|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aljaški malamut
22.10.2006 20:08:00   
nuala
Marogica,
lepo prosim ne malamuta, če živiš v stanovanju, če vsi delate po 8 ur, če  ni kdo športnik in če nisi pripravljena psu podrediti življenja.
Saj te razumem, res je lep, ampak še enkrat premisli, če je primeren pes za vas.



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Aljaški malamut
22.10.2006 22:39:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

nic ne vem o njemu, ker je vedno sam na dvoriscu, ampak zmeri joka, ko gre Luna mimo


user posted image user posted image , seveda "joka", ko pa ne zna lajat. On v bistvu laja, veš.



Neeee, joka, ker jo hoce povohat, una moja koza ga pa ne smergla 5% ... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Aljaški malamut
22.10.2006 23:39:27   
Samoyedka
Jaz imam tudi samoyeda in so največje face od psov user posted image Sem želela tudi nabaviti malamuta, pa ga takrat nisem dobila, zdaj pa mi sploh ni žal, da imamo našega belega klovna user posted image

Rija, mimogrede- vlečni psi ne smrdijo, razen če so zanemarjeni do podna, ne morem reči kaj drugega. Naš samoyed je zunaj, v ful veliki ogradi, v dežju in snegu (ker se smotko ne zna spravit pod streho ko lije user posted image ), pa niti ko je najbolj moker in svinjski ne smrdi. Imajo najbolj zakon dlako, ker se tudi sama ščisti- to pa ne pomeni, da ga ni treba česat hehe.

Sama nisem pristaš tega, da se polarne, vlečne ipd.pse navleče v stanovanje, ker to pač ni čivava in mislim, da tak pes v stanovanju trpi, sploh če je sam doma, če ni dovolj sprehajan,... Ampak vsak se sam odloči. Drugače so pa menda nemške doge primerne za garsonjere user posted image Je zadnjič en rejec po TV rekel to.

OK, nazaj na temo- jaz poznam pri nas samo tega tipa, ki ima Geronima in ...bemuzele, pozabila kako je psički ime user posted image . Marogica, tu imaš link do enega članka o njem, pa ga mogoče pokliči, je številka tudi nekje vmes napisana.
http://www.e-karizma.com/Default.asp?MenuID=727


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Aljaški malamut
22.10.2006 23:54:38   
Marogica
Samoyedka, samojedi so res face. Midva z možem sva imela dva-par, in kot si napisala, nič ne smrdijo, so prijazni do otrok, ne marajo vodeuser posted image (no vsaj naša je nista marala). Lastnica mamice od našega Anouka si je iz počesane dlake spletla puloveruser posted image user posted image  Res so pravi medvedki.

Sedaj pa sva želela neko drugo pasmo in dobila sva možnost, da dobiva aljaškega malamuta, ki se bo skotil nekje konec tega meseca ali v začetku naslednjega. Sem si tudi vse prebrala o njih, da sem videla, če je ta pes sploh za našo družino oz. mi za njega. In imam občutek, da ja.

Nuala, ne živimo v bloku, smo se navajeni s psi sprehajat(samojedi tudi potrebujejo gibanje), sicer delamo 8 ur in več, vendar si lahko z možem čas deliva, tako da ni problema. PSu sem pripravljena delno podretiti življenje, vendar ne čisto, kakor ga tudi nobenemu ne bom.  Bo pač potrebno prilagajanje.

Hvala vam za vaše nasvete in informacije.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Aljaški malamut
23.10.2006 13:31:43   
Samoyedka
Marogica tudi naš se raje na daleč izogne vode, če je le možno user posted image Na otroke je pa itak čisto zmešan, ampak v njem ni a-ma nobene gracije in bi se z otroki pač igral kot s sebi enakimi po teži. Meni je to pasma, pri kateri bom verjetno tudi v bodoče ostala, ker tako dobrovoljnega psa še nisem videla- se razume z vsemi drugimi živalmi (trenutno ima posvojene tri male mucke, ki jim je avto povozil mamo in so se same preselile k njemu user posted image ) , razen z drugimi psi, ker menda samoyedi nimajo znaćilnega pasjega vonja in postanejo drugi psi v njihovi bližini ful nervozni, ker ga ne "morejo" identificirat kot psa- svašta. Pa ne da bi on bil do njih hudoben, vsi bi ga kar skup strupali, ko ga srečajo user posted image
Obilo veselih trenutkov z novim članom, ko bo prišel user posted image . Pa pripopaj kakšno fotko, ko ga boste dobili.


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Aljaški malamut
23.10.2006 23:33:55   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Samoyedka

menda samoyedi nimajo znaćilnega pasjega vonja in postanejo drugi psi v njihovi bližini ful nervozni, ker ga ne "morejo" identificirat kot psa- svašta.


Res? To pa prvič slišim. Zanimivo.

Bom poročala, ko ga dobimo, samo mislim, da to ne bo pred Novim letom.

