|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: hipotonija
15.5.2007 17:27:01   
ami2
Držim pesti za vaše sončke user posted image

Moj škrat kar fajn napreduje. Zadnjič je nth rekla, da nima z njim kaj početi user posted image  Upam, da nam bo šlo tako tudi v prihodnje...  na pediatrični pa (še) nisva bila.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: hipotonija
15.5.2007 21:02:46   
KC
Sva z našim lumpom danes telovadila in  je zdržal celih 20 minut na trebuhu.user posted image In sedaj se tudi že kar fino na roke opira.Ker prej,ko sem ga dala na trebuh,se je skoz drl in valjda sem ga takoj vzela v naročje.Obrne se na hrbet,sicer mal rabi spodbude,a počasi bo.Sem tok vesela!

Meni je to vse tuje,ker s starejšim sinom(ravno danes ima 6 let!) ni bilo nobenih težav,je bil bolj gibčen in mogoče malo manj zgovoren.Mlajši pa skoz čeblja,veliko stvari razume,gibalno pa gremo zelo počasi.

Sem vam mogla malo napisat.Še druge kaj poročajte,mi je tok zanimivo in lažje,da vem,da nisem sama v takšni "situaciji."

LP

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: hipotonija
15.5.2007 22:24:18   
ally1
Ja tudi jaz sem vesela, da nič ne najdejo in da bo upajmo ostalo samo pri hipotoniji. Ja z izvidi je pa tako: prvič sva bila 27.feb. in so prišli delni izvidi konec marca, drugič sva bila pa 6.aprila in ni izvidov še od nikoder. Pravijo, da za krvne preizkave (če seveda iščejo kaj bolj specifičnega) potrebujejo tudi 4-6mesecev, tako da mi bomo že čisto vse pozabili, da smo kje bili,  bodo pa izvidi prišliuser posted image .

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu KC)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: hipotonija
16.5.2007 20:47:09   
bubica9
Ja, dolgo se čaka na te izvide, na žalost. Ampak upajmo, da bodo izvidi dobri in da bomo potem potolažene. Jaz kar mislim, da je naš fantiček kar OK, zdaj ima dobrih 11 mesecev, se kobaca, šiba po celem stanovanju, res pa se še ne dviguje na nogice, kar naj bi se. Malo je tudi asimetričen, ko kobaca eno roko lepo prepogiba v komolcu, drugo pa ima bolj trdo, drugače pa ne vidim kakšnih posebnosti, ne vem no. Kaj pa vaši, se že kaj dvigujejo na nogice?

(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: hipotonija
17.5.2007 9:36:48   
kalaxy
Naša je stara 11. mesecev, pa se je zdej šele vsedla, ne kaže nobene želje, da bi šla na noge.
Ima še premehke sklepe.
Čeprav me je fizioterapevtka potolažla, da bo sigurno pred nastopom moje službe po kolenih.

Meni porodniške niso podaljšali, in začnem drugi teden koristit stari dopust in nekaj malega novega, tako, da si bom malo podalšala vse skupaj. In upam, da bo še kaj napredka dokler bom doma.
KC a so tebi podaljšali?

(odgovor članu ami2)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: hipotonija
17.5.2007 12:22:03   
KC
Kalaxy,jaz še čakam na odločbo.Imam pa porodniško do 29.,pol sem pa nameravala koristit star dopust,zdaj pa ne vem.

So pa res bedni,enim podaljšajo,drugim ne,pa z isto diagnozo.Ni pošteno do otrok,res na nepotrebnih stvareh šparajo.

Mi imamo v torek kontrolo v razvojni in me je kar strah,če naju bo še kam pošiljala.Ne vem.

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: hipotonija
18.5.2007 8:43:46   
kalaxy
Ja res ni pošteno, ma sem se potolažla in gremo naprej.


(odgovor članu KC)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: hipotonija
18.5.2007 12:38:18   
sazi
Kot sem že pisala, je naš hipotočnek malo stareši od vaših (15,5 mesecev). Pri 11ih mesecih se še usedel ni sam, zdaj pa veselo šiba po 4ih naokrog, se dviguje na nogice in hodi ob opori - sicer vse dela veliko kasneje kot vrstniki, ampak mu gre dobro. Je pa nečakinja, ki je stara 12,5 mesecev zelooo hipotona. Vsede se sama, potem se pa po riti drsa z nogicami po turško. Še nič ne kaže, da bi kaj vstajat začela, ampak je bil nečak ravno tak, pa zdaj pri treh letih zmore vse, kar zmorejo njegovi vrstniki - vse se pogliha, če le ni kakšnih okvar. Vsem želim, da dobite dobre izvide. Nas niso nič pošiljali na take kontrole (še dobro, pomeni, da je res vse OK, malo pomoči, pa bo).

