|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gobe
30.10.2007 9:23:48   
s.
Kako pripravljate gobe?

S tem mislim postopek kuhe in nato čiščenja. Koliko časa gobe kuhate ( npr. jurčke ali lisičke) in koliko časa še nato popečete?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gobe
30.10.2007 9:33:05   
bučkabb
ja čist odvisn kaj pripravljaš.
jaz jih očistim in obkuham le takrat ko jih dam pol v zmrzovalnik za kasnejšo uporabo, al pa jih vložim. kuhaš jih tak da zavrejejo in pol še mal- da se omehčajo.
če takoj frišne pripravim jih le očistim in uporabim.
da jih naredim z jajčko, na olju prepražim čebulo in dodam sveže očiščene gobe in jih dušim dokler se ne omehčajo in potem dodam jajčko. pravtako če delam gobovo juhco dodam kr sveže očiščene.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gobe
30.10.2007 9:48:23   
Anonimen
Nekaj o gobah:

Vložene gobe
Gospodinje na Planini se spominjajo, da so nekdaj v prehrani uporabljale predvsem štorovke, jurčke in lisičke, dežnikov pa niso nabirali. Gobe so sprva uporabljali sveže ali posušene, kasneje pa so jih tudi konzervirali in shranili za zimo. Danes je med običajnimi načini shranjevanja vlaganje v kis. Gospodinje s Planine gobe pred vlaganjem očistijo in operejo. Nato jih kuhajo v slani vodi sedem minut. Posebej prevrejo razredčen kis za vlaganje, ki mu dodajo nekaj strokov česna, poper in lovorjev list. V pripravljen kis stresejo gobe in jih še vroče naložijo v kozarce ter zaprejo.
Pražene štorovke
Štorovke najprej očistijo, operejo, zrežejo na koščke, dajo v vrelo vodo, ki so ji dodale nekaj zrn popra, in jih pustijo vreti približno dvajset minut. Gobe odcedijo in sperejo pod hladno vodo. Tako pripravljene shranijo v zamrzovalniku ali pa jih uporabijo kot pražene štorovke. Na maščobi, ponavadi olju, pocvrejo čebulo, dodajo štorovke in vse skupaj dušijo ali pražijo približno dvajset minut. Gobam dodajo sesekljan česen ter peteršilj in vse skupaj pražijo še približno pet minut. Za omako dodajo v pripravljeno zmes malo moke, paradižnikovo mezgo in zalijejo z vodo ter pokuhajo. Po okusu dodajo poper in vegeto.
Jurčki v omaki
Kot pravijo gospodinje s Planine, so gobe včasih pripravile zlasti v golažu s polento ali s krompirjem v kosih kot prilogo, bolj cenjene jurčke pa so pripravljale tudi v omaki za testenine. Na olju pražijo česen toliko časa, da zadiši, dodajo narezane jurčke, ki so jih prej pokuhale v kropu, po okusu tudi sesekljano čebulo in pražijo. Na koncu solijo in dodajo malo popra, vse skupaj zalijejo z juho, dodajo še malo kisle smetane, peteršilja in timijan, prelijejo po testeninah in dobro premešajo.
Ocvrti dežniki
Med sodobnejšimi jedmi z gobami so ocvrti dežniki ali marele. Gospodinje na Planini že odprte dežnike panirajo, mlade, z zaprtimi klobučki pa polnijo in ocvrejo. Klobučke samo obrišejo, vanje vložijo malo naribanega sira ali sira v kosih, na koščke narezano šunko ali slanino, jih panirajo in ocvrejo.
ALENKA TRATNIK

(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gobe
30.10.2007 10:13:29   
Jessy
Gobam ročno odstranim čim večji del umazanije, kot se da. Gobe narežem na poljubno velikost, nato pa pod tekočo vodo pošteno operem. Vedno jih dam tudi za 10 minut v krop, ne glede na to ali so gobe užitne ali pogojno užitne. Prav vse (razen marel) dam v krop.
Zatem pa jih še 15-20 minut pražim na čebuli.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gobe
30.10.2007 10:16:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Nekaj o gobah:

Vložene gobe
Gospodinje na Planini se spominjajo, 


Ti in tvoja Planina user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gobe
30.10.2007 10:33:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Nekaj o gobah:

