|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako do imena?
21.1.2008 13:05:19   
TIA22
Kako ste izbirale imena svojih otrok?

Jaz sem tako: Je nekdo povedal ime in vedno sem nekoga našla z tem imenom, ki mi ni bil všeč. Vsi so že znoreli z mano vred, ker mi nobeno ime ni bilo všeč!!!user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 13:08:36   
Anonimen
Mož si je noro želel punčko ANO, ko smo zvedeli, da bo fant, mi je prepustil izbiro. Moji pogoji so bili: slovensko, da se začne na enako črko kot priimek.
Sicer boš sedaj po odgovorih videla koliko različnih kriterijev imamo: dolgo, kratko, podobno kot ga ima bratec, sestrica, moderno, klasično.

(odgovor članu TIA22)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 13:10:25   
Strawberrie Cherrie
Pri nas je bil pogoj, da je slovensko ime, da mi gre v uho in da je obema všeč. In tako smo dobili Ožbeja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 13:18:01   
mml
Prvič je bil pogoj, da je ime brez š, č in ž. Pa relativno kratko in približno slovensko zveneče...in smo pristali pri Manci, no sedaj so pa prvi kriteriji isti, samo ker smo že trije na "m" bo tudi 4. družinski član na "m"

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 13:25:16   
puncica
Ravno ko sem bila začetk nosečnosti sem gledala ponovno slovenski film Vesna in tam je punca s tem imenom, kot ga ima moja tastarejša, predlagala možu in je bil za ostalo pa je že zgodovina

Za tamlajšga smo pa imel gore in gore in gore seznamov in sta bila le dva imena ki sta bila obema všeč in je pač dobil enga od teh dvehuser posted image

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 13:30:19   
Anonimen
pri prvi nisva vedla sploh. men je bil pogoj samo da je kratko max 4 črke in a ne vsebuje šumnikov :) da je internacionalno dokaj normalno izgovorljivo. to je za nas internetne frike dokaj pomembno :P

tako da sva slučajno prišla na tiso. potem sem pa ko sva izbirala ime za tadruzga sva pa porajtala da med mojim imenom tina in tisa samo ena črka razlike. pol sem pa naumila, da bi tadrugmu otroku bilo ime nekaj izopeljano iz njegovga imena in tako smo dobili mijo. mija je mitja brez T :)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 13:32:50   
lex
prvič sva za user posted image  izbral brez problemov, drugič sva imela 2 za user posted image , pa je Aleks izbral tretje, ki ga je 1x slišal med pogovorom in sva pač ostala brez besed in na te imenu. Tako imamo Aleksa in Alino, sedaj izbiramoza 3user posted image , pa smo brez ideje, ampak imamo še čas. Jaz nisem imela drugih kriteijev kot to da mi je všeč, sedaj pa bi rada da ni na črko A, ker so že vsi trije, razen meneuser posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 14:03:40   
Felicity
Jaz sem ime za user posted image izbrala, ko sploh še nisem imela partnerja, ne  ideje o otročku. user posted image

Ma zares, že 15 let nazaj sem govorila, da če bom imela punčko, ji bo ime Emma (potem so me vsi čudno gledali zakaj dva mm- ja), in sedaj imamo Emo. Takrat pa Ema sploh še ni bilo tako pogosto ime.

Pa ime za fantka imam tudi že izbrabno, iz istega obdobja. user posted image

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 14:03:58   
frutka_
Za prvega sem imela 2imeni v ožjem izboru. Ime je moralo biti všeč obema.To je bil edini kriterij.
Za drugega imava izbrano ime za user posted image , za fantka pa nimam pojmauser posted image . Nekaj lepega in ne preveč pogostega.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 14:27:11   
nuala
Hotela sva, da je ime ime ( torej realno, klasično, ne nekaj izmišljenega  ) in da ga lahko uporabljamo ( glede na naš način življenja ) po vsem svetu. Pa da bo otrok ime lahko uporabljal tudi, ko bo že odrasel. Aja, in pasati je moral k priimku, vsaj do neke mere.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 14:32:01   
Vilma
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

