|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ustreljen kuža
17.6.2007 17:10:00   
zmaj
Ne vem kako lahko živijo ljudje, ki škodujejo živalim. Sosed mi je danes z zračno puško ustrelil psička. Psiček nikol ni bil na njegovi parceli, ustrelil ga je le zato, ker je kuža renčal nad njim. Vsi vemo, da živali zamerijo, če jim kdo kaj naredi, kuža je renčal nad njim, ker ga je sosed, ko je bil kuža še majhen brcnil.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 17:13:37   
Anonimen
O moj bog.... Pa je pes dobro?

Jaz bi na tvojem mestu prijavila.....

Upam, da je vse ok s kužekom user posted image

(odgovor članu zmaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 17:19:16   
zmaj
V tačko ga je ustrelil, veterinar je rekel, da bo čez čas vse vredu z njim. Zdaj ima tačko povito, ker so metek ven vzeli. Sem ga prijavil, če ga kaj moti, naj meni pove, ne pa da se na živali spravlja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 17:22:33   
Anonimen
Ubožec.. user posted image Samo, da ni kaj hujšega..

Tale bo pa že odgovarjal za svoja dejanja... So na žalost taki ljudje, ki bi vse živali odstranili s sveta user posted image

(odgovor članu zmaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 17:24:31   
zmaj
Že to je preveč, ker ni bil nič kriv. Razumem, da škoduješ sočloveku, ne pa živali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 18:05:10   
2 Sraki
Če dodam tukaj mojo iskušnjo, ker ima tudi mene da bi ustrelil (pa ne samo z zračko) kakšnega sosedovega psa.
Vse naokoli imajo sosedje ali popadljive sorte psov (beri tri rotvajlerje in enga križanca z pitbulom, dva zmešana mešančka). Vsi ti psi se brez nadzora seveda gibljejo naokoli, tako, da včasi ne upam dlje kot 2m od svojih vrat. Pa kaj rečejo lastniki: "saj ne bo nič naredi?!?" Pa smo hoteli iti na sprehod, pes na sredi ceste, nasršenjen in renčal!!! Seveda nobenega lastnika v bližini. Potem pa kam pojdi s 4 mesečnim otrokom. Kaj bo šele pozneje ko bo otrok zrastel.
Pa še en dogodek leto nazaj, ko smo še imeli mucka. Neko popoldne opazim, da pri sosedu mešančka podita mucka, ki sta ga ujela in raztrgala. Delo sta opravila kljub tuljenju njihovih lastnikov.
Pol leta pozneje je drugi sosedov pes "malo" preveč stisnil našega  muca, pa se je sicer odvlekel, nato pa drugi dan preminiluser posted image . In kaj sosedje, hja se pač zgodi???
Saj ne rečem, da je vaš sosed upravičeno ustrelil vašega, vendar je veliko bolj pogosta obratna situacija.

(odgovor članu zmaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 18:05:27   
BLAŽIKA
joj bošček mali. Upam da bo vse vredu z njim. Eniuser posted image user posted image user posted image user posted image pač res nimajo srcauser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu zmaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 18:28:44   
zmaj
Zvončica in peterpan:

Moj kuža je pasme metuljček, ni napadalen, nikoli ni nikomur storil žalega, vsak dan pride k njemu veliko otrok, ko hodijo mimo v šolo in se igrajo z njim.

Glede tvojega primera pa lahko rečem samo to, da če se sam spraviš na to, da streljaš živali si slaba oseba. Psi niso sami krivi, da nimajo nadzora in so podivjani. Kaznovati je treba lastnika. Če imajo takšne pse naj jih imajo na ketni in z nagobčnikom. Kliči policijo, če ne ukrepajo, kliči dokler ne ukrepajo. Če misliš streljati na živali, pomisli kako slab vzor daješ s tem otrokom. Ne vem, kako je lahko nekdo tako pameten, da strelja na žival, toliko pa nima v glavi, da pokliče policijo. Če je tako hudo kot praviš bi sigurno ukrepali.

< Sporočilo je popravil zmaj -- 17.6.2007 18:29:28 >

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 18:32:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmaj

Zvončica in peterpan:

Moj kuža je pasme metuljček, ni napadalen, nikoli ni nikomur storil žalega, vsak dan pride k njemu veliko otrok, ko hodijo mimo v šolo in se igrajo z njim.

Glede tvojega primera pa lahko rečem samo to, da če se sam spraviš na to, da streljaš živali si slaba oseba. Psi niso sami krivi, da nimajo nadzora in so podivjani. Kaznovati je treba lastnika. Če imajo takšne pse naj jih imajo na ketni in z nagobčnikom. Kliči policijo, če ne ukrepajo, kliči dokler ne ukrepajo. Če misliš streljati na živali, pomisli kako slab vzor daješ s tem otrokom. Ne vem, kako je lahko nekdo tako pameten, da strelja na žival, toliko pa nima v glavi, da pokliče policijo. Če je tako hudo kot praviš bi sigurno ukrepali.


Si mi ukradel besede z jezika user posted image

(odgovor članu zmaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ustreljen kuža
17.6.2007 19:55:49   
nu_tella
Ah danes prou ni moj dan...
Si mi čisto v spomin privlekla na mojega kuzija. En neumen sosed (ki ima sam dva nora lovska psa) je bogega nasega kuzija, ki se je sam sebe bal (neki cudak ga je spustil ob cesti pa se je mami zasmilil in ga je mal hranila, pol je pr nas ostal, in res tolk ga je mogu prejsnji lastnih prestrasit, da revez se lajat si ni upau.) ustrlu. Verjemti, da je blo to "najlepse" praznovaje 18. rojstnega dne dalec naokoli user posted image  user posted image   user posted image

Tvojmu kuzijo pa zelim da cimprej okreva.