Vložene gobe
Gospodinje na Planini se spominjajo, 


Ti in tvoja Planina user posted image


Na jaz sem v dolini,popolnoma odvisna glede gob od moje tete gobarke.
Sem pa od nečaka dobila jurčee in se zgrozila.Profesijonalni kuhar je dal zamrznit cele jurčkeuser posted image v kosu.Zdej,če jih upoarbim,ali jih odmrzne in so pol spužvaste,če narežem zamrznjene se zdrobijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gobe
30.10.2007 10:38:12   
Anonimen
Vedno jih dam tudi za 10 minut v krop


Oprosti,tole je pa malo prehudo,predolgo.gobe izgubijo v vodo ves okus,
sveže narezane gobe se da na cedilnik in se jih samo prelije s kropom.
To me je naučila dolgoletna gobarka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gobe
30.10.2007 10:42:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Nekaj o gobah:

Vložene gobe
Gospodinje na Planini se spominjajo, 


Ti in tvoja Planina user posted image


Na jaz sem v dolini,popolnoma odvisna glede gob od moje tete gobarke.
Sem pa od nečaka dobila jurčee in se zgrozila.Profesijonalni kuhar je dal zamrznit cele jurčkeuser posted image v kosu.Zdej,če jih upoarbim,ali jih odmrzne in so pol spužvaste,če narežem zamrznjene se zdrobijo.


Ti, samo je pa čisto tapravi junc tale tvoj kuhar user posted image  Madona, kakšna škoda se dela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gobe
30.10.2007 10:48:21   
Anonimen
Pa sej sem jim hotela dopovedat,pa kaj ko so pametnejši,oziroma moj mi je rekel,bodi tiho,ko veš,da bodo nos dvignili.Zdej bom poskusila uporabit,ne vem kaj bo izpadlo,ampak tako lepi veliki trije jurčki,pa naj bi šli v smeti.za zjokat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gobe
30.10.2007 10:49:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Pa sej sem jim hotela dopovedat,pa kaj ko so pametnejši,oziroma moj mi je rekel,bodi tiho,ko veš,da bodo nos dvignili.Zdej bom poskusila uporabit,ne vem kaj bo izpadlo,ampak tako lepi veliki trije jurčki,pa naj bi šli v smeti.za zjokat.


Pojma nimam, kako naj jih rešiš. Morda, da daš kar zmznjene v ponev, pa jih potem pač razdručkaš user posted image  Jaz bi verjetno tako naredila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gobe
30.10.2007 10:53:03   
Anonimen
Neva kaj pa župca iz jurčkov?

saj vem, da so vaši izbirčniuser posted image , pa vseeno a jeste mogoče ajdovo župco z jurčki?


drugače se pa gobe res toliko časa ne parijo oz kuhajo. Mene so učili tako kot je neva napisala oz najdlje kuhaš, dokler prva pena ne priplava, pa obvezno jih moraš dat v vreli krop. Drugače so najboljše sveže in takoj pripraviš, če pa gredo v zmrzovalnik, pa jih tudi jaz poparim

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gobe
30.10.2007 10:53:43   
Anonimen
Ja pa kaj misliš, da bi dala kar cele not?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gobe
30.10.2007 10:54:08   
Anonimen
Kaj cele gobane?So precej veliki.Razmišljam,če jih polijem s kropom?
ampak že vidim,da so kot spužva.Bom poiskusila kaj bo ratalo,ampak najprej bom porabila kar tiste,ki sem jih sama spakirala.narezane,poparjene,odcejene,zapakirane po porcijah in zamrznjene.
Aja prvo rundo,najbrž se mu je še ljubilo je jurčke na debele koce narezal in jih kar tako nepoparjene v vrečo dal in zamrznil.Greh velik grehuser posted image Ko sem jih naredila,je bilo,kot,da bi slamo jedeluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: gobe
30.10.2007 10:57:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

Neva kaj pa župca iz jurčkov?

saj vem, da so vaši izbirčniuser posted image , pa vseeno a jeste mogoče ajdovo župco z jurčki?



