|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: novembrke
2.7.2007 9:43:13   
tintin
Ilije, ja Leclerc je še vedno ugoden! npr. 5 bodijev z dolgimi rokavi in na preklop je bilo 6 ali 7 evrov...

(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 2001
   RE: novembrke
2.7.2007 10:45:06   
TANTRA
Katero velikost pa si izbrala??

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 2002
   RE: novembrke
2.7.2007 11:21:49   
tintin
Leclerc ima malo drugačne cifre kot ostale trgovine. Približno takole:
newborn - 50
1 month - 54
3 months - 60
Kupila sem 60.

Jaz bom kupovala vse 60 oz. 62 v drugih trgovinah, ker sem se jaz rodila velika 57 cm in če bo otrok kaj po meni ali mojem možu, bo itak velik (mož ima 190 cm, jaz pa 178 cm).

(odgovor članu TANTRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2003
   RE: novembrke
2.7.2007 11:23:57   
Špelka
Ojla, Debeluška (in seveda tuudi vse ostale novemberke)!

Tudi jaz nekih izrazitih brcik še ne čutim, se mi včasih dozdeva, da se notri nekaj premika, samo si ne upam stavit, da je to to. user posted image  Sicer pa brez panike - Pušenjak je enkrat napisal, da za prvorodke je čisto normalno, da brcike začutijo tam do 22. tedna. Pa tudi za vse močnejše nosečke.

Tudi jaz čestitam vsem za uspešne morfologije! user posted image user posted image user posted image  Jaz ima pregled danes teden in je rrekla da mi bo delala UZ - verjetno bo že morfologija, al kako? Bomo videli! user posted image


_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu DEBELUŠKA30)
Neposredna povezava do sporočila: 2004
   RE: novembrke
2.7.2007 12:07:09   
murencek
Živjo!
TANTRA, odkar sem na bolniški, ni bilo nikogar k meni. Tako da mirne volje lohk spokaš in greš na dopust.
Tudi jst razmišljam o tem.
LP
Saša

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 2005
   RE: novembrke
2.7.2007 12:41:30   
ajtak
Pozdravljene novemberke, ze kar nekaj casa se javljam pri decemberkah, ker pa so mi  PDP prestavili na 27.11. pa sem se odlocila pokukati se k vam.

To je moja prva nosecnost in vse poteka brez tezav. Sem pa vesela, ker sem prebrala, da nisem edina, ki se ne cutim brcik, no se mi vcasih ze zdi da je to to, sam je bolj kot spikanje...

Pa koza me kar boli od raztegovanja, se mazem 2-3× na dan....

Upam, da uzivate kje na morju, jaz se matram z diplomo, ki jo morm spacat do septembra!!

Bozajte busije!

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu murencek)
Neposredna povezava do sporočila: 2006
   RE: novembrke
2.7.2007 13:15:05   
nicolina
Ajtak, pozdravljena med nami user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 2007
   RE: novembrke
2.7.2007 12:48:41   
potepinka
Hello!
 
ajtak-pozdravljena med nami

Kar se tiče bolniške jaz še nisem imela kontrole pa sem že od marca doma.

Pri meni so brcike skoz prisotne,ko pa sem imela morfologijo je pa naš fantek bil obrnjen z glavico navzdol tak da me boža z rokicami.Fajn občutek,zdaj so že brcike tako močne če daš roko na trebuh se že fajn čuti.Je rekla zadnjič hči"Joj mami ti si pa boga ko te tak brca"Sem rekla saj si me ti tudi,Pa ne verjame,ah ti naši otročki so zanimivi.

No mi pričakujemo obiske svakinjo z družino za 2 dni pridejo k nam iz Ruš,tak da se bom spet na delala.

Lepo se imejte se še javim če bo kaj časa

(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 2008
   RE: novembrke
2.7.2007 12:50:46   
DEBELUŠKA30
TinTin kaj pa če bo otrok po poštarjuuser posted image user posted image user posted image , mislim glede velikosti? Hecam se, pa brez zamere!
Špelka jaz imam isti občutek, da bi šla že stavt da ga čutim 100% sam ni brcik! To pa ni isto!
Ajtak dobrodošla med november-kami!



(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 2009
   RE: novembrke
2.7.2007 13:17:00   
ajtak
Hvala vsem za pozdrave in dobrodoslico!

Ravno sem pobrala tretji stroj perila in nabrala fizol za kosilo, sedaj se grem pa mal ulezt!!!

