|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-urni delvnik in del.doba?
6.6.2007 16:34:29   
Lu
Pozdravljene!

Zanima me, kako je z 4-urnim delovnikom do otrokovega 3. ali 6. leta starosti? In pa z dobo? Se šteje 8 ur/dan ali samo 4???In pa še ali je potrebno kam napisat od kdaj do kdaj delaš?? In samo še to? Je potem user posted image lahko v vrtcu samo 4-ure???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
6.6.2007 17:28:48   
dulcinea
Kakor jaz vem, si lahko doma do otrokovega 3 leta starosti, torej delaš dve leti po 4 ure. Te štiri ure ti trgajo od tvoje plače zavarovanje, 4 ure pa ti plača država. Tako da je plačan 8 urni delavnik. Edino plača je pol manjša. Pa ko boš šla v penzijo se ti bo pri penziji poznalo zarad tega. Drugega na žalost ne vem. Mogoče tudi to ni prav, pa naj me katera popravi.

LP, D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
7.6.2007 19:49:48   
tejcka
Živjo, slišala sem da je bil ali pa da bo sprejet nov zakon, da če maš 2 otroka in če drug ni star več kot 5 let (neki tazga, al pa ne sme bit večja razlika med otrokoma), si baje lahko doma do 6 leta otrokove starosti.
Bolj podrobne informacije boš dobila na Centru za socialno delo. Sestrična ima zdej do 3 leta, bo šla pa podaljšat do 6 leta. Kar se pa tiče penzije pa tega, se pa ne sekiri, itak bomo mel vsi slabe .... Delovna doba se ti pa normalno šteje.

Uživaj!!!!

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
7.6.2007 20:08:35   
ona
Kar ti je Dulcinea napisala je vse prav,samo da še pripomnim,da je lahko otrok 4 ure v jaslih,ker vsaj na našem koncu je prav pogoj,da eden od staršev dela po 4 ure,da je otrok 4 ure v jaslihuser posted image

(odgovor članu tejcka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
8.6.2007 17:08:38   
Maxica
Delovna doba ti normalno teče, kot da bi delala 8 ur na dan, prispevke plača država, plača je pa pač primerno nižja. Za vrtec pa ne vem, jaz sem imela tisti čas, ko sem delala polovični delovni čas, otroka doma v varstvu.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
9.6.2007 21:33:14   
caillou
Pa ko boš šla v penzijo se ti bo pri penziji poznalo zarad tega.


Tole pa ne bo držalo. Po zakonu ti v skupno pokojninsko dobo štejejo leto za leto in ne pol leta v enem letu. Razliko do polne pokojninske dobe ti krije država. V podjetju kjer si zaposlena, pa ti delovna doba teče polovično, se pravi pol leta v enem letu.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
9.6.2007 23:00:54   
hanita
Tudi jaz sem bila presenečena,ko sem na plačilni listi vidla nekam manj delovne dobe,kot sem si jaz računala, da jo imam in mi je iz kadrovske pojasnila, da pokojninska doba teče polna , delovna pa kolikor dejansko delaš. točno pa ne vem v čem je razlika, pač verjetno, da v penzijo greš normalno, jubilejno nagrado za leta dela pač dobiš kasneje...user posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
10.6.2007 9:54:31   
caillou
Ja, ko se vam bo v službi iztekel polovični delovni čas, morate v kadrovski službi dvigniti delovno knjižico in z njo oddtiti na ZPIZ, kjer vam vpišejo razliko do polne pokojninske dobe. Sem pred kratkim urejale te zadeve.



