|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hipotekarni kredit
28.9.2006 8:51:47   
Mina1
Se je že nekaj pisalo o kreditih, pa vseeno:

še vedno skačemo okoli in preverjamo banke, katera za nas ponuja najbolj ugoden hipotekarni kredit.

Trenutna računica je nekako takšna: Krekova banka, SKB banka, Hypo leasing, Austria bank  ... potem pa vse ostalo, ki ponujajo najmanj denarja, da ne govorim o moji NLB banki, ki se je izkazala za najslabšo.

Večina bank ima potem to tako urejeno, da moraš prestopiti k njim (razen Krekove).

O.k, če se recimo odločim za drugo banko zaradi boljšega hipotekarnega kredita na 20 let in moram prestopiti k njim, me zanima, kako je za ostale stvari, kot so preživnina, Toli račun. Upam, da me razumete, kaj me muči, ali je te spremembe "ajnfok" zamenjati, ali so komplikacije?  

Krekova se mi zdi fajn prav zaradi tega, ker ni treba potem k njej pristopiti, nimaš nobenih sitnosti, je pa mogoče SKB za centimeter boljša od Krekove, je pa treba vse prenesti k njej. Ali pa recimo Hypo leasing banka: kje za vraga ima sploh bankomate in podobno, to me muči...

Kako potem to urejaš?



_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 9:08:23   
dolenjka
Si Kärtner Sparkasse preverila? Pred enim mesecem so bili daleč najbolj ugodni in fleksibilni. Upoštevajo vse dohodke, vključno z otr. dodatkom, preživninami.... pa tudi več kot 70 % nepremičnine financirajo včasih. Predvsem pa nabolj prijazni, če mene vprašaš, ker še niso tako veliki.
Najdeš jih v Šiški, pri Mercator Centru -nasproti (na isti strani Celovške).

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 9:13:02   
tinčica
ja moj je pa vzel glih pri krekovi pa je mogel k njim pristopit, sej od začetka ni bil doben problem, ko pa je oddal polo so ga pa klical kao da bojo odobril če bo pri njih komitent, men je blo tok gnusno vse že oddaš pol pa kao ja sej bomo odobril sam k nam morte pristopit.
lp

_____________________________

Jah takle mamo za tale dnar....

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 9:20:04   
Kalina
Ja mi bomo tud zdej jemal hipo. kredit na 20 let. Sam se nismo zacel hodit po bankah, bom pa vzela mojga brata zraven, ki se ful razume v to in je odlicen pogajalec, ko je pre 2 leti zase uzemal kredit jim je tezil kaksna 2t in so mu odobril hudo dober kredit. Na koncu so mu upostevali kar bruto prihodkeuser posted image Upam da tudi pri nas tko izpade

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu tinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 9:25:40   
Mina1
Kalina, kjer pa je brat takrat vzel kredit, povej prosim?

Dolenjka: sparkasse smo tudi bili, ni slabo, ampak se je Krekova in SKB izkazala za boljšo, tudi pri sparkasse ni potrebno prestopiti k njim.

Ma nevem, sem slišala, da imaš ful sitnosti, ko prestopiš iz ene v novo banko, kdo to rihta potem, banka sama, ali jaz skačem okoli? 

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
28.9.2006 9:28:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 9:32:04   
Kalina
Mina1 Kärtner Sparkasse.

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 9:53:01   
Mina1
A tako, Sparkasse - ja tule nimajo kredita na švicarje, ampak samo na evre in pride dražje, povsod tam, kjer lahko izbiraš med švicarji in evri, so švicarji občutno cenejši.

Glih domov sem klicala, pa mami pravi, da je trenutno Hypo najbolj ugodna na švicarje seveda, pa da SKB ni slaba, Austriabank je tam nekje, da Sparkasse pa malo preplačaš glih zaradi evrov.

Pa še to, eni pravijo, da bo po novem letu drugače glede evrov (torej takrat, ko bomo šli mi na evro) in da se bo bolj splačalo evre vzeti, sedaj se bolj splača švicarje.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 12:00:16   
Mina1
Nekaj ne razumem: je šla mami ponovno v Krekov banko spraševat kaj in kako in dobila čisto drugačne izračune kot pred tednom za iste podatke in seveda, tokrat je ta drugi gospod rekel, da je treba pristopiti k njihovi banki, kar pa so prejšnjič odločno povedali, da ni potrebno.

