|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 19:55:15   
rija
saj tudi jaz tega ne privoščim nobenemu user posted image

poglej z drugega zornega kota: a si bila brezposelna pred nosečnostjo? če ti služba veliko pomeni, bi probala le najprej dobit službo, si nekak naredit prostor v firmi, potem zanosit....

ali si ostala brez službe potem ko si zanosila? če ti ni pretekla pogodba, poskusno delo, potem veš kam se moraš obrniti.

če si zanosila nenačrtovano in si brezposelna je to pač **** situacijauser posted image  in ti želim, da čimprej mine...in da ima vsaj atek dobro plačano službo in imate dobre starše user posted image



pa ne zdaj flancat s tistim: ja, mogoče pa potem, ko bi imela službo,  nebi mogla zanosit...user posted image user posted image  no vsaj ne meni....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 20:04:07   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

In vmes živi od lufta???
.


Daj bodite realne. Si o tem razmišljala, ko si "delala" otroka? Njabrž ne, saj si si otroka želela. TOrej, če si si ga želela, bi si morala narediti "življenski plan", kaj to pomeni. In to ni problem bodočega delodajalca. Nikakor ne.

Pa saj je brezveze. Če bi bile ve delodajalke, sem 200%, da bi enako razmišljale, kot midve z rijo, To so enostavno dejstva. Lahko je govoriti, ko gre za tuj denar, če ga pa moraš iz svojega žepa dati, pa malo bolje premisliš. In tega delodajalcem ni za zamerit.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 20:05:25   
Strawberrie Cherrie
No, od lufta lih ni treba živet, saj nam tale država nakloni KAR 40bivšihtisočakov - ne vem koliko €, da lahko preživimo in vzgajamo naše otroke ?????????????????????????????????????????

Amapk tukajle se moram strinjat z Rijo, no, jaz sem bila fer, pa me vseeno zaposlil user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 20:09:22   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

In vmes živi od lufta???
.


Daj bodite realne. Si o tem razmišljala, ko si "delala" otroka? Njabrž ne, saj si si otroka želela. TOrej, če si si ga želela, bi si morala narediti "življenski plan", kaj to pomeni. In to ni problem bodočega delodajalca. Nikakor ne.

Pa saj je brezveze. Če bi bile ve delodajalke, sem 200%, da bi enako razmišljale, kot midve z rijo, To so enostavno dejstva. Lahko je govoriti, ko gre za tuj denar, če ga pa moraš iz svojega žepa dati, pa malo bolje premisliš. In tega delodajalcem ni za zamerit.


Ja vsakič ko sem user posted image  sem prej fajn razmišljala kaj bo če bo,....
Pa dej bi resna no.
Si mislim da spadaš med tiste delodajalce seveda " zakonito" sprašuje o življenskih načrtih.

London_paris: lepo da si imela srečo da so te zaposlili.
Rija: ja je mal **** situacija ker je prišlo nenačrtovano med brezposelnostjo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 20:20:38   
Anonimen
Ja sej je treba bit fer do delodajalce samo zelo malo je fer delodajalcev.


Glej, delam v ultra kapitalističnem podjetju, kjer je prvi, drugi in tretji cilj rezultat in še enkrat rezultat.

Za nosečnost sem povedala prvi dan, ko sem zanjo izvedela. Ker je ritem dela ubijalski in sem ga prve tri mesece komaj zmogla in ker sem želela biti fer. Saj delodajalec tudi ne more nekoga najti čez noč in tudi predaja posla se ne zgodi vedno v dveh urah. Nekako sem zdržala tistih 6 mesecev. In oni brez mene eno leto. In me je delovno mesto z vsem bonitetami počakalo.

No, sodelavcem, ki so delali namesto mene, sem najbrž še dolžna kakšno pivo user posted image . Še na tem mestu hvala, če me kdo bere user posted image .

Vem, da je pri tem precej sreče, nekaj pa tudi dejstva v fer plej odnosu. V bistvu je to največ, kar lahko sam narediš. Pa še enkrat napišem, da delam v ultra kapitalistično usmerjenem podjetju. 

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 20:23:53   
Anonimen
Jaz bi pa tudi kot delodajalec razumela žensko, ki bi se zaposlila, pa šele potem povedala, da je noseča. Danes je res zelo težko dobiti sužbo in da se ji nekdo odpove, posebej, če si noseča, ali pa še sploh zaradi tega, se mi zdi že kar preveč moralno brezmadežno. Jaz tega, da mi ne bi povedala za nosečnost, ki je še čisto na začetku, ne bi zamerila. Seveda če bi bila pri delu resna in bi se v tistih parih mesecih izkazalo, da se splača nanjo počakati in pač za tisti vmesni čas vzeti nekoga drugega. Saj se takoj vidi, ali nekdo želi delaeti ali biti zaposlen zaradi nosečnosti. Za tisto čas, ko je žeska na porodniški, pa itak firma z njo nima nobenih stroškov.
To, da punca ne pove za nosečenost, ker se boji posledic, je zelo, zlo človeško. In zato jaz to razumem.

