|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 11:52:01   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Npr. en programer je v tem poslu bolj "radna sila" in se mi zdi skoraj nemogoče, da bi ga kdo plačal 2.000€ ali več.

Hmm.. tukaj si ga malo mimo pihnila. Programerji so na trgu delovne sile izjemno iskani in cenjeni ter so kot takšni seveda tudi dobro stimulirani. Če seveda ne gre za neke kvazi programerje v propadajočem IT podjetju. Moraš razumeti, da s svojim znanjem razvijajo računalniške sisteme, prgramske opreme, s katerimi podjetje služi res bajne vsote. In s programerji pač ni mogoče manipulirati, preveč dobro vedo, da, če tu ne bodo dobili kar želijo, bodo pa h konkurenčni firmi šli, z odhodom dobrega programerja pa lahko podjetje ogromno izgubi. Ker se tega zaveda, ga tudi dobro stimulira (pa ne samo denarno). Ti lahko povem, da so na mojem šihtu zavarovani kot severni medvedje user posted image

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 12:33:05   
pikica*
Bambina, delam v tem fohu, mož pa tudi, zato so nama zadeve zelo dobro poznaneuser posted image . Odvisno je od tega za kakšnega programerja gre...če gre za radno silo kot sem rekla, so zelo zelo nadomestljivi (recimo pri možu za programerje zaposlujejo večinoma študente, pri katerih je fluktuacija zelo velika - pa gre za veliko in cenjeno firmo, ki ni "kr neki"). Če govorimo o sistemskih analitikih je pa zgodba drugačna. Pogosto so namreč programerji hkrati tudi sistemski analitiki, se pravi tisti, ki naredijo zasnovo celotnega programa. Ja, takšen je pa že bolj cenjen, ker mora delat z glavo. Če pa je to klasičen programer, ki dela po navodilih projektnega vodje ali sistemca, je pa zadeva drugačna. Pri takem je važno samo to, da pozna programski jezik in orodje, vse ostalo pa je samo stvar navodil, ki jih da nadrejeni. Je pa veliko razvidno že iz cenikov....programerji so ponavadi najcenejši.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 12:35:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Npr. en programer je v tem poslu bolj "radna sila" in se mi zdi skoraj nemogoče, da bi ga kdo plačal 2.000€ ali več.

Hmm.. tukaj si ga malo mimo pihnila. Programerji so na trgu delovne sile izjemno iskani in cenjeni ter so kot takšni seveda tudi dobro stimulirani. Če seveda ne gre za neke kvazi programerje v propadajočem IT podjetju. Moraš razumeti, da s svojim znanjem razvijajo računalniške sisteme, prgramske opreme, s katerimi podjetje služi res bajne vsote. In s programerji pač ni mogoče manipulirati, preveč dobro vedo, da, če tu ne bodo dobili kar želijo, bodo pa h konkurenčni firmi šli, z odhodom dobrega programerja pa lahko podjetje ogromno izgubi. Ker se tega zaveda, ga tudi dobro stimulira (pa ne samo denarno). Ti lahko povem, da so na mojem šihtu zavarovani kot severni medvedje user posted image



Oba s fantom delava v dokaj veliki računalniški firmi. On je programer s srednjo šolo. Je pa glavca. user posted image
In se strinjam z Bambino.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 13:19:06   
BAMBINA_
pikica, a si prečitala moj zadnji stavek? Če bi ga, bi vedela, da sem tudi sama zaposlena v podjetju, ki je usmerjeno v razvoj lastnih programskih rešitev.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 19:38:21   
Magi*
menda je urna postavka za programiranje na študentskem servisu 6€ - to se meni zdi vse prej kot veliko.

poznam precej programerjev, pa eni res dobro služijo, drugi pa bolj povprečno. odvisno kaj in v čem znaš programirati. je pa res, da programerja brez službe pa ne poznam.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 20:01:57   
Majuska
pa kaj vam je, da se toliko kregate no ... pa ne morem verjet, kaj vse ste obdelali, najprej je problem v plačah, potlej v iskanju izgovorov, zdej pa o poznavanju računalništva. Vsak naj živi po svoje, pa bomo vsi zadovoljni user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 21:40:42   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Majuska

pa kaj vam je, da se toliko kregate no ...

