|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nastanek sperme
2.5.2007 20:00:02   
Anonimen
 
Tole sem sicer že vedela, (celo v šoli smo se učiliuser posted image  ampak, ko je pa tega že tako dolgo nazaj in sem žal pozabila), zdaj me pa zanima če katera od vas ve, kako hitro nastaja nova sperma? Recimo, da pride danes do izliva-kdaj je ta sperma, ki je bila danes izlita nastala? Se pravi koliko časa mine od začetne točke nastajanja do trenutka, ko je sperma "pripravljena" na izliv?
Ali sta imela kaj "posta", ko sta želela zanosit-se pravi ali je moški malce nabiral količino in kvaliteto tako, da nekaj časa ni imel izliva. Sem slišala, da nekateri to prakticirajo.....in sicer 21 dni-zakaj ravno toliko dni nimam pojmauser posted image
hmmm 
user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nastanek sperme
2.5.2007 20:15:59   
DaisyE
Če si v postopku umetne oploditve ti priporočajo 3-5 dni abstinence pred akcijo. Če je z dečkom vse ok pa je menda na dva dni čisto kul kvaliteta. Predolgo čakat pa menda tud ni pametno, sploh pa ne 21 dni - saj morjo bit ubožčki že na berglah. user posted image

_____________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nastanek sperme
2.5.2007 20:26:17   
Anonimen
sploh pa ne 21 dni - saj morjo bit ubožčki že na berglah.


no, to je bila tudi moja prva misel, ko sem slišala za touser posted image

sicer pa ne, nisem v postopku umatne oploditve, sem pa imela kar nekaj operacijskih posegov in bi se rada zdaj, ko gre za res user posted image ...šla res za resuser posted image

no pa tudi iz čiste radovednosti oz. želje po vedenju me zanima, kako zadeva poteka pri naših močnejših spolih;-) 

(odgovor članu DaisyE)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nastanek sperme
2.5.2007 20:50:47   
2 Sraki
Kolikor se spomnim, potrebuje cca. tri dni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nastanek sperme
2.5.2007 21:44:14   
blanč
povem ti lahko samo, da v enem dnevu se ne naredi veliko. Midva sva 2 dni pred ivf pozabila na to, da bi moral mož user posted image pa sva potem naslednji dan.  Do ivf je bilo le 22 ur , tam pa se je zapletlo in ni bilo dovolj plavalčkov in smo naredili icsi Prej so bili vsi spermiogrami uredu. Jaz vem samo to, da je en dan premalo zauser posted image                                                            

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nastanek sperme
2.5.2007 22:58:33   
Anonimen
torej se dela glede na potrebe-večja ko je poraba,user posted image večja je proizvodnja ??
se pravi če ni porabe ne vem, recimo 14 dni se ne proizvaja nova sperma?
zanimivo, kako o svojem telesu oz. o delovanju človeškega telesauser posted image user posted image vemo ponavadi tako malo

(odgovor članu blanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nastanek sperme
3.5.2007 6:14:58   
Anonimen
Stara sperma je zanič, 14 dni je definitivno preveč, zato pa ti v IVF tudi povejo, da se moraš spraznit 3-5 dni prej, vse ker je starejšega datuma je staro in manj kvalitetno. Tudi če greš dat spermiogram so take zapovedi. Je pa vseeno bolje, da pred ivf ne seksaš 1 ali 2 dni prej, ampak raje 5 ali 6 dni prej, idealka je pa 3-5. To je za IVF, kjer mora bit vse idealka in kjer se nimaš bat, da bi zgrešil ovulacijo.

Vendar ne pozabite, da ko se dela na user posted image , je potrebno na 2-3 dni, da ne zgrešita ovulacije. Če ima mož dobro seme, potem ni panike in lahko prakticirata na 1-2 dni v času ovulacije. Seme bo vedno prisotno, vendar v manjši količini, vendar te manjše količine so še vedno tisoče, desettisoče, stotisoče vsote, po kvaliteti bodo mogoče malo slabši, vendar med takim številom se še vedno najde veliko, veliko semenčec, ki so korenjaki in odlični plavalci, odlične kvaliteta. Rabita pa samo eno seme, zato, če sta oba zdrava se ne sekirajta in se raje podajta v rjuhe vsak drug dan. Če si ti dala že toliko operacij skoz, bi najbrž mogel tudi tvoj mož kak spermiogram naredit. Tam pa so vama dali napotke kaka sperma je.

