|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   FIMO masa
24.10.2006 12:35:50   
Kuba
Pozdravljene !!!
Prosim, če mi lahko zaupate vaše izkušnje s Fimo maso. Mene najbolj zanima kako spravite kose skupaj (jih lepite s kakšnim lepilom, jih samo stisnete skupaj,..? Je čas in temp. pečenja odvisna od vrste Fimo mase (Classic, Soft...)?
Sicer sem dobila nekaj Fimo mase za darilo ampak nobeden ne ve na koliko se to peče (zraven ni blo navodil ker ni blo v orig.embalaži)! Sicer sem nekaj brskala po netu ampak teh podatkov nisem našla. prosim za nasvete, hvala!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: FIMO masa
24.10.2006 12:48:29   
Yasminn
Fimo mase načelom ani treba lepiti, ampak jo je treba samo res dobro pregnesti in iz nje narediti kak izdelek.

Če imaš čas in voljo, lahko narediš tudi več različnih svaljkov oz "klobasic" jih oblikuješ v rožico (enega večjega na sredi, več manjših okoli, vmes med manjšimi pa daš drugo barvo za "ozadje" in potem vse skupaj dobro posvaljkaš, da nastane en velik in dolk svaljek. Tega nato narežeš na manjše kolutiče, znotraj katerih se bo lepo videla rožica.

Lahko delaš tudi druge vzorce/oblike.

Načeloma se to peče kakih 20 minut (kolikor se spomnim) in precej zaudarja, ampak je za preživetuser posted image Ko izdelke vzameš iz pečice so še malo mehki - trši ratajo šele, ko se ohladijo.


Sicer pa ti priporočam, da za točen čas vprašaš prodajalke v kaki art trgovini.


(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: FIMO masa
24.10.2006 12:59:20   
Kuba
Hvala! Kako pa naj na primer zlepim skupaj dele medvedka? Mislim glavo roke in noge? Je za to potrebno kakšno lepilo?? Je dovolj samo če malo stisnemo dele skupaj? Se prime? Upam, da ne težimp reveč s tem vprašanjem, ker res ne vem kako spravit skupaj to figuro..user posted image

(odgovor članu Yasminn)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: FIMO masa
24.10.2006 14:09:46   
Anonimen
Kuba nič ni treba lepit, samo dobro skupaj stisni in daš pečt. žal nimam s sabo embalaže da bi ti prepisala na kolk stopinj in kolk časa.
sde pa da naredit čuda stvari iz fimo mase.

(odgovor članu Kuba)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: FIMO masa
24.10.2006 15:08:03   
Anonimen
Peče se na 130°C, 20 minut, ko je še vroča je mehka in je ne prijemaj, ker se lahko opečeš (preizkušeno, nažalost). Smrdi pa skoraj ne, no vsaj meni se ne zdi.

Lepiš jo samo tako, da jo stisneš skupaj, ali pa že pečeno z lepilom (samo najbrž nočeš tega, ne?).

Ni razlike v peki pri Fimo Classic in Fimo Soft, ti pa zeloooo priporočam Fimo Soft, ker Classic sto let mehčaš pa še trda je. Cena je pa ista, če se ne motim.

Lahko pa delaš iz fimo mase pujske za srečo, kozarce-svečke (tanka plast fimo mase, jaz ponavadi nardim ''kače'' in jih sestavim v vzorček - ponavadi piramido, spečeš s kozarcem vred in daš noter čajno svečko).

LP, Ribica

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: FIMO masa
24.10.2006 15:48:39   
Kuba
Hvla punce! user posted image ste me rešile! Jaz pa sem si predstavljala da to vse popada dol... ampak zgleda, da ne. OK, bom poskusila!!! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: FIMO masa
24.10.2006 20:35:39   
bobika
Kot so ti že punce napisale.
Pa še link od navodil, da bo bolj natančno napisano user posted image  
http://www.antus.si/navodila1.php?navodila=AN-E02

Pa še to. Nič ne pade dol, ko enrat zapečeš, se to vse skupaj drži user posted image

< Sporočilo je popravil bobika -- 24.10.2006 20:36:36 >

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: FIMO masa
25.10.2006 8:11:18   
Kuba
user posted image user posted image

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: FIMO masa
29.10.2006 8:36:34   
Magi*
so ti že skoraj vse povedale. dodajam še tole: medvedke in podobne figurice je najbolje narediti iz enega kosa. dobro pregneteš in potem oblikuješ s pomočjo npr igel za pletenje, nožkov ali profi modelirnih lopatic... pri vsakem spoju lahko pričakuješ, da bo hitreje šlo narazen. na fimo lahko nalepiš še druge elemente (kamenje, poldrago kamenje, žico...) s tem, da najprej izdelaš izdelek, ga spečeš, ko se posuši, pa kamenček odstraniš in ga s sekundim lepilom nazaj notri zalepiš. fimo končne izdelke lahko tudi lakiraš z gloss ali mat lakom, dobi se tudi zlat, srebrn ali bronast prah, ki ga s čopičem naneseš na surov izdelek in ga kasneje (ko je pečen) fiksiraš z lakom. še to: pri pečenju smrdi, če pečeš veliko izdelkov hkrati. če je izdelek dobro pečen preveriš tako, da z zobotrebcem malce pikneš v izdelek: če vdolbinica skoči nazaj ven, je pečeno. če ostane not, pečeš dalje. to naredi nekje, kjer se ne vidi veliko, sicer pa s časom dobiš občutek, kdaj je dobro pečeno. ugotovoila boš tudi, da se nekatere barve lepše gnetejo kot druge, nekatere so lepše pečene kot druge. različne fimo mase lahko tudi mešaš in dobiš nove barvne odtenke, ali pa marmorna t vzorec...

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: FIMO masa
31.10.2006 12:31:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
in potem oblikuješ s pomočjo npr igel za pletenje, nožkov ali profi modelirnih lopatic...


Zelo lepo se oblikuje tudi z modelčki za piškote; običajno jih imaš že doma, tako da nimaš dodatnega stroška. Pa še v enem kosu pridejo, da medved, zajček, luna,....ne razpadejo. Kroge lahko narediš s kozarci.

Ne glede na debelino (tudi zelo tanki kosi) po pečenju ne razpadejo.
Če "lepiš" plasti druga na drugo je še lažje s tankimi kosi.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: FIMO masa
4.11.2006 22:22:16   
Magi*
če koga zanimajo izdelki iz fimo mase, topljene plastike in lubja... si jih lahko ogleda v albumu;)

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Izbira imena za tretjega otroka
gugla

Katero ime k Neli in Filip,bi bolj pasalo:

Tim (53%)

Patrik (47%)


Število vseh glasov: 179

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!