Ne,te pa še nisem preizkusila,mi zaupaš recept.
Sicer gobe jem le jaz v družini in tamlajša,odkar se šola za kuharja jih je že začela cenit.Ponavadi sem rada jedla kislo juho iz lisičk.Pa zadnjič se po enem receptu naredila si juho iz jurčkov,pa kaj ko ni to to,četi kdo drug naredi je dosti boljše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: gobe
30.10.2007 11:00:12   
Anonimen
Moja ajdova župca z jurčki. Prepražim čebulo in česen, dam na koncu malo rdeče paprike, zalijem z vodo, 2 pesti ajdove kaše in zmrznjene jurčke, ja lahko celega. Sol, poper ali vegeta. Pokriješ dušiš. Ko se jurček odtali, ga vzamem ven v skledico polovico ga s paličnim zmiksam (ker zgosti lepo župico), pol ga narežem na večje kose. Dam nazaj v župco, da še prevre in župca je redi za popapcat

jaz sicer že dajem narezane velike kocke v zmrzovalnik, vendar vedno polovico od teh zmiksam, nekaj pa celih pustim

aja še boljše je zalivat z vodo, v kateri se je kuhala prekajena šunka, taka župca je potem res ta prava

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: gobe
30.10.2007 11:05:37   
Anonimen
Uh,sedaj pa imam polna usta sline,me je zgrabila ena lakota za umretuser posted image
Hvala hvala,ej,veš,da jo mom danes sprobala,moram,da potolažim željo.user posted image
Kar se gob tiče,jaz sem nora nanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: gobe
30.10.2007 11:09:46   
Anonimen
če nimaš vod eo juhic eod prekajene šunke, pa lahko tudi panceto narežeš na kockice in skupaj s čebulo prepražišuser posted image

še to, tal ežupca mora biti gosta, n epreredka oz vodena. mi jo imamo kot glavno jeduser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: gobe
30.10.2007 11:12:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

če nimaš vod eo juhic eod prekajene šunke, pa lahko tudi panceto narežeš na kockice in skupaj s čebulo prepražišuser posted image


Če si že opazila,je to moja manija,dodajanje pancete skoraj v vsako jed,razen v govejo juhouser posted image user posted image Seveda bom jo narezala.
jaz panceto dam tudi na krompirček,kiga pečem v pečici,ali pa zamešam v jajčka,umešana lai pa narejena kot debela omleta.V golaž,v mineštro,skratka povsod.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: gobe
30.10.2007 11:50:37   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Vedno jih dam tudi za 10 minut v krop


Oprosti,tole je pa malo prehudo,predolgo.gobe izgubijo v vodo ves okus,
sveže narezane gobe se da na cedilnik in se jih samo prelije s kropom.
To me je naučila dolgoletna gobarka.


Ja, saj vem, da jih ni potrebno prekuhavati user posted image , ampak jaz jih vseeno, ker se mi zdi, da gre polno umazanije ven. Dobre so pa vseeno.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: gobe
30.10.2007 12:05:56   
Anonimen
Pa tole je tudi za poskusit:


http://novice.savudrija.net/Recepti/Rec_GobovaSolata.pdf


http://enaplus.com/1plus/kuhinja/receptvrsta.asp?id_recept=224&id_vrsta=35

Tu pa je kako ulagat gobe v kozarce:

http://nakup.merkur.si/nasveti-namig-tisk.asp?ID=02129&kateri=kuhinja/recepti&MySes=




GOBE Z JAJCI

user posted image



Sestavine:

50 dag gob,
4 jajca,
1 manjša čebula,
1 manjša paprika,
1 paradižnik,
3 žlice olja,
timijan, majaron,
sol in poper po okusu,
1 žlička peteršilja.

Priprava:
Gobe očistimo in jih narežemo na lističe. Na olju popražimo čebulo in papriko, dodamo paradižnik in pražimo, da izpari vsa voda. Dodamo gobe in jih dušimo v pokriti posodi do suhega. Solimo, dodamo timijan in majaron in vmešamo razžvrkljana jajca. Pečemo tako dolgo, da se strdijo. Pred serviranjem dodamo še sveži peteršilj in poper.





http://www.drustvo-bisernica.si/recepti0.htm


Jaz se bojim,da mi bo prej gob zmanjkalo,preden bom sprobala vse te dobrote.user posted image



(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?