|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 9:47:17   
*goldfish*
Evo, smo jo tudi mi fasali. Sicer ni bilo ne vem kako hude vročine, ponoči je samo jokal da ga uho boli, kasneje je dobil vročino 38,5 stopinj in zvečer smo že dobili pikice po trebuščku, danes zjutraj pa so že po celem telesu. Pikice so čisto majhne in bledo roza barve.
Zdaj pa sprašujem: a sme v ponedeljek v vrtec? Namreč nimava varstva. In kako dolgo so pikice na telesu?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 9:48:53   
caillou
Saj še ne bo zdrav do ponedeljkauser posted image . Kaj ne moreš koristiti nege za otroka ?

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 10:16:09   
SILVA
Pozdravite ga do konca,potem pa ga peljite v vrtec.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 10:22:25   
total
Naj se pozdravi doma,da ne okuži druge.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 11:25:58   
*goldfish*
Kako dolgo pa traja, da se ozdravi oz. da več ne okuži koga?

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 12:07:54   
mmž
IZVIRNO SPOROČILO: mana_t

Kako dolgo pa traja, da se ozdravi oz. da več ne okuži koga?


Nekje do enega tedna!
Tako, da je bolje da ostaneta, doma, tudi dokler bi imel vročino ne hodita ven! Ne samo, da bi okužil druge, tudi sam ima nizko odpšornost in lahko še kaj drugega " Faše" !user posted image

_____________________________

Dokler ne postaneš mami ali ati, ne poznaš pravega pomena besede LJUBEZEN!

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 12:17:04   
Anonimen
kasneje je dobil vročino 38,5 stopinj in zvečer smo že dobili pikice po trebuščku, danes zjutraj pa so že po celem telesu.


A si ti ziher, da je to šesta bolezen?

Kolikor je meni znano, naj bi vročina bila višja od 39 stopinj in šele po treh dneh bi se naj pojavile pikice in ne že zvečer. Pa tudi ta volezen je značilna za otroke do 2 leta starosti. Če se ne motim je tvoj malo starejši.

KAj pa če je dobil pikice od vročine? Ali pa zaradi kakšnega drugega virusa. ŠEsta bolezen je nalezljiva zato mislim, da ni fajn, da ga pelješ v vrtec, ker so tam tudi drugi otroci, tudi otroci nosečnic.

Mi smo imeli mesec dni nazaj tudi pikice, vendar ni bila 6. bolezen, pa so se pikice tudi pojavile še isti dan. Jaz bi raje šla k dr., da se prepričam, če je to to kot pa da okužim še koga drugega.

(odgovor članu mmž)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 13:19:22   
Anonimen
Kolikor vem, otrok s 6. boleznijo ni več kužen, ko enkrat izbruhnejo pikice. Vendar pa po opisu sodeč jaz ne bi bila prepričana, da imate res 6. bolezen, zato ga ne vozi v vrtec. Dandanes je mnogo viroz, ob katerih se pojavijo takile izpuščajčki.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 14:04:19   
*goldfish*
Sumim da je šesta bolezen zato, ker je bil v stiku s punčko, ki so ji kasneje dokazali da ima šesto bolezen.
Sta pa bila v ponedeljek skupaj, se igrala, pila iz istega kozarca še iz iste slamice sta pila....
Nato pa me je naslednji dan oče klical, da ima mala šesto bolezen in bo mala kmalu stara 6 let. In naj pričakujemo to bolezen pri našem.user posted image
Tak da ne vem koliko drži to, da imajo majhni otroci samo to bolezen.
Pa pravkar prebolevata od znanke sinova, eden star 4 leta, drugi pa 2,5 let.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 14:06:29   
*goldfish*
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

Kolikor vem, otrok s 6. boleznijo ni več kužen, ko enkrat izbruhnejo pikice. 

Se pravi ko so ŽE pikice, potem ni več otrok kuženuser posted image

Pikice pa ima tako, kot če bi ga pajki popikaliuser posted image
Pa po vsem telesu, toda bolje izstopajo  na nogah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 14:50:59   
Anonimen
Imaš peto in šesto bolezen. Peto bolezen prebolevajo tisti nad 2 leti, se pa pikice res pojavijo takoj. Tako vsaj piše v knjigi Otroški zdravnik.


(odgovor članu *goldfish*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 19:41:41   
rainbow
Ja, samo peta bolezen je lahko tudi brez vročine, ko ena alergija. Kužen je pa otrok prve tri dni, potem pa lahko gre v vrtec kljub temu, da so na koži še lise.