Pa recimo, koga zdaj nat*****? Pa zakaj različni izračuni, to se je zgodilu tudi na Hypo banki in Austria banki.

Res nevem kaj in kako, da bi se pravilno odločili.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 12:10:38   
Tiamo
jaz ga imam pri Sparkasse, so super...ni potrebno prestopi k njim, plačuješ lahko po položnicah, anuiteto imajo v EUR, katero na dan plačila spremeniš v SIT po srednjem tečaju BS...ko bodo evri bom plačevala kot mi je določena anuiteta. Ni potrebno se življensko zavarovati pri njih, to mi je največja bedarija kar sem jih doživela pri iskanju kredita. Zakaj se moram življensko zavarovati in v primeru smrti navesti njih da dobijo denar, če imajo že hipoteko na stanovanje...ma kdo mi garantira, da me ne bo en od njihovih, ko bom prestopila vrata banke po glav?!

aja še to, glede obrestnih mer se lahko pogajaš, samo reči moraš: A se da znižati obrestno mero?, jaz sem se pogajala kot na tržnici in potem smo našli skupno točko, je pa res, da sem to delala pred 5 leti. Ampak poskusit ni greh. Svetovalca, ki ga imaš vprašaš, če lahko predstojnikom reče za znižanje na podlagi velike vsote oz. itd...samo govort moraš, vse se da.


kolegica je vzela pri krekovi gotovinski kredit in na koncu je skor živčnega fasala, kok so koplicirali za ubogih 600.000 SIT.

< Sporočilo je popravil Tia74 -- 28.9.2006 12:16:39 >

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 12:28:09   
lory05
Sparkasse je mogoče ugodna, če jemlješ kredit vezan na euro, nimajo pa v svoji ponudbi kredita vezanega na švicarski frank, ki je bistveno bolj ugoden in ima bistveno nižjo obrestno mero. Ne vem, če je res tako ugodno.

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 12:33:47   
dolenjka
Nisem v službi pri Sparkasse, da ne bo katera misila da zato navijam za njih user posted image
Je pa še nekaj prednosti:
  • po letu dni plačevanja lahko zaprosiš za znižanje obrestne mere (če seveda plačuješ redno) in načeloma odobrijo - cca 0,5 %. Ni veliko, ampak je!
  • Plačuješ lahko več, kot je dogovorjeno, brez da jih v naprej opozoriš, vprašaš....
  • če nisi zmožen plačevati (danes človek lahko čez noč ostane brez službe ali kaj podobnega), lahko zaprosiš za moratorij (ne velik, ampak se da)
  • dovolijo predčasno poplačilo ali pa skrajšanje dobe plačevanja, če se npr. po nekaj časa odločiš, da boš plačeval več, kot je bilo dogovorjeno in za vse to seveda ni stroškov
  • če imaš kaj sredstev "viška" jih lahko položiš in si nato znižaš obrok, doba odplačevanja ostane pa ista...
  • pa da se neponavljam okoli življenjskih zavarovanj, prenosa računov in ostalih neumnosti, ki jih imajo med pogoji ostale banke

Ne vem sicer kakšen znesek kredita želiš, ampak midva sva želela v višini cele kupnine, ker sva kupovala novogradnjo v III. pod. fazi in sva lastna sredstva potrebovala za dokončanje in ne boš verjela. hiša je stala 25.500.000, oni pa so nama odobrili 25.000.000 kredita! Tega pa nikjer, na nobeni SLO banki ni.

Veliko sreče!

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 14:29:13   
Mina1
Ja, rabimo cca 18 milijonov, pa marsikje jih niti ne dobiš, glede na moj OD in penzijo mojih staršev.

Skratka, to bo še veselo, pa kaj vse hočejo imeti ene banke, ne bi niti govorila. In tudi ne razumem, da moja NLB banka je daleč, daleč najslabša in najmanj ugodna.

