|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   adventni čas- na star način
3.12.2007 21:09:16   
meta22
a ma katera kako idejo kako okrasiti stanovanje v tem času, samo tako kot so delale to naše babice. izdelava okraskov na star način. jaz žal babic več nimam, da bi jih lahko vprašala kako in kaj so one počele, zato prosim za vašo pomoč.

lp
meta
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: adventni čas- na star način
3.12.2007 22:01:43   
Anonimen
Tudi mene to zanima.user posted image

(odgovor članu meta22)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: adventni čas- na star način
3.12.2007 23:08:44   
lelaval
Jaz sem letos z otroci delala okraske iz slanega testa in smo le s temi okrasili smrečico (slika je v albumu) -  sta me starejša 2 otroka že 2 leti prosila, da bi jo tako okrasili, pa sem imela občutek, da bo vsak, ki bo prišel mislil, da nimamo denarja za okraske. Zdaj pa vidim, da sem bila ful glupa, ker prav lepo pridejo.user posted image
Itak pa smo vsako leto delali okraske za po stanovanjuČ
- iz slanega testa,
- iz papirja ( iz rdečega papirja smo narisali npr. božička, vrvica je za noge in roke, dodaš pa še rokavice in čevlje - izgleda dobro - kot kopitljaček user posted image (morem poslikat in dat v album)
- za na šipe pa z barvami za steklo,
- narezane pomaranče in limone smo posušili, jih dali na vrvico in obesili.
- Včasih so delali še iz slame okraske, pa iz oblancev
- iz pisanih papirjev (od čokolade, bombončkov) - smo jih tudi mi eno leto (ampak iz pisanega papirja za zavijanje) - smo naredili majhna darilca in jih obesili.
- balone smo obvili z vrvico, namazali z lepilom iz moke in vode, ko se je posušilo, pa predrli balone, okraske pa pošpricali z zlatim in srebrnim sprejem - so ful lepi.  okraski
- Eno leto sem narisala ful velikega jelenčka in božička s sanmi - za vrvico (uzdo pa sem dala zlato girlando) - pobarvala z obeh strani in obesila na strop - je prišlo čez celo sobo, okoli pa sem obesila posamezne snežinke

in še bi se našlo. Nekaj naravnega uporabiš (smrekovo vejico, kak storž, bunkico za smrekico in dodaš kak zlat ali srebrn dodatek in je to to),user posted image



_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: adventni čas- na star način
8.12.2007 22:48:09   
Gina
MOja babica je na smrečico dala tiste okrogle bombone z luknjo v sredi, pa imela je pritrjene prave male svečke. Na smrečici je stalo še par ptičkov, ki so se zdeli prava dragocenost v otroških očeh in se jih nismo smeli pritaknit. Zraven so stale majhne jaslice. V kuhinji je imela vedno ikebano iz sezonskih reči, pa nekaj rož narejenih iz prtičkov, pa girlande. Predvsem pa je  vedno dišalo po piškotih ali po potici.
Včasih ni bilo tako zelo okrašeno vse skupaj. Stari časi niso bili tako zelo bleščeči kot danes. Mi je pa razlagala tale moja babica, ki je bila rojena leta 1900, da se najbolj spomni, kako so lahko vzeli velike očetove sani (tiste, ki jih je sicer vlekel konj), in se spustili od cerkve dol do vasi, pa da so imeli konji res kraglujčke in da so ljudje hodili prepevat od hiše do hiše. Pa da so takrat lahko pojedli kakšen suh krhelj jabolka, česar sicer ni bilo. V bistvu za miklavža, se mi zdi. Pa da je sneg vselej zapadel tako visoko, da so delali tunele skozenj, da so lahko iz hiše oz. mimo hiše prišli.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?