bili drugi zadovoljni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 15:48:36   
hariba
Kolikor vem vlada v Sloveniji verska svoboda, torej je to stvar vajine presoje in ne taščine, ona se je za svojega pač odločila da ga da. No moji trije so res vsi krščeni. Priznam da nekako tudi morda zaradi želje moje mame. A k verouku nihče od starejših dveh ne hodi, ker nočeta, jaz pa ju ne silim in se ne oziram na mnenje drugih. Tastarejši je bil pri prvem obhajilu, potem pa ni več hotel hodit. Pač če bodo kdaj kasneje želeli imeti še opstale zakramente, jih bodo pa naknadno napravili. To odločitev prepuščam njim.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 15:51:41   
Anonimen
Ja, je obvezen user posted image  

(odgovor članu hariba)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 16:09:41   
Gina
A veš, moja tašča je verna, pa je hotela, da malega krstimo. Meni bi bilo vseeno, ker če bi s tem njej naredila uslugo, da se bi ji zdelo, da potem pa otrok je "božji", naj pa ji bo. Ampak mojemu pa je bila ta ideja čisto odvratna, ker on pač meni, da bi izdal sebe, če bi delal nekaj, o čemer je prepričan, da je traparija. Torej sem rekla moji tašči nekaj takega: draga ****, meni je glede krsta sicer vseeno, ampak mojemu se zdi, da tega ne more naredit, ker to ni v skladu z njegovo "vero". Ampak jaz mislim takole, da če bog v resnici je, potem ljubi vsakega in vsakega vzame za svojega,(saj je bog, ne pa hudič), ne glede na to, ali je krščen ali ne. Če pa ta bog ne mara nekoga, ki ni bil pri krstu, potem pa to zame itak ni bog, ker kaznovalnega boga ni. Obstaja edino samo ena sama velika ljubezen. Torej če bog je, potem bo razumel, zakaj otroka nismo krstili in ne bo kaznoval otroka zato, ker njegovi starši ne verjamejo v krst. Če je torej bog pravičen in odpušča nevednost ali celo če dopušča svobodno vero v karkoli se nam zdi realno, potem ne more tega, kar krščanska vera pripoveduje da se zgodi, če človek ni krščen, naredit nekemu otroku, ki še ne more sam odločat o tem, kakšne vere bo.

MOja tašča je razumela. Ampak ona verjame v pravičnega boga.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 16:17:32   
CatJa
Ne razumem v čem je problem. Če se smeji tvoj mož, se daj še ti. Ali se boš podredila nečemu, čemur se ne bo niti sin tvoje 'zahtevne' tašče?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 16:28:23   
rija
Napisala si, da se FUL zastopiteuser posted image user posted image

Jaz temu nebi tako rekla. Ker če bi se, bi tašča vedela, kje ji je mesto.

Če ti krst nič ne pomeni, je potem tudi vseeno, če otroka krstiš ali pa ne.
Meni tudi nič ne pomeni, pomeni pa ožji družini in če je to nekaj, kar lahko storim za njih, bomo malčka pač krstili. In našli še en dober razlog za piknikuser posted image
Če pa bo hotel hoditi v cerkev, pa se bo itak sam odločil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 16:30:03   
Ro-La
moja mami je tut "gnjavla" okrog krsta, najprej sem ji rekla, da bo šel h krstu ko bo sam hotel. to seveda ni bilo dovolj, "gnjavla" je naprej, potem pa sem imela enkrat dovolj in sem rekla da bo harekrišnevec. od takrat imamo mir, nikoli več ne vpraša če bomo malega krstili.....

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 16:52:01   
Anonimen
Če vidva nočeta krstit otroka, potem ga ne. Saj sta vidva starša (oz. bosta) tega otroka in predvidevam, da ga bosta vzgajala po svoje, tako kot vidva želita in hočeta. Tašča se pa lahko meče na trepalnice, če hoče. Važna je vajina želja, ne pa kaj hoče tašča. In če otrok ne bo krščen, ne bo zaradi tega prav nič vreden, kasneje, ko bo starejši se bo pa itak lahko sam odločil, v kaj verjame in se lahko tudi takrat krsti.

(odgovor članu Ro-La)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 17:25:22   
Anonimen
hvala vsem za vase mnenje, saj nimam nic proti veri ampak me to raspizdi da ona tud negre v cerkev, pa vedno govori kak pac toti zupniki pobirajo denar in tak naprej. pol pa bi pac  da bi njen vnuk bil krscen, ce pa sama vcasih govori take neumnosti. jaz nisem krscena, ker moji su tud starsi iz razlicnih ver,en je krstjanske vere drugi muslimanske,in smo pac ziveli ateistko.skratka spostujem vse vere nismo meli ne one praznike ne druge, pa tud v bozje hise nisem hodila tak da nevem, vseeno hvala vsem za vase mnenje. lep dan se naprejuser posted image  adijo

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 17:36:47   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

prosila bo za mnenje , al je krst res obvezen al ne al ste vsi svoje otroke krstile? lpuser posted image


Če bi bil krst obvezen, se o tem sploh ne bi spraševalo ali debatiralo, temveč bi se krstilo. Kot pri obveznem zavarovanju za avto.user posted image
Jaz pri takih (in tudi drugih stvareh) ne želim mnenja ožje družine, pa tudi širše ne, dokler za otroka skrbim jaz in moj mož. Predvsem pa je to stvar osebne svobode, ki si jo zaslužijo tudi naši malčki in se odločijo, ko bodo o tem znali in smeli samostojno odločali.
Jaz tega ne bi naredila nikoli, sploh pa ne na ljubo nekim sorodnikom, da bo mir pri hiši. MOj otrok zasluži kaj več, kot pa da je neke vrsta žogica za reševanje sporov ali pomirjanja živcev nekih oseb.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problem okrog krsta
28.4.2006 18:48:18   
zoya_
Če vama ni do krsta, res ne vem, zakaj bi sploh razmišljala o tem, da bi dala otroka krstit, če reče to tašča...

Pri nas bodo tudi polemike, ker se ne bom poročila cerkveno in moji otroci ne bodo krščeni, vendar mi tudi na misel ne pride, da bi zaradi kogarkoli spreminjala to odločitev.

_____________________________

L I V E S T R O N G

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?