Vi imate samca ali samičko? Koliko staro?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Aljaški malamut
24.10.2006 18:22:07   
Samoyedka
Naš je fantek, star točno tri leta. Sicer je brez rodovnika, ampak po pasji duši tapravi prvak user posted image

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Aljaški malamut
24.10.2006 18:34:27   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Samoyedka

menda samoyedi nimajo znaćilnega pasjega vonja in postanejo drugi psi v njihovi bližini ful nervozni, ker ga ne "morejo" identificirat kot psa- svašta.


To pa verjamem, ker naša Miša ima prav piko na enega samojeda, ki se sprehaja tod okoli.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Aljaški malamut
25.10.2006 10:19:52   
TheAngel
Ojla Marogica

Mi imamo 2 malamuta - tako, da lahko vprašaš kar ti srce poželi.
Nekaj dejstev: resnično je to kuža brez vonja. Edino ko je moker malo pa še to ne kot pes ampak kot mokri lasje. So pač drugačni. Laja ne... Sneg jasno obožuje. Naše mrcine spijo zunaj v snegu. Če bi želel bi lahko notri pa je savna v zimskih dneh in izbere sneg...

Skratka ne menjam več za nobeno pasmo pa je to 4 v moji pasji karieri...

Karkoli želiš z veseljem pomagam če lahko.

_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Aljaški malamut
25.10.2006 18:05:17   
Marogica
HVala The ANgel. Za sedaj sem si kar nekaj prebrala, ko pa bomo kužka dobili in bom potrebovala praktične nasvete, se bom z veseljem obrnila nate.user posted image

Za ta čas pa....lepo se imej(te).....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Aljaški malamut
25.10.2006 19:20:35   
TheAngel
Kadarkoli...
Ne bo ti žal, da si se odločila za to pasmo ...

Malo pokujkaj še semle medtem ko čakaš... : http://www.hopipoint.net/enterance_slo.html


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Aljaški malamut
25.10.2006 21:58:01   
Marogica
O, hvala ti, The Angel, sem z  užitkom prebrala. Je pa to vzrediteljica, ki je je tudi na forumu "opisala" aljaškega malamuta, če se ne motim. Psi pa so res luškani, se mi zdijo, da imajo posebne "maske". Njihov izraz mi je nekaj posebnega. Naredi jih resne in zanimive-če govorim samo o videzu.

Komaj čakam,da se zopet pocartam z malo kepico....DOlgo je bilo to leto brez kužkov, bolj dolgo, kot sem se zavedala.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Aljaški malamut
26.10.2006 23:00:08   
TheAngel
ko enkrat imaš kuža si najbrž težko predstavljaš biti brez ja... nekaj manjka...
Ja je ista gospa ja kot link, ki je bil prilepljen tu na forumu...
tam vmes na slikicah sta še naši mrcini skriti ;)

lepi so vsi zelo in značajsko tako zelo podobni... iste fore, ki ti bodo kmalu krajašale dni...


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Aljaški malamut
27.10.2006 7:08:42   
AKŠ
no tudi mi ga imamo doma....ful je faconar.....tko da lahko tud mene kaj vprašaš....pa še to - zelo rad ima otroke - ali pa je samo nor na mojo malo princesko

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Aljaški malamut
27.10.2006 8:28:09   
TheAngel
zelo rad jih ima ja

Kje pa ga boš kupila? Od koga? Iz katere "družine"?

_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Aljaški malamut
28.10.2006 21:13:24   
Laubica
Kakšne pa bo barve ker kot sem zdaj na različnih linkih videla je več različnih barv?

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Aljaški malamut
29.10.2006 7:15:23   
Marogica
Najbrž bo sivo-bel, takšen, kot ga je na slikici, ki jo je prilepila Splišni. Oba starša sta takšna. Razen če kakšen "pragen" ven ne "vdari"user posted image .

Mislim, da da bo počasi tako daleč, saj se je včeraj psica čisto umirila, noče več nikamor, pa mleko je priteklo iz seskov.

Čakamo....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Aljaški malamut
29.10.2006 11:19:24   
Marogica
.....in smo dočakali. Zaenkrat 3 pupe in 1 fant.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Aljaški malamut
29.10.2006 19:41:45   
žužu
moja sestra ga ima. ti ga časti, pa še plača, če ga vzamešuser posted image .


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Aljaški malamut
30.10.2006 9:56:24   
TheAngel
Moje mnenje pa je sledeče: res je da so malamuti trmasti ampak vseeno je to le kuža, ki se pusti naučiti veliko le malo več volje in motivacije potrebjete za projekt kot pri drugih (manj inteligentnih) psih. Vse se da če je levolja. Tako kot trdim, da se da scrkljati tudi pitbula in da se tudi narediti napadalnega zlatega prinašalca...
Kuža ni kriv če "ne uboga". Je pa res, da je nekaj tudi v genih, kar pa je potrebno preveriti pač pred nakupom.


Čez naše mrcine nimam kaj reči. To, da sta pa kak % peveč scrkljana pa nista ona2 kriva

_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?