|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   S.p.-vodenje
27.9.2006 19:21:42   
Anonimen
Če ima katera izkušnje s tem, mi lahko pomaga, prosim. Mož namreč odpira s.p. Imel bo tri stranke, njim bo izstavljal račune, drugega takega pa mislim, da ne bo imel. A se je potrebno obrniti na kakšen računovodski servis, da ti vse vodijo ali pa lahko tudi doma to počneš sam? Na kaj je treba paziti? Kaj vse je sploh potrebno - dohodnina, pa kaj vse je še treba mesečno oddajati in prijavljati???user posted image  Kdo ti sploh pove, kaj vse je treba, če sploh kdo???
Hvala.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: S.p.-vodenje
27.9.2006 19:28:16   
muki1
Vsak mesec si bo moral plačati prispevke. Te podatke dobi na davčnem uradu, kjer mu povedo tudi, na kateri račun mora plačati, pa kakšen je sklic.
Pa kakšen prispevek na obrtno zbornico bo verjetno moral plačevati.
Voditi mora knjigo izdanih računov in knjigo prejetih računov.
Pa če bo davčni zavezanec še davčne knjige. To se vse dobi kupit v knjigarni.
Odvisno kaj bo imel, če ima kakšna osnovna sredstva še knjiga osnovnih sredstev......

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: S.p.-vodenje
27.9.2006 20:07:09   
lelaval
Če je pred odprtjem s.p.-ja prijavljen na zavodu za zaposlovanje, mu le-ta financira svetovanja glede odprtja. Pa pred odprtjem mora imet poslovni načrt. Sicer pa se za svetovanja lahko obrne tudi na Obrtno ali Gospodarsko zbornico. Glede vodenja knjigovodskih zadev pa jaz mislim: če že pride do napake, ni sam kriv, pač pa knjigovodski servis.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: S.p.-vodenje
27.9.2006 20:08:57   
lelaval
Sicer pa lahko najde tukaj, kar potrebuje:

http://www.japti.si/index.php?id=140

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: S.p.-vodenje
27.9.2006 20:17:40   
kofetek2010
članarino Obrtni zbornici plačujejo samo obrtniki - če se ne bo ukvarjal z obrtno dejavnostjo mu je ne bo potrebno plačevat user posted image  

če se spoznata na računovodstvo potem bosta lahko sama vodila poslovne knjige, drugače pa je dobro, če najameta kak računovodski servis - če bo zavezanec za DDV je potrebno oddajat tudi akontacijo, ki pa je odvisna od samega prometa

več informacij najdeš na: http://www.racunovodja.com/default.asp predvsem v čisto levem stolpcu bolj spodaj user posted image

tudi on-line izračun prispevkov za zasebnika: http://www.racunovodja.com/izracuni/obr_prisp_zas_2006.asp

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: S.p.-vodenje
27.9.2006 20:51:16   
Marogica
Mogoče bi dodala samo še to, da je dobro imeti račinovodkinjo, ki pozna finančne "finte", torej neke vrste svetovalko. Vsaj jaz imam takšno in lahko povem, da sem že marsikaj prihranila ali pa me je opozorila na finte, da si ne bi opekla prstov-zaradi mojega nepoznavanja teh zadev. SEm na koncu ugotovila, da ta denar, ki ga dajem za računovodski servis kaj hitro zopet "noter dobim" s pametnimi nasveti. Pa tudi ni tako malo dela, kot se zdi.

To je moje osebno mnenje.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: S.p.-vodenje
28.9.2006 11:56:43   
Taula
Glede S.P.ja je čisto odvisno z čim se bo ukvarjal. Če bo uvažal kaj, potem bo moral urejati intrastat in plačati davek državi na koncu meseca. Člansko Gospodarski zbornici je trenutno 9.000 sit.(za tri mesece) Zbornica se preoblikuje tako da je predlog da bodo obračunavali različne prispevke glede na velikost firm.
Računovodkinjo naj si pa če ima možnost le omisli, ker poznajo različne finte ki ti lahko pomagajo. V podjetju kjer delam smo prej imeli en servis...povprečen račun na mesec je znašal okoli 140 tisoč.  Sedaj imamo že dve leti eno manjšo računovodsko službo ki za svoje storitve računa okoli 65 tistoč sit na mesec....za iste storitve kot prejšni servis. Tako da se splača preveriti računovod.servise...ker so nekateri prav tako zelo kvalitetni in občutno cenejši kot drugi.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: S.p.-vodenje
28.9.2006 12:24:50   
lory05
Mislim, da je sedaj po novem zakonu obvezno imeti registrirano računovodkinjo, če nosilec s.p.ja nima srednje ekonomske šole, oziroma nekdo, ki je pri njem zaposlen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: S.p.-vodenje
28.9.2006 12:28:24   
baguSka
A se je potrebno obrniti na kakšen računovodski servis, da ti vse vodijo ali pa lahko tudi doma to počneš sam?


Lahko pocnes sam, ce znas. Tistega, ki bo zadolzen za te stvari, je treba prijavit na davcni - to je vse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: S.p.-vodenje
28.9.2006 12:30:29   
baguSka
Pa pred odprtjem mora imet poslovni načrt.


To pa ni res. To zahteva le zavod za zaposl., ampak le v primeru, ce ti dajo financno pomoc.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: S.p.-vodenje
28.9.2006 12:32:08   
baguSka
Če bo uvažal kaj, potem bo moral urejati intrastat in plačati davek državi na koncu meseca.


tud to ni nujno res - odvisno v kateri razred pade user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: S.p.-vodenje
28.9.2006 12:33:17   
baguSka
Mislim, da je sedaj po novem zakonu obvezno imeti registrirano računovodkinjo


od kdaj pa to user posted image

(odgovor članu lory05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: S.p.-vodenje
12.10.2006 22:25:06   
Špela100
Se ti ponudim za vodenje knjig, imam računovodski servis. Piši na zs, če te zanima.
Oddaljenost ni problem,

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?