|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sedenje in plazenje
25.9.2007 8:51:46   
fantekj
ali bi me morlao skrbeti ker se 7,5 mesečnik še sam ne vsede in ne plazi???
kakšne so vaše izkušnje??

Hvala!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 9:26:21   
moci
ne. hodita na fizioterapijo?
moja user posted image se je začela plaziti pri 8 mesecih.

(odgovor članu fantekj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 9:31:52   
2 Sraki
Naš dela sicer oboje, vendar nekateri se sploh ne plazijo. Vsesti pa ga lahko naučiš. Mogoče lahko svojo pediatrinjo prosiš za napotnico za razvojno ambulanto, tam te naučijo kako pomagati otroku pri učenju. Men je tam super, ker vem, da ga potem na pravi način vzpodbujam.


(odgovor članu fantekj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 9:35:31   
DANVARI
za sedenje bi bil že čas, za plazenje se pa še ne mudi. Če te skrbi, vprašaj pediatrinjo. Naša je sedela pri štirih mesecih plazila se pa nikoli prav ni, šele potem ko je shodila (pri 13-ih mesecih).


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu fantekj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 9:41:29   
Vilma
za sedenje bi bil že čas, za plazenje se pa še ne mudi.

Kaj res? Pri 7,5 mesecih naj bi se znal vsesti sam?! user posted image
No ja, naš je to pogruntal pri 8,5 mesecih (tako kot plazenje), pa smo bili super zadovoljni z njegovim napredkom.

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 9:53:28   
tikatoka
Naš skoraj 8m se tudi še ne usede sam, pa tudi plazi se ne. Sicer ful lepo sedi od 6m dalje, ampak mi je zdravnica na razvojni rekla da preveč lepo sediuser posted image , da naj bi otroci tako lepo sedeli pri 8m. Imamo dva sovrstnika ki sta rojena v istem tednu kot naš pa že kobacata se vsedeta, ampak jih morajo že loviti po hiši in gledat da kaj ne ušpičita. Baje če se ne plazijo hitreje shodijo, mogoče bomo pa tam prviuser posted image .
Za vse bo še čas eni prej drugi kasnej.user posted image

Pozdravček

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 9:54:12   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: DANVARI

za sedenje bi bil že čas, za plazenje se pa še ne mudi.


Meni je ravno P rekla, da otroci samostojno začnejo sedeti pri 8 - 9 mesecih, nekateri že prej pri 7 mesecih. V glavnem do 9. meseca. Naš je star 7 mesecev in pol, že sedi, ampak ga še tu in tam kipne na levo ali desno, zato ga še ne puščamo sedeti samega.
Plaziti se je pa začel že pred 2 mesecema. To je čisto odvisno od otroka do otroka, zato se je s tem brez veze obremenjevati in svojega otroka primerjati z drugimi. Ko bo otrok sam pripravljen sedeti ali plaziti se, bo to sam pokazal in ga ni treba siliti.

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 10:12:12   
sazi
moj sinko je hipoton in se je usedel šele pri 11ih mesecih in začel plaziti pri 13ih, shodil pri 19ih
ko se pri 10ih mesecih še ni zmogel usesti, sem opozorila pediatrinjo in naju je poslala v razvojno ambulanto. So mi tam rekli, da sicer ni nič groznega, da pa dobro, da sva prišla.
Če se še nekaj časa ne bo usedel, povprašaj pediatrinjo, za plazenje ima pa še veliko časa.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 10:14:42   
Vilma
No ja, očitno nisem (nismo) razumele odpirateljico tega posta Fantekj.
Mislim, da je veliiika razlika med samostojnim sedenjem in tem, kdaj naj bi se otrok vsedel sam.
Kot sem jaz razumela Fantekj sprašuje o tem, da se njen malček še ne vsede sam. user posted image

(odgovor članu fantekj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 10:35:16   
Naja30
Vsedejo se malo kasneje. No, naša se je tam okoli 8m, če se ne motim.

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 10:37:39   
fantekj
ja....sam se ne vsede...če ga posediš seveda sedi:)

hvala....ste me potolažile :)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 13:41:06   
DANVARI
IZVIRNO SPOROČILO: Vilma

za sedenje bi bil že čas, za plazenje se pa še ne mudi.

