|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kateri grmiček je to?
3.5.2007 15:29:23   
.malina
 
Pozdrav!

Že nekaj časa občudujem te lepe grmičke, ki so ravno zacveteli, pa nimam pojma, za katere rože gre. mi lahko pomagate in mi zaupate ime, da si še jaz nabavim kakšnega. Zanima me tudi, kdaj se sadi in kako je z oskrbo. Ima pa take okrogle popke, preden zacveti. Koliko časa cveti? Upam, da je vidno na slikci.

 user posted image

< Sporočilo je popravil katrin -- 3.5.2007 21:20:03 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kateri grmiček je to?
3.5.2007 15:38:24   
zaljubljena23
Temu mi pravimo batunika oz potonka. je kar lepa rožica, ki cveti v tem času, lahko je roza barve, vijolična, bela. Ta rožica kar lepo diši. Ni zahtevna za oskrba, sadi se v jeseni ali pa zgodaj spomladi

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu .malina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kateri grmiček je to?
3.5.2007 15:42:49   
eya
To so potonike, kot je že zaljubljena23 napisala.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kateri grmiček je to?
3.5.2007 16:25:11   
.malina
Hvala obema. Pa se da sadike kupit v vrtnarijah, ker jih namreč še nisem zasledila? No, jih bom sadila jeseni.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kateri grmiček je to?
3.5.2007 17:29:13   
Anonimen
Te čudovite grmičke je mela posajene že moja babica,pa je že 20 let med angeli,in ravno danes sem videla,da so,tako kot vsako pomlad,spet zacveteli.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu .malina)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kateri grmiček je to?
3.5.2007 18:03:10   
zaljubljena23
Ziher se dajo, tudi pri bakkerju so jih imeli

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kateri grmiček je to?
4.5.2007 8:13:07   
baja*
Mi imamo tak grm doma pa sploh nisem vedela, kak se mu reče. Zacveti vsako pomlad in full lepo diši.user posted image Jeseni ga čisto do tal porežem, spomladi pa na novo požene. Kupit se pa ziher da v temu namenjenih trgovinah, semenarnah...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kateri grmiček je to?
4.5.2007 8:16:37   
baja*
Aja, to sem pozabla. Po mojem se to kupi v obliki korenin in ne grma. Mi smo namreč imeli dva grma in korenine enega sem jeseni dala sorodnici, ona jih je posadila in že drugo leto je grmiček cvetel.

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kateri grmiček je to?
4.5.2007 15:17:57   
san
Potonike se lahko kupi tudi kot grm, recimo v Kaliji ali pa Bauhausu sem jih videla.

lp, S

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kateri grmiček je to?
4.5.2007 17:21:27   
Nasy
Meni so roza bolj lepe in nebeško dišijo, še v vazi dišijo kar nekaj časa, malo prej cvetijo kot te rdeče. Škoda le, ker se kmalu osipajo.

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kateri grmiček je to?
4.5.2007 19:38:51   
kepa*
Men je tud ful lep grmiček. Se da kako razmnoževat al ga je striktno potrebno kupit? Če se da še kako drugače, se seveda priporočam, če mi ga katera mal odstopi.user posted image

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kateri grmiček je to?
4.5.2007 22:29:41   
bumerang
Potonike so lahko grmaste ali lesnate.

Grmaste potonike zrastejo iz gomolja, ki jih prodajajo od Bakkerja pa do vrtnih centrov za nekaj eurov, je pa res, da traja kar nekaj let preden zacveti. Pozimi nad zemljo ni ničesar, spomladi pa pokukajo listi in stebla na katerih se razvijejo cvetovi. Grmaste potonike so večinoma manjše, visoke tam okoli pol metra, večinoma bolj povešave rasti. Tudi cvetovi so manjši in večinoma polnjeni.

Lesnate potonike se kupi v vsebnikih. Na vrtu so prisotne celo leto saj iz zemlje pozimi gledajo veje, ki spomladi ozelenijo, iz listnih pazduh pa pogledajo cvetovi, ki so veliko večji od grmastih. Grm lesnate potonike zrase z leti tudi do dveh metrov, praviloma pa je že v nekaj letih okoli metra. Cena ene rastline bo težko manj kot 20 eurov, prej več, nekateri primerki stanejo tudi nekaj 100 eurov, posebej v rumeni barvi. Cvetovi so večinoma večji, večinoma zacvetijo kar nekaj tednov pred grmastimi.

Vse potonike se razmnožuje z deljenjem gomoljev (razen, če se ne ukvarjaš s hibridi in jih seješ user posted image ) s tem, da je to rastlini v veliko škodo saj po vsakem presajanju, tudi če gomolja ne deliš, cveti šele čez nekaj let. Okoli potonike tudi nikoli ne okopavamo. Pustimo jo, da raste, in to je vse. Bolj jo pustiš pri miru, lepša je.
Ko sadimo gomolj, ga posadimo pod zemljo, pri lesnati potoniki pa je potrebno paziti, da so prvi popki pod zemljo sicer ne cveti dovolj. Rada ima globoko in rahlo zemljo, ne mara zastajanja vode in jutranjega sonca.

Tole je ena mojih lesnatih potonik katere cvetovi so letos krepko presegali 20 cm v premeru:

user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?