|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:13:51   
Misek

Rojstvo mojega otroka je bila volja mene in mojega partnerja, ne pa boga. user posted image


Globoko verna oseba, ki bo krstila otroka, da ga pripoji bozjemu telesu? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:20:01   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: silvya

...... Ni samo cerkev tista, ki ima toliko bogastva. In konec koncev je to od nas vseh, saj je to kulturna dediščina, ki se je brez denarja ne da vzdrževati. Vsak pa se sam odloči koliko in če sploh je pripravljen, oz. zmožen za to kaj prispevati.


Tezko bi nasla koga, ki ima vec bogatstva kot cerkev. In tudi ce ni edina, edina je, ki se ponasa, da naj bi bila etalon morale in etike.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:26:40   
Colt
Zelo zanimivo in hkrati transparentno se mi zdi opažanje, da je kar nekaj ''svobodomiselnih'' in liberalnih ljudi tule napisalo da ''njihov otrok ne bo hodil k verouku, tudi če bo hotel'', medtem ko noben od drugih ni napisal da ''njihov otrok BO HODIL tut če ne bo hotel. Kdo potem izvaja pressing? Kdo omejuje? Kdo je polnih ust o ''svobodi itd'', dela pa kontra željam otroka?

Zelo v nebo vpijajoči primeri, ki pa bodo ostali neopaženi. Je že lagodneje in lažje tako ane? user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:29:44   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Sicer pa...moj otrok bo imel vso možnost spoznati vero svojih prednikov.

 
Ce "vero svojih prednikov", zamenjamo s "marksisticno filozofijo" in nadaljujemo :
 
Zakaj? Zato ker je ob tem ponorelem svetu materializma in borbe za ''biti najboljši'' to ena alternativa ki ga bo držala na trdnih tleh in ga hkrati učila da obstaja še kaj boljšega od npr večjega avta od soseda. Lahko upam da mu bom prenesel najboljše in najlepše kar sem sposoben v svoji majhnosti...final word pa bo njegov.

 
Dobimo cisti komunizem user posted image user posted image user posted image





_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:30:28   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Tezko bi nasla koga, ki ima vec bogatstva kot cerkev. In tudi ce ni edina, edina je, ki se ponasa, da naj bi bila etalon morale in etike.

Tule je kup nedoslednosti in zavajanja. Kot prvo, pokaži mi bogastvo Cerkve. Pokaži mi ga pri misionarjih ki životarijo iz dneva v dan in pokaži mi ga pri večini slovenskih fajmoštrov ki živijo/delujejo Bogu za hrbtom.

Kot drugo...''etalon'' morale in etike je skrajni pogled kot ga propagiraš ti. Realen je malce drugačnejši. Namreč Cerkev priznava svoje grehe in priznava svojo Človečnost. Torej tut slabosti. Ni preveč jasno,ne?

Kot tretje, Cerkev se piše z veliko.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:33:11   
Colt
Mišek, pokaži mi kje v RL se je čisti komunizem že izkazal. To je utopija na papirju in nič drugega. Realnost je drugačna. Če pa ti jo uspe spravit v prakso, sem prvi za to! Samo vemo kako so se takšne in drugačne ideologije končale (nacizem, fašicem, komunizem), v ognju in krvi. In zakopanih kosteh.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:33:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: maja 30

Vse sem prebrala in zdaj mi nič ni jasno.Starejšo hčerkico  smo krstili v katoliški cerkvi v Skopju kje je boter tudi pravoslavne vere ampak imamo in botrico  ki je naznačena kot nadzorni boter pri pravilni vzgoji in poučavanja otroka v smeri katoliške vere.Tudi tamalo bomo tam ampak če ne bojo hodili k verouku a ne morejo hodit k birmi oziroma ali je verouk pogoj za birmo .  Ne me narobe razumet ampak jaz res nimam pojma kako to gre.Jaz sem v pravoslavni veri in pri nas je samo krst  pol poroka. A zraven je moj ateist ki nima pojma kako to gre čeprav ima vse zakramente.  Pa itak božje zapovedi so isto kot tukaj tudi v moji veri.

Sicer to me zanima čeprav grem v cerkev enkrat na leto in to ko sem pri mojih doma. Pa ne se smejat zaradi tega ker nimam pojma kako so tukaj zadeve posebaj okrog crkve.


