|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trma
5.11.2007 13:31:37   
Tajduška
Pozdravljene,

a mi lahko katera pove kako zbijate trmo?
Naša dveletnica je postala tako svojeglava. Ko se odloči da je NE, je NE!
Ko se odloči da se ne bo preoblekla iz pižame, se pač ne bo!
Ko se odloči da ne bo jedla kosila, ne bo jedla!
Ko se odloči da ne bo mela kape, je nič ne prepirča v nasprotno....

in še in še....

Kaj naj storim?

Probamo zlepa, jo pregovarjamo, probali smo jo dat pod mrzel tuš, nič ne pomaga,.....

kaj svetujete?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trma
5.11.2007 13:35:41   
melanija
Jaz ponavadi pri moji dvotetnici naredim tako, da če ne naredi pač tega kar se reče, potem je prikrajšana pri kakšni stvari, ki ji je obljubljene oz. jo ima rada.
Za primeri, ki si navedla jaz ponavadi naredim tako. Dokler se ne preoblečeš ne boš dobila zajtrka, ali pa risanke ali pač tiste stvari za katero vem da ji zjutraj ugaja. Za kosilo skoraj podobno, če ne boš jedla ne dobiš npr. sladice, sladoleda, medtem ko vsi drugi bomo to dobili. Jaz se teh stvari potem striktno držim in ne prelomim kazni.

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trma
5.11.2007 13:36:10   
kofetek2010
Pri nas je isto.

Ampak kar se mora, se mora (npr.oblečt). ostalo pa čakam, da jo mine (npr.ko se za brez veze vrže po tleh).

Se tolažim, da tole ni večno. user posted image

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trma
5.11.2007 13:52:28   
smigli
jana

kdaj pa mine ? user posted image

moj je zadne cajte non stop trmast in v tistem trenutku je v takem afektu, da ne sliši nič, tako da niti ne vem kako se obnašat, je pa grozno

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trma
5.11.2007 14:44:57   
bini
ja, naš je začel še predno je dopolnil 2 leti - največji žur je, da se vrže po tleh, cepeta z nogami in se fajn dere... zaenkrat se tolažim, da mora miniti, ker je tud pri ta večji (sedaj je pač trma v drugih oblikah) in na srečo se zaenkrat meče na tla v privat situacijah - v trgovini se še ni user posted image ... se je pa tud že zunaj na tlakovcih... user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trma
5.11.2007 14:55:49   
paris
Večina umetnosti je v tem, da sta mami in ati bolj trmasta kot otroček. Če se nekaj reče- prepove, se je treba tega dosledno in striktno držat. In nikakor se ne smeš pustit sprovocirat, kričanju, jokanju in kar je še takega.
Točno se mora vedet kdo je šef pri hiši, in to nikakor niso majhni otroci. In nespoštovanju pravil mora slediti kazen, drugače vse skupaj nima smisla.
Če se ne boš oblekla ne greš ven,.....boš šla v pižami v vrtec. Ne boš jedla, ni sladice,......ni televizije.



_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trma
5.11.2007 17:31:08   
rainbow
Ko je bila moja ta mala 2 leti stara, ji niso zalegle takšne prepovedi, kot jih opisuješ, paris. zdaj ko je že čez 2,5, so ji take "spodbude" že malo bolj jasne.
Tako da tisto kar je nujno, se naredi tudi malo na silo, pač malo, ali da s pomočjo kakršnikoli fint, ki zaležejo; za nekatere stvari pa tudi ti lahko malo občasno popustiš, odvisno od tebe. Otrok rabi neko svobodo, vendar v okviru njegove starosti. In varnosti seveda.
Recimo če moja ni hotela jesti, je nisem silila; drugega pa seveda ni dobila. ali kakih sladkarij.
Če pa se mi je hotela sredi prehoda za pešce iz protesta vrečt na tla, pa je nisem tam pustila. pa še marsikaj, je bilo kar pestro. Ampak bolj ko gre proti 3-tjemu letu, boljše je. recimo vedno sva imeli borbe zaradi umivanja zob, kjer seveda nisem popuščala. zadnje čase je zvečer prva pri umivalniku.

Potrljenjeuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trma
5.11.2007 19:27:37   
Noseckica
Sicer moja user posted image  še ni trmasta (je stara komaj 4 mesece), tako, da kakšnega "pametnega" nasveta še ne morem dati, sem pa našla članek na to temo:

http://www.supermami.si/index.php/teme/trma_pri_otroku

user posted image

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trma
5.11.2007 21:17:16   
Nea_teja_
IZVIRNO SPOROČILO: Tajduška

Pozdravljene,

a mi lahko katera pove kako zbijate trmo?
Naša dveletnica je postala tako svojeglava. Ko se odloči da je NE, je NE!
Ko se odloči da se ne bo preoblekla iz pižame, se pač ne bo!
Ko se odloči da ne bo jedla kosila, ne bo jedla!
Ko se odloči da ne bo mela kape, je nič ne prepirča v nasprotno....

in še in še....

Kaj naj storim?

Probamo zlepa, jo pregovarjamo, probali smo jo dat pod mrzel tuš, nič ne pomaga,.....

kaj svetujete?
Joj kok mi je to poznano jest se kr gluho naredim.

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: trma
5.11.2007 23:09:49   
Moyca_
se že tresem ko samo beremuser posted image user posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trma
6.11.2007 11:19:38   
Nikica
V tolažbo: moj sin je bil pri dveh letih res trmast in se mu ni dalo nič dopovedati, ko je bil v čustvenem izbruhu. Zdaj pri treh letih je drugačna pesem in se da z njim skoraj vse zmenit. Včasih je izbruhe trmarjenja najbolje preslišati, vsaj naš je po parih minutah sam od sebe naredil to, kar se je zahtevalo, pričakovalo od njega. Tudi sam je prišel do spoznanja, da za vsako stvar pa res ni treba trmarit.

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trma
7.11.2007 13:16:29   
blazka
Tudi mi smo ravnokar imeli en kar dober izbruh trme. Star je dve leti in 5 mesecev. Ga kar dobro meče. Zdejle sem ga že mela oblečenega pod tušem, da ga bom polila. Polila ga nisem, sem pa dosegla svoje. Prav lepo je slišati, da tole mine, ker iz pridnih otrok naredi prave user posted image -ke.

LP

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?