|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   napotnica za RA šele pri 9 mesecih
2.7.2007 14:30:03   
nenn
Bom kratka...
Diagnoza: mišična hipotonija in zmehčanost sklepov.
V RA bomo na vrsti pri skoraj desetih mesecih.
Jezi me, ker nismo napotnice dobili že prej. user posted image user posted image user posted image

Je katera začela tako pozno z RA?
Kako je bilo?

Naša punca sicer sama sedi, kobaca se še ne.

Hvala za mnenja in izkušnje.
_________________
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
2.7.2007 15:10:05   
sazi
Mi smo bili 1. v RA pri 10ih mesecih. Takrat je sicer sedel - dokaj sključeno, ampak usesti se pa ni znal sam. Potem je imel nekaj časa virozo za virozo in posledično razvoj ni šel naprej. Sam se je 1. usedel pri skoraj letu dni. S pomočjo vaj sem mu pomagala, da je osvojih kobacanje nekje okoli 13. meseca - obvlada kobacanje v nulo. Zdaj je star 17 mesecev, že kar nekaj časa se postavlja na noge (cca 2 meseca) in že dolgo hodi ob opori, zdaj pa je tudi zelonavdušen, če ga primemo za rokice in potem z njim hodimo. Še vedno pa za premikanje uporablja kobacabje - pride zelo hitro povsod.

Tudi sama sem bila jezna, da nismo do RA prišli prej, ampak zdaj je brez veze razglabljat o tem. Še dobro, da greste, vam do dr. v RA povedala kako in kaj, kakšne vaje, mogoče napotitev na fizioterapijo (naju po 1. pregledu niso napotili, ampak šele po 2, ko je bil star že skoraj leto dni, sem šla pa samoplačniško k eni fizioterapevtki, da mi je pokazala, kako vse mu lahko pomagam - pokažejo tudi v RA, ampak tam je premalo časa, mali je skoraj ves čas jokal in pol pozabiš, oz. nisi prepričan, če si si prav zapomnil).

srečno

(odgovor članu nenn)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
2.7.2007 15:16:27   
MarijaPo
Mi smo cakali 2 meseca, potem pa so nas prestavili in smo rekli, da naj gre nekam to nase bedno zdravstvo in sli na samoplacnisko. Tam so nam povedali, da smo precej prepozni in bo imela nasa Eva nepopravljive posledice.
Svetujem ti, da se takoj narocis na samoplacnisko.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
2.7.2007 16:13:12   
nenn
Hvala obema!
Ali obstaja v LJ samoplačniška ambulanta z razvojnim pediatrom in ne le fizioterapevtom?

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
2.7.2007 16:31:01   
MarijaPo
Tega pa ne vem. Ponavadi fizioterapevt ve kaj je z otrokom narobe. Ti pa ne znam svetovat. Nasa razvojna zdravnica je tako zanic, da nam je recimo rekla, da ni z naso Evo nic narobe in nas poslala domov, prej jo je pa metala na rame in podobne grozljivosti z njo pocela. Naslednjic je bil pa se moz z mano in je bila cisto druga pesem, takoj smo dobili napotnico za fizioterapijo, ker da pa puncka pri enem letu niti se ne zna plazit, da ni v redu (pri devetih mesecih se ni se nic prevalila, pa je to takrat ocitno ni motilo).

(odgovor članu nenn)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
2.7.2007 20:41:02   
sazi
za samoplačniško RA žal ne vem
pri fizioterapevtki, pri kateri sva bila, sva res videla veliko vaj, je pa ona poudarila, da mi res lahko pokaže samo vaje za spodbujanje, da pa ni razvojni pediater in morda ne ve za kakšne vzroke ali povezave
tako da v RA pojdi v vsakem primeru, kakšna dodatna fizioterapija pa ne mor eškodovati - saj samo toliko, da ti pokažejo več možnosti in ti lahko povejo, kaj delaš narobe, da se čimprej naučiš, kako pomagati otroku
midva hodiva v RA v Moste k dr. Zavrlovi in sem z njo zadovoljna, na fizioterapijo v zdr. Center, pa se mi zdi tudi v redu. Malopozni smo z razvojnimi koraki, ampak o kakšnih trajnih posledicah mi ni pa nihče nič rekel in tudi jaz sem optimist in prepričana, da čez 1 leto nihče ne bo vedel, da je bil naš mali z gibalnim razvojemmalo zadaj. Prav lepo ga je gledati, kako zdajpri 17ih mesecij zadovoljno pogleduje naokrog, ko stoji na nogah, če ga kdo gleda, ker je tako ponosen in kako veselo in hitro šiba po vseh štirih - drugi otroci pa v tej starosti že nekaj mesecev samostojno hodijo - pa kaj, on bo pa čez mesec ali dva...

lep pojdi v RA, delaj vaje, če imaš pa možnost čimprej še do kakšnega fizioterapevta, da ti čimprej pokaže vaje, pa toliko bolje

(odgovor članu nenn)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
2.7.2007 20:54:41   
živa
Sazi, da te potolažim,

naš ni imel nikoli gibalnih težav, pa je šele ta teden približno shodil, star pa je dobrih 17 mesecev. Približno pomeni, da lovi ravnotežje, hodi z rokami navzgor in narazen, pogosto pade, še vedno se najraje plazi ipd. Pa se je na noge ob opori sam postavil že pri kakih 9 mesecih ali še prej, ob opori hodi že celo večnost, plazi se pa tudi že od ne vem kdaj.

