|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzajemni skladi
26.10.2004 18:24:13   
Karina&Laura
Živio,

zanima me kakšno je vaše mnenje o vzajemnih skladih. Rada bi dajala na stran mesečno denar za hčerko, dobila sem ponudbo od zavarovalnice slovenica za varčevanje v vzajemnih skladih, po eni strani sem navdušena po drugi pa ne, ne vem kako naj se odločim. Pozitivna stran je da ne glede za koliko let se sklene pogodba jo lahko kadarkoli po treh letih prekineš in dvigneš denar.
Ali je bolje varčevati v banki ali spravljati eure doma???

Vesela bom vsakega mnenja

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Vzajemni skladi
26.10.2004 19:16:26   
Anonimen
Nekaj strani nazaj je na forumu Naš vsakdan potekala debata kako varčevati za otroka.
Preberi.

(odgovor članu Karina&Laura)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Vzajemni skladi
26.10.2004 21:20:40   
romy23
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=19977&idk=101

lp romana

(odgovor članu Karina&Laura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Vzajemni skladi
26.10.2004 22:22:25   
kimi
jaz raje nič ne tvegam in ne bom vlagala v kakšne fonde. Se mi zdi banka sigurnejša

(odgovor članu Karina&Laura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Vzajemni skladi
26.10.2004 22:36:25   
Annny
Kimi, v banki izgubljaš svoj denar. Povprečna banka ima letno cca. 2% obresti, inflacija pri nas (padec vrednosti tolarja) pa je cca. 4%...tisto vmes izgubljaš.
Povprečni vzajemni sklad pa ima 10-15% letni donos!!

Midva sva za najino pikico že pred pol leta (ko je še niti ni bilo na svetu) odprla varčevalni načrt v tujih vzajemnih skladih (naše delnice so precenjene in bodo slej ko prej pošteno padle..posledično VS). Vem, da nama bo hčerka nekoč hvaležna...kar poglejte npr. kako veselo danes uvajajo šolnine...mogoče bo pa rabila za to..kdove.
Tudi zase varčujeva- vsaj 100 Eur za vsakega mesečno (če gre, pa raje več)...penzije za nas mlade bodo namreč bolj boge...če sploh bodo.

Otročke je treba naučiti finančne inteligence..in najboljši zgled za to so jim lahko starši.

Lp

(odgovor članu Karina&Laura)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Vzajemni skladi
26.10.2004 22:41:02   
Annny
Isto kot z bankami je z zavarovalnicami (enake obresti)..če pa varčujete denar doma 'v štumfu', je pa sploh najslabše...tako denar izgublja vrednost (inflacija!!), ne pa plemeniti.
Povzetek: ne splača se varčevati na noben drug način, kot v vzajemnih skladih.
Kar pa se tiče zavarovanja (npr. življenjskega)- otroci ga ne potrebujejo, pač pa ga rabijo njihovi starši (če se jim morda kaj zgodi, bo otroček vsaj malo preskrbljen..)..
Lp

(odgovor članu Karina&Laura)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Vzajemni skladi
26.10.2004 22:44:40   
kimi
Ok ok potem je najbolje da pokličem v sloveniko

(odgovor članu Karina&Laura)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Vzajemni skladi
26.10.2004 23:08:36   
Annny
Si mislila Fond polico od Slovenice? Je kar v redu, je pa vezana na slovenske vzajemce..tako da se bo šele pokazalo, kako donosna bo dolgoročno (eno pomeni nekaj napovedati, drugo je pa realnost:))... Skratka- bolje, kot v banki ali doma pod povštrom.

Pa-pa

(odgovor članu Karina&Laura)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Vzajemni skladi
27.10.2004 5:38:29   
Anonimen
Annny, v katerih tujih vzajemcih pa varčujeta? Imaš kak link do njih?
Moj mož ima /oz. je imel, ker smo ravnokar prodali za nakup novega avta/ tudi nekaj v tujini ampak je donosnost obupna - tako kot obrestne mere za vezane vloge pri nas, res pa, da je bil sklad vezan na obveznice.

Jaz si ogledujem rentno od KBM, kjer je letna obrestna mera okoli 5,5%, toliko da inflacija ne požre denarja in da 'pridela' vsaj nekaj. Obrestne mere bodo v prihodnosti itak padale kot tudi inflacija, če ne, ne bomo šli v EU, kar pa zagotovo ne bodo dopustili.

V vzajemce tudi jaz ne bom več vlagala. Kar je ostalo s prejšnjih let, bo ostalo, da bi pa za naslednja tri leta vlagala z vstopno in izstopno provizijo pa ne, sem na istem, tvegam pa veliko več.

(odgovor članu Karina&Laura)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Vzajemni skladi
27.10.2004 7:42:42   
Anonimen
Karina,

Če boš dajala denar v vzajemne sklade preko zavarovalnice, ti bo le ta sigurno pobrala nek odstotek denarja. Zakaj si sama ne vložiš denarja v sklade?

Denar lahko iz skladov vzameš že prej kot v treh letih, vendar v tem primeru plačaš državi 1/3 dobička!
Če počakaš 3 leta ali več, pa vse pripada tebi.

Imaš tri vrste vzajemnih skladov, delniške, obvezniške in kombinirane. Mislim, da so najbolj zanesljivi obvezniški, vendar imajo najmanj dobička, potem kombinirani, nato pa delniški, ki imajo zato največ dobička.

Pri varčevanju v vzajemnih skladih boš definitivno pridobila več, kot če si denar nosiš v banko ali domov!
Sicer ne pričakuj v treh letih tako velikega donosa, kot so bili v zadnjih treh letih, bolj realne so številke zadnjega leta.

Upam, da se prav spomnim:

www.vzajemci.com


Lp,


(odgovor članu Karina&Laura)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Vzajemni skladi
4.11.2004 14:41:13   
Pupica
mi smo se že odločli za vzajemni sklad pri slovenici.
papa
:love:od Tie za Lauro

(odgovor članu Karina&Laura)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?