Pri šesti bolezni pa najprej visoka vročina, nato izpuščaji, ki trajajo vsaj tri dni. Do ponedeljka še zagotovo ne bo zdrav, ne glede na to, kaj ima. Sicer pa se moraš ozirati bolj na vročino. Otrok naj bi bil brez povišane temperature vsaj 24 ur, preden gre nazaj med otroke. pa še kak dan za rezervo zraven.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
12.5.2007 22:50:02   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Imaš peto in šesto bolezen. Peto bolezen prebolevajo tisti nad 2 leti, se pa pikice res pojavijo takoj. Tako vsaj piše v knjigi Otroški zdravnik.




Moja mala je stara dobrih 16 mesecev in je pred 14 dnevi prebolela 5 bolezen.Je pa imela 3 dni vročino max 37,6,potem se ji je pojavil izpuščaj na ličku,drugi dan po hrbtu in spredaj,tretji dan po nogicah.So pa bili izpuščaji dosti bolj vidni,če ji je bilo vroče ozr.ko sva se kopali v topli vodi,kar je značilno za 5 bolezen.

Pri obeh in pri 5 in 6 bolezni je kužnost mimo,ko se pojavijo pikice,tako da kar se vrtca tiče ni problema,je pa problem za otroka,zato je boljše,da ostane še kakšen dan več doma.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
13.5.2007 0:30:53   
Anonimen
Mana_t, kolikor vem, pri 6. bolezni otrok ni več kužen, ko se pojavijo izpuščaji. Pa skupaj z izpuščaji pade tudi vročina. Že lani sem šla s tamalo na obisk k prijateljici z enako staro punčko, ki je že dobila izpuščaje kot pri 6. bolezni. Pediater ji je rekel, da ob nastopu izpuščajev otrok ni več  kužen in naša tamala res ni nič zbolela. 6. bolezen je fasala šele par mesecev kasneje, nimam pojma od kod.
Samo tvoj mali je res hitro dobil pikice, običajno je res tri dni vročina in potem šele pikice, tako da bi se bilo dobro prepričat, ali je 6. bolezen ali ni. Ker sem od P tudi izvedela, da se te pikice pojavijo že pri malem miljonu viroz.
5. bolezen ima pa preveč tipičen izpuščaj na licu, da bi jo bilo kar tako falit.

(odgovor članu NRMM)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
14.5.2007 11:12:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
14.5.2007 11:16:07   
Mina1
6. bolezen:

Na ličkih se pojavijo spuščaji oz. rdečica v obliki metulja, tako da boš vedela. To je eden od znakov. Govorim samo za obrazek.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
14.5.2007 11:49:31   
Moyca_
valda da NE

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
14.5.2007 13:20:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mina1

6. bolezen:

Na ličkih se pojavijo spuščaji oz. rdečica v obliki metulja, tako da boš vedela. To je eden od znakov. Govorim samo za obrazek.

To pa ni res. To je 5. bolezen, ne 6.!

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
14.5.2007 13:24:13   
Mina1
To pa ni res. To je 5. bolezen, ne 6.!


ups, a peta je to, se opravičjuje, bo res, mojedva sta imela hrati en peto in en šesto, tako da sem pomešala.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Šesta bolezen - a sme v vrtec?
14.5.2007 21:30:21   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: Carmy

NRMM,  tvoja hči je imela najprej izpuščaj na ličku, a mi lahko prosim opišeš kako izgleda?
Pa še nekaj me zanima: a ni 5.bolezen zelo nevarna za nosečnico in ti si noseča. Kako je s tem?
A mi lahko katera malo več pove katera bolezen je nevarna v nosečnosti? Moj sin je star 2 leti in prav tako v vrtcu, jaz pa noseča 24.t in me kar malo skrbi, ker je kar dostikrat bolan.


Dobila je tak hrapav izpuščaj in lička kot,da bi jo kdo naklofo po njih,živo rdeča.Sicer jaz neke pazke na ta lička nisem polagala,ker naša je vedno zelo rdečelična,mi je pa potem pediater podrobno pokazal kje se to vidi.

Ja res je,kar se tiče 5 bolezni in nosečnosti,je zelo nevarna,če jo še nisi prebolela,kajti lahko vpliva na plod glede slabokrvnosti.Jaz sem šla na testiranje za to bolezen na infekcijsko v lj (vzeli so mi kri in pregledali protitelesa)in na vso srečo sem jo že prebolela user posted image ,tako da ni več strahu.

Nevarne so tudi norice,rdečke zeelo,kako je pa z škrlatinko pa ne vem.

Lepo user posted image  ti želim s čimmanj težavami.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?