|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 13:21:59   
mateja 26
zaradi svojih otrok?Meni se počasi že trga.Cele dneve z obema(1,5 in 2,5 let).Doma pa sta zaradi bolezni.Enkrat bronhitis,drugič bruhanje,tretjič visoka vročina,...in še bi lahko naštevala.Od septembra sta bila v vrtcu vsega skupaj 1 mesec še ne.Jaz bom do   septembra doma ravno zaradi bolezni.Verjetno se še spomnite debate,kjer sem govorila kako je bilo z mojo 3-tedensko službo in da sem dala odpoved,ker nisem imela varstva za otroka v primeru bolezni(ker sta se mami in tašča spuntale).Komaj čakam ,da grem v službo,ampak me spet skrbi varstvo,saj vidim,da se na žlahto ne gre zanašat.
Imam pa že vsega vrh glave.To se cukata ,lasata,grizeta,praskata,tepeta,meni živce pijeta,pa tega ne bi jedla pa unga ne bom,...Mož pa pride okoli19 ure(pač taka služba)Pa čeprav vse naredim ,pospravim ,zlikam,operem ,posušim,celo piškote sem pekla včeraj,ampak vseeno pogrešam čas ,ki je bil pred otrokoma,vsaj za kakšen dan.Da bi lahko otroke dala za en dan (24 ur)kam in da bi bila sama oz.z možem,da si vzameva čas samo zase.

Se opravičujem,če sem se preveč razpisala in hvala,ker ste me brale.

lep in sončen pozdrav

mateja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 13:24:51   
Anonimen
pred kratkim sem odprla temo "Od kar sem mama"...povedala pa sem isto kot ti na malo bolj pozitiven način..ja res ni lahko biti mama, je pa najlepše...

(odgovor članu mateja 26)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 13:26:09   
mateja 26
Kje je ta tema

hvala
mateja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 13:44:07   
Felicity
http://ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1231894

Jaz sem tudi zmatrana, pa čeprav samo ob enem otroku.
Saj bo boljše!

(odgovor članu mateja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 13:46:22   
Anonimen
me je felicity prehitela in ja, tudi jaz imam enega....tako, da kapo dol večxnim mamica..

(odgovor članu Felicity)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 13:51:03   
Naty*Taja
Ja Mateja, jaz bi tudi.... en vsaj 24 urni dopust od "biti mama in gospodinja"!
Komaj čakam, da grem nekam na šiht, ker se bom malo spočila! user posted image
Ne resno bi pasalo!

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 13:55:51   
Naty*Taja
Ej, Mateja, jaz imam pa eno idejo - a najdemo kandidatke brez otrok, ali pa celo kako najstnico za igro "zamenjajmo ženi" ? user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 13:58:52   
tulip
Mislim da nas je dosti takih, ki konec dneva kar pademo v posteljo in si rečemo: spet smo zmagali, dan je šel mimo!user posted image

Vse se spreminja, zdaj ni tako kot je bilo prej in kmalu ne bo več tako, kot je sedaj.
Zato ni za obupat!

user posted image user posted image Pa Dedku Mrazu piši za malo prostega časa!!!user posted image user posted image

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 14:37:33   
jakaracman
Jaz občudujem mame , ki so samo doma.Naj ti malo babice pomagata pa mož, najbrž ne dela cele dneve do 19.00.Babici mogoče tudi lahko vzkočita za kakašno uro, če jih že nočeta pazit, vsak dan.Pa malo zadihaj, ne pospravljaj kot nora, ne peči piškotov.Znebite se že vzorca Cankarjeve matere pa brez zamere.Ene se preveč ženete.user posted image

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 15:59:25   
mojcab
meni pomagaja tablete ELEVIT. res vračajo energijo...preverjeno...še mož mi kdaj kakšnega ukrade. kupiš v lekarni stanejo cca 2300sit.

_____________________________

*********************************
Življenje je lepo, zato ga je vredno živeti.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 17:42:29   
Anonimen
Hvala, MojcaB, grem jutri ponje.

(odgovor članu mojcab)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 18:44:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja

Ej, Mateja, jaz imam pa eno idejo - a najdemo kandidatke brez otrok, ali pa celo kako najstnico za igro "zamenjajmo ženi" ? user posted image


Jst se javim!user posted image  Sam nism najstnica.user posted image

Aja pa sam za otročke. Najbulš da jih kar k men prpeleš za kkšn tednuser posted image .
Ostalo gospodinjstvo ti pa kar pustim ok?user posted image

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 18:51:51   
bobek05
Mateja, sploh ne bom brala drugih odgovorov... veš koliko krat se jaz grizem, ker kakšen dan hrepenim po dnevih pred Anejem (1,5l)? Pa imam "samo" enega otroka!! Ok, ta je živahen za 3, ampak kljub temu. Moj otrok sedi 3 sekunde pri miru le, ko gleda npr. kakšno risanko, potem pa že adijo. Gre h kockam, ki za zamotijo za 3 minute, potem takoj k svoji kuhnjici in tam postoji za kakšno minutko, vse razmeče in gre dalje... Zdaj, ko sem se veselila, da bo malo miru, ker smo dobili vse trojke in štirke, so se začeli še napadi ipike.. Povrh vsega sem doma na bolniški, ker imam totalno zrušen imunski sistem in imam dobesedno več bolezni (viroz) skupaj... Jaz poleg službe in otroka še dalje študiram, pa mislim, da je zaradi tega 1x moralo prit za mano.