Pocivajte ce lahko...

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu DEBELUŠKA30)
Neposredna povezava do sporočila: 2010
   RE: novembrke
2.7.2007 20:23:59   
Laubica
Zdravo kako ste kaj ?Meni se danes nikakor ni dalo delat v službi pa sem moralauser posted image Zdaj pa že odštevam do petka ,da imam končno morfologijo in upam da se bo videl spoluser posted image .Tudi jaz non-stop čutim premike in brcike -to je zelooooo fin občutekuser posted image

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 2011
   RE: novembrke
2.7.2007 21:04:29   
scubadiver
lep pozdrav vsem so-nosečkam...
Ajtak dobrodošla med nami user posted image
Tudi jaz se končno dobila datum morfologije... Petek 13. So me vprašali ko sem se naročala če sem vraževerna... pa sem rekla da ni sile in da lahko ostane ta datum. mi je blo kar mal hecno. drugače pa tudi jaz vedno bolj čutim premike tegale našega malčka. Čeprav jih bolj čutim če sedim kot če ležim. Mogoče ker ima manj prostora? Sem pa še vedno mnogo hitreje utrujena kot pred nosečnostjo. Sploh ne vem več če je to normalno.Sem mislila da naj bi minilo po prvem tromesečju?
Sem pa kar malo fouš dopustnicam. Pri nas sploh ne vem kako bo z dopustom.upam da nama uspe skočit vsaj za kak teden na morje..


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 2012
   RE: novembrke
2.7.2007 21:19:07   
Ilije
Oj!

Meni je bilo rečeno, da nadaljevanje slabega počutja v drugem trimesečju lahko nakazuje slabokrvnost. Tako da bi mogoče bi bilo dobro preveriti kri pri tebi scubadiver, če tega že seveda nisi prej izključila.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 2013
   RE: novembrke
2.7.2007 22:00:30   
scubadiver
hmmm Ilije, hvala bom omenila G.v torek ko imam pregled. Ko so mi prvič vzeli kri niso nič omenili. Ampak jim bom pa jaz zdaj... hvala za nasvet!

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 2014
   RE: novembrke
3.7.2007 7:18:57   
tintin
Hojla so-user posted image ,
tudi mene daje utrujenost....res komaj čakam, da bo konec tedna in da grem na dopust. Jaz imam nizek pritisk (v povprečju 107/55 ali pa še manj), železo pa mi je že zadnjič na pregledu malo padlo (glede na pred-pretekli pregled)...tako da verjetno pada naprej...Počutim se večinoma kot ena cunja, popoldan moram obvezno za eno uro spat, pa tudi zvečer grem spat ob 22h...Očitno je to del nosečnostiuser posted image

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 2015
   RE: novembrke
3.7.2007 8:22:42   
nicolina
Pozdravljene user posted image ,

tudi mene občasno daje utrujenost, se mi zdi, da zaspim lahko kadar hočem user posted image . Obvezno se moram spočit po kosilu, ampak ponavadi potem kar zaspim.
Zvečer pa grem spat okoli 23, zdaj je drugače, ko sem doma in lahko zjutraj še poležim.
Jaz sem imela tudi na zadnjem pregledu dobro kri, pred nosečnostjo sem bila pa skos slabokrvna, bomo videli, kako bo zdaj.

Punce mene pa nekaj zanima, saj vem, da je morda še prehitro, ampak vseeno. user posted image
A boste ve kupovale, da vam bo lupinica pasala na voziček, ali vsako posebej? Jaz sem se namreč navdušila za voziček Jane Sla pro, njihova lupinica pa ni bila nič testirana na Crash testih, pa še nekam štorasta se mi zdi.
Mi je pa všeč lupinica Maxi cosi CabrioFix, ki je od 0do 13 kg, pa še po testih je bila najbolj ocenjena.
Ni mi pomembno, da paše na voziček, ker bi lupinico oz. avtosedež imeli izkjlučno samo za v avtu in za prenašanje. Kaj pravite ve?

Lep pozdravček.. 

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 2016
   RE: novembrke
3.7.2007 8:41:29   
Ilije
Dobro jutro nicolina in ostale user posted image !

Meni se ne zdi smiselno kupovati takšne lupinice, ki bi pasala na voziček, sploh če nima ustreznih testov ali pa če veš, da je ne boš uporabljala s tem namenom. Drugače pa tudi sama nimam lupinice, ki se ujema z vozičkom.

