|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naš zizoman...
15.3.2007 14:28:08   
Anonimen
...pa tako lepo je bilo prejšnji teden. Se je kar naenkrat odločil, da dude več ne bo. Do torka, ko mu je začelo teči iz nosa. Potem se mu je nos zabasal in šanse, da mu damo kapljice ni - pojma nimam zakaj. In sedaj smo spet na začetku, ker si zna nos odmašiti samo, ko se priklopi.user posted image

Sedaj pa že dve noči vleče kot da ima sodni dan.

A bo minilo?

Saj ga rada dojim, ampak ti dve noči pa sta bili peklenski.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naš zizoman...
15.3.2007 14:38:02   
Strawberrie Cherrie
Raho, mojemu zobki ven lezejo in je že 3dni ponoč skoz priklopljen - ne sesa, ampak drži dojko v ustih, ko se pa odmaknem, se pa zbudi. Malo smešno spimo, no, pa bomo že preboleli...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naš zizoman...
15.3.2007 14:59:32   
Anonimen
Lubči, tvoj cuker je star 4 mesece (ali sem se mogoče mal zmotila), naš pa 26 mesecev. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naš zizoman...
15.3.2007 15:53:48   
mika
raho, zakaj pa si mu dala ziziko? nekaj bi si namislila.
al se ti je zasmilil?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naš zizoman...
15.3.2007 15:55:59   
Moyca_
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naš zizoman...
15.3.2007 16:00:20   
Strawberrie Cherrie
Raho, men je to enako user posted image

Če jaz bedim, ti bedi user posted image

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naš zizoman...
15.3.2007 16:02:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

raho, zakaj pa si mu dala ziziko? nekaj bi si namislila.
al se ti je zasmilil?


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Če pa siroče ni moglo dihatiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naš zizoman...
15.3.2007 18:08:21   
skuštrana
Raho, saj bo...
Za vsakim dežjem posije sonceuser posted image
No, mogoče boš pa prva, ki bo prakticirala tandem, tule na RR, mislimuser posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naš zizoman...
15.3.2007 23:18:29   
sonjaka
Čisto izven konteksta - namesto kapljic, ki jih je res težko dati mu dajte Operil v spreju. Tista dva šprica bo pa zdržal, saj mu lahko lepo razložite, je dovolj star. Če ne, se ga pa pač trdo prime in je v dveh sekundah konec.
Glede dojenja pa nimam nasveta. Mojo sem pri 15 mesecih nehala brez kakšnih hudih travm.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naš zizoman...
16.3.2007 5:13:00   
frufru
Samo Operila ne, peče kot strela, pol raje Aquamaris, ki je kot fiziološka, samo morska voda, al pa Niveine bombice fiziološke

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naš zizoman...
16.3.2007 20:03:41   
Seven*
Sem bila 100%, da je post od Huanite. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ne vem kaj naj ti recem. Mene Ema slece ze pri vhodu v vrtec. Najprej se morava podojit, sele nato se obleceva in greva domov iz vrtca. Vzgojiteljice so ze navajene, da kaksnih 10 minut klepetam z njimi, da se gospodicna najedo. user posted image user posted image user posted image user posted image

Ponoci pa.. Pred 5 zjutraj ni zize.  Ziza namrec spi. user posted image user posted image user posted image user posted image Do 5h ati servis, potem pa mami servis (spanje na zizi do 6.30). user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naš zizoman...
17.3.2007 23:48:50   
Anonimen
A ti to mene tolažiš, da pri vas do 5.30 ni zize? Pridi poskusit to dopovedat mojemu sinu! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Njega pa sploh ne zanima, če ziza spi - bo jo pa zbudo.user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naš zizoman...
18.3.2007 23:48:07   
ursussy
Sonjaka, Operil sploh ni tako nedolžen - vpliva na nadledvično žlezo in posledično na hormone. Meni so ga dali pa pri 3 tednih user posted image , pa mam hvalabogu mamo zdravnico.

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Naš zizoman...
18.3.2007 23:53:31   
ursussy
Meni tudi še ni uspelo tole s spanjem zize user posted image  ali kaj podobnega. Tam okrog enih, dveh je na vrsti "mama daj sisu". Stari smo dobrih 15 mesecev - no, sej mamo še čas user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Naš zizoman...
19.3.2007 10:30:56   
sonjaka
Ursussy, sicer ne vem koliko imaš starega otroka in tudi OPERILP je namenjen po 1. letu (kar od rahlo je), izjema prej npr. ob vnetjih ušes, ki s posledica prehlada. To tak svetuje pediater. Seveda ni nedolžen, če se ga ne uporablja po navodilih - ob hudih prehladih, vnetih ušes 2-3x dnevno max. 7 dni.
Moja je imela kar naprej vnetja ušes od prehladov (ko je začela obiskovati vrtec), kljub izpiranju nosa, kot so nam svetovali na ORL. Zraven antibiotikov vedno predpišejo tudi Operil. Sedaj, ko vidim, da je izcedek iz nosa res že precejšen, zelen in težko diha, dajem tri dni 2x na dan Operil in smo rešeni do naslednjič. Otrok lahko normalno diha in še vnetij ušes smo se rešili.

