|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  184 185 [186] 187 188   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke
23.1.2008 13:33:29   
Arabela
Sem kar lačna postala ko berem kaj boste kuhale... jaz se bom z malo kar k mojim povabila, ker ko mojga ni mi kuhanje prav nič ne diši...

_____________________________

KATARINA 19.9.2006
SERGEJ 25.2.2008

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4626
   RE: Marčevke
23.1.2008 13:49:12   
Dinki
No pravijo, da v nosečnosti naj nebi hodli na pogrebe, saj je ful stresni dogodek.


sej to mi tud moja mami pravi, da naj raje ne grem.
Punce, prosim za mnenje...a mislite, da je res bolje, da ne grem? A tiste, ki ste bile že user posted image niste šle na pogrem, če je bil kakšen?

Mmmmm, vaša kosila so pa res slastna danes user posted image
Jaz ga doma ne bom imela ker imam po službi MŠ...sem pa jedla za malico pohan sir + zeleno solato po fuuul dooolgem času, pa je prav sedel.


_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4627
   RE: Marčevke
23.1.2008 13:54:29   
san
dinki, jaz še v nenosečem stanju nisem za na pogrebe, ker me to tako prizadane, sploh pa če je to pogreb otroka.... ne vem, če bi bla zmožna it. je pa tako, da če sta res dobri prijateljici, bi verjetno ona hotela, da prideš, ampak pol je pa spet to, da si noseča in bogvedi kako bo to vplivalo na njo... sploh ti ne znam svetovat.

pri meni je, ko sem bila noseča umrl dedek od mojega lubija in jaz sem šla samo kasneje na kosilo z nijimi, samega pogreba se nisem udeležila. no, tudi kosila se ne bi, pa je bilo z njihove strani to zaželjeno in potem sem pač šla.

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4628
   RE: Marčevke
23.1.2008 13:55:59   
san
glede kosila, jaz sem si danes privoščila motovilec z fižolčkom. veliko skledouser posted image . zraven pa so bili špageti bolj kot prilogauser posted image .

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4629
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:04:24   
marita
Dinki: jaz sem v tej nosečnosti imela 2 pogreba; od dobrega kolega in babice. Na pogreb od kolega nisem šla, ker sem bila takrat komaj 3 mesece noseča, pa ful sem imela še rizično. Mi je bilo zelo hudo, da nisem mogla iti, ampak tudi če bi lahko šla, verjetno prov na pogreb ne bi šla. Šla bi naslednji dan samo svečko prižgat, pa se poslovit od njega. No na njegov grob sem šla 3 mesece kasneje za 1. novembra.

Pred enim mesecem in pol, mi je umrla babica. Šla sem samo na pogreb in takoj domov. Raznih tistih žalovanj in ostalih ceremonij okrog tega, se nisem udeležila. Doma sem prižgala svečko in dala zraven sliko od babice in sem se tako poslovila od nje.

Žal pride tudi do takih trenutkov. user posted image

Jaz na pogreb ne bi hodila, sploh če si čustveno zelo prizadeta. Šla bi kasneje. To je moja mnenje, vsak pa naredi po svoje.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4630
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:06:05   
marita
Aja, js grem pa zdele južno kuhat. Je pa zunaj tak fleten sonce, da bi kar na balkonu sedela in se sončala. user posted image

(odgovor članu marita)
Neposredna povezava do sporočila: 4631
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:14:31   
Katiandi
Dinki, moje sožalje staršema in tudi tebi user posted image . Glede na to, da je pogreb v družinskem krogu jaz na tvojem mestu nebi šla, ker je le treba malo upoštevat želje in jaz tudi ne vem, če bi se lahko se še z drugimi ukvarjala pri smrti lastnega otroka, ker itak nihče tako silno ne čuti kot lastna starša in se ne morejo občutki primerjat, razen če tega ne doživiš.
Meni je tudi pre leti umrl bratranec, sicer star 8 let, ampak sta bila starša čist paf, mama je bila na pomirjevalih, oče pa kot otopel, kot da ga ni blo zraven. Že za ostale ljudi je to težko gledat, kaj šele za nosečnice. So bili tudi od fantka sošolci tam, so mu neki zapel, ena punčka je pa skoz jokala, ki je bla zaljubljena vanj.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4632
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:14:44   
Zofy
Se strinjam s san. Ampak, če ti ni za it, raje ne pojdi. Lahko pa greš npr. prej pokropit in izreči sožalje - tudi to je ena od opcij sploh, če sta si zelo dobri prijateljici.
Groza, sploh si ne morem predstavljati kako mora biti to hudo... user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4633
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:27:43   
Dinki
Hvala punce....bom danes še malo z mojim predebatirala doma pa bom videla....ena stran mi pravi naj grem, češ mora se, pa da meni že ne more biti tako hudo kot njim, po drugi strani pa vem, da me bo šele tam zares zlomilo, ko bom videla vse njihove obraze in jim zazrla v oči....po takem dogodku se pol tud doma ne bom kar tako hitro sestavila....
ah ja....bo že.....