No, jaz imam vsaj to VELIKO srečo, da Aneja obe babici zelo radi sprejmeta (ne moreta ga pa čuvat, ker še obe delata) in tako smo za vikende večinoma pri babicah. Imam še eno gromozansko veliko srečo - tu in tam se me mož usmili, vzame otroka in odideta za cel dan (od jutra do večera) k kakšni babici, teti ipd. in potem sem jaz SAMA!!! Balzam za moje živce in mojo dušo.

Daj probaj se zmenit z možem ali katero babico, da vsaj 1 dan, npr. čez vikend (vsaj za par ur) vzame otroka... Boš videla, da boš kot prerojena.

< Sporočilo je popravil bobek05 -- 20.12.2006 18:53:11 >


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu mateja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 19:02:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojcab

meni pomagaja tablete ELEVIT. res vračajo energijo...preverjeno...še mož mi kdaj kakšnega ukrade. kupiš v lekarni stanejo cca 2300sit.


Niso to obične multivitaminske tablete?

(odgovor članu mojcab)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 19:06:06   
triša
Ja tudi jaz mislim, da bo najbolje da se z možekom zmeniš pa kašno soboto ali nedeljo kam zgineš, recimo v kakšne toplice se razvajaš v savnici in na masaži. Ali pa moža z otroci pošlješ na celodnevni izlet.
Jaz včasih mojega kar ze cel popoldan s ta malo kam pošljem da se malo spočijem.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 19:09:58   
Marogica
Mateja, moj predlog je, da daš otroka 1x na teden ali pa na mesec za nekaj ur ali pa za celi dan k babicam. Če je eni preveč, pa enega k eni, drugega k drugi. Ne vem, zakaj bi bil to takšen problemuser posted image . Če pa ti v tem ne moreta ustreči, pa res ne vem, zakaj ju imenuješ "babica".

Utrujene smo vse, vse smo dale skozi bolezni naših otrok, vse smo dale skozi dneve, ko so otroci takšni, kot da bi imeli sršene v riti. VEndar se pač vsaka po svoje znajde. Upam, vsaj.

Jaz sem pač tip človeka, ki gledam tudi nase, saj le tako lahko otroku nudim to, kar potebuje. Ne znam si predstavljati, kakšna mati bi bila, če bi bila neprespana, če bi ju imela 24/7 ob sebi, če enostavno ne bi mogla dihati.

Pa poizkusi ju "zaposliti", tudi tako, da ti "pomagata", ko kaj delaš doma. Otroci to zelo radi počnejo. Sicer ni perfektno postorjeno, pa saj to sploh ni smisel vsega.

Pa seveda vrtec. Čimprej ju daj v vrtec, tako, v tem starostnem obdobju sem jaz imela moja dva pol dneva več kot dovoljuser posted image

Marsikaj se da, samo nehaj se žrtvovati preko meje, ker ti to dolgoročno ne bo prineslo ničesar, razen lastnega nezadovoljstva in kronične utrujenosti in nervoze. To bosta slej kot prej čutila tudi otroka, možu pa tudi ne bo ostalo prizanešeno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a je še kera tolk zmatrana
20.12.2006 19:47:20   
Primoza
Vrzite ju na obvezno kuro s pesinim sokom, pod prisilo. Zadostuje navaden sok tipa Fructal oz. dana.

(odgovor članu mateja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a je še kera tolk zmatrana
21.12.2006 4:38:04   
Anonimen
Vsemu, kar si naštela, lahko jaz dodam še samo 3 tedne neplačanega porodniškega dopusta in zatem (do danes) najmanj 5x tedensko po 8 ur nočnega dela. Podnevi sem sicer doma, ampak koliko pa človek spi pri otroku v prvem letu življenja, pa vidim, da veš sama.

Mi je potrebno besedo ne utrujenost, ampak crknjenost, posebej omenjati? user posted image

(odgovor članu mateja 26)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: a je še kera tolk zmatrana
21.12.2006 7:42:41   
Seven*
Utrujenost???? Eh, jaz pa ze nisem utrujena... user posted image user posted image user posted image

Imam ful pridna otroka, oba spita ponoci, veliko ljudi, ki mi jih pazi.. user posted image user posted image user posted image

ALELUJA ZA VRTEC, sploh zdaj ko sem bolna in brez glasu!! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: a je še kera tolk zmatrana
21.12.2006 8:31:22   
Naty*Taja
JAAAAAA KARIN! SEM ZA!!Iz kod pa si? user posted image
Bi pa meni zadostoval že en dan!  

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: a je še kera tolk zmatrana
21.12.2006 8:34:08   
Naty*Taja
Aja- Mojca pa REDBUL tudi pomaga!! Sam me je mal strah, da odvisna ratam.user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Avantura
binyy

Ste za sex za eno noč z osebo,ki vas zelo,zelo privači,kljub temu da imate partnerja (doma)?

da, zakaj pa ne (15%)

ne (45%)

da, to si zelo želim (4%)

ne, ne podpiram avantur (36%)


Število vseh glasov: 248

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!