|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-urni delavnik - problemi!!!!
3.8.2006 21:09:25   
Udb
Septembra se mi konča porodniška. Odločila sem se za delo v 5-urne delavniku. O tem sem obvestila šefa in kadrovnico - oba sta bila v stilu "ni problema". OK, super!

Danes zvečer pa me kliče šef, da so imeli sestanek z direktorico in da je prišla  v pogovor tudi moja prošnja. In seveda je g. zmajevka popi... in rekla da da to sploh ne pride v poštev, bla bla bla, ker se načrtujejo ne vem kakšni projekti...bla bla bla. No, in sedaj sem vabljena na sestanek z šefom, direktorico in kadrovnico, da jim OBRAZLOŽIM user posted image zakaj bom izkoristila to možnost!!! Da popizdiš! Kaj naj povem?? A da bi bla rada mal več z otrokom?
A me lahko vržejo iz službe  (mam pogodbo za nedoločen čas)?
Lahko zavrnejo to mojo prošnjo?
Kaj hudiča naj sploh rečem na tem butastem sestanku?!?!?!

Tako sem besna, da je joj! In to ti je eno izmed vodilnih slovenskih podjetij! In Slovenija podpira družine! JA, res! user posted image user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Udb -- 3.8.2006 21:10:09 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
3.8.2006 21:19:18   
bskrle
3:1, ja hočejo te zmleti, pozanimaj se na pristojnih službah (CSD, ministrstvo), da boš suvereno lahko branila svojo zakonsko pravico.
Držim pesti zate.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
3.8.2006 21:23:18   
KIRA
olikor jaz vem, ti po zakonu morajo omogočiti 4-urni delavnik, če ga želiš. ne vem pa, kje bi to lahko preverila.  user posted image

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
3.8.2006 21:23:34   
Magi*
jaz bi na tvojem mestu poklicala na delovno sodišče. tam bodo zagotovo vedeli kakšne so tvoje pravice in kako ti lahko (če ti lahko) delodajalec zagreni življenje. tako opremljena z informacijami pojdi na sestanek in če je potrebno jim tudi zagrozi z delovnim sodiščem.

sigurno pa je, da ti delodajalec lahko nagaja tudi po kaki manj uradni poti. to pa tudi ni fajn - vsak dan slabe volje v službo hodit.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
3.8.2006 21:26:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

sigurno pa je, da ti delodajalec lahko nagaja tudi po kaki manj uradni poti. to pa tudi ni fajn - vsak dan slabe volje v službo hodit.


"Neuradnih" poti je veliko.
Večina jih gre v smeri, da sam začneš iskati pot iz službe....žal....tako je pri nas user posted image

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
4.8.2006 8:23:01   
asso
Ja to je tvoja pravica in delodajalec ti tega ne more preprečiti. No nadalje ti lahko greni življenje, ampak...

Poglej v zakon; tu imaš nekaj podatkov:

http://www.mddsz.gov.si/



_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
4.8.2006 12:15:41   
Olivija
Tvoje prošnje ne smejo zavrniti, ker je skrajšan delovni čas tvoja pravica.Odpustiti te pa tudi ne smejo. Kaj pa, če bi šla za 6 ur? Vem, da je samo ena ura več, toda pri nam se je zelo obneslo, še vseeno si 2 uri prej doma. Meni se zdijo pa taki primeri zelo žalostni, a res tako malo ljudi razume, da si želiš biti doma z otroci, ne pa cele dneve v službi, ...

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
4.8.2006 13:02:23   
Rok_LM
Koriščenje skrajšanega delovnega časa je tvoja pravica, enako kot porodniška in ti je delodajalec ne sme odvzeti. Delodajalec s tem tudi ni finančno obremenjen, ker ti vse prispevke plačuje ministrstvo.  Se je pa potrebno dogovoriti z delodajalcem ker morata skleniti pogodbo o skrajšanem delovnem času.  Tu lahko nastane problem če se delodajalec ne strinja.

Zakon je v tem primeru popolnoma na tvoji strani in ti ne morejo dati odpovedi. Na žalost pa ti lahko delodajalec drugače greni življenje v službi, kar je na sodišču skoraj nemogoče dokazati.

Poskusi dobiti od delodajalca na papirju da ne moreš koristiti skrajšanega delovnega časa, ker boš imela s tem odprta vrata na sodišču, če bi prišlo do spora.