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 4634
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:38:06   
katj
joj dinki, jaz tud ne vem kako bi ravnala.
družinski krog, po drugi strani pa prijateljica.
težko je.
a misliš, če bi ji poslala kak sms in bi ugotovila če te želi ob sebi?
ne vem no, ampak ko ne veš kaj ona misli....da je ne bo to prizadelo, ko te ne bo.
nimam pojma, v glavnem drži se, že jaz pa jih ne poznam kr tulim k berem te stvari.

drugač sem pa nardila dobro rižoto in se pošteno nafilala.

zdej pa nazaj učit.

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4635
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:40:10   
Nasy
Dinki, po mojem te bo res tam zlomilo! Jaz nebi šla, šla bi morda kasneje ali samo pokropit ali kakšna podobna opcija, v glavnem, da nisi tam v celi ceremoniji in gledaš to žalost in grozo..jaz že tako nisem človek za na  pogrebe hodit, me čist sesuje.

Ob takih dogodkih se zamislim, kako se hitro vrti ta svet in včasih kr premalo cenimo trenutke, ki jih imamo. Jaz se takih dogodkov zelo bojim, zdaj pa sploh, ko bom mama..sploh pa se moram prvo navadit na to, da mi bo nekdo rekel mama..ej, punce, letos bomo pa lahko tudi me praznovale materinski dan! No, ene ga že, nekatere ga bomo prvič.


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4636
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:49:21   
katj
nasy, predstavljaš si ne kako je lepo, ko te pokliče mamaaa, tiste učke polne ljubezni user posted image user posted image

in res je, zavedajmo se lepih trenutkov.

sej mal grozn, samo od kar mam marka, včasih pomislim kaj če se mi kej zgodi in me ni več?
kr jokala bi in včasih tud. prej me je blo strah, kaj ko enkrat katerga od bližnjih ne bo več...zdej se pa bojim da bi bil srček brez mame.

joj, se opravičujem s takimi grdimi stvarmi. konec.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4637
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:52:50   
Dinki
punce, letos bomo pa lahko tudi me praznovale materinski dan! No, ene ga že, nekatere ga bomo prvič.


pa res...sploh še nisem pomislila...ful dobr, da bom tudi jaz nekomu mamica user posted image ...drugače pa Nasy, se strinjam s tvojimi besedami, res moramo take dogodke vzeti v poduk, da znamo bolj ceniti vsak trenutek, ki nam je ponujen.

Katj, sem že študirala če čem jo kar direktno vprašat (to prijateljico) pa sem danes že zvedela, da je čisto na tabletah....tko da razumnega odgovora trenutno od nje tako ne moram pričakovati.

Uglavnem, hvala še enkrat vsem user posted image
Sem pa tudi ravnokar govorila z mojim user posted image  pa tudi pravi, da je bolje, da ne grem, da je moja prioriteta trenutno nekje drugje....

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4638
   RE: Marčevke
23.1.2008 14:59:34   
katj
ne ne dinki, sej direktno vprašat nisem mislila. to ne bi bilo primerno.
naredi kot se tebi in vam zdi najboljš.

poglej ven, kako lep sonček čaka na naše dojenčke!

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4639
   RE: Marčevke
23.1.2008 15:16:49   
Dinki
poglej ven, kako lep sonček čaka na naše dojenčke!


user posted image user posted image user posted image
sej vem....sej ostajam nasmejana in pozitivna ravno zaradi pikice, ki raste pod mojim srčkom.....on mi je trenutno najpomembnejši....

