|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.9.2007 13:31:02   
KIKI****
Ne bi ostala doma bila bi pa direktorica ali vodja neke firmeuser posted image  (kar tudi verjetno čez par let bomuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.9.2007 22:57:42   
SanjaS
Gre za   to da navajam tisto kar kdaj slišim od nekaterih dam kot  idejo o življenjskem idealu..ne svojih.user posted image

Seveda je veliko različnih idej, ki so velikokrat kontradiktorne, se pa pogosto znajdejo na skupnih seznamih nujno potrebnih idealov, ko nekateri vsevedi navajajo "kaj vse bi moralo biti, da bi bilo prav"...

Mislim, da  v bistvu za vse na svetu sonce enako sveti in ure enako hitro minevajo...in en, dva, tri življenje mine. Otroci odidejo, če so dobro vzgojeni ali pa nas ugnabljajo s svojo nesposobnostjo za življenje do konca naših dni.

Sigurno niso tiste mame, ki hodijo v službo v gospodinjstvu in pri vzgoji otrok čarovnice in uspejo svoj dan tako "nategnit" da vanj spravijo vse to, kar je potrebno. Tiste, ki so pa doma, so pa totalno nesposobne in  cele dneve samo pospravljajo...Ne bi rekla, da je tako. Jasno je, da tistim, ki so "doma" ostane več prostega časa iz zgoraj navednih sončno-urnih razlogov.

Načinov KAKO in S KOM preživimo življenje, je stvar osebne ideje o tem kakšne so naše resnične življenjske vrednote..

Zdi se mi bebasto, da mama, ki preživi 11-12 ur na delovnem mestu, stran od svojega/ih otrok na široko razlaga kako so ji njen/i otrok/ci  najpomembnejši na svetu...Hkrati nekatere take hodijo na ne vem koliko sestankov v zvezi z vzgojo (ker so jim otroci na 1.mestu) obenem pa preživijo zelo, zelo malo ČASA s svojimi potomci....Težko to razumem. 

Velikokrat berem tudi kakšno "žensko" revijo, v kateri novinarji klatijo totalne bedastoče v zvezi s tem kako in kaj "je treba" in kaj so za ženske resnične življenjske prioritete.
Zato sem vprašala kaj menite o ideji da bi delale kar se vam zdi in ne bi imele kakšnih finančnih skrbi. .. Tko kot vprašanje, kaj bi, če bi zadela na lotu..user posted image  

Vprašanje je bilo, bi bile doma (seveda sem mislila, pri tem ali bi opustile SAMO SLUŽBO, ne pa vsega kar ste  itak izven službe počele), če bi lahko bile?

Nekaj vas razmišlja po moško.. da je "služenje cekinov" TISTO, kar naj bi bilo "ta pravo".. No, tukaj se pa ne strinjam. Zakaj bi bilo služenje denarja najpomembnejše? Da bi imeli še več? 

Če so že moškiuser posted image , zakaj bi morale biti tudi me take? Menda se pa lahko kaj boljšega spomnimo  v življenju, ki nam je na voljo? user posted image  


Feministke sicer niso v modi, a mislim, da nas je še vedno veliko skritih po raznih kotičkih sveta..user posted image


(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.9.2007 23:01:48   
SanjaS
...otroci menda zato, ker je mama doma, ne bi nehali hoditi v vrtce, šole in k interesnim dejavnostim...

Ali si kako drugače mislila?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
5.10.2007 1:06:09   
Annny
Zelo rada delam in ne bi ostala doma.user posted image

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
5.10.2007 8:03:06   
Anonimen
Jaz imam dva otroka.Sem doma. Otroka sta od 8.00 - 13.30 v vrtcu.Časa imam več kot dovolj , da poskrbim za gospodinjstvo,in svoje "gušte". Če so moje želje takšne narave , da jih v dopoldanskem času ni mogoče izvesti , pa popoldan user posted image  poskrbi za otroke , jaz pa mirno lahko grem od hiše.Največkrat pa vključim kar celo družino, saj imamo iste interese.Imam pa na srečo tak poklic , da ga lahko opravljam tudi doma še za užitek.Vsekakor se ne počutim , kot gospodinja.

