|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
23.2.2007 15:26:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AKŠ

ja neva vem da svoje braniš - tako kot jaz svoje....take smo pač mame....

jaz sem imela v mislih to, kako je ime napisano na rojstnem listu - torej uradno ime in ne kako ga kličemo....

torej če sem prav prebrala je vašemu ime - uradno - Timothy in ne Timi. Timi je samo ljubkovalno - in to je velika razlika.....vsaj meni...


No sva se razjasnili,mislim,da je prišlo do velikega nesporazuma.user posted image

(odgovor članu AKŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
24.2.2007 10:59:49   
maša*
Zame so čudna imena tista, ki so izpeljanke iz angleščine, tuja imena itd.

Živimo v Sloveniji, in ker Slovencev ni veliko, ostalih narodov je pa preveč (Angležev, Kitajcev,...) bi lahko dajali svojim otrokom vsaj slovenska/slovanska imena, da potem ko grejo raziskovati svet, da imajo slovensko ime, in so nekaj posebnega v poplavih angleških imen.


Poznam punčko, ki ji je ime Shiva (kar je tudi hindujski bog), ker pač starši niso hotli dati ime Živa (slovenska boginja) zaradi tega, ker Shiva bolj angleško zveni.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
28.2.2007 17:08:01   
kaycha
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Jest svoji punčki tacga imena nebi dala oz. kateregakoli kjer si skor jezik polomiš. Kljub temu pa je to stvar vsakega posameznika. Bi bilo pa fino da bi starši ki svojim otrokom dajejo moderna imena malo premislili kako bo čez 7 let ko bo šel otrok v šolo in se zna zgodit da se bodo ostali otroci delali norca.

prej se bodo delali norca iz raznih Lukcev in Maš in tako naprej ker bo teh kljub temu da jih je tako veliko vedno manj, nenavadno ime ima pa itak ze vsak tadrug. sej tud tisti k jim niso usec se bojo pac navadli, meni so usec

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
2.3.2007 14:36:16   
_andreja_
o.k. jz sem dala tudi mojemu sinu ime VINKO ŽAN pa vsepovsod dvakrat preberejo kako mu je ime pa me prou malo briga kaj si mislijo.....kličemo ga pa Žan in pika!!!!Vinko je pa pač podedoval...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
2.3.2007 15:06:51   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: bomaja

Meni pa Taina ni všeč.

In so mi prav smešni starši, ko jih vprašam, zakaj so dali svojemu otroku tuje,oz. po domišljiji skupaj spacano ime - imajo vsi enak odgovor: ... ja kaj pa veš, kje bo čez 10, 20 let .... v tujini ....

Mislim ...user posted image

Ali smo mi en zakompleksan narod, da si mislimo, da bo naš otrok srečen samo, če bo šel v tujino, imel neslovensko ime in bo že zaradi tega (ne pa zaradi dejanj, razuma v glavi ...!!!!) nekaj več ... user posted image  ...



Eni se celo za te namene z otrokom od rojstva že angleško pogovarjajjo, kot sem v eni debati zasledilauser posted image , kar se pa imen tiče, je pa izgovor, da zaradi č-jev, ž-jev in š-jev ne bo imel težav v tujini (oz. tujci z izgovorom njegovega imena), je pa neumen. Če Slovenci nimamo problemov z izgovarjanjem italijanskih, angleških, francoskih, kitajskih .... imen, bodo pa Angleži, Francozi, Kitajci ... že enkrat skapirali pravi izgovor imena Neža ali Špela - saj niso butasti, no.

IZVIRNO SPOROČILO: bomaja

No, drugače pa je moje mnenje takšno, da se ljudje z nekim razlogom rodimo v čas in prostor v katerega se rodimo ... in naši malčki se rojevajo slovenskim staršem na sončni strani Alp.



Zelo zelo lepo napisano! Res lepo!!!

(odgovor članu bomaja)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
2.3.2007 15:07:06   
viv_
Ma vsak naj da ime kakršno hoče. Meni je pomembno, da poznam pomen imena.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
2.3.2007 15:48:58   
Samoyedka
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Tudi jaz sem že stomiljonkrat pisala, da ne maram "skovank črk", ker to zame sploh nismo imena. In te skovanke res ne povedo nič o karakterju otroka, povedo pa kar nekaj o karakterju staršev.


V tej smeri tudi jaz razmišljam- namreč o karakterju staršev- pa brez zamere tiste, ki imate otroke z bolj "eksotičnimi"imeni, ker ne posplošujem stvari generalno user posted image : imam občutek, da dajejo nenavadna imena svojim otrokom starši, ki res mislijo, da bo njihov otrok zaradi tega nekaj posebnega. Da bo otrok brez karakterja zaradi nenavadnega imena- oslarija, ampak tudi obratno potem ne more držati, a ne? Da če bo imel pa čisto x ime, bo pa nekaj posebnega. Uf sem se zaštrikala, pa saj veste kaj približno mislim?

Je pa zelo lepo napisala Mič- da lepota imena ni v kombinaciji črk, ampak v ljubezni s katero starši to ime izgovarjajo user posted image
Vsak se odloči po svoje, pa res še sreča, da nam niso iste stvari všeč, takrat bi bilo šele žalostno ;) Je pa definitivno za razmislit in za pretehtat posamezno ime- ali bo otrok tarča draženja drugih, kako neko ime "paše" odrasli osebi ipd.