Kar se pa podaljšanja porodniške tiče; KC, pokliči, če so že rešili, ker če te zavrnejo, res traja, da izveš. S sestro sva na item VSD-ju in so mene klicali po telefonu takoj, ko so dobili potrjeno, da mi podaljšajo, sestre pa niso nič klicali in je samo veliko pozneje po pošti dobila odločbo, da ima zavrnjeno (samo je res poslala izvide, ki so bili bolj mili v primerjavi z izvidi mojega sina). Ko smo ugotovili, da se je razvoj mojemu sinku res upočasnil, jaz pa sem imela samo še 1 teden do poteka porodniške, sem takoj oddala vlogo za podaljšanje, se uspela zmenit za dodaten pregled v RA, kjer je bilo res ugovoljeno, da bolj zaostaja, kot na zadnjem pregledu, sem imela tako sveže izvide in sem te nesla naknadno v ZD, kjer je zasedala komisija, papirje za podaljšanje pa sem oddala 3 dni pre potekom porodniške. POtem sem bila 3 tedne na dopustu in čakala na odločbo/klic, da so mi podaljšali. Bi bilo pa hudo, če mi ne bi, mali pa še ne bi bil navajen na varstvo.

Srečno vsem vam in vašim malim "hipotončkom", katerim se čez čas ne bo nič poznalo, da so bili malo počasnejšiuser posted image

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: hipotonija
22.5.2007 21:58:18   
KC
Živjo!

Sem tok vesela!Smo bili na kontroli v razvojni,sicer naš lump ni hotel nič pokazati,ker je bil lačen,zaspan..sem pa zdravnici omenila kako napredujeva in je bila zadovoljna.Ni nam treba na nobene dodatne preiskave.user posted image Pa še tisto fino blazino smo dobili.user posted image user posted image Zdaj moramo priti šele septembra.

Sem se pozanimala,hipotončki shodijo nekje od 15.-18. meseca.To je približno,lahko pa presenetijo že prej,pač odvisno od otroka.

Kako ste ostale in vaši otročki?

Še čakam kaj bo s podaljšano porodniško,še ni odgovora,grem jutri na CSD vprašat,ker čez en teden se mi porodniška iteče.

LP

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: hipotonija
23.5.2007 12:19:35   
kalaxy
Super KC.

Pr nas zaenkrat še ni nč novega od zadnjič, še vedno se postavi, da bi šla po vseh štirih, sam se še ne odpravi.
Drgač pa KC ti kar pokliči po telefonu, ti povejo.
Jaz sem poklicala 14 dan od oddaje in mi je takoj povedala, to je blo na sredo.
Odločbo sem pa dobila šele naslednji torek, 5 delovnih dni pred iztekom porodniške.
Kar pogumno.

(odgovor članu KC)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: hipotonija
23.5.2007 16:05:08   
KC
Da vam povem,sem šla na csd vprašat in je rekla ga.,da mi niso podaljšali.user posted image user posted image Fino,a ne?res bova delala vaje sto na uro,ko bom od doma od 5-17.Res sem žalostna,da šparajo na otrocih.Zakaj hudiča naju pošiljajo v razvojno in fth,če mu ni nič?!

Po eni strani pa vsaj vem,da mu ni nič hudega.Sva bila včeraj na kontroli v razvojni in je spet jokal,ko ga je hotela zdravnica premetavat.Pa je rekla,da ne bo na silo.Sem ji pa povedala,da počasi napredujemo in je bila zadovoljna.In ni nam treba it na dodatne preiskave.Sem zelo vesela!

Ima pa naš lump 10520g,76 cm.Koliko so pa kaj vaši težki in veliki?

Kalaxy-midve nimave sreče glede porodniške,a ne?Jaz pa tudi drug teden začnem s starim dopustom in grem delat 26.6.

V soboto pa praznujemo rojstni dan od obeh mojih fantov:
-Tin-15.5.
-Timotej-23.6.
Pa smo kar združili oba.Bo veselo.

Sem se razpisala.
Lp

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: hipotonija
23.5.2007 16:06:02   
KC
Sem pozabila napisat,da smo dobili uno fino blazino.Vsaj nekaj,se že valjamo gor.

(odgovor članu KC)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: hipotonija
23.5.2007 17:55:12   
ami2
Smola to s porodniškimi user posted image  Je pa fino to, da user posted image  napredujejo, podrodniška gor ali dol.

Naš je tudi ok, se že veselim razvojne v juniju (morda uspem tudi jaz sfehtati blazino, če me bo imela dovolj, ker ji jo vsakokrat omenjam user posted image ). Je pa točno 1 cm manjši in 1 kg lažji od tvojega fantiča, KC user posted image

(odgovor članu KC)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: hipotonija
23.5.2007 19:27:27   
KC
Ja,Ami2 imaš prav.Držim pesti za blazino.Jaz sem kar sama vprašala,pa me je zdravnica vprašala,če poznam koga,da bi mi jo posodil.Sem rekla,da ne,čeprav jo ima ena prijateljica.Samo take blazine ne daš kar tako od sebe.Res je dobra.

