|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ko je konec s tulipani in narcisami ..
11.5.2007 8:17:14   
2ursae
jutro user posted image ,

jaz sem jeseni v neki evforiji posadila ogromno čebulic krokusov, narcis in tulipanov, zdaj, ko pa so njihovi cvetovi odcveteli, pa imam polno gredo zelenega perja, ki nič kaj prav lepo ne izgleda, sem pa slišala, da moram to pustiti pri miru, če hočem, da bo naslednjo pomlad vse spet lepo cvetelo.

Ali obstaja kakšen način, kako se da to odstranit, pa da bi čebulce ostale v zemlji za drugo leto? Če ne, za približno koliko časa sem obsojena gledat tisto zelenje user posted image - ful bi rada namreč posadila kaj poletnega user posted image .

prav lepa hvala za nasvete user posted image



_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
11.5.2007 8:38:27   
Anonimen
čaki,ti kar prepišem iz knjige:
ko čebulice odcvetijo,moramo liste pustiti na rastlini.to je čas,ko se v čebulicah nabirajo hranila za naslednje leto.prav je,če rastlinam v tem času dognojimo s tekočim gnojilom.če moramo prostor izprazniti,preden so listi odmrli,prenesemo rastline v plitek jarek.

lp

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
11.5.2007 8:47:15   
san
Tulipane lahko daš ven, ko odcvetijo in pustiš, da se posušijo, potem pa jih shrani na suho mesto in jeseni daj v zemljo, lahko pa jih pustiš v zemlji da se posušijo. Narcise oz. njihovo perje jaz zvežem v šope in pustim v zemlji, takoj lepše zgleda. Samo ne jih obrezat, ker drugo leto potem ne bodo cvetele.

Lp, S

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
11.5.2007 8:55:31   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: san
Samo ne jih obrezat, ker drugo leto potem ne bodo cvetele.


Zanimivo!

Jaz pa vedno odrežem cvetove, ko odcvetijo, malo kasneje pa tudi stebla in zelene liste (odrežem malo nad zemljo) in čebulice pustim notri; pa so mi še vsako leto spomladi ponovno cveteli tako tulipani kot narcise in se množili.

lp

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
11.5.2007 9:02:28   
san
ja tulipane ja, pri narcisah pa samo cvetove odrežeš, pa pri irisu tudi - no, vsaj meni se je to zgodilo in mi potem niso cvetele niti narcise, niti irisi in mi je gospa vrtnarica razložila, da se perje pri teh dveh mora posušit.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
11.5.2007 11:18:09   
Anonimen
tudi jaz pustim čebulice v zemlji. zelenje oz. odmrle liste pa postopoma trgam - tiste čisto posušene kar odstanim, potem pa ko se vse posuši vse potrgam! Pa mi vsako leto cvetijo!user posted image


(odgovor članu san)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
11.5.2007 12:58:23   
Ines.
Meni je šlo to perje že lani na živce. Sem kar lepo pokosila kljub temu, da naj ne bi smela. In letos so ravno tako cvetele.

_____________________________

Zdravi otroci, srečna mamica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
14.5.2007 0:39:55   
pot
Cvetove porežem, da se rastlina ne trudi izdelovat semena po nepotrebnem. Perje zvežem, v šope in ga pustim, da se posuši. Me ne moti, ker so vmes še druge rože, ki cvetijo ta čas.

(odgovor članu Ines.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
14.5.2007 6:55:45   
san
tiste čisto posušene kar odstanim, potem pa ko se vse posuši vse potrgam! Pa mi vsako leto cvetijo!


ja saj, takrat, ko se posušijo, jih je treba potrgat, naj se jih pa ne bi takoj po cvetenju, ko je perje še zeleno.
No, jaz sedaj vedno počakam za narcise in irise, pa tiste manjše spomladanske rožce, da se posušijo in jih potem porežem.

Lp, S.

(odgovor članu pot)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
14.5.2007 11:52:36   
iva01
IZVIRNO SPOROČILO: san

Tulipane lahko daš ven, ko odcvetijo in pustiš, da se posušijo, potem pa jih shrani na suho mesto in jeseni daj v zemljo, lahko pa jih pustiš v zemlji da se posušijo. Narcise oz. njihovo perje jaz zvežem v šope in pustim v zemlji, takoj lepše zgleda. Samo ne jih obrezat, ker drugo leto potem ne bodo cvetele.

Lp, S


jst tud tko naredim, sem pa enkrat narcise porezala pa niso cvetele, tko da jih zdej rajš zvežem v šope

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
16.5.2007 21:54:34   
Nea
Meni pa je ostalo par tulipanov, katerim listje nisem porezala (se še ni posušilo). Zdaj pa je iz njih nekaj zraslo. Sem mislila da bodo spet cveteli user posted image . Danes sem odprla enega izmed "pupov" noter pa so bile male zelene zadeve, podobne semenu. Kaj je to in kaj naj s tem naredim?

_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ko je konec s tulipani in narcisami ..
17.5.2007 22:53:09   
malecka
kaj pa če jih ihkoplješ z zemljo in jih daš naprimer v en zaboj eno do druge, povrh mal zemlje in zalivaš dokler se zelenje ne posuši? jaz sem letos tako naredila poročala pa bom lahko naslednje leto kako se je izteklo user posted image  

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?