(odgovor članu Annny)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
6.10.2007 14:39:03   
srki
Ne, ne bi ostala doma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
15.10.2007 17:13:45   
Anonimen







 Jaz ravno iz tega razloga sem doma, ampak to ne pomeni, da moj otrok ne gre v vrtec. Gre, ampak le za 3 ure na dan, da se druzi z sovrstniki.. Jaz pa se izobrazujem za svojo duso, studiram, se ucim jezike, se ukvarjam s sportom, hodim na racunalnistvo. itd. Vse zase, ne ker bi morala, ampak meni je super.

(odgovor članu SanjaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
16.10.2007 10:11:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
17.10.2007 2:33:47   
Magi*
hehe, sem danes že slišala, da bi morala biti dec user posted image

pač nisem te sorte ženska, da bi bila doma, bila finačno preskrbljena a obenem skrbela večinoma za svoje gušte. tako si pač jaz predstavljam gospodinjo, ki otroke odda v varstvo, opravi nekaj najnujnejših opravil in potem poskrbi zase.

sem pač taka, da imam rada enakopravnost, tudi v družini. moji otroci niso prav nič prikrajšani, ker jaz delam. ravno tako jih peljem in grem iskat v vrtec. potem pa popoldne skupaj kuhamo in ustvarjamo. res pa je, da pri vsem tem moji gušti pogosto ostanejo neizpolnjeni. ampak, če ti to itak ni življenska prioriteta, ni hudega.

glede ustvarjanja in služenja cekinov pa je bilo mišljeno, da bi mi bilo vseeno bolj všeč kaj drugega delati, ker tole sedaj ni ravno "my dream job". je pa dovolj dobra služba, da vsako jutro vstanem in grem z veseljem delat.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
17.10.2007 11:48:03   
~Biba~
Če bi bila finančno preskrbljena, da bi hodila v službo?? Zakaj? da se vdružabljam z svetom odraslih? Zato rabim službo? NE hvala...

..ostala bi doma! Ampak ne dobesedno...gospodinska dela bi opravila, pač kolikor je potrebno, potem pa bi poskrbela zase....
Če že imam dnarja
- igranje z otroci: obisk igralnic, gardaland, kino, lutkovne predstave,...)
- nakupovanje
- tečaji (kuhanja, tujih jezikov, risanja, fotografiranja, plesa, plezanja, aerobike,....)
- športanje

In dan bi mignil kot keksuser posted image

Bi pa me z moralnega stališča malce zapeklo...jaz uživam, možek pa nosi denar domov...kako bi pa to v svoji glavi uredila pa trenutno ne vem.


(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
18.10.2007 9:07:35   
Nenya
Jaz bi ostala doma, otroka pa tudi, ker se mi ne zdi prav da grejo v vrtec za cel dam medtem ko sem sama doma, je mal drugače al sta dva otroka na eno 'varuško' ali pa 15, tko kot je v vrtcu.

Bi si pa vzela čas za kaj drugega kot pospravljanje, kuhanje itd.

Edino na kar nikakor ne bi mogla pristati je da bi user posted image zato vsak dan garal po 12 ur in ne bi mogel biti z otrokoma, v tem primeru grem rajši v službo še jaz.

Idealno bi bilo takole, jaz delam doma oz blizu po ene 4h kar mam rada, pol se pa še vedno lahko posvetim družini, grem po otroka v vrtec/šolo itd.
Priznati pa moram tudi da trenutno nimam službe kamor bi rada hodila, če bi se to spremenilo ...

Pač, vsak sam najbolje ve, eno in drugo je v redu.

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
18.10.2007 9:37:24   
Anonimen
delala bi na 4 ure al pa kaj takega da bi lahko od doma delala

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
26.10.2007 0:03:16   
tanaja*
IZVIRNO SPOROČILO: SanjaS

Zdi se mi da večina enači službo z delom z odraslimi ljudmi in dom z delom z malimi ljudmi in gospodinjstvom???


Jaz sem tud dobila tak občutek...user posted image

Jaz bi takoj ostala doma če denar ne bi bil problem...kje pa piše da to pomeni da moram biti gospodinjska pomočnica in cele dneve preživeti z otroci...poleg službe se ukvarjam še z nečem kar mi je v neznanski užitek, z razstavljanjem in vzrejo psov...razstavljam pa po celi evropi...se pravi veeelikoo potujem...takoj, res takoj bi ostala doma, in se ukvarjala samo z kinologijo...pa potovala bi veliko, ne samo na razstave user posted image ...ufff ja!user posted image


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
26.10.2007 0:05:12   
tanaja*
aja pa v službo zelo rada hodim, rada opravljam svoj poklic, uživam v njem...da ne bo pomote...

