|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
19.1.2008 7:04:24   
bumerang
Ja, regrat, ja že. Ampak ne tistega, ki rase v vinogradih. Takrat je v polnem teku zimsko škropljenje. user posted image

Po pameti. Kar je kupljeno v trgovini, je neprestano pod kontrolo. Kar pa na tržnici pa ne. Izzvzamem to, kar je pridelano po biodinamični metodi, ker tam pa imajo čisto svoja sredstva in res ne potrebujejo še drugih.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
19.1.2008 7:55:37   
Enolla
Priznam, da me je Metina. tema od jagod tudi mene malo iz tira vrgla. Ker živim v bloku sem tudi jaz odvisna od nakupov zelenjave. Zato sem se včeraj malo pozanimala pri naši zelenjadarki (ki prodaja povečini domačo zelenjavo od kmetov okoli drži pa tudi BIO pridelano zelenjavo) in mi je povedala, da so kontrole zelo pogoste - pri kmetih je kmetijska pri njih pa zdravstvena inšpekcija. In je tudi ona ve, da v veliki meri znajo trgovci "osvežiti" zelenjavo, da se ohrani dalj časa. Omenila mi je tudi, da so jagode in solata med prodajalci zelenjave kar znane po tem špricanju za ohranitev svežosti. Tako da mi je v celoti potrdila Metine. informacije. Zgleda pa da jih "osvežijo" ravno toliko, daj e še na meji dopustnega, za marsikoga pa je to preveč. Tako, da je resnično potrebno poiskati zaupanja vrednega zelenjadarja - čeprav bomo za zelenjavo tam odšteli kakšen evro več.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
19.1.2008 7:58:14   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ja, regrat, ja že. Ampak ne tistega, ki rase v vinogradih. Takrat je v polnem teku zimsko škropljenje. user posted image

Po pameti. Kar je kupljeno v trgovini, je neprestano pod kontrolo. Kar pa na tržnici pa ne. Izzvzamem to, kar je pridelano po biodinamični metodi, ker tam pa imajo čisto svoja sredstva in res ne potrebujejo še drugih.


Pa tudi tistega ne, ki tako lepo raste in je tako velik in lep  ob glavnih prometnih žilah ne.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
19.1.2008 20:41:44   
Gina
Malo sem gledala podatke o teh pesticidih in FFS, pa sem ugotovila, da je ful kritična tudi cvetača (logično, ker je v bistvu zoprna za gojit, ne rata vedno kar tako brez vsega). Pa jabolka, kot rečeno. 
Kapusnice nasploh tudi niso čisto brez vsega dodanega. Pa por ima včasih kaj not.user posted image

Samo po moje grah, če ravno sprašuješ albina, ni tolk rizičen, ker res hitro zraste in nima ravno veliko "naravnih zajedalcev". Niti ne rabi v zemlji nič kaj ekstra razmer. Je potem zihr bolj rizičen stročji fižol. V zrnju pa menda ne toliko. Sploh sušen nima več ostankov skorajda.
Koleraba se mi tudi ne zdi preveč rizična, ker je zelo enostavna kultura.

Paradižnik večkrat špricajo, to je čist zihr, pa papriko tudi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
19.1.2008 20:47:31   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Kapusnice nasploh tudi niso čisto brez vsega dodanega. Pa por ima včasih kaj not.user posted image



user posted image  Čakaj malo, ma kaj bi morali pa kapusnicam dodajat. Ker pri nas jih posadimo sadike zelja itd. v pognjojeno zemljo s hlevskim gnojem in potem to raste. In potem glave shranimo v hladni kleti skupaj s krompirjem. Zdaj pa si res ne morem prestavljati, kakšno špricanje bi morale prestajati user posted image  tudi če se gre za integrirano predelavo user posted image

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
19.1.2008 21:55:15   
Gina
Jaz tudi ne čisto dobro (ok, jaz itak nikoli nič ne špricam), vendar sem prebrala v poročilu, da je temu tako - in bila presenečena, ker sem včeraj hotela napisat, da kapusnice itak same rastejo in da jih samo pobereš, pa da tudi dolgo stojijo, tako da razloga nisem videla (če odštejem par napadalcev, ki sicer nekaj škode vendarle naredijo, pa proti katerim jaz ne poznam bio sredstva, tisto, kar so mi pa ponujali v vrtnarijah, se pa dobi tudi v lekarni, in je precej strupeno - za stenice). In za por sem tudi prebrala. In za fižol. Zgornji odstavek je iz poročila za prisotnost na pesticide, ali pa za FFS. Lahko ti pa najdem celotno poročilo za več let, sem včeraj ful brala, je več linkov, samo nisem prilepila, ne vem zakaj - zanimiva stran, tudi o jagodah piše...

ekola:

http://www.pesticidi.net/zanimivobranje/publikacije.asp

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
19.1.2008 21:59:01   
Gina
O jabolkih:

Čeprav so bile zakonsko dovoljene meje vsebnosti ostankov
pesticidov (MRL) v zadnjih 4-ih letih presežene
le v treh vzorcih, je zaskrbljujoče dejstvo, da je le 16%
jabolk, ki so na voljo kupcem, »čistih« oz. ni obremenjenih
z ostanki pesticidov. Poleg tega je bila v mnogih
vzorcih zaznana prisotnost ostankov več kot enega
pesticida. Pri tem je potrebno poudariti, da ni znano
in raziskano, kako vpliva na naše zdravje kombinacija
različnih pesticidov.
V vzorcih, kjer so bile vrednosti MRL presežene, se je
največkrat pojavila aktivna snov tolilfluanid. Tolilfluanid
v ZDA ni registriran kot dovoljen, medtem ko je v Evropski
uniji sestavina številnih fungicidov za zatiranje
bolezni na jablanah ter tudi na grozdju, krompirju ter
hmelj. Sodi v skupino »verjetno rakotvornih«, pri čemer
najbolj prizadene kosti in zobe, jetra ter ščitnico.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?