Jaz bi vzela na švicarje, je ceneje kot na evre.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 17:38:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mina1
Jaz bi vzela na švicarje, je ceneje kot na evre.


Trenutno je res, ker sta tako LIBOR kot tečaj švicarskega franka.

Ni pa rečeno, da bo tudi v prihodnjih 10 do 20-ih letih tako. Obroki se ti lahko spremenijo, po vsej verjetnosti navzgor, saj sta trenutno tako libor kot tečaj zelo nizko. Samo toliko, v info, da ne boš čez pol leta neprijetno presenečena.

Je pa žal tako, da smo ponavadi za kakšne bolj stabilne obroke "prekratki" in je treba vzeti kar švicarja. Nisi edina...

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hipotekarni kredit
28.9.2006 18:00:59   
Kalina
dolenjka a 25 mil sta dobila skupi, al  ti sama na svoj dohodek al kako? Pa na kolko let? Midva bi uzela 15 mil kredita sam nevem se na kolk let. bomo vidliuser posted image

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hipotekarni kredit
29.9.2006 7:08:01   
Mina1
dolenjka a 25 mil sta dobila skupi, al ti sama na svoj dohodek al kako? Pa na kolko let? Midva bi uzela 15 mil kredita sam nevem se na kolk let. bomo vidli


Kalina, mi smo najpreh hoteli 12 do 15 milijonov, že tu je bil problem, ker moraš imeti res dober OD, da ga toliko dobiš in nikakor ga ne dobi en sam človek, v tem primeru bi ga vzeli medve z mamo.

Pa se je izkazalo, da bo potreben še denar za vse prepise, notarje, overitve, odklope in podobno (če me razumeš), kar zelo veliko nanese, pa se je izkazalo, da bomo potrebovali več, 17 ali 18 milijonov in tu se zaplete nekako, saj ga bomo morali odplačevati 3-je (v tem znesku).

Moja mama je izračunala, da Sparkasee sicer ponuja veliko, vse se šteje zraven, ampak na koncu veliko preplačaš, preveč, tako da...

Kdo bi vedel... Pri nas je trenutno Hypo nekako v igri, nevem še, se bo pa treba podvizati in to kmalu.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hipotekarni kredit
29.9.2006 7:35:12   
Tiamo
mina kolegica je vzela pri Hipo kredit, so tudi fleksibilni in zavarovanje je skenslala...se pravi, če se pogajaš, ti lahko odpišejo zavarovanje.

Midva imava kredit pri Sparkasse 18 MIO (pred 5 leti), moj OD 160.000 SIT, njegov 220.000 SIT takrat. Hipoteka na stanovanje veliko 84 m2...če ti kaj pomaga. v petih letih nama je šel obrok gor cca 5000 SIT, kar ni skoraj nič.

Pri sparkasse lahko daš tudi dva stanovanja pod hipoteko in ti en odpade čez par let. Aja še to pazi, kako kredit odplačuješ, pri sparkasse glavnico in obresti skupaj.

NLB je itak user posted image  Ne navijam za sparkasse, samo napišem za orientacijo...me pa zanima kako se boš odločila, piši.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hipotekarni kredit
29.9.2006 14:24:47   
dolenjka
Ne Kalina, vzela sva ga seveda skupaj. Moja plača takrat je bila 150.000 neto, vendar ker oni vkalkulirajo še prevoz in malico, je potem naneslo 200.000, moj pa je imel za osnovo 320.000 SIT. Ampak to ni bli razlog za tako visok kredit. Oni so razmišljali tako: aha, za zavarovanje imamo hišo, ki je danes na trgu vredna 25,5 mio (za toliko sva jo kupila), ampak to je hiša brez oken, vrat, tlakov, ometov.......Ko bo končana bo vredna najmanj 12 mio več in seveda cene nepremičnin še rastejo. Tako da so v bistvu videli, da finanirajo nekaj 100%, vendar pa če pogledaš, da je zdaj hiša končana (brez notranje opreme, le najnujnejše)  in vredna brez opreme 40 mio, so naredili dober posel. Takrat (pred enim dobrim letom) je bila obr mera 2,75 + EURIBOR, sedaj pa imava znižano in je 2,15  EURIBOR na 20 let.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?