Lp,

živa 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
7.7.2007 15:33:33   
kalaxy
Živjo,

tudi mi smo bili najprej napoteni na fizioterapijo šele pri 9.mesecih - diagnoza hipotonija.
V RA smo šli prvič pri 10.mesecih (napotnico sem zahtevala sama), kjer nam je zdravnica rekla, da je čisto normalno, če še ne plazi. Skratka, kot da ni nč narobe, da bo to počela zdaj zdaj. Sem bila zelo razočarana.

Na trebuh in nazaj na hrbet se je obrnila šele pri 9,5 mesecih, vsedla se je sama pri skoraj 11.mesecih,
po kolenih pa se je pričela premikati predvčerajšnjim (13.mesecev). Gre še počasi, ampak smo zelo veseli, da se je delo z njo poplačalo in da se premika.
Pojdi na samoplačniško fizioterapijo, ker vaje zelo pomagajo. V RA je bilo meni pa vseeno če bi šli al ne.

Srečno.
Kalaxy

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
8.7.2007 17:51:25   
* Mateja *
Ni ravno fajn, ker boste šli tako pozno, ker ima otrok že razvite neke gibalne vzorce in jih boste stežka izkoreninli. Fiziioterapevtka bo tela, da dela tako, otrok bo delal tako kot bo sam znal oz. tako kot se je navadil sam. Mi smo tudi šli kasneje na NFTH, ker je imel doma še kisik in smo imeli kar težave, ker ni tel sodelovati, zakaj?! Ker je že vse znal sam delat, ona ga je silila naj se vsede tako palzi tako, tako da za moje pojme naša NFTH ni imela pravega učinka.
Sicer boš pa sama vidla, res pa je , da je bolje začeti prej kot pa kasneje, ker se stvari tud hitreje poštimajo, če se otrok vzorcev navči takoj prav.

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
26.7.2007 16:05:45   
Lu
Se lahko še sama oglasim. Danes sva bila prvič v RA. Pri 9 je naša P rekla, da se ji zdi mehek. No in danes sva bila tudi v ZD Moste in nama je pokazala en kup vaj, ki jih res hitro pozabiš. Naš sedi puklasto, puza čist narobe,.... In čez 2 meseca kontrola. Greva 100% na samoplačniško. Če te zanima piši na privat. Poznam eno k se s tem ukvarja.

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
27.7.2007 20:02:19   
Lu
Še to me zanima. Je katera dobila naročilnico oz. recept za Airex blazino?

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
27.7.2007 22:01:26   
Žabika
Lu: tudi midve sva bili napoteni v RA - pri Haninih 4 mesecih in sva sedaj v enem dobrem tednu imele kar 5 terapij in stanje se je hitro popravilo. Poleg tega pa delamo veliko tudi doma.
Naročilnico za blazino sva dobili in jo tudi že imamo doma.

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
17.8.2007 18:26:47   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: nenn

Bom kratka...
Diagnoza: mišična hipotonija in zmehčanost sklepov.
V RA bomo na vrsti pri skoraj desetih mesecih.
Jezi me, ker nismo napotnice dobili že prej. user posted image user posted image user posted image

Je katera začela tako pozno z RA?
Kako je bilo?

Naša punca sicer sama sedi, kobaca se še ne.

Hvala za mnenja in izkušnje.
_________________
LP


tudi midve bova tako pozno šli v RA user posted image , mislim, da Zali sumijo to kar tudi tvoji user posted image ,... ampak koliko jo jaz spremljam (pač laično) zelo lepo napreduje, nikoli ni imela težav, pač sedet je začela dokaj pozno, pri 7. mesecih (samostojno) (ampak saj niso vsi otroci enaki user posted image ), rodila se je ob roku, oz. par dni čez rok, porod BP,...

ah, kar nekaj,... sem se že sprijznila, sem pa rekla tudi, da če me je pediatrinja poslala za brezveze jo menjam na licu mesta!user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu nenn)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
17.8.2007 18:34:22   
Zamima
Aja, še to,... zdaj se že (jutri bo stara 9 mesecev) čist lepo sama vsede in se postavi tudi na kolena (v štartu za plezanje),...

ampak kaj je pa s tistim: "Saj vsi otroci ne plazijo."

Moja nečakinja namreč ni plazila, mi je svakinja zadnjič razlagala da sploh ni znala plazit pa ni hodila na nobeno telovadbo zarad tega.
user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: napotnica za RA šele pri 9 mesecih
13.9.2007 12:16:33   
Zamima
včeraj sva bile v RA in je vse OK user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?