Mene pa zanima, zakaj si sploh krstila otroka v katoliski cerkvi ????

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:36:50   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Drugače pa bi komentirala samo še eno stvar, ki me ob takih debatah vedno znova zbode v nos; namreč, kako ljudje v času bivše Juge niso smeli slediti svoji veri etc. Vsak, ki si to želi in ki mu vera oz. Cerkev veliko pomeni, je vedno lahko in vedno bo lahko temu sledil, mogoče eno obdobje res malo na skrivaj, ampak še vedno je (in bo) lahko. Sicer pa so se vedno vse pomembne zadeve opravljale na skrivaj, kajne? Tudi znanost, ki vam danes rešuje življenja in vam ga lajša, se je razvijala na skrivaj, daleč od cerkvenih oči, in marsikateri pameten človek je končal svojo kariero ali/in celo življenje, ker njegovo delovanje in razmišljanje ni bilo po godu Cerkvi. Kolikor vem, pa noben komunist ni ubil nobenega vernika samo zato, ker se je cerkveno poročil ali hodil k verouku.
Taka in drugačna natolcevanja mi grejo res na jetra in dajte že enkrat preboleti, da v 1992-letni zgodovini Cerkev samo borih 50 let ni imela  popolne ali delne oblasti v Sloveniji. Aja, pa še 40 let, ko so tod rovarili protestantiuser posted image , torej skupaj 100 let, kar znaša le 5%. Ostalih 95% časa so trpeli, bili preganjani in so se morali skrivati ostali ljudje, pa ni toliko očitkov in jokcanja z njihove strani.


S tem se pa 100% strinjam.

V času komunizma so v Albaniji vse cerkve spremenili v telovadnice, kulturne stavbe in podobne objekte. Pri nas niti ene-torej so imele skoz enako funkcijo, kot pred časom komunizma. In farji so živeli, ne? In cekrve so imele denar, ne? Od kod leuser posted image  

Torej vsi preganjani ubogi krščeni "revčki " v času komunizma, ste hodili v cekrev ali ne? Ste bili krščeni, ste hodili k verouku, mašam? Ste bili zaradi tega maltretirani, vaši starši po zaporih?

Mater, me to razjezi.  Neobjektivna napumpanost naivnežev......Saj ni čudno, da vas tako okoli prsta motajo...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:39:52   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Kot prvo, pokaži mi bogastvo Cerkve.


Tu imaš, pa preberi

http://www.zrtve-cerkve.org/new_page_9.htm

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:39:53   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Ne, k nam prihaja Dedek Mraz, kakor je že k meni prihajal in božica ne praznujemo, torej neke družinske večerje s sorodniki, obdarovanja.... Mi se obdarujemo po božiču, okoli novega leta. In verjemi, tudi dedek MRaz je radodarenuser posted image


Pri nas tudi prihaja Dedek mraz, a na bozic praznujemo obletnico civilne poroke mojih starsev. Najemo se v vsakem primeru, nekateri dobijo darila....user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:42:08   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Najemo se v vsakem primeru, 



....sem takoj zraven, ko gre za hrano...user posted image





_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:42:18   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: al bina
Seveda je šola obveznost, saj je obvezna, verouk pa še zdaleč ni obvezen, obveznbosti je pa toliko kot v eni šoli, kjer se učijo 10 predmetov. A ni tule malo razlike?


Nekako se mi dozdeva, da dalec slabse se ti v zivljenju godi brez sole, kot brez verouka. Tudi za duhovnika rabis sole koncati....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:44:01   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Sicer pa...moj otrok bo imel vso možnost spoznati vero svojih prednikov. Zakaj? Zato ker je ob tem ponorelem svetu materializma in borbe za ''biti najboljši'' to ena alternativa ki ga bo držala na trdnih tleh in ga hkrati učila da obstaja še kaj boljšega od npr večjega avta od soseda. Lahko upam da mu bom prenesel najboljše in najlepše kar sem sposoben v svoji majhnosti...final word pa bo njegov.




No, no, coltek, kdo pa ima danes v dražvi največja posestva, v kakšnih avtomobilih se pa vozijo duhovniki, kam pa hodijo na dopuste (naš recimo na Norveško, je še nisem videla), kdo pa si od navadnih faranov nafehta največ denarja, ...user posted image  In ja, če ga bo cerkve držala stran od materializma, potem pa aleluja cerkvi in župnikom in vsem kar sodi zraven user posted image  

Se mi zdi, da smo starši tisti, ki bomo otroka "odvračali" od materialističnih zadev in "biti boljši" in "imeti boljši avto", župniki pa so v tej vrsti čisto na zadnjem mestu.