(odgovor članu ami2)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: hipotonija
23.5.2007 23:26:59   
kalaxy
KC res nimava sreče, ma ne se sekirat vse se bo uredilo.
Tudi jaz začnem delat 26.6, kakšno naključje.
Naša ima mal večje dimenzije, ima 11,4kg pa blizu 80cm. Nosimo številko 86/92.
Tudi zaradi tega komej čakam, da bo šla po vseh štirih, ker je fajn težka.

Ampak ona je tako trmasta postala, da ne vem kaj bo.Zelo težko jo prepričam, da kej telovadiva.
Ne vem kaj ji je.

No pa lahko noč.

(odgovor članu KC)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: hipotonija
26.5.2007 0:15:44   
atena777
Ali lahko eden razloži kaj je to hipotonija? Naš ima ekstenzijo, je to kaj povezano?
Steguje se nazaj, glavico tiši ves čas nazaj, rokic pred časom ni odpiral, sedaj jih je končno začel, zelo je zakrčen.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: hipotonija
26.5.2007 12:39:34   
ally1
atena777, hipotonija je zmanjšan mišični tonus. To pomeni da ni tako močan kot "normalni otroci". Moj ima izrazito hipotonijo v ramenskem delu in v trupu, vendar z redno nfth nama kar uspeva in počasi napredujeva naprej. Ekstenzija pa pomeni raztezanje oz.da izteguje ude v sklepih. Ali ima to kakšno povezavo, mogoče, saj se moj tudi zvija zelo nazaj. Drugače pa upam da ti bo lahko tudi kdo drug pomagal. Mi je pa fizioterapevtka rekla da mu moram popravljati glavico, da jo bo držal naravnost, ker lahko pride do problemov v kasnejši dobi ko odraste, bolj se zdaj potruditi, ker potem je mnogo težje.  Naš še zdaj občasno drži pesti skupaj, poizkušaj mu jih na lep način odpirati, tako da npr. božaš nekaj z njegovo rokico, počasi boš videla da popuščajo prstki in bo lepo iztegnil rokice.

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu atena777)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: hipotonija
26.5.2007 15:30:58   
atena777
ally1 hvala za odg. Ekstenzija pri nas je = povečan mišični tonus v ekstenzorjih vratu, hrbta in nog. zato se steguje nazaj. Predvidevam, da je oslabljen mišični tpnus v trebušnem delu, ker trebušnih mišic nekaj časa sploh ni znal uporabljati.
Zateguje cele rokice, ne samo pesti. Pesti zdaj zna odpreti, ampak v rokicah je pa tako zakrčen in skos bi jih grizel...Pa tak nemiren je, posebej zjutraj. Me zelo skrbi.



(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: hipotonija
27.5.2007 20:26:43   
Natali07
Tudi naš malček je hipoton in asimetričenuser posted image .  bo pa kmalu star 5 mesecev in so nas v RA napotili pri 3 mesecih in zdravnica nam je takoj predpisala blazino in fizoterapijo. A to pomeni, da je zelo hudo, ker naša fizoterapevtka ne daje kakih pretiranih izjav. Je le rekla, da se da v prvem letu veliko popravit. Res pa je, da odkar delamo vaje pridno tudi doma, se kar pozna napredek pri dvigovanju nogic in kotaljenju na bok in trebuh. Težave pa nastopijo na trebuščku, kjer  dvigne zelo malo glavico in to zelo redko (glavice še ne drži) in roke pušča čisto za seboj(sploh ne ve zakaj jih ima). Kakor sem pri vas brala lahko zelo dolgo traja, da se ne dvigne na rokice - ne pase kravic. Kdaj jih hipotončki začnejo pasti? Kdaj zagrabijo igračo in dvigujejo rokice visoko v zrak?
Pa vse govorite o nekih preiskavah. A je to v Ljubljani običajno, ker pri nas v Kranju mi je ena mamica od hipotonične deklice rekla, da jih delajo samo če se z njimi strinjaš in da naj bi delali raziskave zakaj prihaja do hipotonije. A je to res???

(odgovor članu atena777)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: hipotonija
28.5.2007 11:53:33   
KC
Živjo!

Midva sva ravno s fth,naju je pa fizioterapevtka pohvalila,da je Timotej lepo napredoval od zadnjič.user posted image user posted image

Natali,naš je star 11 mesecev,pa ni nikoli maral biti na trebuhu in ga pač nisem dajala,napaka.Sedaj pa ga zamotim in je.Meni je rekla fizioterapevtka,da je dobro,da je čim več na trebuhu,da pase kravice,da se obrača na trebuh in na hrbet.Pa da je otrok čim več na tleh.Nič se ne sekiraj,bo že,samo vadit je treba.

Mi na srečo nismo rabili it na dodatne preiskave,odvisno od zdravnika in od otroka,če drugače lepo napreduje.

Tok od mene.

Lp

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?