|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
29.12.2004 10:38:13   
tanja.1
Zdravo punce!

Vidim, da ste zelo poučene, zato bi vas prosila za pomoč. PDP imam 16.4.2005. Na tem forumu sem prebrala, da mi pripada dopust in regres v celoti, tako za leto 2005 kot za leto 2006. Zaposlena sem nekaj več kot dve leti.

Moj delodajalec se sklicuje na Zakon o delovnih razmerjih, v katerem naj bi pisalo, da mi pripada le določen del dopusta in tudi samo delni regres, ker naj bi delala manj kot polovico leta v letu 2005. Jaz bi pa rada izkoristila dopust že pred koriščenjem porodniške (delno v januarju, delno v februarju in do konca v marcu, ko 18.3. nastopim porodniško) in tudi brez regresa ne bi rada ostala.

Pomagajte mi, na kateri člen katerega zakona se lahko sklicujem, da bi dobila celotni regres in celotni dopust že v letu 2005.

Super ste!

Tanja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
29.12.2004 10:46:03   
darjatimci
živijo!
Celega ld.za leto 2005ne moreš izkoristiti,regres pa ti pripada!

(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
29.12.2004 11:46:21   
nena m
Živjo!

Tukaj imaš veliko napisanega, tudi o izrabi dopusta in regresa:

http://www.uem-rs.si/slo/moje_prav.pdf

LP

(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
29.12.2004 11:55:13   
nena m
Ne odpre. To je stran Urada za enake možnosti, potem pogledaš : Enaka obravnava žensk in moških v Zakonu o delovnih razmerjih. Tam je vse natančno razloženo.

LP

(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
29.12.2004 12:58:02   
Žiga
Hoj

Pripada ti celoten dopust in tudi celoten regres za obe leti.

161. člen
(pridobitev pravice do letnega dopusta)
Delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta, ko mu preteče čas nepretrganega delovnega razmerja, ki ne sme biti daljši od šestih mesecev, ne glede na to, ali delavec dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega.

162. člen
(pravica do sorazmernega dela letnega dopusta)
(1) Delavec ima pravico do izrabe 1/12 letnega dopusta za vsak mesec dela v posameznem koledarskem letu:
- če v koledarskem letu, v katerem je sklenil delovno razmerje, ni pridobil pravice do celotnega letnega dopusta,
- če mu preneha delovno razmerje pred potekom roka, po preteku katerega bi pridobil pravico do celotnega letnega dopusta,
- če mu delovno razmerje v tekočem koledarskem letu preneha pred 1. julijem.
(2) Pri izračunavanju sorazmernega dela letnega dopusta se najmanj polovica dneva zaokroži na cel dan letnega dopusta.


Tiste pol leta pomeni vsaj pol leta od začetka delovnega razmerja, ne pa pol leta v tekočem letu.
Moja je šla na porodniško sredi februarja in je dobila celoten regres. Dobila je seveda tudi celoten dopust, le korostiti ga je morala 10 dni, ker bi ji drugače s 1.1.2005 propadli. Tako da ima še 10 dni dopusta od letos, ki jih bo koristila seveda naslednje leto do 30.06.

Torej, če si pri temu delodajalcu zaposlena vsaj polnih 6 mesecev, ti pripadata celotni dopust in celotni regres.

LP
Ž.

(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
30.12.2004 9:11:06   
Anonimen
Žiga ima prav. Pripada ti oboje v celoti za obe leti. Naj ti za primer povem, kako je bilo pri meni. Rok sem imela oktobra, porodniško sem nastopila septembra. Za prvo leto sem normalno dobila celoten regres in dopust. Vendar ker nisem imela možnosti dopusta v celoti porabiti (ostali so mi trije dnevi), mi je ta zapadel. Saj dopust iz prejšnjega leta lahko porabiš v naslednjem letu do 30.6. Jaz pa sem bila takrat še na porodniški. Porabila ga pa nisem zato, ker sem šla na bolniško, ne pa zato, ker mi podjetje tega ne bi omogočilo.
No, za drugo leto, ko sem se vrnila iz porodniške, pa je tudi naša kadrovska pametovala, da mi pripada le del regresa in dopusta. Prebrskala sem cel internet in na koncu dobila mail iz CSD Ljubljana Šiška, da mi definitivno po zakonu pripada oboje. Kadrovski službi sem sporočila, naj si preberejo zakone. Tako, da sem letos dobila tudi celotni dopust, čeprav sem prišla delat šele oktobra. Se pravi bom v službi le 2 meseca v tem letu.

Vztrajaj, ker ti pripada oboje.

(odgovor članu tanja.1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
30.12.2004 9:34:07   
ankaa
Glede dopusta je takole:
v primeru, če v tekočem letu ne koristite 10 dni (2 tedna dopusta) lahko prenesete v naslednje leto le ostanek dopusta nad 10 dnevi. Se pravi za leto 2005 npr. imate 27 dni dopusta, lahko koristite v letu 2006 do konca junija: 27 minus 10, to je 17 dni dopusta.

(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
30.12.2004 9:39:40   
wawa
Vse zgoraj navedeno v celoti drži. Ko si enkrat pri enem delodajalcu več kot 6 mesecev, ti z vsakim prestopom v novo koledarsko leto, to pomeni z 1.1.2005 pripada celotni dopust za tisto leto ter celotni regres, ne glede na tvojo porodniško. Je pa res da delodajalci to rade volje spregledajo, tako da mu boš morala verjetno sama predočiti kaj in kako ti pripada.

Lep pozdrav in lepe praznike!

(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
30.12.2004 15:37:19   
martita
Živjo!

Se strinjam z zgornjimi trditvami. Pravica do dopusta je vezana na sam obstoj delovnega razmerja, ne glede na to ali si na porodniški, bolniški, skrajšanem del. času....

(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
4.1.2005 14:39:28   
pravljica
http://www2.gov.si/zak/Zak_vel.nsf/13bc548b5c3b1d2ec1256616002db5f5/c12563a400338836c1256ba500446eda?OpenDocument


(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   zakoni in členi glede dopusta in regresa
8.1.2005 6:59:27   
Ba.
Tudi jaz sem lani maja spraševala isto temo na tem forumu, zato ti kopiram moj zadnji odgovor:


''Ker nikjer nisem dobila konkretnega zagotovila (ne pri odvetnikih, ne pri pravnih službah v podjetjih,...vsak si pač zakon tolmači po svoje), sem se obrnila direktno na MDDSZ, na državno sekretarko Natašo Belopavlovič in dobila takšen odgovor:
Citiram:
V skladu s 161.čl. ZDR (UL RS 42/02) delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta, ko mu preteče čas nepretrganega delovnega razmerja, ki ne sme biti daljši od šestih mesecev.
To določbo je potrebno razumeti v tem smislu, da ko delavec enkrat izpolni pogoj šestmesečnega nepretrganega del. razmerja, pridobi na začetku vsakega koledarskega leta pravico do celotnega letnega dopusta pri delodajalcu in ni potrebna izpolnitev tega pogoja vsako leto sproti....''

Pa lep dopust!

(odgovor članu tanja.1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?