|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zvezdice na zobeh
13.10.2007 11:36:57   
gumbek
Zanima me če ima mogoče tiste prozorne in kje bi lahko kaj več zvedela o tem.


_____________________________


Firbec sem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zvezdice na zobeh
13.10.2007 12:34:23   
pikica*13*
Najbolje je, da povprašaš svojega zobozdravnika.

Lp


(odgovor članu gumbek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zvezdice na zobeh
13.10.2007 16:26:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*13*

Najbolje je, da povprašaš svojega zobozdravnika.


Po moje tudi user posted image .

(odgovor članu pikica*13*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zvezdice na zobeh
13.10.2007 18:33:19   
riders
Jaz jih imam. Preden sem se odločila za njih, sem precej prebrala o njih, med drugim tudi tukaj http://www.cosmopolitan.si/forum/viewtopic.php?t=2554&postdays=0&postorder=asc&start=0, kjer boš našla veliko zanimivih, poučnih in uporabnih reči. Želim ti uspešno branje in dobro odločitev!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zvezdice na zobeh
14.10.2007 0:15:44   
* Mateja *
Misliš stalni aparat?

Če je to to, sem ga mela miljon letuser posted image ! Če te kej zanima pa kar vpraši. Sicer ti ga pa dajo gor samo ortodonti če je to potrebno!

(odgovor članu riders)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zvezdice na zobeh
15.10.2007 23:09:28   
mami_miki
Men je to tud všeč...Nekateri zobozdravniki delajo- vprašaj svojega, oz. bolj tisti privat...ali pa v piricng studiih...od kod pa si?

(odgovor članu gumbek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zvezdice na zobeh
16.10.2007 8:24:39   
riders
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki

Men je to tud všeč...Nekateri zobozdravniki delajo- vprašaj svojega, oz. bolj tisti privat...ali pa v piricng studiih...od kod pa si?


Po moje je gumbek mislila na aparat za zobe, ker sprašuje po prozornih zvezdicah user posted image  Mogoče se pa tud motim.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zvezdice na zobeh
16.10.2007 9:14:16   
Magi*
šele zdaj sem skapirala, da sprašuješ po fiksnem aparatu user posted image

jaz sem ga imela, prozorne brekete, pred več kot 10. leti. mislim, da je tovrsten štos po 18. letu povsem samoplačniški, vsaj takrat je bilo tako. delala mi je ap to ortodontka - privat, ta je zdaj ziher že v penziji.

je pa tako: najprej ugotovijo stanje, če je treba kak zob izdreti zaradi prostora v čeljusti in nato ti namestijo te brekete gor. na sedmice in šestice pridejo obročki - kovinski, na ostale zobe nalepijo brekete (lahko rpozorne ali kovinske, kovinski menda bolj držijo). vsak ta breket ima kanalček, skozi te kanalčke potem vstaljajo loke (jih fiksirajo z elastikami), ki potem "peljejo" zobe na želeno mesto.

zadeva sigurno ima rezultate, ker - za razliko od snemnih aparatov - teh ne moreš dati iz ust, ko te boli. boli pa, sploh takrat, ko ti vstavijo nov, močnejši lok. breketi se vsake toliko tudi odlepijo in je potrebno lepilo pobrusiti in nalepiti na novo. pri tem sklenina gotovo trpi. fiksni aparat zahteva tudi veliko bolj natančno higieno. pa še ena stvar je, ki je pa od ortodontov in večine zobarjev ne boš slišala: pogosto pri tako agresivnih premikih zob pride do kakih poškodb korenin, živcev. jaz imam precejšnje probleme s šestico zgoraj in to že celih 10 let. seveda je to odvsino tudi malo od tvojih zob, od vrzeli, ki jo morajo zapolniti, od sreče... aja, pa bolj občutljive zobe na mrzo/toplo imam, menda tudi kot posledica aparata.