Pa saj gre samo za konstruktivno debato. user posted image

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 22:44:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Draga moja, takole je ljudje hodijo v službo.


ne me jeuser posted image t, a reeesuser posted image !!!!

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

V Ljubljani visokošolski kader zasluži od 1.500- 2000e naprej.


imam 7.stopnjo in po narejenem pripravnistvu, v priznani firmi 700e !!! tko da, prosim lepo, ne kr neki na pamet govort...fauser posted image , me to razkuri user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: berem in berem pa ne razumem
27.10.2007 10:47:57   
Pajaca
Jaz bi tud tole plačo med 1500-2000E.

Pa delam v lj, pa nisem več začetnica. Pa je pač nimam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: berem in berem pa ne razumem
30.10.2007 12:22:18   
pikica*
Uf, sem že malo pozabila na tole debatouser posted image .
No, moj point je bil, da je v hierarhiji podjetja programer praviloma bolj pri dnu. Če pa dobro zasluži, to pomeni, da programira v kakšnem res kompliciranem jeziku, ali pa dela vse to kar sem že zadnjič opisala. Res pa je, da je brezposelnih programerjev bolj malo. Vsi tisti, ki ste programerji in ste dobro plačani (čez 2.000€), ali pa takšne poznate, kapo doluser posted image . Jaz takšnih poznam bolj malo (pa jih poznam kar precej). Da so zaščiteni kot medvedje, se pa strinjam. Ampak to še ne pomeni, da so dobro plačaniuser posted image .

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: berem in berem pa ne razumem
30.10.2007 13:32:29   
vaney
Midva sva še mlada, imam 23, mož pa 24 let. Mož ima srednješolsko izobrazbo, jaz pa diplomo in vso potrebno izobrazbo za svoje delovno mesto. Naj povem, da sva že med mojim faksom oba pridno delala, jaz sem hodila v službo v 80km oddaljen kraj, zraven diplomirala z 10, popoldne pa sva zidala hišo. in tudi mož ima do službe 60 km in dela v 3 ali 4 izmenah. Plače pa imava on nekje 700-800 evrov, jaz okrog 1000 in obadva imava 200 evrov kredita, da bo najina hiška še na zunaj lepo zgledala.nihče mi ne bo rekel, da se ne da. najde se pot, če jo le hočeš. tudi meni ni bilo nujno pri 22 diplomirat, naredit hišo in hodit v službo. pa sem. in nikoli mi ne bo žal, ker zato zdaj nekaj imam in lahko uživam. vsak lahko naredi iz sebe, kar hoče, če pa je zraven miljon izgovorov, je pa to druga stvar in si je kriv sam.
pa še nekaj: tudi sama delam v šolstvu in ne vem, od kje enim ideja o 1500evrih plače. a je to kakšna nadstandardna šola. mislim, da se večina slovenskih plač giblje nekje med 500-1000 evrov, tisti višje in nižje so pa že izjeme. tako da, če ima nekaj procentov v Sloveiji 2000 evrov plače, še ne pomeni, da jo ima pol ljudi. ker je nima.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: berem in berem pa ne razumem
31.10.2007 14:27:51   
Mesečnica
Evo, jaz delam kot asistentka na faksu, pa imam ob magisteriju in polni nadobremenitvi dobrih 1000 evrov plače (+ nekaj za prevoz in hrano). Višje plače imajo profesorji, pa tudi ne vsi; največ seveda dobijo redni profesorji, ki imajo tudi polno nadobremenitev. Ne vem sicer, koliko dobi moj šef, a 3000 evrov zagotovo ne user posted image . Pa še sreča, da imam jaz tako dobro plačo, kajti moj mož, ki ima SŠ izobrazbo in temu primerno delovno mesto, zasluži malo manj kot 500 evrov. 