Jaz sem tako: Je nekdo povedal ime in vedno sem nekoga našla z tem imenom, ki mi ni bil všeč. Vsi so že znoreli z mano vred, ker mi nobeno ime ni bilo všeč!!!user posted image user posted image


Tole pa je mene skoraj pokopalo, ja. user posted image  
Sem tudi izbirala ime na tak način, pa pri vsakem poznala nekoga, ki je že imel tako ime. In če mi ta človek ni bil všeč, je bilo konec. user posted image  Potem se mogla "popustit", čeprav ima moj sine ime tako kot meni osebno nesimpatičen slovenski politik in pevec.

Zdej v drugo pričakujemo marca. Trenutno imava v ožjem izboru zelo redko ime, v SLO jih je samo 14 s tem imenom (jaz pa poznam celo samo eno, ki je kar ok user posted image ), tako da mogoče bo zdaj lažje. user posted image

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 14:42:22   
klaja
Obe imeni sva izbirala po prednikih, s tem da se je prva user posted image rodila v mesecu juliju in je k lažji izbiri pripomoglo tudi to. Tako da je dobila ime Julija.

Zdaj drugič pa je moj hotel imeti Ano, vendar sem bila nasprotna, ker ima njegov brat hčerkico Ano, pa še enak priimek bi imeli. Tako da sma po dolgem premisleku dodala samo črko H in bomo dobili Hano. Pa še najini prababici sta bili Hani-ki.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
21.1.2008 14:42:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vilma)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 15:16:36   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

pri prvi nisva vedla sploh. men je bil pogoj samo da je kratko max 4 črke in a ne vsebuje šumnikov :) da je internacionalno dokaj normalno izgovorljivo. to je za nas internetne frike dokaj pomembno :P

tako da sva slučajno prišla na tiso. potem sem pa ko sva izbirala ime za tadruzga sva pa porajtala da med mojim imenom tina in tisa samo ena črka razlike. pol sem pa naumila, da bi tadrugmu otroku bilo ime nekaj izopeljano iz njegovga imena in tako smo dobili mijo. mija je mitja brez T :)



Hecno, jaz pa sem skoz mislila, da si Lara ti ali pa katera od tvojih hčera user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 15:23:27   
Rubin.
Kar se tiče naše male mis, pa je takole: ime je moralo biti obema všeč, moralo se je skladat s priimkom, da ni bilo preveč eksotično, da ni bilo predolgo, pa tudi pomen imena mi je bil važen, to pa je tudi vse.
Mož ni imel nekih idej, zato sem jaz izbrala nekaj imen (iskala sem jih vsepovsod od interneta do knjig), ki so mi bila všeč, potem pa sva skupaj izbirala.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 15:31:47   
Katy\o/
IZVIRNO SPOROČILO: klaja

Obe imeni sva izbirala po prednikih, s tem da se je prva user posted image rodila v mesecu juliju in je k lažji izbiri pripomoglo tudi to. Tako da je dobila ime Julija.

Zdaj drugič pa je moj hotel imeti Ano, vendar sem bila nasprotna, ker ima njegov brat hčerkico Ano, pa še enak priimek bi imeli. Tako da sma po dolgem premisleku dodala samo črko H in bomo dobili Hano. Pa še najini prababici sta bili Hani-ki.



Zanimivo. user posted image Moja sestrična ima tudi dve punčki. Prvi je ime Julija, drugi Hana. Kakšno naklučje. Meni sta obe imeni zelo všeč. Sem bla kar malo jezna, ko se je rodila druga in mi je "ukradla" ime. user posted image


_____________________________

Postali smo mala družinica! :)

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 16:53:11   
Hans
Zanimivo. Moja sestrična ima tudi dve punčki. Prvi je ime Julija, drugi Hana. Kakšno naklučje. Meni sta obe imeni zelo všeč. Sem bla kar malo jezna, ko se je rodila druga in mi je "ukradla" ime.


Nama je ime za fantka "ukradla" moževa sestra, no še k sreči, da smo dobili deklico. In kako ji je ime? Hana, pišemo pa se na H. Mi je pa ime Julija tudi zelo všeč, samo moj mož ni za. 