Prstom u oko! Izredno izhodisce za razmislek o romanticnih zgodbah o vrednotah, ki jih cerkev ponuja - zal manj ali vec samo na besedah.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:44:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Torej vsi preganjani ubogi krščeni "revčki " v času komunizma, ste hodili v cekrev ali ne? Ste bili krščeni, ste hodili k verouku, mašam? Ste bili zaradi tega maltretirani, vaši starši po zaporih?


In okrog velike noči smo morali skriti kokoši, da jajca ne bi bila preveč očitna user posted image .

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:46:26   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Glede tega fehtanja denarja: Vsak da, če hoče. A vam to ni jasno? Če hočem, bom dala 50 centov v  puščico, če ne pa ne.


Zal, za kakrsno koli ceremonijo obstoja cenik, kljub puscici. Pri poroki, pri krstu, pri pogrebu.... ce hoces cerkveni pogreb - placaj, ce hoces krst - placaj, ce hoces poroko - placaj....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:48:29   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

V času komunizma so v Albaniji vse cerkve spremenili v telovadnice, kulturne stavbe in podobne objekte. Pri nas niti ene-torej so imele skoz enako funkcijo, kot pred časom komunizma. 

Torej vsi preganjani ubogi krščeni "revčki " v času komunizma, ste hodili v cekrev ali ne? Ste bili krščeni, ste hodili k verouku, mašam? Ste bili zaradi tega maltretirani, vaši starši po zaporih?

Mater, me to razjezi.  Neobjektivna napumpanost naivnežev......Saj ni čudno, da vas tako okoli prsta motajo...user posted image


Se ti norca delaš? Saj še sama ne verjameš v to kar pišeš. Ne, pri nas cerkve niso postale telovadnice. So jih pa ogromno požgali, zravnali z zemljo in izbrisali iz oblićja zemlje. Škofe so zažigali, ''nelojalne'' so maltretirali, otroke in ženske, ni blo važno. Vse je laž,ane?

In ti maš jajca pridigat o ''naivnosti''? Saj nisi resna user posted image Preberi si kako knjigo, kaj se je delalo z ljudmi ki niso sprejeli religijo iz Moskve, ki so ostali zvesti svoji veri in vzgoji. Pa boš presenečena nad tem, kdo je zares napumpan. Ne, ni čudno da tebe in tebi podobnim stvari ne gredo v glavo...ne se držat ene in edine zveličavne resnice. Če zmoreš, poglej še levo in desno. Je res tako težko?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:56:10   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: solatja

Potem si je Coca-Cola izmislila Božička,


user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 0:01:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Preberi si kako knjigo, kaj se je delalo z ljudmi ki niso sprejeli religijo iz Moskve, ki so ostali zvesti svoji veri in vzgoji.


Moja stara mama je hodila k maši vsak dan. Doma je zmolila rožni venec.

Umrla je v enaindevetdesetem letu starosti. Mirna in spokojna. Učila nas je, naj se imamo radi.

Tudi če bi bila takratna uradna filozofija tista iz Vatikana, bi nas verjetno učila enako.

Vera je osebno prepričanje. Če je prava, ji je vseeno za barve user posted image .


ps. hodim v cerkev kot prostor miru. in molim. Za Cerkev pa je škoda mojega srca.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 0:08:38   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

. So jih pa ogromno požgali, zravnali z zemljo in izbrisali iz oblićja zemlje. Škofe so zažigali, ''nelojalne'' so maltretirali, otroke in ženske, ni blo važno. Vse je laž,ane?

In ti maš jajca pridigat o ''naivnosti''? Saj nisi resna user posted image Preberi si kako knjigo, kaj se je delalo z ljudmi ki niso sprejeli religijo iz Moskve, ki so ostali zvesti svoji veri in vzgoji. Pa boš presenečena nad tem, kdo je zares napumpan. Ne, ni čudno da tebe in tebi podobnim stvari ne gredo v glavo...ne se držat ene in edine zveličavne resnice. Če zmoreš, poglej še levo in desno. Je res tako težko?