Kaj res? Pri 7,5 mesecih naj bi se znal vsesti sam?! user posted image
No ja, naš je to pogruntal pri 8,5 mesecih (tako kot plazenje), pa smo bili super zadovoljni z njegovim napredkom.


ne nisem mislila da se zna vsesti sam, ampak da ga postaviš in sedi ne da bi bil podprt in ne da se bi prevrnil.... no je pa res da ima vsak svojo brzino user posted image user posted image


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 14:29:24   
urskula
Živio!!
Ali katera ve mogoče,kako otroka vzpodbujat,da se sam vsede??Mi smo stari skoraj 8m.,skoraj sedimo sami,se še prekucne na levo ali desno,ko se prekucne postrani se sploh na zadrži z rokicami,ampak pikera na nos.Ko leži na hrbtu se hoče dvignit in zgleda,kot,da bi delal trebušnjake.Kako mu pokazat,da bi se sam vsedel.Ali se vaši tudi prekucnejo in se na zadržijo z rokami ampak pikerajo na nos ????user posted image

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 14:55:08   
sazi
meni je fizioterapevtka pokazala vaje, kako ga naučiti se usesti in potem nasloniti se na roke in dati v pozo za kobacanje... težko je to opisat
se pa otrok ne usede tako, da se s hrbta dvigne s trebušnjakom, ampak se mora prevaliti na trebuh, eno koleno potegniti pod trebuh  in si potem z rokicami toliko dvignito zgornji del telesa in še malo ritko, da se usede čez tisto nogo, ki je imel pokrčeno
ne znam napisat - ti mora nekdo pokazat
jaz sem šla samoplačniško na fizioterapijo in sem dobila veliko napotkov in pokazala mi je veliko vaj

(odgovor članu urskula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 14:56:32   
sazi
Ali se vaši tudi prekucnejo in se na zadržijo z rokami ampak pikerajo na nos ????

ko se je naučil usesti se sam in s tem uporabljati tudi roke, ni nikoli pikoral na nos. Je pa kar trajalo in je bilo potrebno veliko vaje, da je okrepil roke in jih lahko potem uporabljal tudi pri kobacanju.

(odgovor članu urskula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 20:43:41   
fantekj
urskula...točno tako je pri nas....baje da majo še čas da bi se vsedli


(odgovor članu fantekj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sedenje in plazenje
25.9.2007 20:48:14   
viv_
Pri nas je bilo do 8 meseca NIČ! Sedela je, potem je padla, naprej ali nazaj in tulila... Obrnila se je samo iz hrbta na trebuh, kontra ne.

Pri 8 mesecih se je čez noč zgodil ogrooooooooooooomen preobrat. Naenkrat se je začela plazit, naučila se je posesti, obračala se je sem in tja, skratka ni da ni. Pri skoraj 11 mesecih naredi že kakšna 2-3 korakca samostojno.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu fantekj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sedenje in plazenje
26.9.2007 8:07:18   
morje10
Naš mali je bil prvič v razvojni pri 1 mesecu, na fizioterapiji smo pa od 3 meseca. Vaje zelo pomagajo in običajno ko fizioterapevtka z njim vadi in nato še jaz doma, zelo hitro osvoji. Potrebna pa je vztrajnost.
Se strinjam, da je težko opisati vaje, potrebno je videti. Že pri previjanju lahko poskusiš, da ga iz previjalne dvigneš iz boka. Postaviš ga na bok (ponavljaš iz obeh strani, iz levega in desnega boka, izmenično) in mu pomagaš pri dvigu tako, da ga podpreš pod pazduho in ga "prisiliš", da se počasi dviga  s pomočjo rok. Počasi bo sam osvojil in mu boš pomagala le z rahlim pritiskom ob kolk.
Upam, da je razumljivo.



(odgovor članu fantekj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sedenje in plazenje
30.9.2007 17:23:20   
urskula
Ciao punce,kje ste?!
Mi smo bili v petek na fizioterapiji in nas je terapevtka kar malo pohvalila,bila sem full veselauser posted image .
Sicer moramo še delati,sam se ne zna vstati.Baje ,ko sedi se mora postrani igrati,tako,čese s telesom obrne na desnomora dati levo rokico preko telesa in držati igračo z desno pa se mora upirati na tla,upam da ste razumele in to nam še ne rata čist.Pozabi se z eno roko držati pol pa se prekucne na stran.Kaj pa vaši se igrajo kaj postrani???PA  PA

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?