|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2006 11:07:28   
hariba
Moj najstarejši pri dveh in pol nim govoril več kot 15 besed, je pa potem pri petih že bral, sedaj, ko ga meče že puberteta bi bila pa zelo vesela, če bi majn jezikal user posted image . Mlajša 2 pa sta zgovornejša okrog dveh let postala. Pri 16 m ni nihče od mojih govoril drugega kot papa, ata in mama.  Če se odziva nato kar ji govoriš pomeni tudi, da čuje dobro , torej ni vzroka za paniko. Pri moji nečakinji je bil vzrok za pozno in slabo govorjenje v slabšem sluhu kar so sorazmerno pozno odkrili.
Saj veš ovzoji pa itak vedo največ povedat tisti, ki jih (še) nimajo. Mi imamo tudi eno tako v službi 50 let staro vsem vzgojne nasvete deli.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2006 11:44:55   
Katrin
Ma daj, prosim! Ne obremenjuj se s takimi in podobnimi opazkami.

Otrok se ne da primerjati med seboj in tekmovati v razvoju se ne da. Naša user posted image  je shodila pri 15 mesecih (je zato lena?), govoriti pa je tudi začela pri 15 mesecih in že pri 18-ih čebljala kot navita.

Ne sekiraj se, za vse pride čas!

Srečno user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2006 18:12:14   
sminc
No naj se jaz pristavim svoj lonček. Jakob bo star 19 mescev pa govori bolj ali manj v kitajščini. Tudi  mene je skrbelo pa sem od petka dalje pomirjena.
Shodil je pri 16 mesecih, ker je hipoton, mehak kot gumica in bi ga clovek lahko zložil v pismouser posted image user posted image ,, cveka pa sam v kitajšcini. Npr:

mama-nana ( a me pokliče zelo redko)
ata-ajte
ko je kaj dobrega za jest- gabn dabn
To je bolj ali manj vse. No zna se dej dej" , ej ti ti- ko  mu kdo nagaja , dede poklice dedka a tudi redko. Od živali bo oponasal koko, in gaga a spet ko bo njemu zapasalo. Veliko pa gestikulira, pokaza s prstom ko bo kaj želel, tleska z jezikom ko bi pil...
Glavno poskrbi da dobi kar rabi.
No prejsnji petek pa sem cisto slucajno naletela na eno logopedinjo, ki je imela nekaj časa, pa sva se sla pokazat. Pa je cebljal z njo po svoje in ona z njim v tisti kitajšcini- pa sta se vse zmenila.user posted image user posted image
Pogledala me je in rekla da "vas otrok  pa ja cist dosti govori."
Pocakam da naj, se cim vec pogovarjam z njim tudi po njegovo, vzpodbujam cebljanje in ponujam nove vzorce. Ko mi rece npr. dejdej", vprasam "kaj naj ti dam?" Tole ali tole. Gaga ali koko.?... in podobno.
Rekla je da ni nujno da zacno z ata, mama teta... razlikujejo se, pa  ni nic narobe z njimi.
Tako da sem jaz zaenkrat pomirjena in čakam .
Lp


_____________________________

Vse veselo pričakovanje te ne pripravi na resničnost- na drobno, popolno bitje v tvojem naročju.Na ta strah pred odgovornostjo. Na brezmejno ljubezen.

Jakob Enej 15.04.2005
Aljaž 01.02.2007

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
13.11.2006 15:37:07   
piščanc
naš pri 16 m še ni govoril nič (še kuža je bil ou, ou, zelo kričeče), zdaj pa že kar čeblja. največ v svoji čvekalščini - včasih mislim, da me kar nekam pošlje.

iz tedna v teden kaj novega pogrunta.



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
13.11.2006 18:07:02   
suzy007
Moja ima 17mesecev in pol in je pred dvemi tedni rekla prvič "mama", je pa rekla tako jasno, da sem bila kar šokirana. Sicer pa že od 6. meseca govori tata, zdaj pa ne zna več poklicat tatija - kličemo ga namreč tata. Drugače pa govori oz. čeblja po svoje. Nič razumljivega. Edino še "tam"  reče in pokaže s prstom. Evo. To je vse. Jaz se ne sekiram. Pustimo času in naravi, da naredi svoje. Prepričana sem, da bo kmalu zelo dobro govorila. Včasih še preveč ! user posted image


(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2007 14:59:50   
cuma
No, vidim, da nas je več z "lenimi"otroki user posted image

Naša bo kmalu 2 leti stara in zelo malo govori. Sicer veliko čeblja ... a je večinoma ne razume nihče rarzen naju z možem user posted image . Rada "bere"knjigice npr. prašički bežijo pred volkom - kiki teka teka uu uuu .... miška je padla - pipi buuum.... ovčke grejo k mami - aaaa giin mama .... user posted image  potem pa spije svojo flašo čokolina, reče jasno in glasno : "Tako, je žeeee!" in jo nese na mizo user posted image .
Potem pa jo vprašam kake enostavne besede ..npr. nona, Ema, ... in ima na vse isti odgovor: bigm bigm user posted image .

Meni se zdi, da so otročki res tako različni, da jih je težko primerjati ... vsak ima svoj tempo.


(odgovor članu suzy007)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2007 15:19:11   
natasaom
ah,dej no se sekirat!moja je sicer goflja.je prej govorila kot hodila..shodila je pri 14 mesecih...jest take pametne kr hitr utišam!

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2007 15:23:04   
Magi*
jaz se takšnim samo nasmehnem in grem dalje. saj bodo imeli svoje, pa bodo takrat lahko pametni.


si pa lahko misliš kaj so meni vse govorili, ko je shodila šele pri 17. mesecih. to je bila šele lenoba user posted image  pa da jo vidiš zdaj, je kot navita miš user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2007 15:35:36   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: sminc

ko je kaj dobrega za jest- gabn dabn



Ej, to mi je padlo v oči. Naš enoinpolletnik reče čokoladi ladndadnuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu sminc)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2007 20:52:50   
tatam
Moj sin do treh let ni govoril skoraj nič,razen mama,ata ipd...Kmalu po tem začel govorit kar v stavkih,pri štirih se je naučil brat,sedaj pri šestih na pamet računa do pettisoč-hitreje kot jaz,spomin ma skoraj fotografski...Skratka ne sekiraj se,vse bo!!!

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2007 20:55:00   
tanikaa
Moj sin je mega lenuh. Govoriti je začel pri štirih letih.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2007 22:03:36   
Anonimen
Meni se zdi, da so otročki res tako različni, da jih je težko primerjati ... vsak ima svoj tempo.


Res je. Vsak gre po svoje :).

Mičica tudi full malo govori. Kar pa pove je pa v nulo prav :). Zgleda, da je perfekcionist.

Težka nam bo...user posted image  user posted image

(odgovor članu cuma)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
14.11.2007 12:34:28   
roberta
res se ne sekirat zaradi takih in drugačnih neumestnih izjav... naša je začela konkretne besede uporabljat po moje šele pri 2 letih, pa se mi zdi, da ni blo zaradi tega čist nič narobe. pač eni kasneje začnejo govorit, pa potem hitreje napredujejo, eni pa so že od začetka zelo spretni pri govorjenju. eni prej shodijo, drugi pa prej prevale delajo...

pusti jo. če punčka lepo in konstantno napreduje, je to vse kar rabiš vedet.

roberta 

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?