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu katj)
Neposredna povezava do sporočila: 4640
   RE: Marčevke
23.1.2008 16:57:19   
jagoga
Dinki, glede prisotnosti na pogrebih. Jaz svojega primer izpred 14 dneh - smrt očeta, s tem ne morem primerjati. Jaz sem bila cele dneve prisotna v mrliški vežice neglede na moje stanje, le za kosilo sem si vzela čas. Sem dala prednost družini kot pa sama sebi, pa čeprav so mi vsi govorili, da naj grem kaj domov, pa nisem mogla.
Moj nasvet je, da družini pošlješ žalni telegram, kjer njim boš izrekla sožalje in s tem pokazala, da nisi pozabila na njo. Pogreba pa se ne udeleži, ker bo zelo stresno in kdor se bo pogreba udeležil bo jokal, to bo zate kar hudo. Pomisli, kakšen bo pogled na to žaljujočo družino in majhno trugo. Jaz bi se potem po kakšnem tednu oglasila pri njej in si takrat vzela čas za njo, da skupaj pregledata spomine na tega ubogega otroka. Res ne vem v kakšnem odnosu sta s kolegico, ampak trenutno verjetno ni kaj dosti sposobna zaznavati ljudi okoli sebe. Če ima družina željo imeti pogreb le v družinskem krogu, bi pa jaz to njihovo željo upoštevala. To je moje mnenje sama pa se odloči, kja je na tvojem mestu prav.

Enkrat kasneje se pa pogovori z njo, če se ne motim ti je dosti oblekic za dojenčka dala ona, mogoče ima želje da jih vrneš oz. jih ne bo mogla videti na tujem/drugem otroku.

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4641
   RE: Marčevke
23.1.2008 17:57:00   
Nasy
Ja žalostno je, ko se zgodi kaj takega, sploh ne veš, kaj bi. Jagoga, dobra ideja to s telegramom! Pa še shranila si ga bo verjetno in ji bo del spomina tudi to. Ko mi je pred dvema letoma umrl stric, sem mislila, da mi bo počilo srce, saj sva moje otroške in mladostniške počitnice preživljala skupaj-bila sva 12 let narazen. Imam shranjene časopise o njegovi nesreči pa tudi žalno vizitko tašče. Saj je vse skupaj boleč spomin ampak nekako mi je to v tolažbo, spomin..ne vem. Vsekakor tu ni primerjave ampak tako, sem se spomnila.

Punce, čudovit dan je bil, skoraj pomlad. Doma, pri mojih na primorskem že cvetijo zvončki. Ampak mislim, da napovedujejo hladnejše dni v prihodnje? Jaz sem bila na sprehodu danes in prav vesela sem, da sem šla. Sicer mi je malo dolgčas >sami< hodit naokoli, potem bo bolje, ko se bomo šetale z vozički.


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4642
   RE: Marčevke
23.1.2008 17:58:46   
perp

Dinki ful žalostna zgodba tole s tem tamaučkom. Sploh si ne znam predstavljati, saj imam doma 15 mesečnega nečaka Mihca in si ne znam predstavljati, da ga kar naenkrat ne bi bilo. Res žalostno 

No pravijo, da v nosečnosti naj nebi hodli na pogrebe, saj je ful stresni dogodek.


No mi smo imeli ravno  v soboto en pogreb - in sicer umrl je moj sodelavec in so mi vsi rekli, da naj ne grem. Zato sem se z njimi dobila, smo šli skupaj kropit, 5 minut pred pogrebom sem pa šla. Ja stvar je v tem, da te to ful užalosti. Jaz osebno bi ti odsvetovala iti, ker to bo tolk joka, da boš čist na tleh. Probaj iti kropiti, izreči sožalje potem boš pa videla. Že ko kakšen starejši umre, je žalostno na pogrebih, če pa takle malček pa sploh. JOj, prov v težki situaciji si.


[Perp....si bila včeraj v MŠ? Mislim, da sva sedele skupaj, vsaj tako se mi dozdeva user posted image


Ja bila sem. A res? Katera pa si ti? Najbrž ne ta na moji levi, ampak ta pred mano, a ne? Ja hudo. A potem si ti tista ki si prejšnji teden sedela zraven tega babičarja (takrat ko ga je tista svetlolasa babica predstavila pred nami vsemi). Takrat ko smo potem imeli zobarja. Ja super, potem se mormo pa enkrat predstaviti. Super.
Po čem pa to sklepaš?

user posted image user posted image

JA sonček je sicer dones bil, ampak je bio čist hudo mrzlo, tolk je pihalo, da ko sem se prejle vrnila iz sprehoda, da me kar glava boli od tega vetra.

Juhu juhu, jaz imam pa jutri DOPUST! user posted image user posted image user posted image

Midva sva danes vse uredila na CSD. Edino jaz sem v svoji nosečniški pozabljivosti doma pozabila denarnico in nisem s sabo imela osebne. Ampak, pravi da naj prinesem v petek in ni panike. Aja, to sva mogla še urediti  za očetovstvo, ker sva koruznika.