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
27.10.2007 23:27:39   
caillou
Seveda bi, takoj.

Glede na to, da že kar nekaj let delam polovični delovni čas in se družini lahko posvetim v celoti, zraven pa s tako lahkotnostjo skrbim za svojo duhovno rast, mi tak način življenja ne bi predstavljal nobenega problema.

Pa saj to ne pomeni, da sem cele dneve za štedilnikom, da imam cunjo non-stop v rokah, da ne znam šteti do pet,....lahko rečem, da me pri vsem tem ta vloga domačice osebnostno dopolnjuje. Torej, paše moji nravi.

Moji dnevi z otroci so tako pestri in raznoliki, da mi je včasih prav težko iti za tistih par uric v službo. Pa nisem neka lena sorta človeka, ki bi se otepala dela. Sem človek, ki mu družina veliko pomeni in bi ji v življenju rada namenila največ časa.

Vsa domača opravila so mi v veselje, vsaka nova stvar, ki jo od mene potegneta otroka v še večje in zadnje čase resno razmišljam, da bi začela igrati loto, ker je sicer bilijonska možnost, vendar je, da zadanem goro denarjauser posted image .

No, šalo na stran.  Sem človek, ki bi zelo srečen hodil skozi življenje v vlogi mame, partnerice in vesele gospodinje.

Je pa res, da imam precej hobijev in da pošteno poskrbim za akumulacijo malih in velikih možganov.

Torej, jaz tako stvar podpišem takoj.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.10.2007 0:01:34   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: caillou
Sem človek, ki bi zelo srečen hodil skozi življenje v vlogi mame, partnerice in vesele gospodinje.

Je pa res, da imam precej hobijev in da pošteno poskrbim za akumulacijo malih in velikih možganov.

Torej, jaz tako stvar podpišem takoj.

Tole povzema moje misli. Pa tisto o lotu tudiuser posted image .

Ob takšnih temah se vedno sprašujem, kako prenesejo prehod v upokojitev tisti ljudje, ki trdijo, da ne morejo brez službe. Upam, da v penzionu vseeno najdejo kakšno veselje v življenjuuser posted image .

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.10.2007 9:29:53   
maja_
Jaz se pa ob takih temah vprašam, kako vam uspe preživeti, če ne delate?! Finančno? Če želiš imeti okrog 30. leta vsaj približno rešen stanovanjski problem (s tem mislim, da ga rešiš sam in ne da živiš v podarjenem stanovanju ali hiši) in seveda ne v enosobnem, potem absolutno morata oba partnerja delati vsaj od 25. leta starosti. Brez tega ne dobiš kredita, itd... ne rečem, da je to bistvo. Gotovo pa je bistveno, da imajo otroci delovni zgled, da vidijo, da je potrebno v življenju zaslužiti (ne za luxus) za preživetje. Tisti, ki ne delajo, ne bodo nikoli vedeli, kak je občutek, ko sam nekaj ustvariš, zase in za svoje otroke. Komot se bom nekega dne upokojila in uživala (če bomo še živi) v sadovih svojega dela. Težko pa bi si zjutraj pogledala v obraz, pred mano pa bi bil "brezskrben" dan zapolnjen z gospodinjstvom in "malimi radostmi" kot so rekreacija, kavice... Ob tem je fino, če so otroci v šoli al vrtcu, da nas pri tem ne motijo... ko imamo toliko za počistiti (kakih 60 kvadratov :-) )...  To je enostavno sramota in lenoba, hkrati pa najslabša popotnica kar se zgleda tiče za otroke. Ampak če kdo pri svojih 27., 28. letih, starš in partner lahko tako živi, brez, da bi ga bilo sram, pa naj izvoli... Pustimo dejstvo, da imajo taki vrtec skoraj zastonj in na čigavih plečih si privoščijo tako "kvaliteto" življenja...

In odgovor na temo: DA, če bi imeli dovolj sredstev, bi bili brez kreditov in bi imela kake 3 otroke, hišo za urejat, vrt in kak dodaten zaslužek... bi tudi ostala doma. Ne pa, če bi zadela na lotu, nakar bi bilo otrokom že pri 10.letih jasno, da v življenju nisem naredila nič.