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
10.6.2007 10:01:39   
Maxica
Tako ja, kot pravi caillou - meni so v prejšnji službi, kjer sem en čas delala samo polovični delovni čas, v delovno knjižico vpisali pač toliko časa, kot sem delala, za ostalo polovico sem pa šla vpisat na ZPIZ. Tako da nisi nič na slabšem, na istem si, razen plače, seveda.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
11.6.2007 11:18:43   
kofetek2010
tejcka - Zakon je že bil sprejet in velja od 01.01.2007 user posted image  vendar ni tako kot si ti napisala ampak je tako kot pravi U K A Z o razglasitvi Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih (ZSDP-B) v:

48.a člen
(pravica do plačila prispevkov za socialno varnost)
Eden od staršev, ki si na podlagi svoje dejavnosti plačuje prispevke za socialno varnost za najmanj 20 ur tedensko, ter neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico do plačila prispevkov za socialno varnost od sorazmernega dela minimalne plače.
   Eden od staršev, ki si na podlagi svoje dejavnosti plačuje prispevke za socialno varnost za najmanj 20 ur tedensko, ter neguje in varuje težje gibalno oviranega otroka ali zmerno ali težje duševno prizadetega otroka, ima pravico do plačila prispevkov za socialno varnost od sorazmernega dela minimalne plače tudi po tretjem letu starosti otroka, vendar ne dlje kot do 18. leta starosti otroka.
   Plačilo prispevkov za socialno varnost zaradi starševstva po tem členu zagotavlja Republika Slovenija. Republika Slovenija plačuje prispevke zavarovanca in delodajalca za obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje, zavarovanje za primer brezposelnosti, za starševsko varstvo, za zdravstveno zavarovanje pa prispevke za primer bolezni in poškodbe izven dela, za pravice do zdravstvenih storitev, povračila potnih stroškov, pogrebnino in posmrtnino. Republika Slovenija plačuje prispevke po stopnjah, določenih z zakonom, ki določa stopnje prispevkov za socialno varnost.
48.b člen
(pravica pri negi in varstvu dveh otrok)
Eden od staršev, ki neguje in varuje dva otroka, ima pravico iz prvega odstavka 48. člena oziroma iz prvega odstavka 48.a člena tega zakona podaljšati do dopolnjenega šestega leta starosti mlajšega otroka.
 
več pa na tem linku: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/krajsiDelovniCas.asp 

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
13.6.2007 4:54:50   
Anonimen
Zanimivo.

Torej lahko jaz, ki imam 2 otroka (Jan bo zdaj 10 let, Berti pa leto in pol), uveljavljam to pravico do Bertijevega 6-ega leta starosti? user posted image

Huh, kako bo moj direktor spet navdušen. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
22.6.2007 23:02:19   
tincci
Po moje to pomeni predšolske otroke, sej šolske že šola "neguje in varuje".user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
22.6.2007 23:08:19   
kofetek2010
moja sta stara 1,5 let in 10,5 let in imam skrajšan delovni čas do decembra 2011 user posted image  

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
27.6.2007 20:00:07   
Miškolin
jubilejno nagrado za leta dela pač dobiš kasneje...


jaz sem jubilejno nagrado dobila normalno, po 10 letih moje dejanske delovne dobe, pa sem delala vmes 2 leti po 4 ure.... 

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
30.7.2007 12:11:45   
ms15
Pozdravljene, iščem podatek, kakšno nadomestilo prehrane bi dobila za 5 ur dela?
Nekateri pravijo celo, drugi pol,... Prosim za odgovor, če katera ve.
Hvala

(odgovor članu Miškolin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
30.7.2007 12:31:34   
lutka
Malico dobiš plačano polno. Jaz imam 5 urni delavnik in dobim isto plačano kot sodelavke. Polne potne stoške in malico.


lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu ms15)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
30.7.2007 12:32:52   
Olivija
nadomestilo za hrano dobiš v celoti, ravno tako stroške prevoza. Edino čas za malico je sorazmeren (npr. 15 minut za 4 ure).

(odgovor članu ms15)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
31.7.2007 13:58:57   
ms15
Hvala za odgovor.
Mogoče vesta, če je to kje uradno napisano?
Delodajalec, oz.obračun plač mi je (danes) rekel, da bom verjetno dobilo sorazmerno uram dela ?!
Hvala.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 4-urni delvnik in del.doba?
6.8.2007 15:17:48   
Olivija
Nevem, če ni nič  napisano v Zakonu o starševskem varstvu poglej v Zakon o delovnih razmerjih - zna biti, da so tam bolj podrobne določbe o skrajšanem delovnem času. 

(odgovor članu ms15)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
6.8.2007 15:34:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
6.8.2007 15:40:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?