|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tunina omaka za testenine
3.4.2007 19:23:17   
Anonimen
Na enem forumu sem dobila za jutri idejo za kosilo: testenine s tuno in me zanima kakšno omako naredite iz tune?

Rabim en dober receptuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tunina omaka za testenine
3.4.2007 19:24:38   
maca24
Jaz dam malo paradižnikove mezge in tuno. Prevrem, da postane gosto in to je to.user posted image

_____________________________

Ko se lestev prevrne, vsak ve, kako ne bi smela biti postavljena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tunina omaka za testenine
3.4.2007 19:36:39   
puncica
tuno v konzervi popečem na olivnem olju, dodam makarone (kuhane seveda) in po vrhu nariban sir, pa še mal bazilike in to je to. Men je fuuuul dobr.

(odgovor članu maca24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tunina omaka za testenine
3.4.2007 19:40:44   
Strawberrie Cherrie
Evo jaz delam takole:
Vzamem enako količino česna, črnih oliv in tunine.
Česen in olive narežem in naseseklajm, popražim, dodam tuno in polijem preko malo vode od črnih oliv. Kuham kakšne 3minutke in to je to. Zraven pa pripravim čim manjše testenine.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tunina omaka za testenine
3.4.2007 19:51:51   
noe
Jaz pa prepražim česen, dodam tuno, petršilj in malo popra,nato mal pražim, in dodam kislo smetano,  potem prelijem čez šroke rezance in to je to. Pa dober tek,lp

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tunina omaka za testenine
3.4.2007 19:52:31   
Anonimen
Prepražim nasekljano čebulo, dodam česen in tuno, nato prelijem z pelati, dodam baziliko, peteršilj in poper. Prevrem in....mnjamiuser posted image

Lahko notr daš še olive(jst jih ne maram), fižol, papriko....

Čez pa nujno sveže nariban parmezanuser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tunina omaka za testenine
3.4.2007 20:07:50   
Tula
Tuno s timijanom, baziliko in origanom prepražim in zalijem s sladko smetano ali smetano za kuhanje, potem pa omako zamešam v testenine. Jami njami! user posted image



_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tunina omaka za testenine
3.4.2007 20:12:56   
Anonimen
Evo pa še ena čist simpl:

V ponev daš tuno, mal prepražiš, dodaš na koščke narezane kisle kumarice in koruzo in preliješ z kislo smetano. Prevreš, lahko dodaš še začimbe(čebula v prahu, česen v prahu, bazilika, sladka paprika, peteršilj, poper....).

(odgovor članu Tula)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tunina omaka za testenine
3.4.2007 22:45:03   
Jessy
Jaz pa odlijem olje iz konzerve, tune pa z vilicami zelo na drobno scefram, pol pa tuno vržem v teflonsko posodo in dam na plin, malo popražim, da tuna spremeni barvo, pol pa odstavim, vmešam kislo smetano, malo popopram in po potrebi posolim. Na pašto damo samo še parmezan. Simpl pa dobr.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tunina omaka za testenine
4.4.2007 6:59:32   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Jaz pa odlijem olje iz konzerve, tune pa z vilicami zelo na drobno scefram, pol pa tuno vržem v teflonsko posodo in dam na plin, malo popražim, da tuna spremeni barvo, pol pa odstavim, vmešam kislo smetano, malo popopram in po potrebi posolim. Na pašto damo samo še parmezan. Simpl pa dobr.


Jaz naredim isto, dodam še malo česna, mogoče not vlijem čisto malo mleka.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tunina omaka za testenine
4.4.2007 7:44:15   
tjaga
Na olivnem olju prepražim malo čebule in česna, iz konzerve odlijem olje, ali pa uporabim tuno v lastnem soku. Tuno stresem na prepraženo čebulo, dodam pelate, na koncke narezano rdečo papriko, baziliko, timijan in malo origana ter olive. Solim, popram po okusu in prevrem. Včasih dodam tudi na kocke narezane bučke.