(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 2017
   RE: novembrke
3.7.2007 8:48:39   
ajtak
Midva ze imava izbran sanjski vozicek, to bo Chicco S3. Kupila pa bova komplet (sportni del, kosaro in lupinico), lupinica se je super odrezala na testih in tudi kosaro lahko uporabljas kot avtosedez, ker ima trdo in po visini nastavljivo dno.

user posted image

Kako se vam zdi??

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 2018
   RE: novembrke
3.7.2007 8:58:22   
Špelka
Ojla, za vse ki imate probleme s počutjem - tuki je še ena! user posted image  In sicer mene pesti čisto druga težava: ker sem bila v IVF postopku, mi je sedaj tamalček začel pritiskat na moje povečane jajčnike - in boli kot hudič! Upam, da se bo umirilo do ponedeljka, ko imam pregled. user posted image

Kar se pa tiče počutja in slabokrvnosti.... Ko je meni že 2 meseca nazaj ugotovila, da imam prenizek hemoglobin in mi dala sirup, sem bla tudi jaz kot cunja. NO, stvar se je potem normalizirala v roku 14 dni. Imajo pa v DM en napitek za nosečnice Natal, ki se dobi tudi cenejši na nosečniške bone in ima tudi fino železo (pa še druge stvari noter). Ker s slabo krvjo se ni za igrat - laho kar precej škodi dojenčku!


_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 2019
   RE: novembrke
3.7.2007 9:13:39   
ajtak
IZVIRNO SPOROČILO: Ilije


Meni se ne zdi smiselno kupovati takšne lupinice, ki bi pasala na voziček,


A potem prve mesece otroka samo prenasate???
Saj je ja premajhen za sportni vozicek... Tako pa klik in lupinica je na ogrodju user posted image , pa gres lahko v trgovino ali kak krajsi opravek, ce pa gres na obisk ali daljsi sprehod pa spet klik in na ogrodje pritrdis kosaro...

Res ne vidim razloga zakaj bi sli clovek krivil hrbtenico in prenasal otroka v lupinici, ko pa jo lahko pritrdis na vozicek.

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 2020
   RE: novembrke
3.7.2007 9:21:26   
tintin
Midva ne bova imela lupinice. Kupila sva kombiniran avtosedež, ki je od 0-4 let (Concord Ultimax) in ga najprej uporabljaš v nasprotni smeri vožnje kot lupinico (ampak ga primontiraš in se ga ne jemlje ven kot lupinice), nato pa ga obrneš in je avtosedež. Ta avtosedež mi je zelo všeč, ker se lahko dokupi tak nastavek za lupinico, da otrok lahko čisto naravnost leži (nič ukrivljen), pa tudi lupinica kot tudi avtosedež ima možnost 2 različnih naklonov. Imava pa voziček, ki ima tudi trdo košaro.
Lupinice nisva želela, ker otroka ne misliva prenašat sem in tja z lupinico (lupinice se mi zdijo malo nerodne...). Trgovine imava na dosegu roke z vozičkom (5 min do 3 različnih večjih trgovin), v stanovanju imava zelo malo prostora za nepotrebne stvari (35m2), in tudi sicer nameravam v primerih, ko ne bom uporabljala vozička imeti sling.

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 2021
   RE: novembrke
3.7.2007 9:35:39   
manca
Tudi mene daje utrujenost...osem ur v službi komaj odsedim na stolu, ko pridem pa domov pa najprej skuham kosilo, po kosilu grem pa kar mal na kavč in gledam tv. Spat hodim pa okrog 23ih zadnje čase, vstanem pa zjutraj ob 6:30. Zjutraj bi med tednom še kar spala, ko pa je tu vikend, sem pa pokonci že ob osmih ker ne morem več ležat. Pa zadnje dva dni me še nekaj čudno daje...namreč taka čudna bolečina se mi večkrat na dan pojavi, sploh ko nekaj časa sedim in potem vstanem...in to v levi ritnici ter levem zgornjem delu stegna-bolečina potem tudi precej hitro izgine in mi ni jasno kaj bi to bilouser posted image
Poleg tega pa čutim bolečino pod prsmi na levi strani, kar opažam da se pojavi zaradi dolgotrajnega sedenja v službi.
Drugače pa je vse ostalo super. Komaj že čakam soboto, ko greva na sestričnino poroko, v ponedeljek pa je zjutraj na vrsti morfologijauser posted image .


