|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rakcova solata
28.7.2007 8:51:31   
*alja*
Moj mi je kupil zamrznjene rakce, sedaj bi pa jedel rakovo solato z avokadom. Men pa ni jasno kako jo pripravt?
Moram rakce najprej skuhat, al kako jih naj spravim v solato?user posted image

Delam rižoto z teh rakcov, solate še pa nisem!

Kak dober recept - do dveh mam čas, da ko pride domov, ga bo čakala solata!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rakcova solata
28.7.2007 9:01:55   
Anonimen



Solata z repki





user posted image



Kaj:

50 g riža
200 g repov škampov ali pa mesa kozic
olivno olje
sol
poper
50 g mandljev
250 g majoneze
1 dcl smetane
2 žlici limoninega soka
½ žličke gorčice
2 žlički curryja
ščepec sladkorja
60 g kislih kumaric
1 kislo jabolko


Kako:

Vodo posolimo, zavremo in skuhamo riž. Meso kozic ali škampov na hitro popečemo na malo olja. Nato v sveži in suhi ponvi prepražimo na lističe narezane mandlje. Majonezo zmešamo s kislo smetano, limoninim sokom, gorčico, curryjem in sladkorjem. Dodamo na lističe narezano jabolko in kumarice. Vmešamo še riž in popečene repke. Po okusu lahko še malo popopramo in posolimo. Repki naj počivajo na hladnem oziroma v hladilniku vsaj eno uro. Preden jo postrežemo, posipamo še z mandlji. Pa dober tek!



Škampovi repki
user posted image
za 4 osebe: 4 škampovi repki, 1 manjši krompir, sol, maščoba za cvrtje.
Avokadov pire: 8 dag avokada, 1 žlica limoninega soka, sol, beli poper Hibiskusova omaka: 1 žlica hibiskusa, 1, 2 dl sladke smetane, sol, poper

Škampove repke očistimo.
Iz krompirja z dekorativnim nožem oblikujemo dolge špagete, ki jih ovijemo okoli vsakega škampovega repka. Vse skupaj ocvremo. Olupljen, zrel avokado narežemo na manjše kocke in ga prilijemo z limonin sokom, začinimo s soljo, belim poprom in naredimo pire.
Smetano segrejemo, dodamo hibiskus, sol in poper ter ohladimo.

Pustimo nekaj časa, da hibiskus spusti aromo in barvo ter omako precedimo.
Avtor: www.lepa.si

user posted image

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rakcova solata
28.7.2007 9:07:06   
Anonimen
http://kulinarika.net/recept.asp?ID=27
http://www.enaplus.com/1plus/kuhinja/recept.asp?id_recept=388&id_kuhinja=10&id_vrsta=20
http://www.rad-dobrojem.si/index.php?key=oznart&id=353

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rakcova solata
28.7.2007 9:07:24   
*alja*
Hvala ti user posted image !

Sam men še skos ni jasno, če jih moram skuhat al sam odtalit, ker imam zamrznjene!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rakcova solata
28.7.2007 9:09:17   
*alja*
Hvala MIŠEK 13, zdaj pa vem da jih moram skuhat!

Upam da bo okusno in bo moj zadovoljen!

Hvala vam!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rakcova solata
28.7.2007 9:24:11   
Anonimen
jaz tudi upam, jih nisem nikoli jedla, kaki so racepti pa tudi nimam pojma. daj sporoči kako je uspelo, pa kter recept si naredila, mogoče pa bomo mi potem tudi to probaliuser posted image

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rakcova solata
28.7.2007 10:37:02   
*alja*
Bom naredila po prvem receptu od MIŠEK13, ker po ostalih receptih mi kar nekaj surovin manjka. Nimam manga ne mandeljev, bom mal priredila recepte in vam popoldan sporočim kako je blo.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rakcova solata
28.7.2007 15:15:26   
*alja*
Evo smo že pojeli.

Ni blo slabo, sam rakce sem mal preveč razkuhala ( očitno bi jih mogla sam poparit z vročo vodo jas sem jih pa 5 minut kuhala ) so kar razpali, tako da je bla bolj pacasta solata. Okus je bil super, še user posted image je pojela dve veliki žlici sem ji dala v skodelico. Tako da bomo še večkrat naredli. Pa avokado sem mela mal prezrel, tako da bom to tudi pazila naslednjič.

Hvala vam za recepte, pa poskusite nebo vam žal!user posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?