< Sporočilo je popravil MIŠEK13 -- 3.5.2007 6:22:57 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nastanek sperme
3.5.2007 8:21:14   
Bety upa
Spermij nastane in raste, pa doraste(dozori) v 72.dneh. Tako, da tista sperma, ki je v izlivu, se je veliko prej začela pripravljati. Če do izliva ne pride v 3-5 dneh, se sperma sama izlije ven ali v sečevod. Zato moški rabijo user posted image  seks bolj pogosto kot ženske. Nivo testosterona jim tako naraste, da postanejo živčni, napeti, bojeviti, .....ali pa ženskarji. Zaradi testosterona opazijo in vidijo druge ženske. Inhibitor reakcij na vpliv testosterona pa je vzgoja (morala, etika...), ki pa pod vplivom alkohola izgublja svojo zaviralno moč in so moškim v tem stanju vse ženske lepe, privlačne.... bla bla bla....kar vas toliko ne zanima...

Pomembno je, da če hočeš kaj prodati (avto, pasto za zobje....) postavi lepo dekle v minici in močnim oprsjem zraven in bo tudi roba bolj privlačna. he he heuser posted image user posted image

Seksajte pa na 2 dni redno. Najboljše je vsak dan. user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nastanek sperme
3.5.2007 10:45:54   
Anonimen
Spermij nastane in raste, pa doraste(dozori) v 72.dneh. Tako, da tista sperma, ki je v izlivu, se je veliko prej začela pripravljati.


no evo super, to me je zanimalo.user posted image

še eno vprašanje-ali prehranjevanje moškega vpliva na kvaliteto sperme in kako?

(odgovor članu Bety upa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nastanek sperme
4.5.2007 8:08:37   
Bety upa
Malo z zamudo odgovor....

Prehrana in način življenja še kako vpliva na kvaliteto semenčic!!!!!!!!!!!

Moški naj bi živel čimbolj zdravo (nič alkohola, cigaret,mamil,zdravil....), užival hrano bogato z beljakovinami, veliko sadja in zelenjave. In po možnosti se ukvarjal z zmernim športom. Tudi ekstremni šport uničuje semenčice. (sedenje na kolesu cel dan...)

Alkohol, cigarete, mamila, razna zdravila....lahko popolnoma uničijo spermije in jih v izlivu sploh ni. To je redkost. Zagotovo pa zmanjša število spermijev in kar je najbolj pomembno, zmanjša njihovo sposobnost za oploditev (spermiji morajo biti močni z zašiljeno glavo, hitro se gibati v pravo smer in v svoji glavi nositi nepoškodovane gene).

Poškodba genetskega materiala je najbolj pogost pojav. Zato se dogaja, da do oploditve pride in ne do nadaljnjega razvoja zarodka ali pa zarodek nosi in se razvija z določenimi genetskimi napakami...(Vpliv maminih genov na zarodek je samo do 3.dne po oploditvi, ko svoj vpliv in pečat dajo geni očeta. Ko zarodek doseže nekje okrog 100 celic pa na njega vplivajo nastali njegovi lastni geni. Kombinacija enih in drugih je njegov lastni gen.)

Brala sem tudi študijo o otrocih, ki so bili pogosto bolani v otroštvu. Število angin, bronhitisov, astmatikov, alergikov.....je za 50% več pri otrocih, čigar oče je dokazano čezmerni uživalec alkohola.

No.....da ne kompliciram....bomo mogli biti bolj odgovorni do svojih otrok in bodočih generacij.
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nastanek sperme
4.5.2007 21:02:32   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

Stara sperma je zanič

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  miška a nisi mogla to mal v celofan zavit

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nastanek sperme
5.5.2007 4:05:59   
Anonimen
user posted image Tosja, težkouser posted image user posted image . sem pred leti gledala eno odajo na national geografic o umetni oploditvi in spermi, pa starejših moških in kar se najbolj spomnim je bilo: stara  sperma je zaničuser posted image user posted image (mišljeno po dnevih), kasneje pa še: ženske si naj najdejo mlade moškeuser posted image user posted image (mišljeno po letih). Zaključek, izogibajte se moškim, ki nočejo seskat in so stariuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?