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
2.3.2007 15:54:55   
maša*
Ena nenavadno imena so lepa. In pašejo otrokom, amapk kaj bo ko ti otroci odrstejo.... jaz si ne predstavljam enega odraslega 40 - 50 letnega moškega s takimi imeni, kot starši zdaj dajejo otrokom.
Saj ne rečem, da bi mogli dat vsi imena kot so Sara, nina, Jana, Lana,....ampak tuja imena, ki imajo zelo lep pomen (meni je zelo lepo Noleani - nebeška milina - havajsko ime) pa včasih lepo zvenijo, ker je na drugi strani sveta ena odrasla oseba s takim imenom.

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
2.3.2007 16:52:03   
Anonimen
Jaz bi dala pa hčerki ime Savannah, sinčku pa Patrick.. Sicer pa vsak ima svoj okus, meni so bolj všeč takšna imena kot pa ta pogosta slovenska.. Za otroka bi rada, da ima ime ki ni slišan pogosto.. Da ne pride s šole domov, mami jaz mam pa 3 sošolke ki jim je isto ime kot meni... Bed, se dogaja da imaš dve Anji v enem klasu... Pa zdaj ne bo otrok brez karakterja, ker ima ime ki ga ni slišati pogosto.. Bolj zanimivo je.. Sestra je dala hčerkama ime Vanessa in Melissa... Všečno mi je... To sem pač jaz user posted image

(odgovor članu maša*)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
2.3.2007 22:13:20   
beki24
Nekaterim so pač všeč eksotična in nenavadna imena- zakaj pa ne!?!?

V mojih časih je bilo moje ime nekaj posebnega- danes že čisto običajno- včasih je bila Micka pa Jože, Pavle........normalno- danes pa.........že tudi eksotičnouser posted image
Kaj pa vemo, kaj bo čez 10,20,30....let- kaj bo in ter kaj neuser posted image

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
5.3.2007 11:41:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maša*

Ena nenavadno imena so lepa. In pašejo otrokom, amapk kaj bo ko ti otroci odrstejo.... jaz si ne predstavljam enega odraslega 40 - 50 letnega moškega s takimi imeni, kot starši zdaj dajejo otrokom.
Saj ne rečem, da bi mogli dat vsi imena kot so Sara, nina, Jana, Lana,....ampak tuja imena, ki imajo zelo lep pomen (meni je zelo lepo Noleani - nebeška milina - havajsko ime) pa včasih lepo zvenijo, ker je na drugi strani sveta ena odrasla oseba s takim imenom.





<user posted image user posted image user posted image Pojdi pa vprašaj,vse osebe,ki že imajo pedeset let in taka imena.Ni jih malo,pa tudi vsi niso še dojenčki.Kaj ima veze leta z imeni.Ne morejo vsi biti Janezi in Micke.Nismo vase zaprta kasta ampak svetovni narod,ki je odprt navzven.
Čudni?Čudna si ti,ker ne spoštuješ drugačnega mišljenja in izbiro drugih,pa tudi če niso slovenska,otrok ni nič majn slovenc.
Maša?user posted image Poznam deklico,iz katere so se delali norca,zaradi takega imena.
Pa je slovensko.Spoštuj drugače misleče,pa bodo tudi drugi spoštovali tebe.

(odgovor članu maša*)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
5.3.2007 12:08:37   
Lusa
Sama vem kako je ,če so po tri Nataše v razredu in potem še v srednji šoli tri in zato imamo mi Lušo ,user posted image Ajšo in če bo za nas kdaj spet sreča ,bo ime spet vsebovalo črko Š.
Meni osebno so vsa imena všeč ,tudi svoje. 

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
5.3.2007 12:11:18   
maša*
neva06 - mislim, da si malo narobe razumela. Nisem rekla, da bi morali biti vsi Ane, Marije, itd. in če malo prebereš moje izjave po forume boš lahko videla, da so mi všeč nenavadna in tuja imena. Ampak ne skovanke iz imen in imena, ki spominjajo na imena kakšnih stvari in rastlin,. itd ter razna dvo in tri-črkovna imena.
In nsiem vase zaprta kasta, zaradi mene lahko dajo starši ime otroku kakor koli hočejo. In moje ime Mšaa, ja vem, da je pogosto, zato sem si vedno želela imeti kakšno drugo, manj pogosto ime.

In vsak ma svoje mnenje o imenih.
lp, maša

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Čudna imena dojenčkov!?
5.3.2007 12:54:36   
Tonchka
Kakor komu paše....nič nimam proti takim, ki dajejo svojim otrokom nenavadna, redka imena ali proti takim, ki dajejo zelo pogosta imena. Stvar okusa, ampak to, da te bodo v tujini (najbrž so tukaj mišljene ZDA in EU) bolj cenili, če imaš tuje ime  mi je pa svetovna neumnost.  Moj bratranec ima pogosto slovensko ime pa je zelo priznan strokovnjak v Nemčiji in dvomim da bi lahko imel še boljšo kariero če bi mu bilo ime Michael, Jason ipd. In ja, strinjam se z Marogico, človek ni nekaj posebnega zaradi imena, ampak zaradi čisto drugih vrlin.

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?