|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   iz službe porodniška + zavod
19.9.2006 23:00:00   
Anonimen
No kako gre ta prehod, ko po enem letu delovne dobe:

-če nastopiš porodniško zadnji mesec pogodbe?
Npr. imaš pogodbo 12m, delaš 11m, greš v porodniško mesec pred PDP, iztek pogodbe; ... zavod=starševski/zavod=nadomestilo plače+starševski/??? če ne podaljšajo pogodbe in če jo?

-  če rodiš zadnji mesec pogodbe?
Npr. imaš pogodbo 12m, delaš 10,5m, greš v porodniško mesec pred PDP, rodiš, 0,5m do izteka pogodbe; kaj je potem user posted image ... zavod=starševski/zavod=nadomestilo plače+starševski/??? če ne podaljšajo pogodbe in če jo?

- če nastopiš porodniško po koncu izteka pogodbe
Npr. če delaš 12m, greš na zavod, dobivaš neko nadomestilo od plače , ne vem kuk m, vmes rodiš, dobiš za 12m starševsko nadomestilo, ki ima ali nima povezave s tvojo plačo zadnjo leto (ali je to samo starševski dodatek)?

Oziraoma zanima me kakšne finance dobiš (starševski, porodniška, nadomestilo za brezposelnost glede na povprečje plače v zadnjem letu),
če jih sploh dobiš in od koga (delodajalec, Zavod, CSD)
ter koliko časa (čas porodniške, glede na neprekinjeno delovno dobo, kaj če dobiš delo prej ko pred enim letom porodniškega dopusta)
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: iz službe porodniška + zavod
20.9.2006 5:55:50   
Anonimen
Pa še to:
- kaj pa če ti po 12m podaljšajo za 3m, kak bi bilo če greš na porodniško šele pri koncu onega podaljška?

Pa slišala sem za samoplačevanje nekih prispevkov.
- kaj če imaš PDP 3m po preteku 12m podogbe, pa si sam plačuješ te prispevke do poroda? A je lahko potem porodniška enako visoka/nizka, kot v primeru, da greš na porodniško proti koncu 12m pogodbe?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: iz službe porodniška + zavod
20.9.2006 6:53:51   
NTS
http://www.mddsz.gov.si/index.php?id=6890&no_cache=1

tukaj si lahko pogledaš obrazce in vse pravilnike in kar shrani si med priljublene ker boš mesec pred porodom in tri mesece po njem še vedno nekaj iskala in brskala -vsaj jaz sem.user posted image

Lahko ti povem kako je bilo pri meni, mogoče ti bo kaj pomagalo.
preden sem nastopila porodniško sem bila 3 mesece na zavodu za zaposlovanje, potem pa sem dobila dobro službo ampak samo za polovični delavni čas. Ko sem torej nastopila porodniško so mi šteli 3 mesece kaj sem dobila iz zavoda ( tistega pa ni bilo niti 30.000) in seveda potem še plače ki sem jih do takrat prejela. Ampak ker je bilo tistega na borzi tako malo dobim porodniške zdaj za skoraj četrtino manj, kot sem imela plače.

Mi pa je prijazna svetovalka namignila da bi si zadnji mesec službe lahko sama plačala prispevke za 4 ure, tako da bi bila zaposlena za polni delavni čas ko bi šla na porodniško, ampak s tem bi se mi ta znesek ki ga imam sedaj še zmanjšal.

je pa to samo prvi del papirjev ki te čakajo. user posted image user posted image user posted image
drugi del pride kar hitro zadaj in sicer z otrokom kolikor je rojstvo lepo je pa papirnate kramarije za cel deževni gozd.   user posted image

Piši če te še kaj zanima
upam da sem ti vsaj malo pomagala
pa pa
nataša


_____________________________

Naši Nikiti se je pridružil bratec Patrick ! ! !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: iz službe porodniška + zavod
21.9.2006 7:12:57   
Anonimen
NTS, kako se ti lahko znesek zmanjšuje, če pa vplačješ ravno zato, da bi se kaj povečal user posted image  Pa jaz tega ne razumem. In naj še ktero budalo vpraša zakaj ni več otrok! Že tako komaj prilezeš na zeleno vejo po letu dela, potem pa to... Saj ne da bi se splačalo imeti otroke, to sploh ne, samo enostavno si jih ne moreš privoščiti več. Dejansko se odločaš med životarjenjem z otroki ali s povprečnim življenjem brez otrok. Vsaj z našega vidika financ. Pa verjamem da je še kje kdo user posted image  NTS res čisto veselje do otroka pokvari vsa birokracija in skrbi. Sreča da imajo mame neomejene vire ljubezni.

(odgovor članu NTS)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: iz službe porodniška + zavod
26.9.2006 7:22:39   
Anonimen
A še kdo kaj več ve o tem?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: iz službe porodniška + zavod
26.9.2006 8:55:18   
Luns
Če ti kaj pomaga jaz sem imela pogodbo do nastopa porodniške torej npr. danes sem zadnji dan v službi jutri pa sem že na porodniški. Za porodniško se ti upoštevajo tvoje plače, če jih nimaš dovolj se ti upošteva minimum. Ko mi bo potekla porodniška grem pa takoj nazaj v službo in ni nobenega zavoda in nič. Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?