|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaposlitev v nosečnosti???
20.1.2007 18:05:25   
lea23
pozdravljene!
imam vprašanje, gledala sem že tukaj na forumu pa nisem našla nič podobnega. in sicer: končala sem 4 letno šolo ekonomski tehnik. vpisana sem na faks ( vpisala sem se samo zaradi statusa ), tako da sem do sedaj ( te 4 mesece ) že delala preko študentskega servisa. zdaj sem v 3 mesecu nosečnosti. živim pri fantu ki ima sp in zelo dobro zasluži, povprečno 350.000 sit na mesec. živiva pri njemu, stalni naslov imam pri svojih starših. razen nakazila preko študentskega servisa, to je te 4 mesece 120.000 mesečno, nimam nobenega drugega mesečnega dohodka. staršev ne bom izkoriščala da bi mi plačevali preživnino zame ker sem recimo vpisana na faks. 
zdaj me pa neki zanima: fant me lahko prijavi da sem pač za določen čas zaposlena pri njemu. recimo da še 4 mesece delam pri njemu, potem pa je tako ali tako porodniška. če naj bi imela recimo neto plače 150.000 sit, kakšen bi bil njegov strošek zame? se pač na te stvari ne spoznam niti jaz niti on. a se to v njegovem oz. najinem primeru sploh splača?
ali je že katera bila v tej situaciji? in kako je potem s porodniško? ali bi kot dohodek za izračun porodniške navedla samo plačo ki bi jo dobivala pri njemu te 4 mesece, ali tudi to kar sem delala preko študentskega servisa?
na zavodu za zaposlovanje še nisem bila prijavljena, niti se mi zdi da se mi v trenutni situaciji ne splača. kasneje, ko bo otrok dopolnil 1 leto, bom redno zaposlena pri fantu v pisarni kot tajnica. tako da to imam po porodniški zagotovljeno.
zdaj pa samo to ne vem če se mi splača da me zaposli že sedaj za te 4 mesece? ali je bolje da to rešim na kakšen drug način, npr. preko zavoda za zaposlovanje? ali da lahko mogoče kako drugače? želim namreč prejemati čim višjo porodniško.
res bi prosila, če mi lahko pomagate??
najlepša vam hvala vsem!!
lep pozdrav, lea  


  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
20.1.2007 18:31:55   
lea23
aja pa še to, zneske nisem navedla v evrih, ampak v sit!!!

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
20.1.2007 19:56:53   
tanci6
Porodniška ti pripada, če v zadnjih treh letuih od nastopa porodniške delaš vsaj eno leto (in se plačujejo vsi prispevki). Potem se ti naredi povprečje plače zadnjih dvanajstih mesecev. Če ne, ti pripada, ne vem kako se reče, mislim da starševsko nadomestilo, ki znaša okoli 40000 na mesec.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
20.1.2007 20:02:07   
tanci6
Aja, pa še to. Porodniška ti ne pripada, če nisi zaposlena ( plus vse tisto, kar sem že prej napisala) ali pa  iz zavoda za zaposlovanje ne prejemaš nadomestilo plače (kar ti pripada po enem letu delovne dobe).

(odgovor članu tanci6)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
21.1.2007 9:37:14   
lea23
torej če prav razumem, bom dobila 40.000 sit na mesec, in to je vse? user posted image user posted image user posted image
samohranilstva pa definitivno ne mislim igrat

(odgovor članu tanci6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
21.1.2007 15:35:32   
majči22
je glede na to, da tvoj fant dobro zasluži bosta absolutno presegla cenzus za še kakšno pomoč. Dobiš pa še otroške dodatke za otroka, če jih ne boš presegla, si jih pa lahko zračunaš informativno na strani CSD Šiška. Boš pa mogla dat tud fanta not v otroške. Samohranilstva ti tud jest ne priporočam, saj maš z njim ful dela in letanja okol.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
22.1.2007 20:16:23   
Anonimen
torej če prav razumem, bom dobila 40.000 sit na mesec, in to je vse?


Ne, to pa ni res. V vsakem primeru se ti splača bit zaposlena en dan pred nastopom porodniške!!! Če ne boš, boš dobila starševsko nadomestilo, to je bilo včasih cca 40.000.