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 20:24:18   
lemavrica
Če si že zaposlen in zanosiš pač poveš čimprej, logično.
Govorim pač o situacij katera je bila naveden v prvem postu in pa o tem če si brezposelen in pač zanosiš.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 20:50:31   
rija
pa saj ne morem verjeti: končno se je na eno najbolj občutljivih tem razvila dobra debata user posted image user posted image user posted image  in ne vsesplošno žaljenje....

ej babe, sila smo user posted image


upam,da nisem prezgodaj napisalauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 21:02:06   
Anonimen
 Saj se takoj vidi, ali nekdo želi delaeti ali biti zaposlen zaradi nosečnosti. 


Jaz pa mislim, da je bistvo tukaj.

Če se postavim na stran delodajalca, bi takoj vzela v službo žensko, ki si želi delati. Saj preživiš tudi leto brez nekoga. Običajno dobri delavci "delajo dobro" in za sabo ne puščajo odprtih strvari. In leto ali dve (redkeje več) bi verjetno lažje preživela z nekim štukanjem kot deset let z nekom slabim. 

Prikrivanje pa se mi ne zdi primerna taktika.

Pa saj mi je jasno, da ima večina žensk v svojem življenju otroke. Ma ne me farbat, da jih ne boste imele....večina jih ima. Saj ne rabiš za to doktorata, da bi ti bilo to dejstvo jasno. In ne me vlečt za nos. Ker je to preveč "čip".

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 21:17:51   
CatJa
Če imaš obraz za to, potem pač molči, jaz vem, da ne bi mogla. Razen, če se želiš le prebit čez nosečnost in porodniško in potem iskat novo službo. Verjemi, da te ne bodo lepo gledali, ko se boš vrnila nazaj. Ali pa tudi, kdove.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 22:41:13   
lemavrica
Ne ne želim si prebiti le čez porodniško pol pa jovo na novo. Zato tud ne pošiljam kakor koli prošenj ampak samo tja kjer bi res delala.

Verjamem da ima vsak svoje vidike na to. Ampak jest mislim da tudi ni fer da delodajalci na razgovorih sprašujejo stvari ki jih nebi smeli pa jih vseeno. Zakaj? Ker so pač delodajalci in imajo to moč. No meni pa to ni fer. In takih je zelo veliko.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 23:07:46   
Anonimen
Jaz sem pa nekoliko drugačen primer.

Ko sem zanosila, sem bila zaposlena za polni delovni čas in za nedoločen čas pri zasebniku, ki je videl samo eno stvar: denar. Nič drugega ga ni zanimalo. Tudi meni je denar pomemben, ampak ni mi pa na prvem mestu. Zato sem mu za nosečnost povedala v istem mesecu, ko sem izvedela zanjo, mesec kasneje sem mu pa dala odpoved. Naposlušala sem se že o svoji "neumnosti", da v današnjih časih dam odpoved službi za nedoločen čas z netto plačo 1000 eurov. Pa me ni čakala druga služba.
Namerno sem postala brezposelna, ne da bi vedela, kaj me bo čakalo in kaj ne. Dovolj mi je bilo to, da sem vedela, da sem sposobna in bila sem prepričana, da bo to dovolj, da preživljam sebe in oba otroka. In plačam 600 eurov za stanovanje.
Drugo službo sem si našla v 3. mesecu nosečnosti. Delodajalca sem sicer poznala od prej, zato sem mu mirne duše rekla, da naj me vzame, če hoče, ampak da sem noseča in da bom čez 6 mesecev izginila na porodniško. Če pa noče, naj mi pa takoj pove. No, pa me je vzel. Bolje 6 mesecev dobrega dela kakor ravno toliko slabega (kar povzroči slab delavec).
In še kar vztrajam tukaj. Lahko bi bila doma, lahko bi živela od socialne podpore, lahko bi živela od s.p.-ja... ampak ne. Kar delam. Šefe je sicer totalni euro-kapitalist (ravno danes sem mu to še enkrat povedala user posted image ) in plače je ravno za stanovanje, tistih 600 eurov, ampak sem pa v osnovi zadovoljna - plačo mi dajo 20. v mesecu, ker vedo, da bom drugače tako vpila, da bo cela poslovna stavba vedela, da ne plačujejo user posted image . In to je vse, kar me zanima.

Jaz sem torej na strani tistih, ki pravijo, da naj se delodajalcu pove za nosečnost. Ko izveš ti, naj izve on. Kar bo, pa bo. Mislim, da je Rija napisala, da je potrebno prej misliti, preden se otroka naredi. Kruto, ampak resnično. In dodajam še, da si je potrebno narediti prioritetno listo oz. življenjski plan (po Marogičino) - odloči se, kaj ti je pomembnejše, otrok ali denar, potem se pa še odloči, kaj bo prej. In problem je rešen.

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pravice delodajalca
20.2.2007 8:29:09   
prymorka
no če lahko pripomnem, pri meni je situacija taka da nism načrtovala in da sem kljub tabletkam zanosila...
to je to,... zdaj pa morm razmišljat v naprej ne pa samo eno leto v naprej....
služba je dobra zato bi blo škoda jo zgubit zaradi mati narave ki mi je otroka ponudla ravno zdaj!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pravice delodajalca
23.2.2007 10:04:41   
karin412
Lemavrica, jaz ti dam prav. Poznam osebno en primer, ko je noseča ženska prišla delat na eno od Ministrstev, sicer res, da je imela že od prej veze in izkušnje, ampak je dobila mesto (ki jo je čakalo, da je prišla nazaj s porodniške).

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?