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4643
   RE: Marčevke
23.1.2008 19:52:49   
Sonnja
meni je babica umrla ko sem bila 5 mesecev noseč imela sem jo zelo rada in tako ali tako sem bila čisto strtza na pogreb nisem šla. mi je najbolj hudo ker se nisem mogla poslovit od nje.js v tvojem primeru sploh ne bi šla sem ful čustvena sploh ko se gre za takega malega angelčka pa da piše da je v krogu družine.

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4644
   RE: Marčevke
23.1.2008 19:55:54   
Sonnja
kdaj bote nesle delodajlcu za izponat za porodniško js sm misla drug tedn ko mi je rekla naj na csd nazaj prinesem po 15.2.
danes sem dobla bolniško podaljšano do 23.3. tak da ne rabim več podaljševat pol je itak porodniška pa odločbo za dnar da bom dobla sam nč ne piše kdaj.

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 4645
   RE: Marčevke
23.1.2008 22:27:00   
Katy13
Janet - te vzamema zraven, vendar imam občutek, da bom sama šla čez PDP. Moj sicer navija na 4.4. (ima takrat rojstni dan). Sama pa sicer upam, da ne bom tako dolgo čakala. user posted image  Glede na to, da si šla ti prvič čez rok, je čisto možno, da bova skupaj v porodnišnici. user posted image

Dinki - glede pogreba, mislim, da je zelo odvisno od koga je pogreb (ali se udeležiti ali ne). Po moje bo ta zelo stresen in še posebej žalosten, ker gre za otroka. Je pa res, da je zelo kočljiva situacija, glede na to, da ste prijatelji in to kar tesni. Verjetno je res najbolje, da samo pošlješ telegram ali pa greš samo kropit in se enkrat kasneje oglasiš pri njej. Če bo razočarana nad tvojo odločitvijo, se pač pogovori z njo in ji povej razloge zakaj si se tako odločila.

Danes ste pa zelo malo prisotne, če bo šlo tako anprej, bomo potrebovale še kar nekaj časa, da bomo dopolnile 200 strani.

Sem pa izvedela, da je dane srodila ena kolegica, in sicer fantka (prej ima dve punčki).  

Lepo spite, lepe sanje in čim manj obiskov WC-ja.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu janet)
Neposredna povezava do sporočila: 4646
   RE: Marčevke
23.1.2008 23:37:47   
gaya24
Dober večer vsem. Danes pa še nisem utegnila prit pogledat. Me je pa kar groza, ko sem brala kaj se je zgodilo.... Sploh ne vem, če bom svojega otroka zaupala komu v varstvo...pa ne zato, da ga ne bi znali pazit....lahko je sam trenutek, kot je blo pri tej nesreči in mislim, da 100% zaupam samo sebi.
Moje sožalje staršemuser posted image

Katy 13, Janet: Vidim, da smo tri,ko bomo rodile v Sg in celo vse tri po dan oz. dva narazen. To bo še zanimivo. Js bi pa ful 30.3 rodila, ker imava takrat z mojim obletnico- 6 let in bi dobila najlepše darilo.Sam sem mal skeptična, ker sta mi zdaj dve kolegici rodile v tem tednu. Ena 4 tedne prej, druga pa 3 tedne. Me je kr panika, da se lahk men tud to zgodi.


(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4647
   RE: Marčevke
24.1.2008 0:49:06   
jagoga
Sonnja, kako to, da pa ti tako pozno urejaš papirje za porodniško? Pri nas moraš porodniški dopust urediti 30 dni pred nastopom porodniškega dopusta oz. 60 dni pred PDP. Ti imaš pa PDP 23.3. Pa bolniško imaš podalšano do 23.3. - zakaj, saj takrat boš že po vsej zakonodaji na porodniškem dopustu. To se mi pa nekam čudno zdi, kako pri vas te zadeve urejajo. Mogoče si pa aprilka user posted image  user posted image in ne marčevka.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4648
   RE: Marčevke
24.1.2008 0:54:04   
katj
ojla,

jaz tud ne morm spat.

jaz sem si tud prejšnjo nosečnost urejala zadnji dan, preden sem nastopila porodniško.
je blo tok stvari, da sem spet ujela zadnji trenutek. moja grda navada, čeprav odkar mam markca se zboljšuje.

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4649
   RE: Marčevke
24.1.2008 4:42:49   
marita
jutroooo,

ne morem spat, pa kle gor strašim.user posted image

Še dober mesec pa še mal, bo pa že pestro, pa ponoč vstajat, pa previjat, pa dojit...takrat bom pa tako pogrešala spanec.user posted image No ja, očitno se bioritem prilagaja novemu načinu življenja.

(odgovor članu katj)
Neposredna povezava do sporočila: 4650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  184 185 [186] 187 188   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  184 185 [186] 187 188   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?