Ja? Kje pa v Jugi? In predvsem zakaj pa so jih požgali? Imaš dokaze, slike?  Škofe so v Jugi(med 1945-1991) zažigali? Si ti malo stoletja zamenjal?  Govorila sem o Jugi, ne pa o Moskvi, ker sem želela izpostaviti to, da pri nas še zdaleč ni bilo tako, kot se sedaj govori.

Če bi pa rad govoril o svetovnem "kriminalu", grozotah ipd., pa mislim, da cerkev še vedno prednjači v vseh teh stoletjih. 

In ja, Colt, jaz imam jajca pridigat o vaši naivnosti, ker sem si prebrala celoten link, ne samo o bogastu, temveč celega, ki sem ti ga pripopala. In ko sem ga prebrala, mi je šlo na bruhanje.   Očitno ga ti v tvoji slepi veri nisi. Torej sploh ne dopuščaš možnosti, da obstajajo še kakšni drugi podatki, zelo resnični podatki z dokazi... Dogmatik pač-take ima cerkev rada...

In predvsem, pri takšnih stvareh sem vedno zelo resna. Ne maram dogm, ne maram zavajanja, ne maram dvojne morale, ne maram naivnih(neumnih) ljudi, predvsem pa ne maram ljudi, ki se sedaj, kljub okoriščanju prejšnejga sistema "hršijo" in poveličujejo nekaj, kar tega ni vredno..

In vem o čem govorim-sem marsikaj doživela(v tej povezavi seveda), o čemer ti misliš, da ni res. In zato sem, še enkrat, v tem primeru zelo, zelo resna.

V glavnem, preberi si link in  razširi malo svoja obzorja... kajti ni samo črno ali samo belo, kot sem rekla. Če boš imel jajca, seveda...



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 0:09:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Preberi si kako knjigo, kaj se je delalo z ljudmi ki niso sprejeli religijo iz Moskve, ki so ostali zvesti svoji veri in vzgoji.


Moja stara mama je hodila k maši vsak dan. Doma je zmolila rožni venec.

Umrla je v enaindevetdesetem letu starosti. Mirna in spokojna. Učila nas je, naj se imamo radi.

Tudi če bi bila takratna uradna filozofija tista iz Vatikana, bi nas verjetno učila enako.

Vera je osebno prepričanje. Če je prava, ji je vseeno za barve user posted image .


ps. hodim v cerkev kot prostor miru. in molim. Za Cerkev pa je škoda mojega srca.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  očitno imamo res prave babice v pomenu. Tisto pravo, ki me je tako učila, žal nimam več. user posted image  In vsak večer se še posebej spomnim nanjo, ko zmolim par molitvic pred spanjem.
Važna je vera, ki jo imaš v sebi, ne pa tista, katera se kaže s cerkvami, denarjem, gozdovi, Blejskim otokom....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 0:22:54   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Tezko bi nasla koga, ki ima vec bogatstva kot cerkev. In tudi ce ni edina, edina je, ki se ponasa, da naj bi bila etalon morale in etike.

Tule je kup nedoslednosti in zavajanja. Kot prvo, pokaži mi bogastvo Cerkve. Pokaži mi ga pri misionarjih ki životarijo iz dneva v dan in pokaži mi ga pri večini slovenskih fajmoštrov ki živijo/delujejo Bogu za hrbtom.

Kot drugo...''etalon'' morale in etike je skrajni pogled kot ga propagiraš ti. Realen je malce drugačnejši. Namreč Cerkev priznava svoje grehe in priznava svojo Človečnost. Torej tut slabosti. Ni preveč jasno,ne?

Kot tretje, Cerkev se piše z veliko.



Oh, kako si se nabrusil.... Pravis: pokazi mi.... - odpri oci pa bos videl.... in ne, sami misionarji niso celotna cerkev - ne zavajaj.
Slovenski fajmostri... enkrat sem ze zapisala: jaz lahko da nimam nicesar, imajo pa moji starsi in ce uzivam vse ugodnosti bogatstva mojih starsev, dejstvo, da na moje ime ni zapisanega nobenega bogatstva, se ne pomeni, da ne zivim zivljenja bogatasa. In nevem od kdaj so slovenski fajmostri Bogu za hrbtom.

Kot drugo... Cerkev ne propagira clovecnost; propagira in si jemlje pravico postavljati moralne in eticne norme. Nemorala je greh, a cerkev sama doloca kaj je greh.

