|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Življenje brez dude
8.2.2008 14:00:42   
lelčy
naša se je odvadla dude pri 11  mesecih ( s tem da jo je odvadla tašča, ki jo je čuvala  ker sem bila jaz na operaciji).pravi da ji dude enostavno ni dala, da ko pa se je začela jokat pa ji je pričela pet in je delovalo.lahko si sam zamislite kolko sem morala pet ko sem prišla iz bolnice.user posted image

(odgovor članu *ANA*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Življenje brez dude
9.2.2008 10:20:23   
Anonimen
Jaz sem jo pa po mamlo in malo začela rezati s škarjami in sem ga hecala da je miška malo dude pojedla in se mu je takop fino zdelo .......je vsem kazal dudo da jo miška je......to sem tako dolgo delala da jo je že skoraj zmanjkalo in je ni mogel več cuzati ......pri nas je uspelo in še pri velikih drugih....poizkusiteuser posted image

(odgovor članu lelčy)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Življenje brez dude
20.2.2008 14:13:41   
*ANA*
No pa da vam povem še našo zgodbo user posted image .
Takrat nekje sredi januarja smo dudi ostrigli konico in je bila od takrat brez nje- vprašalaje sicer kje je, pa sem ji jo pokazala in je rekla da jo vrže v smeti, tako da jo je vrgla in pozabila nanjo user posted image .
Pred 14 dnevi pa je bila pri nas sestra in je pozabila doma dudo za njenega user posted image in je vprašala če mam kako samo za posodit- in sem imela samo eno vijolično še(za rezervo) in sem ji to dala.
Potem je videla kako user posted image vleče "njeno" dudico in je rekla- glej ima tako dudico kot sem jo jaz imela- in vprašala a je to moja duda?- pa sem ji lepo razložila da ni njena dudica ampak da v trgovini ni bilo dudic za fantke in je teta kupila kar za punčke user posted image
in od takrat se nanjo sploh ne spomnimo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Življenje brez dude
21.2.2008 10:02:35   
mayci
Naš fant je pa sedaj tri dni brezuser posted image , star je dve leti in pol. Sploh nisem vedela, kako bi ga odvadili, čimbolj na nežen način. Pa tudi rezanje sem poskusila, pa ni delovalo...
Potem sva mu jo pa en večer kar skrila, je pač ni bilo, pa sva rekla, da mu jo je vzela miška za svoje mladičke.user posted image  Je najprej zajokal, potem pa v eni minuti nehal. Mu je oči povedal tri pravljice, potem je pa zaspal čisto sam.user posted image
Mu je "miška" naslednji dan pod blazino pustila valjar, ki si ga je že dolgo želel in je bil zelooo vesel. Zvačar in zjutraj je še vprašal, kje je duda, pa sva mu povedala, da jo je vzela miška in da ima zdaj za darilo valjar, pa zdaj valjar vzame v posteljo in spi z njim.user posted image  Sem takooo vesela!user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu *ANA*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Življenje brez dude
24.2.2008 1:09:45   
PinkaPolonka
Nas pa je predkratkim (2,5 leti) obiskal ŠKRAT DUDKOŽER. In sicer ponoči...ni pa prišel brez darila...Prinesel je super dobro športno flaško (aluminjasto in z vlakcom tomažkom), tako, ki se jo lahko pripne tudi na kolo in seveda žepno svetilko, da bomo lahko ponoči presenetili ŠKRATA PLENICETATA, ko bo prišel po plenice...Ampak to je že druga zgodba...

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Življenje brez dude
29.2.2008 15:57:12   
papica2
Mi smo pa "čakali" dojenčka in je bila naša 2,5 letnica popolnoma obsedena od dude (mislim, da jo je tudi grozno skrbelo  kaj za ena "pošast" dela mami tak ogromen trebuh in kaj šele bo, ko pride na svet). Non stop je bilo samo duda, duda, duda..., zaspali brez dude pa sploh nismo. Če ji je ponoči slučajno padla iz ust, je bil takoj jok. Ko se je potem tamali končno rodil, je bila ta obsedenost seveda na vrhuncu. Po enih treh tednih, smo bili vsi trije pri moji mami in bil je čas za spanje, smo ugotovili, da nimamo dude, in je rekla mama naj jo pa poskusim nesti spat brez dude. Sicer je bilo res pol ure dretja, potem pa je zaspala in ni več vprašala za dudo. Zvečer jo je še moj dragi bled kot zid peljal spat brez dude (ki je čakala v dnevni za vsak slučaj) in je zaspala brez. Od takrat se je še nekajkrat spomnila nanjo, mi smo ji rekla, da je šla na počitnice, ona pa lepo pomirjajoče, da bo že prišla nazaj.

(odgovor članu mamuška)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Življenje brez dude
10.3.2008 22:57:34   
abi
Midve pa sva jo v živalskem vrtu vrgle mami user posted image   in njenim malim prašičkom- oni so še čisto majhni in rabijo dudo- moja dvoletnica pa je seveda že veliiiiika.