če potegnem črto pod tole pisarijo: meni ni žal, da sem si dala zobe poravnat. mi je pa žal, da moj prvi ortodont ni izdrl "odvečnih" zob takrat, ko bi se zobje lahko še praktično sami poravnali - torej, ko sem bila majhna. takrat so me pa samo matrali z aparati, čeprav je bilo menda jasno, da zobje nimajo dovolj prostora in nimajo kam it.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu gumbek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zvezdice na zobeh
16.10.2007 11:09:26   
mami_miki
jaz sem mislila, da misli kristalček na zobe...pol sem se pa jaz zmotilauser posted image

(odgovor članu riders)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zvezdice na zobeh
17.10.2007 15:05:18   
murkica
Ja jaz sem imela zvezdice ampak ne prozorne ampak te navadne, samo so bile manjše kot običajno. Mela sem jih gor nekje eno leto, ker sem imela tudi neko operacijo in sem ga nosila zaradi tega toliko časa. Drugače pa, na začetku je res malo zoprno preden se ga navadiš, ampak potem se  mi je pa zdelo, da je to že kot neke vrste mdni dodatek. Res pa je, da so sedaj zobje tako lepi, da me moj fant ves čas malo zafrkava, da sem kot Švabica, saj naj bi one imele res ful lepe zobe.

No v glavnem ni mi žal, da sem ga nosila in mi tudi ne bo.

Pa res je to sedaj že moderno, tudi Tom Cruise( nism čist zihr kako se napiše) ga je nosil!

Je pa res, da je to kar zelo draga zadeva. Jaz sem g aimela zgoraj in spodaj in me j evse skupaj prišlo skoraj 800.000 starih tolarjev.
Ampak je res brezhibno narejeno.



_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zvezdice na zobeh
20.10.2007 13:07:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: murkica


Je pa res, da je to kar zelo draga zadeva. Jaz sem g aimela zgoraj in spodaj in me j evse skupaj prišlo skoraj 800.000 starih tolarjev.



Pa ja?!user posted image

Jz si ga grem naslednji mesec gor dajat - obe vrsti, pa me bo prišlo malenkost več kot 2000 EUR z vsem kar sodi zraven (1x mesečna zamenjava prozornih breketov-samo na zgornji vrsti, čiščenje, naravnavanje,...)

(odgovor članu murkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zvezdice na zobeh
20.10.2007 15:31:06   
riders
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

Pa ja?!user posted image



Jap! Mene bo prišlo od 3000 do 4000 €.

Drugače se pa breketov ne menja - menjajo se samo gumice, ki so na njih. Jaz jih tko rada menjam, ker je kakšen teden po menjavi aparat skoraj neviden, potem se pa žal obarvajo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zvezdice na zobeh
20.10.2007 17:19:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: riders

IZVIRNO SPOROČILO: caffee

Pa ja?!user posted image



Jap! Mene bo prišlo od 3000 do 4000 €.

Drugače se pa breketov ne menja - menjajo se samo gumice, ki so na njih. Jaz jih tko rada menjam, ker je kakšen teden po menjavi aparat skoraj neviden, potem se pa žal obarvajo user posted image


Ja, sej gumice sem imela v mislih. Glede cene pa....mislim, da so/vas bodo okoli prenesli user posted image

(odgovor članu riders)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zvezdice na zobeh
20.10.2007 17:38:02   
riders
IZVIRNO SPOROČILO: caffee
Glede cene pa....mislim, da so/vas bodo okoli prenesli user posted image



Mah, kaj vem. Meni so takoj povedali specifikacijo po posameznih fazah. O mojem ortodontu sem slišala veliko dobrega, videla popravljene zobe moje kolegice, ki je hodila k njemu in sem se na podlagi tega odločila zanj. Denar tukaj ni igral neke velike vloge, bolj me je zanimal končni rezultat (seveda še ne vem, kako bo pri meni, vendar imam po pol leta že ful lepe zobe, to se pač moram pohvalit user posted image ).

Imam pa znanko, ki je hodila v MB k ortodontu, ki ji ga je zrihtal njen stric - zobozdravnik, in njeni zobje po končanem zdravljenju sploh ne zgledajo lepi. Plačala je 2200€.