Če pa boš zaposlena, pa se ti bo v izračun štelo zadnjih 12 dohodkov. Ker bi v tvojem primeru bili samo 4 dohodki, bi se za preostalih 8 mesecev štelo 55% minimalne plače (včasih je to bilo cca 55.000 sit), kar bo skupaj še vedno naneslo več kot je 40.000. Te cifre govorim malo na pamet, v vsakem primeru se ti splača zaposlit in to čim prej, da bo čim več plač. Preberi si zakon:

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/zakonZSDPUPB1.asp

6. člen 1. točka - če si zaposlena, si zavarovanec
7.člen - če si zavarovanec, imaš pravice iz zavarovanja
14. člen - če si zavarovanec, imaš pravico do starševskega dopusta (vrste so v 13. členu)
38. in 39. člen - če imaš pravico do starševskega dopusta, imaš pravico do starševskega nadomestila
41. člen - zneski

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
23.1.2007 13:59:47   
lea23
torej sem si izračunala da če me dragi zaposli, da mi potem pripada starševskega nadomestila cca 58.000 sit user posted image
noja nekaj bo, za plenice.
hudiča ni čudno da je čedalje več samohranilk  user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
24.1.2007 20:28:59   
Anonimen
za 58.000 sit (ne da se mi v evrih, če že pišete tolarje) imamo mi plenic dovolj skoraj za celo leto
pa saj nimamo otrok zato, da bomo od države dobivali denar
pa če nisi bila zaposlena in nikoli plačala nobenega prispevka ne moreš pričakovat, da boš pa veliko denarja dobivala od države...
lažne samohranilke mi grejo pa itak na bruhanje - in ker jih (vas) je toliko, pogosto kakšno pokasirajo tudi prave mame samohranilke, ker vsi sklepajo, da državo prinašajo okoli

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
25.1.2007 11:42:35   
lea23
anonimna sori če nisi prebrala sem napisala da samohranilstva ne grem igrat. samo to me je zanimalo če naj me fant prijavi da sem zaposlena pri njemu ali ne ( če se mi bolj splača ), po porodniški me bo tako ali tako vzel za nedoločen čas.
samo zanimalo me je če se mi to splača, al je boljše ( gledano samo na višino porodniške ) če se za ta čas prijavim na zavod ( in zavrnem službe tisto ko ti trikrat ponudijo blablabla ), al kako.  pač nisem imela s tem izkušenj, zato sem vprašala.

kaj pa pokasirajo prave samohranilke na podlagi tistih ki so KAO samohranilke pa ne razumem. pa tudi se me niti ne tiče, niti me sploh ne zanima. ampak drugič si prosim raje dvakrat preberi kaj kdo napiše, ne pa da potem pišeš bedarije.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
25.1.2007 11:53:36   
lea23
meni mamice kao samohranilke ne grejo nič na bruhanje. 
jaz osebno pa se nebi spuščala na ta nivo za tistih mogoče 20.000 sit na mesec. mogoče bi drugače razmišljala če bi živela doma pri starših, tako pa imava oba tukaj stalno prebivališče in mi niti na pamet ne pride da bi bila kao sama z otrokom. pa ne zato da nebi želela oškodovat naše države, ampak ker spoštujem svojega fanta in najin naraščaj kot bodočo družinico, ne pa kot to kako bomo čim bolje čez pršli.
na srečo imava prihodka po njegovi strani dovolj, mi pa vseeno nekaj pomeni tudi to da tako ali tako moram nekaj ukrenit zarad nadomestil oz. "porodniške" pa pač nisem vedla kaj je boljše.


(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
25.1.2007 14:50:22   
Anonimen
Sej ti lahko fant nakaže plače 700.000 sit,pa bo porodniška velika. Tudi to se da.user posted image  To je zdej moja kolegica naredila, pa je zadovolna.

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
25.1.2007 17:22:53   
lea23
dej nati dej mi nekaj prosim povej! koliko pa potem to njega stane??
npr. če bi jaz dobivala neto plače recimo 240.000 sit, koliko bo potem to dejansko njega stalo potem ko bom mela toliko porodniške?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
25.1.2007 21:46:55   
Anonimen
Zadnjih par mesecev ti nakaže malo večjo plačo, to je tolko kolikr si napisala in to je to. Sej nakazan denar mu lahko vrneš, kdo bo pa vedel, zakaj tolikšna plača, če je s.p.??? In ko boš nastopila na porodniško, njega to ne košta nič več. Zdaj si pa sama lahko zračunaš koliko želiš imeti porodniške. Vso srečo.user posted image

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
31.1.2007 14:21:38   
tassika
no takole je recimo če bi ti fant dal 1550E bruto plače (371.442 sit) bi ti dobila ven 1.006,77E (241.262,36), vse skupaj sem ti računala brez materialnih stroškov (malice in prevoza). Glede na to bi ga ti stala mesečno cca.1.835,20E (439.787,32sit) vedeti moraš da on plača prispevke kljub temu da mu ti vrneš plačo. drugače pa si lahko plačo in prispevke zračunaš na http://racunovodja.com/izracuni/opa_0.4/opa.asp
Ko pa nastopiš porodniško, te pa itak plačuje država.

lp nataša

ps. upam da sem bila razumljiva

< Sporočilo je popravil tassika -- 31.1.2007 14:22:48 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
1.2.2007 9:33:32   
Strawberrie Cherrie
Lahko gre pa v bilniško in ga stane samo 1 mesec

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zaposlitev v nosečnosti???
4.2.2007 0:15:33   
petra81
Ja, ampak it na bolniško ni kar tako!! Razen če imaš veze! Potem pa ja!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?