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu Katy\o/)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 17:36:02   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: frutka
Ime je moralo biti všeč obema.To je bil edini kriterij.


Enako pri nas.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 18:02:43   
špelin@
Midva sva za prvega otročka lepo sedla vsak k svojemu listu papirja in napisala predloge user posted image  Potem sva nekako izbrala ime za punčko z moževega seznama, za fantka pa z mojega. No, rodila se je punčka.
Za drugega otročka-fantka, ki je žal umrl med nosečnostjo, sva ime obdržala iz prvega izbiranja, po mojem okusu.
Pri tretji sem bila že od začetka prepričana, da bo deklica in sva skupaj prišla na idejo, da ji dava ime, ki se rima z imenom starejše, poleg tega je to ime z moževega "top" seznamu user posted image  
Zdaj, v četrti nosečnosti, je izbira mnogo težja user posted image  Iz spiska 11 moških imen sva se celo uspela zedinita za "pravega", med ženskimi pa izbirava kar med 24 imeni, recimo, da so v ožjem krogu trenutno 4 user posted image  user posted image
 
Imava pa oba podoben okus: niso nama všeč kratka imena do max. 4 črk. Mora biti vsaj 5, 6 črk ali več user posted image

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako do imena?
21.1.2008 22:25:45   
Raho
Pogoji:
1. da je ime slovensko
2. da je v imenu š,č,ž
3. da je obema všeč
4. da ni na top listi (10 najpogostejših imen)
5. da ni tričrkovo

Pri fantu sva se takoj zedinila. Pri pupi pa nisva bila na isti valovni dolžini,zato ima dve imeni. Pa sem tako sveto trdila, da moj otrok nikoli ne bo imel dveh imen...

Ja, ja... Zarečenega kruha se največ pojeuser posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako do imena?
23.1.2008 0:03:14   
Janey
Midva sva imela že čisto na začetku izbrana tri imena in sicer: naja, zoja in lana...samo odločit bi se morala, če naju seveda nebi presenetilo, da pač ima naša tako prčakovana pupika, med nogami binglja...in potem panika...treba je bilo iizbrati ime. Meni je bilo včeš VId, mojmu pa Tim, ampak z nobenim se nisma strinjala. Enkrat pa sma rekla kaj če bi bil Jaka. In tako je ostalouser posted image user posted image  

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako do imena?
23.1.2008 9:27:48   
lana777
Jaz imam PODOBEN problem -
sicer še kar nekaj časa, ampak
stroge kriterije (slovensko izvorno, brez f, r in šumnikov ...) , pa z mojim nikakor ne prideva skupajuser posted image

Vsak ima svoje pogoje, ko vas pa berem, pa vidim,
da potem kar pride do rešitve ...

_____________________________

Vsak trenutek mine. A v nas ostanejo tisti, ki nas delajo boljše in srečnejše. Taki postanejo neminljivi.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako do imena?
23.1.2008 17:25:55   
ankhesenpaaten
tudi jaz nočem dajat šumnikov in tujih črk

in tudi midva ne prideva skupaj....tako da sem rekla, da jaz bom napisala imena na listek (seveda tista ki so meni všeč user posted image ), on pa bo žrebal user posted image user posted image user posted image  in tako bo volk sit in koza cela

(odgovor članu lana777)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako do imena?
23.1.2008 17:53:02   
Anonimen
Tudi midva sva rekla, da mora biti slovensko ime. Doma imava črnega novofundlandca z imenom Jakob (film Sreča na vrvici), marca čakava sina, ki mu bo ime tako kot fanteku v tem filmu - Matic.

(odgovor članu ankhesenpaaten)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako do imena?
23.1.2008 19:17:38   
valentina2006
Jest in moj user posted image  sva oba na "S"...pa sva rekla, da bil bil user posted image  tud na "S"...
Zdej sva v pričakovanju 2 user posted image  in ne bo na "S", ampak na "M". Skratka zbirala sva slovenska imena.

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?