Ste me ravno dobile na temiuser posted image , poznam kar nekaj takih večnih "gospodičen" in "gospa", ki se že od mladih let "šlepajo"... pol pa jih vidiš v ponedeljek ob 11.uri na kavici (brez otrok)... Ni, da bi človek komentiral...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.10.2007 10:11:56   
caillou
Maja, v svoji vlogi se počutim odličnouser posted image . Delam od svojega šestnajstega leta in imam pri svojih 30-ih letih in še malo več, pa še malo, rešen stanovanjski problem, ki mi ga ni nihče podaril ali primaknil kak, takrat še tolarček in sem v življenju nadvse uspešna.

Imam dva otroka, ki vrtca še od blizu nista videla, pa bo prvi drugo leto prestopil prag osnovne šole. Za prijateljice si vzamem čas, ampak če sem iskrena, ga veliko rajši namenim svojima otrokoma. Ne kofektam naokrog, ker pijem kavo več ali manj samo zjutraj pri zatrku in čez dan potem niti ne pomislim več na to opravilo. Pa nisem zdej neka super-truper mama, ki ima vse poštimano. Kje pa, kakšen dan sem pravi domači user posted image . Takrat pravijo, da bi bilo res boljše, če bi šla v službo. No, pa tole ni prav pogosto, k sreči.

In ne, nimam vrta, ker živimo v bloku, kjer nam dvorišče krasi krasno asfaltirano parkirišče. Še sreča, saj se mi niti ne da flancat, pa prekopavat, .... Imam pa druge stvari ki me razveseljujejo. Recimo zadnje čase spet rišem, pa pojem, pa plešem, pa šivam, pa beeeeeeeeeeeeeeereeeeeeeeeeeem, pa se učim italijanščine, ...


In kako si lahko privoščim kaj takega ? Glede na to, da mi je za modo, šminko in ostale trendovske afnarije malo mar, z lahkoto. Imam pa rada lepo zrihtana otroka, to je pa res. Na otroškem oddelku z oblačili se znajdem pošteno, medtem ko mi je na ženskem vroče, slabo in vedno se mi zavestno mudi stran od tam. Krediti so pri nas še vedno zanemarljivi in zaenkrat še živimo za človeka dostonjo življenje.

Glede na to, da sem še vedno pri zdravi pameti in lahko ocenim v kakšno smer gre naše življenje in gre trenutno v pravo, si lahko privoščim polovični delovni čas. Če bi se stvar zasukala, ne bi jamrala po socialnih ustanovah in črpala javne transferje, temveč bi za ljubi kruhek šla ribat tudi javna stranišča.

In lepo te prosim, kaj res misliš, da bi me otroka ocenjevala samo po utopičnem zadetku na lotu ? Preveč posplošujejš vso zadevo. Niso vse mame doma zaradi lenobe in če so zate vse ponosne domačice zate sramota, si v hudi zmoti. Kaj res ne ločiš boba od fižola ? Ne gre vse brezposelne mame metati v isti koš.







_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu maja_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.10.2007 13:38:05   
maja_
caillou, če prebereš moje sporočilo, sem govorila o "vrsti", ki ni niti približno podobna tebi. V bistvu sem v sporočilu opisovala "življenski slog", ki je čisto drugčen od tvojega, tako da...  Hkrati pa sem poudarila, da bi se pod določenimi pogoji tudi sama odločila za to, da bi ostala doma in moji pogoji se kar približujejo tvojemu načinu. Torej nisem vsega metala v en koš, ampak izrazila svoje negativno mnenje do točno določene "vrste".  Je pa res, da sem temo samo preletela, ampak je bilo iz mojega sporočila gotovo jasno razvidno, kakšen "življenjski stil" mi ni blizu-in govorila sem zgolj o takem-opisanem življenjskem stilu in ne vsem tem, kar v tvojem sporočilu omenjaš ti. Mene torej moti opisana lenoba, v druge zadeve se nisem spuščala.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.10.2007 13:41:07   
Splet.Ka
Jaz bi svoje delo opravljala samo še za hobi. Torej bi in ne bi ostala domauser posted image .

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu maja_)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: bi ostale doma, če bi imele dovolj cvenka?
28.10.2007 14:11:20   
Gina
Ja, z največjim veseljem bi ostala doma. Pa zelo bi uživala.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?