_____________________________

Ni pomembno, da se mi danes nič ne da; važno je, da se mi nič ne vzame!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tunina omaka za testenine
4.4.2007 20:31:56   
Anonimen
Še moje poročilo:

popražila sem čebulo in česen, dodala tuno, malo posolila in nekja minut popražila, dodala kislo smetano in parmezan in je bilo user posted image user posted image (ostalo ni ničuser posted image )

(odgovor članu tjaga)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tunina omaka za testenine
5.4.2007 15:15:45   
tejkooo
Popražim čebulo potem dodam tuno is konzerve ter pražim še okoli 8 min. potem dodam en lonček kisle smetane malo popra česna ter ano vrečko mozzarelinih kuglic pokrito kuham dokler se vsa mozzarela ne stopi :P

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tunina omaka za testenine
25.7.2009 1:06:55   
crasho
hey
Jaz prvo v olju popražim česen, dodam paradižnikov koncentrat in začimbe. zalijem z vodo. ko zavre dodam škatelco tunine. zgostim. par minut pustim vret ... njami user posted image

(odgovor članu tejkooo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tunina omaka za testenine
26.7.2009 8:32:37   
tamiflu
Te omake bom a tudi jaz preizkusila.

(odgovor članu crasho)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tunina omaka za testenine
2.8.2009 21:51:12   
Gina
Meni je ravno tako odlična reč, če prepražiš na olju od tune veliko česna (1 cel česen na ta velik rio mare), dodaš tuno, na hitro vse skup pregreješ in zmešaš med makarončke. Njami. Poleg pašejo olive, za tiste, ki jih marajo.

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tunina omaka za testenine
3.8.2009 17:15:05   
Felicita
jest najpogostejš delam 'študentsko' - kar na mrzlo zmešam tuno in kislo smetano pa fliknem čez kuhane makarone (včasih gre še mala piksna koruze notr). ta 'resna' je pa: prepražim čebulo na olju od tune, ko je steklena dodam tuno, sladko in/ali kislo smetano, poper, sol (če je potrebno) mal pokuham, na koncu pa še peteršilj.

Gina, tole tvoje zveni... njami user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tunina omaka za testenine
3.8.2009 17:22:46   
miapia
Popražim čebulo, stresem tunino, začinim (sol,poper, česen, peteršilj, dišavnice), dodam svež paradižnik narezan na kocke, dušim, na koncu zalijem s smetano za kuhanje in hop na testenine, takšne ali drugačne.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: tunina omaka za testenine
4.8.2009 12:02:48   
Metuljček Cekinček
Na kolobarčke narežem por in ga spražim na olivnem olju. Dodam malo vode in 2 topljena sirčka (jaz uporabljam Kiri). Ko se sirčka stopita, dodam še konzervo tune in kuham še enih 5 minut. Po potrebi solim in popram. Zraven skuham široke rezance.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: tunina omaka za testenine
5.8.2009 12:03:06   
baby blue
Skuham testenine in ko se malo ohladijo čeznje polijem tunino omako - kar tisto rio mare z grahom, olivami in koruzo ki jo poprej malo pogrejem v ponvi in dodam kislo smetano... Pa malo peteršilja čez...

Ste mi pa dale zanimive ideje za naslednjič

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: tunina omaka za testenine
8.8.2009 12:08:59   
Spiria
Pri meni je ta omaka res za na hitro user posted image ; nič ne kompliciram, ampak samo zdrobim tuno še v konzervi, potresem na makarone, premešam in posujem z veliko sira. Včasih ga tudi narežem na male kockice, da je malo bolj bogato.
Če se mi da, pa najprej na olju potenstam svež paradižnik, dodam tuno in stresem na makarone.

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: tunina omaka za testenine
8.8.2009 13:05:26   
eva1
Jaz pa naredim tako, da popražim čebulo, česen dodam tunino, malo potenstam, potem pa dodam pelate, koruzo(konzervo) in začinim z baziliko, timijanom, origanom, sol poper, peteršilj..

(odgovor članu Spiria)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: tunina omaka za testenine
8.8.2009 13:07:25   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz pa naredim tako, da popražim čebulo, česen dodam tunino, malo potenstam, potem pa dodam pelate, koruzo(konzervo) in začinim z baziliko, timijanom, origanom, sol poper, peteršilj..


enako.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: tunina omaka za testenine
12.8.2009 22:28:25   
pupca
meni je zlo  dobr da dam v ponev  tuno,malo mleka,2-3 sirčke,malo solim in segrejem .ko zavreje  dam na testenine in zmešam.to je za moj okus zlo dobra omaka.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?