Kot tretje... pisanje z veliko zacetnico ni samo pravopisno pravilno, temvec izraza tudi nivo spostovanja do necesa. In ja institucijo imenovano cerkev pisem z malo zacetnico. A bom gorela na grmadi?



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 0:26:11   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Samo vemo kako so se takšne in drugačne ideologije končale (nacizem, fašicem, komunizem), v ognju in krvi. In zakopanih kosteh.


Na zalost... tudi ideologija cerkve je zivela v ognju in krvi... in veliko je zakopanih kosti zaradi ideologije cerkve - ne vere, da ne bi bilo nesporazuma. In iskreno Colt, ko berem, tudi tukaj, to in ono o veri in cerkvi ne morem mimo obcutka, da je premnogo vernikov samo kvazi vernikov, tistih pravih- pa zelo malo.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 0:28:10   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Zelo zanimivo in hkrati transparentno se mi zdi opažanje, da je kar nekaj ''svobodomiselnih'' in liberalnih ljudi tule napisalo da ''njihov otrok ne bo hodil k verouku, tudi če bo hotel'', medtem ko noben od drugih ni napisal da ''njihov otrok BO HODIL tut če ne bo hotel. Kdo potem izvaja pressing? Kdo omejuje? Kdo je polnih ust o ''svobodi itd'', dela pa kontra željam otroka?

Zelo v nebo vpijajoči primeri, ki pa bodo ostali neopaženi. Je že lagodneje in lažje tako ane? user posted image



Mogoce se eni upajo povedat, eni pa ne... sicer je kar nekaj izjav sedaj odraslih ljudi, da so verouk obiskovali pod prisilo? V nebo vpijoci primeri? Samo ce sam tako zelis, vendar, bilo bi posteno, da res pogledas tudi vse strani... prisile bodo vedno in v to in v drugo smer. Dejmo biti posteni.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 0:29:35   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Drugače pa bi komentirala samo še eno stvar, ki me ob takih debatah vedno znova zbode v nos; namreč, kako ljudje v času bivše Juge niso smeli slediti svoji veri etc. Vsak, ki si to želi in ki mu vera oz. Cerkev veliko pomeni, je vedno lahko in vedno bo lahko temu sledil, mogoče eno obdobje res malo na skrivaj, ampak še vedno je (in bo) lahko. Sicer pa so se vedno vse pomembne zadeve opravljale na skrivaj, kajne? Tudi znanost, ki vam danes rešuje življenja in vam ga lajša, se je razvijala na skrivaj, daleč od cerkvenih oči, in marsikateri pameten človek je končal svojo kariero ali/in celo življenje, ker njegovo delovanje in razmišljanje ni bilo po godu Cerkvi. Kolikor vem, pa noben komunist ni ubil nobenega vernika samo zato, ker se je cerkveno poročil ali hodil k verouku.
Taka in drugačna natolcevanja mi grejo res na jetra in dajte že enkrat preboleti, da v 1992-letni zgodovini Cerkev samo borih 50 let ni imela  popolne ali delne oblasti v Sloveniji. Aja, pa še 40 let, ko so tod rovarili protestantiuser posted image , torej skupaj 100 let, kar znaša le 5%. Ostalih 95% časa so trpeli, bili preganjani in so se morali skrivati ostali ljudje, pa ni toliko očitkov in jokcanja z njihove strani.


S tem se pa 100% strinjam.

V času komunizma so v Albaniji vse cerkve spremenili v telovadnice, kulturne stavbe in podobne objekte. Pri nas niti ene-torej so imele skoz enako funkcijo, kot pred časom komunizma. In farji so živeli, ne? In cekrve so imele denar, ne? Od kod leuser posted image  

Torej vsi preganjani ubogi krščeni "revčki " v času komunizma, ste hodili v cekrev ali ne? Ste bili krščeni, ste hodili k verouku, mašam? Ste bili zaradi tega maltretirani, vaši starši po zaporih?

Mater, me to razjezi.  Neobjektivna napumpanost naivnežev......Saj ni čudno, da vas tako okoli prsta motajo...user posted image


Se "pofockam" zraven. Baje se dan danes temu tako rece user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
6.10.2007 0:30:37   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
In okrog velike noči smo morali skriti kokoši, da jajca ne bi bila preveč očitna user posted image .


Huda !! user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?