(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
5.8.2006 15:26:11   
hanita
po moje daj raje prvo lepo povedat in takoj napast v stilu to so moje pravice, vas bom tožila itd, včasih šefi odreagirajo slabše na take provokacije in te potem res začnejo podje... na drug način. lepo povej, da bi rada bla več z otrokom, ker da se ti zdi da tako hitro rasejo in ne bi rada zamudila teh prvih let, bla bla,... če je tud direktorica mama lahko da bo kaj palila na take stvari, ki so pač resnične.
Reci še, da če bo kakšna potreba, da boš lahko tud nardila kašno naduro, da si jim pripravljena it na roko, kao, da ti delaš njim uslugo in polboš videla. jaz delam po 6 ur in je lih prav, v 4 urah bolj malo narediš, v petih malo več, v šestih pa če pohitiš skoraj vse.

Tako sem šla jaz pripravljena na pogovor, res pa da naš direktor ni nič kompliciral, sem pa bila pripravljena na vse.

Javi kako je šlo in srečno.



(odgovor članu Rok_LM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
5.8.2006 15:33:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hanita

Reci še, da če bo kakšna potreba, da boš lahko tud nardila kašno naduro, da si jim pripravljena it na roko, kao, da ti delaš njim uslugo


Pred vrati vodilnih firm čakajo ljudje, ki bi radi delali 8 ur. In neplačane nadure z veseljem.
In večini šefov v njih so že "sprali možgane" v tem stilu.
Se opravičujem za izraz, ampak lepše ne znam povedat.

(odgovor članu hanita)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
5.8.2006 16:13:20   
hanita
ja, samo ona ne išče službe in ji ni treba prosit , da jo zaposlijo, če iščeš službo pa je itak samoumevno, da komaj čakaš, da boš delal nadure, samo da boš delal!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
5.8.2006 16:16:42   
hanita
IZVIRNO SPOROČILO: hanita

po moje daj raje prvo lepo povedat in takoj napast v stilu to so moje pravice,



...in NE takoj napast..

da ne bo pomote

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
5.8.2006 19:30:18   
Anonimen
Ja, saj ima službo. Neformalnih načinov, kako pokazati, da na njeno mesto čaka "sto" ljudi je veliko. In so lahko zelo neprijetni.  

(odgovor članu hanita)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
6.8.2006 8:23:04   
Udb
Ja, jaz nameravam delati po 5 ur. Tako bi bilo najbolje. Brez skrbi - najprej bom vljudna, samo kakor jaz poznam direktorico - bo itak že po prvem stavku napadla. In potem se vsekakor mislim branit! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
6.8.2006 9:47:38   
marty5
Zakon je vsekakor na tvoji strani, samo je na žalost tako, da je teorija eno, praksa drugo..

Svetujem ti, da si malo diplomatska in začneš s tem, da jim poveš, da razumeš, da tvoja prošnja lahko predstavlja določene organizacijske težave in ker imaš rada svoje delo, si kljub temu, da je to tvoja zakonska pravica, seveda pripravljena na pogovor in uskaljevanje....

Ne vem, če ti morda pride v poštev, ampak to pravico lahko koristiš tudi tako, da teh 30 ur v tednu delaš npr. 3 dni po 8 ur, en dan po 6, en dan v tednu pa si fraj. To je vse odvisno od dogovora.

Daj jim na lep način vedet, da se zavedaš svojih pravic, obenem pa jim tudi pokaži, da misliš na podjetje (pa čeprav le navidezno).

In ja - ženske so ponavadi najbolj strupene šefice user posted image . Smešno, kot da same nimajo otrok.....

Vso srečo!

< Sporočilo je popravil marty5 -- 6.8.2006 9:53:09 >


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
6.8.2006 9:48:53   
marty5
Pardon - sem zdaj vidla, da misliš delat 5 in ne 6 ur....no, saj logika je ista - lahko delaš 3 polne dni, 2 dni pa si doma....seveda, če ti ustreza.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4-urni delavnik - problemi!!!!
24.8.2006 12:14:27   
Udb
No, poročam. Zadeva se je razpletla v mojo korist, ker so imeli v službi še en sestanek in so si prebrali zakon! Jupi! Tako da ne rabim nikomur nič razlagat. 

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?