mož me je vprašal, kakšen je občutek ko imaš tako velik trebuh, pa sem mu predlagala da mu lahko dam en povšter pod majco pa si bo morda lahko malo bolj predstavjal kako to je user posted image

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 2022
   RE: novembrke
3.7.2007 9:56:22   
TANTRA
Pozdravljene,

manca, tvoja težava izhaja iz hrbtenice.- išias...sicer v blagi obliki....Predolgotrajna preobremenjenost in pa seveda še spremembe zaradi čedalje večjega trebuha...Pomaga zgolj mirno ležanje...Namreč tudi mene isto daje in se uležem pa je bolje...

Tudi jaz bom nabavila lupinico, ki ne bo pasala na voziček..Namreč globoki voziček dobim od prijateljice... Kasneje pa bova nabavila enega športnega in seveda avtosedeža za oba avta...Razmišljam o rabljenih zadevah...
Lupinica se mi zdi fajn, ker jo lahko uporabiš kjerkoli ....greš na obisk z malčkom, pa lepo počiva, k zdravniku, doma....

Moj mali brca ful .... Res je pravi nagajivček...

Pozdravček vsem user posted image ...

(odgovor članu manca)
Neposredna povezava do sporočila: 2023
   RE: novembrke
3.7.2007 9:56:31   
tintin
Manca, tvoja bolečina je najbrž išias (nekakšno vnetje stegenskega živca zardi pritiska maternice). no, jaz imam malo problemov s tem. Pazi samo, da se ne razboli preveč. To pa preprečiš z telovadbo (nič kaj hudega....dvigovanje noge nazaj, ko stojiš; počepi s tem, da se držiš ob mizo...), fajn pokončno držo ko sediš, masaža z ledenimi obkladki. Mene je prejšni teden ornk zagrabilo, ampak potem res fulll boli. Zdaj je pa že bolje.
Lpuser posted image

(odgovor članu manca)
Neposredna povezava do sporočila: 2024
   RE: novembrke
3.7.2007 10:27:03   
murencek
Živjo!

Jst sm pa kupila rabljen voziček Jane Slalom (tega ni več v prodaji, zdej je Slalom Pro...). Je zelo lepo ohranjen - kot nov. Se pa nanj pritrdi košarica, ki jo lahko daš v avto in ostane ležeča (jo lohk pripneš, ker ima take nastavke). Pol jo lohk spremeniš v lupinico. No, zraven imam še nastavek za starejšega dojenčka (ko je košarica premajhna...), pa torbico, pa spalno vrečo itd.
Kasneje sem dodatno bila hvaležnauser posted image za tak nakup, ker je v šoli za starše pediatrinja poudarila, da otrok prve mesece v avtu ne sme sedeti pokonci zaradi zastoja dihanja. Pa tudi, če je pokonci, lahko pride do napačnih mišičnih vzorcev vratu, hrbta. Zato naj kar leži. Ko se bo pa sam začel postavljati pokonci, pa je druga pesem...
V glavnem, ko sem kupovala voziček, nisem imela pojma. Tud nisem šla v trgovine, ker sem na bolniški. No, potem sem videla, da sem imela veeelikoo srečo, ker sem dobro izbrala. Pa tudi kupovala sem po delih od dveh mamic. Deli pa pašejo skupaj, saj se jih danes ne da kupiti v trgovini (Jane Slalom je drugačen od Salom Pro-ja in nastavki niso kompatibilni).
Tudi partnerju je zelo všeč voziček, ker je mnenja, da ne misli imeti 100 različnih vozičkov, pač pa enega za celo obdobje rasti dojenčka. Itak pa računava, da bo mali bolj hodil kot se vozil.

Aja, jst sm v mladosti imela slabo kri. In sem si jo popravila s sokom RD pese... Tako da tablete, hvalabogu, niso prišle v poštev. Zdej pa imam zaenkrat v redu kri. Če se pa počutim utrujeno, pa zvrnem 1/2 dcl REfoška/Terana, ga zmešam z vodo in mi je kot sok. Vino spijem 3x/teden. Pol je pa v redu.
Zdej ne vem, al deluje psiha al kaj. V glavnem, porodničar mi je rekel, da vino včasih bolje naredi kot tableti. Tako da je res dobrodošlo.

Nič, tolk zaenkrat! Fajn bodte, pa se slišimo.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 2025
Stran:   <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?