(odgovor članu ursussy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Naš zizoman...
19.3.2007 13:51:32   
piščanc
namesto operila, lahko v tisto šprico daš fiziološko raztopino in jo špricneš v nosek. pomaga tudi izhlapevanje pare in kakšnega eteričnega olja (meta, kapljice 31) ponoči.

poleg pare in eteričnega olja mi to prakticiramo kar bolj drastično. malega leže primem in mu niveino fiziološko ampulo stisnem v nos. ampulo v nosku spustim, da posrka nazaj vse kar je v nosku. tako ga spucaš noro dobro. seveda se upira, ampak to traja par sekund. potem se pocrkljava in nosek je čist.

ampak, če bi se še dojil, bi se seveda lahko celo noč crkljal, ker je to moj srček user posted image . tako da go mama go

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Naš zizoman...
19.3.2007 23:31:52   
Peli
raho -da  se pri dveh letih takole crklate user posted image  Če mu to pustiš, pa nej te še naprej izkorišča!!!
Za nosek odmašit pa se dobi fiziološka v spreju.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Naš zizoman...
20.3.2007 9:59:15   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: Peli

raho -da  se pri dveh letih takole crklate user posted image  Če mu to pustiš, pa nej te še naprej izkorišča!!!
Za nosek odmašit pa se dobi fiziološka v spreju.


ja, najbolj da mu zatlači dudo v usta in ga pusti da se dere - tako se bo vsaj naučil kaj je življenje user posted image  user posted image

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Naš zizoman...
20.3.2007 10:05:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

IZVIRNO SPOROČILO: Peli

raho -da  se pri dveh letih takole crklate user posted image  Če mu to pustiš, pa nej te še naprej izkorišča!!!
Za nosek odmašit pa se dobi fiziološka v spreju.


ja, najbolj da mu zatlači dudo v usta in ga pusti da se dere - tako se bo vsaj naučil kaj je življenje user posted image  user posted image


picek moj - user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  - ta ti je dobrauser posted image

Peli, vem, sram me bodi, hudičeva mama, kaj za user posted image  pa si mislim. Naj se dere, ne?user posted image user posted image  Pa da pri dveh letih še dojimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Sam ne me zdaj na CSD prijavituser posted image user posted image user posted image user posted image

Samo to sem vam hotela povedati, da ni šanse, da mu damo ali kapljice ali fiziološko v nos. Tukaj pa imamo res user posted image  srečo. Drugače je sicer zelo priden fantek, ampak nosa pa se ne pusti dotikati. Ne želim ga pa siliti, da ne bo dobil še večjega odpora. Kaj čmo, bo že bolje - enkrat, ne?

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Naš zizoman...
20.3.2007 12:28:19   
Peli
Sicer sama s tem nism mela težav, je pa začel kar na lepm ponoč jokat in točno tko je blo , sm ga pustila se je 15 minut drl, 3 noči je probal pa nč dosegu pa je potem odnehal, hotu se je samo crklat. Čakte pa sej nism utrgana da se bom ob 3h zjutrej z otrokom igrala. Od takrat naprej je pri nas ponoč mir.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Naš zizoman...
26.3.2007 7:37:10   
vampirka
Se že naprej opravičujem za rahli "off-topic". Moja pupa ima tudi zelo občutljivo sluznico, ampak z nivea ampulcami in elektronsko črpalko kar vredu furamo zadevo (v bistvu se stanje izboljšuje iz dneva v dan). Vem, imam srečo, da se tamala pusti in celo vsakič se ne joka, ko čistiva "noso poso" user posted image ...

V bistvu me zanima kakšna je povezava zamašen nosek in zizanje?? Kajti tudi sama sem opazila, da med dojenjem sploh nima problemov z noskom! In res sem grda mami že pomislila, da me malo heca naša pupa user posted image ...zdaj pa tule preberem, da to očitno ima neko vezo (Laura namreč tudi visi ponoči uro ali več na zizi kadar jo nosek zafrkava in takrat spi kot angelček...no, včasih tudi več, ko mami zraven sladko zaspi user posted image ).

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Naš zizoman...
26.3.2007 9:57:47   
Anonimen
Vampirka - povezanost dojenja skozi nos z dihanjem je enostavna. Pnavadi otroci (ki so dojeni), če imajo nos zabasani dihajo skozi usta. Ko pa se prisesa na dojko, pa je prisiljen začeti pravilno dihati (skozi nos), ker se drugače ne more dojiti. Naš pa je ugotovil, da si lahko tako nos enostavno odmaši in evo ga - rezultat je tukaj.user posted image

(odgovor članu vampirka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Naš zizoman...
26.3.2007 21:15:15   
Baucka
Ja, to je ful zanimivo. Naši tudi pomaga da ziza in se ji nosek "odpre". In tudi nimam srca, da jo pustim pustim na cedilu ko je bolana. Moja mama je k meni hodla spat še v osnovni šoli ko sem bila bolana. Pa da ne bo pomote ni me dojila tako dolgouser posted image samo cartala me je. Ko pa sem bila zdrava pa sem spala v svoji sobi že od 8 mesecev.


Glede pucanja nosa, pa sem jaz neisprosna. Sterimar not in z narhimelom ven in pika. Če ne pucaš redno nosa je večja možnost za vnetje uh. Pa mora potrpet tiste pol minute in je mir. Jo pa posedem v naročje in jo čez čelo primem in k sebi stisnem in akcija. 

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?