O takih ljudeh pa tudi besed nebi zgubljala...jih je skoda.

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ustreljen kuža
18.6.2007 7:13:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

Ah danes prou ni moj dan...
Si mi čisto v spomin privlekla na mojega kuzija. En neumen sosed (ki ima sam dva nora lovska psa) je bogega nasega kuzija, ki se je sam sebe bal (neki cudak ga je spustil ob cesti pa se je mami zasmilil in ga je mal hranila, pol je pr nas ostal, in res tolk ga je mogu prejsnji lastnih prestrasit, da revez se lajat si ni upau.) ustrlu. Verjemti, da je blo to "najlepse" praznovaje 18. rojstnega dne dalec naokoli user posted image  user posted image   user posted image

Tvojmu kuzijo pa zelim da cimprej okreva.

O takih ljudeh pa tudi besed nebi zgubljala...jih je skoda.


user posted image user posted image user posted image

Ne razumem. Kreteni.

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ustreljen kuža
19.6.2007 9:48:24   
honey
Naš pes je ogromen mešanec, ki je zelo neubogljiv, ni popadljiv do ljudi, ampak do psov. Ravno zato je pes v pesjaku, spustimo ga v jutranjih in večernih urah, ko ni veliko sprehajalcev s psi mimo nas, drugače pa je vedno na povodcu. Tako da res ne razumem, zakaj morajo ljudje živali, ki niso nič krive, streljati oz. jih sploh ustrahovat. Po mojem mnenju je dolžnost lastnikov, da poskrbijo za psa tako, kot je treba, sploh če je napadalen. Če je pa tam neki nedolžni kuža, ki noče nobenemu nič hudega, pa ga kar ustrelit, pa čeprav "samo" z zračno puškouser posted image  Taki so pa prav user posted image  srečal, nimam kaj drugega za pripomnit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ustreljen kuža
19.6.2007 14:42:40   
tanara
No samo da je z kužkom vse ok.

Tega soseda bi pa jaz ustrelila!

Na žalost nimamo veliko možnosti da bi ga kaznovali. Lahko ga prijaviš policiji, vendar pa dvomim da bodo kaj veliko ukrepali. Civilna tožba po moje tudi visi v zraku... Torej nimaš kaj. Karkoli mu boš naredila, naslednjič se bo spet spravil na ubogo živalico, ampak po moje bolj neopazno s kakim strupom (poznam primer ko je sosed zastrupil družini več psov zapored, pa čeprav so imeli psa zaradi tega zaprtega v pesjaku, ampak mu je  ko je bil pes sam doma strup vrgel v pesjak). Pa mu niso mogli nič.

Ne vem kaj boš naredila, ampak jaz bi se res maščevala sosedu, pa ne s policijo ali podobnim, ker bi mi vrnil na kužu.
Veš kaj so meni nekoč ušpičili na avtu? Naenkrat prerezali 2 gumi, ker sem parkirala na "njihovem" mestu ko sem bila nekje na obisku. Veliko problemov kako priti domov, verjemi, pa še zavarovalnica ti ne krije iz kaska

ampak s puško na bogo živalco, joj kolk me to razjezi

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ustreljen kuža
26.6.2007 13:43:42   
miaxxx
Tudi jaz ne razumem takih ljudi. Še sreča, da je s tvojim kužkom vse ok.

Tistim pa, ki se bojite sosedovih psov, se strinjam z vami, da je to nekaj najbolj zoprnega, kar je sploh lahko. Ampak dejstvo pa je, da pes sam ni nič kriv, kriv je lastnik. In, če bi bile kakšne kazni za lastnike se to, da bi se psi sami potikali okrog ne bi več dogajalo. Tako pa očitno kazni ni in se te stvari dogajajo.

Sama imam psa, ki je prijazen do ljudi, še posebej do otrok. Pa ga NIKOLI ne spustim. Zato, ker vem, da ima močen lovski nagon in, da bo šel po svoje. Ker je moj pes, sem jaz odgovorna zanj. In tudi vem kako neprijetno je lahko, če se bojiš psa - tudi, če je pes šolan ali prijazen, ali če mi lastnik zagotavlja, da mi ne bo nič naredil.

lp

(odgovor članu tanara)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ustreljen kuža
26.6.2007 14:05:22   
Tracy
IZVIRNO SPOROČILO: zmaj

Že to je preveč, ker ni bil nič kriv. Razumem, da škoduješ sočloveku, ne pa živali.


Jaz pa tud tega ne razumem. user posted image

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu zmaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ustreljen kuža
26.6.2007 22:49:36   
tanara
Zmaj, kako se kaj drži vaš kuža?

MIAXXX se popolnoma strinjam s teboj. Za psa je odgovoren človek, on mora skrbeti da je psu lepo in da mu zagotovi potrebno nego hrano... Poleg tega pa mora zagotoviti da je pes ni strah in trepet celotnega naselja. In tukaj se mi poraja vprašanje zakaj je vedno več pitbulov in podobnih agresivnih pasem okoli nas. Sj morda so čist prijazni, ampak ravno v zadnjem časo sem slišala kar nekaj lastnic teh ali podobnih pasem pojamrati, da se je prej mil kuža po eni slabi izkušnji spremenil in postal napadalen. Sj so bile te lastnice zelo prijazne in OK, so res skrbele da je bil pes pod nadzorom, ampak vse so bile precej mlade, kaj bo s temi psi ko se čez čas odločijo imet otroke?? Ker obenem pazit na agresivnega psa in pa nadebudnega 2-letnika... mislim da ni mogoče. A bodo pol pse takrat puščale doma, ko bodo šle ven z otrokom, potem pa še za minutko s psom?
Joj čist sem skrenula iz teme, samo naglas razmišljam

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?