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: berem in berem pa ne razumem
1.11.2007 13:37:44   
Anonimen
Moj mož je programer oziroma inženir računalništva in lahko potrdim,da so plače precej dobre. Res pa ,da je odvisno od stopnje izobrazbe.Nekateri delajo kot programerji s srednjo šolo,nekateri so pa za to delo opravili visoko šolo in razlika je seveda tudi pri plačah!

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: berem in berem pa ne razumem
1.11.2007 14:49:29   
Anonimen
Moj mož dela na banki (ena izmed večjih) in ima okrog 700 eur plače.  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: berem in berem pa ne razumem
3.11.2007 1:37:09   
Annny
Če študiraš na 'perspektivni' fakulteti in si zelo priden, pride vse samo po sebi. Tako mi je nekoč rekel nek moj profesor in dejansko je to res.
No, lahko bi debatirali o tem v nedogled...

Pa naj povem za še en poklic, ki je zelo dobro plačan...kontrolor letenja na letališču...moj sorodnik, frišen s faksa (sicer informatik), ima osnovno plačo 2000 €, s tem da 2 dni dela, 1 dan ne dela...veliko ima počitka, plačan športni dopust, zgodaj se bo upokojil..skratka, sami plusi.
Res pa je, da je težko priti zraven (visoki kriteriji: zdravje, usposabljanje v tujini itd.)

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: berem in berem pa ne razumem
3.11.2007 8:30:11   
Anonimen
Ko ste že na plačah... Me zanima koliko zasluži pom. vzg. in vzg. v Mariboru?

Jaz namreč študiram predšolsko vzgojo in me to res zanima, ker noben ne pove čisto iskreno.
Zato pa vprašam tukaj, ker smo lahko anonimne.

(odgovor članu Annny)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: berem in berem pa ne razumem
3.11.2007 21:25:22   
Anonimen
Lahko ti povem za vzgojiteljico z visokošolsko izobrazbo in 20 let delovne dobe: okoli 1600 evrov bruto. Krepko napisano, da ne bo kdo zamenjal za neto.
Za pomočnico pa ćžal ne vem, a preko 100 evrov verjetno ne pridejouser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: berem in berem pa ne razumem
3.11.2007 21:49:39   
Anonimen
Delovno mesto pomočnice, 6 let delovne dobe, opravljen strokovni in dobim IZPLAČILA 600 EUROV!
Torej plača+malca+prevoz.
Kje ste dobili podatek o tisočih mi ni jasno?user posted image

Za delovno mesto vzgojiteljice bi imela cca 900-1000eur IZPLAČILA (PLAČA+MALCA+PREVOZ).  Torej BRUTO okrog 1300EUR.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: berem in berem pa ne razumem
3.11.2007 23:25:05   
Anonimen
Plačilo vzgojiteljice pri nas, katera ima najmanj 20 let del. dobe, vsa možna npredovanja je v bivših tolarjih 280 tisoč. Krepko je kosala mojega tasta, ki je bil na policiji pred penzijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: berem in berem pa ne razumem
5.11.2007 11:08:20   
Anonimen
Sej niso samo računalničarji....jaz nisem računalničar pa mam - 2000€ plače, po 9 letih izkušenj in iskanem profilu (farmacevt), pa ne v lekarni.
In samo s svojim znanjem in trudom ter malo iznajdljivosti sem do tega prišla.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: berem in berem pa ne razumem
5.11.2007 11:09:37   
Anonimen
Dejstvo je da pač ni samo izobrazba pomembna. Jaz poznam ogromno folka k ma sam osnovo šolo pa trikrat večjo plačo k jst. Pomembno je v kateri dejavnosti si, pa kolk se znajdeš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?