Saj vem, da ne morem enačiti kvalitete s ceno, ampak samo za primerjavo...Verjetno je imela pač smolo, ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zvezdice na zobeh
20.10.2007 18:55:30   
* Mateja *
Jaz sem mela železnega in moram tud jaz dodat, da imam tiste zobe, na katerih sem imala železne obročke ( šestice ) fuč! Eden je že brez živca, enega mi je zdej rešavala zobozdravnica, dva sta za silo. Železo na zobu par let ni kar tako. Se pa res splača, ker je rezultat super. Zdej imam snemni aparat zgoraj, sam ni nobene razlike videt že kar neki časa, mi je predlagala fiksnega, sam kar nimam jajc! user posted image

(odgovor članu riders)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zvezdice na zobeh
21.10.2007 9:55:26   
Anonimen
Kakšna pa je razlika med železnim in fiksnim?

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zvezdice na zobeh
21.10.2007 14:13:28   
riders
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Jaz sem mela železnega in moram tud jaz dodat, da imam tiste zobe, na katerih sem imala železne obročke ( šestice ) fuč! Eden je že brez živca, enega mi je zdej rešavala zobozdravnica, dva sta za silo. Železo na zobu par let ni kar tako. Se pa res splača, ker je rezultat super. Zdej imam snemni aparat zgoraj, sam ni nobene razlike videt že kar neki časa, mi je predlagala fiksnega, sam kar nimam jajc! user posted image


Tegale pa ne razumem user posted image

Kot železni aparat razumem fiksni aparat s srebrnimi zvezdicami, vendar v zadnjem stavku praviš, da za fiksnega nimaš jajc user posted image .

Kakšen aparat torej nosiš, če imaš na zobeh železne obročke (jaz jih imam, da držijo fiksni aparat)?

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zvezdice na zobeh
21.10.2007 14:35:10   
Magi*
tole tudi meni ni jasno user posted image

edina varianta je bila še tisti obroč, ki pride izven ust in se zatakne na železne obročke, ki so nameščeni na šesticah. to je imela moja sestra, da so ji šestice in sedmice nazaj potisnili, potem pa je dobila snemni aparat. zgleda pa tako, kot bi imel žico od walkmana skoz v ustih in za ušesa zahaklano user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu riders)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zvezdice na zobeh
21.10.2007 19:49:10   
* Mateja *
Železni, fiksni ap. vse je ista pašta. Obročke se ima pri fiksnem.
Imela sem takega spodaj, sedaj pa bi ga morala meti še na zgornjih zobeh, pa nimam jajc. Imam pa snemni aparat trenutno!
Zdej štekaste?

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zvezdice na zobeh
21.10.2007 19:52:47   
Magi*
Mateja, preberi si svoj prvi post. res ni glih za štekat. pišeš, da so šestice fuč. ena brez žvica, eno ti bodo reševali, dve za silo (torej 4 vse skupaj - se pravi spodaj in zgoraj). potem pa v zadnjem postu pišeš, da si imela fiksnega spodaj, zgoraj pa snemnega. po tej logiki, ti grejo zaradi fiksnega aparata samo 2 šestici.

saj je vseeno, samo eni smo pač dlakocepci in beremo vse od prve do zadnje pike user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zvezdice na zobeh
21.10.2007 20:32:24   
MajaA82
jaz sem mela tud fiksnega. pa nimam nič zadnjih zob uničenih ali pa da bi bili zobje bolj občutljivi. so mi ap morali izdreti 4 stalne zobe, da so se ostali lahko lepo poravnali. nosla sem ga pa nekaj več kot 1 leto. 

_____________________________

...anythink is possible =) ...

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zvezdice na zobeh
21.10.2007 20:49:55   
Magi*
saj ni rečeno, da ima vsak potem težave. jaz imam težave z mojo šestico zaradi aparata + prirojene deformacije ene od korenin - do tega zaključka so prišli trije strokovnjaki, ker drugega niso mogli najti.

pa jaz sem nosila aparat 2 leti in pol. sem ga kar pozno dobila, verjetno tudi to vpliva na dolžino trajanja terapije user posted image

kakorkoli, tudi jaz bi še enkrat šla skozi to, vendar vsaj kakih 5 let mlajša. takrat pa tega žal še ni bilo pri nas.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu MajaA82)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




imena
klara2007

katero izmed naštetih imen vam je najbolj všeč?

tiana (27%)

lana (73%)


Število vseh glasov: 99

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!