Sploh ni biv tak ba-bav kot sem pričakovala- prvi dan smo se malce pregovarjali kje je duda, potem je sprejela dejstvo da jo je posodila malim prašičkom user posted image



_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu mamuška)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Življenje brez dude
14.4.2008 22:07:24   
bobek05
Jaz sem mislila, da se je nikoli ne bomo rešili in da bo cel cirkus, ko bo šla stran, ker jo je imel dobesedno že od rojstva. V vrtcu jo je imel samo za spanje (ker so dosledni in jih lepo skoz dan pospravljajo), doma pa je bila seveda druga pesem - vsakič, ko smo jokali: "Kje je duda? Mami, daj mi dudo..." Ponoči se mu tudi velikokrat kaj sanja, začne jokat in če sva mu dala dudo, se je takoj umiril in spal dalje.

In kako smo se je rešili? Po čisti kozlariji - mož mu jo je pozabil dat zraven v vrtec (niso pa imeli rezervne). Vzgojiteljica je rekla, da ni bilo problema. Da je vprašal po njej, ampak ker je ni bilo, sta mu namesto tega ponudili knjigice pred spanjem. Baje je ene dve, tri prelistal, potem pa mirno zaspal - kar nisem mogla verjeti user posted image

Seveda sva se z možem takoj začela pogovarjati, da bi mu jo lahko mi tudi skozi dan vzeli oz. da bi jo imel res še samo za spanje ponoči (v kakšne večje čudeže brez živžava nisva verjela), ampak sva po dveh dneh rekla, da je brezveze in mu jo vzela - za veke vekov. In kaj se je zgodilo??? Nič joka! user posted image Je sicer spraševal po dudi, ampak sva mu rekla, da je več ni, ker je že velik fant in da imajo dude samo dojenčki (to je bilo pred 2 mesecema)... Probleme smo imeli pa potem, ker ni mogel več zaspati oz. je trajalo precej dlje, da je zaspal. Prej je zaspal npr. med 19.30 in 20.15, potem se je pa ta čas razpotegnil na 21.30 in celo 22h... To jamranje, borba za spanje in manj ur spanca je trajalo pribl. dober mesec - v tem času je tu pa tam vprašal za dudo, ampak nikoli ni jokal, ker je več ni bilo.
Zdaj ga dajem že namenoma malo kasneje spat (prej smo hodili spat ob 19h) - recimo okrog 20h ali kakšno minutko kasneje (včasih tudi 20.30)... zaspi pa med 20.30 in 21h... Malo boljše je že. Sicer pa spi do kakšnih 7h (pol ure gor dol), tako da še vedno dovolj spi, če upoštevam še dnevno spanje (cca. 2 uri).
Je pa res, da ga je ponoči še vedno težje pomiriti, če se mu slučajno kaj sanja in npr. stoka v spanju .... Pa smo in bomo tudi to preživeli...

Najhujše je to kar sva delala midva - čakala sva na primeren trenutek, ker sva se bala, da še ni pripravljen, v bistvu pa sva MIDVA zbirala pogum, da se spopadeva z najinim strahom, ker od vseh najinih predstav histeričnega jokanja, neprespanih noči, itd. ----- iz vsega tega ni bilo nič. Naju je mali presenetil. Tako da - le pogumno... Dlje boste čakali, slabše bo.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Življenje brez dude
15.4.2008 8:34:11   
mojsoncek
Mi smo rekli da bomo probali, ko je imel 19 mesecev. Mu je nismo dali ne cez dan in ne zvecer pa je ni pogresal. V prvem tednu je samo 3x vprasal za dudo pa sva mu odgovorila, da on pa res nima dude (pa se to je bilo v avtu) in sva ga zamotila s kaksno recjo. In tako nam je ratalo cisto brez problema.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Življenje brez dude
15.4.2008 14:25:36   
dejček
Mi smo pa se morali znebiti dude, ker je mali dobil pod noskom in po bradi rdeče fleke. Pediatrinja je rekla, da so to glivice in da se jih ne bomo rešili, če ne bomo vrgli dude stran. Skratka, glavni krivec za nastalo situacijo - duda. Sicer jo je mel samo za spanje, ampak takrat so bile v posteljici najmanj tri.
Smo mu rekli, da jo je odnesla muca, ker jo ona rabi za male mucke. Njemu pa smo v posteljico dali plišastega dinozavra in zdaj zaspi brez problema. Je bilo nekaj stokanja kakšne tri dni, več ne. Sicer se še sedaj kdaj pa kdaj spomni na dudo, ampak ni panike. Me je kar stisnilo, ko je zdravnica rekla z dudo stran. Sem pričakovala dosti hujše, je pa res, da ko se enkrat odločiš in otroku vzameš dudo, moraš pri tem vstrajati do konca, ne glede na dretje. Naš bi jo še vsekakor vedno imel, če ne bi dobil teh glivic. Še dobro, da jih je; sedaj smo brez dude. HURA

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?