|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plačilo vrtca
11.2.2008 12:29:23   
bistra72
Mož ima s.p.. Pri izračunu vrtca so mu upoštevali najprej dobiček s.p. ja, brez vseh olajšav (imava 4 otroke), potem pa so temu prišteli se osnovo za prispevke, ki jih plačuje. Torej ne dejanski znesek prispevkov, ampak bruto osnovo. To se mi zdi kraja. Vsem, ki so namreč zaposleni, upoštevajo bruto prihodek in to je to. Ker pa je mož s.p., se mu poleg teg aupošteva še dobiček. Nikjer pa seveda niso upoštevane nikakršne olajšave. Zanima me, če ima kdo še tak primer?!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plačilo vrtca
11.2.2008 12:32:00   
CatJa
Ja, itak, če dobičku prišteješ še prispevke, dobiš bruto, kar je enako kot bruto plača. Saj če od bruto plače odšteješ prispevke (in dohodnino), dobiš neto plačo, ki je pri izračunu vrtca ne upoštevajo, pač pa gledajo bruto.
Tako, da ni nič čudnega.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plačilo vrtca
11.2.2008 12:42:24   
Suza
Ja nažalost je tako, da vsepovsod upoštevajo samo bruto.
Midva imava malce drugačen vendar vseeno podoben primer.
Mož je zaposlen s popoldanskim s.p.
Zavarovalne osnove sicer nima ker se mu vsi prispevki odtegujejo iz plače. Vendar sem se mogla na občini skregati, ker oni ne vedo da če ima plačo nima zavarovalne osnove.
"Pametnjakoviči" pa so od mene zahtevali poleg obeh bruto plač (moje in moževe) , dobička še zavarovalno osnovo.

Na koncu sem jim rekla, da mi naj vrnejo vlogo če so tak pametni, ker sem tako ali tako v osmem plačilnem razredu, više tak ali tak ne morem biti. In ko sem direktorici občinske uprave to povedala sem od nje dobila zelo zanimiv odgovor:" To vestre samo vi ker z možem spite!"

Tak da se včasih vprašam če si je "šolo" na placi kupla.

Glede izračuna pa nažalost ne moreš nič drugo kot da dosežeš ustavni spor.




_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plačilo vrtca
11.2.2008 12:55:02   
bistra72
Ja, itak, če dobičku prišteješ še prispevke, dobiš bruto, kar je enako kot bruto plača. Saj če od bruto plače odšteješ prispevke (in dohodnino), dobiš neto plačo, ki je pri izračunu vrtca ne upoštevajo, pač pa gledajo bruto.
Tako, da ni nič čudnega.
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Ja, itak, če dobičku prišteješ še prispevke, dobiš bruto, kar je enako kot bruto plača. Saj če od bruto plače odšteješ prispevke (in dohodnino), dobiš neto plačo, ki je pri izračunu vrtca ne upoštevajo, pač pa gledajo bruto.
Tako, da ni nič čudnega.


Ja, tudi jaz razumem, da se dobičku prištejejo še pripsevki. Ampak prispevki, ki so bili plačani, ne pa bruto osnova.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plačilo vrtca
11.2.2008 13:24:00   
CatJa
Najboljše, da pokličeš in vprašaš. Tudi oni so zmotljivi.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu bistra72)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plačilo vrtca
11.2.2008 13:56:30   
ona
Ja,saj se zmotijo,samo če ima eden od staršev s.p. je itak vse skregano z logiko in se niso nič zmotili,tak zakon je pač nekdo določil da se vse tole upošteva pri s.p.-ju in nimamo kaj kot plačat!
Imam isti problem in sem se že parkrat dajala z temi uradniki,a ne pridem nikamor,tako,da škoda živcev,ne moremo ničuser posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plačilo vrtca
11.2.2008 18:48:37   
anajmad
Res,na žalost je tako. Pred 13 leti sem za tavečjo hči plačevala takrat 32.000,00SIT in to za 4 ure. Ni jih brigalo,če imaš dobiček,ali ne. V glavnem padu si noter in plačaj.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plačilo vrtca
11.2.2008 22:20:08   
Sofi
Joj, mi se tudi kregamo s temi pametnjakoviči. Mož JE IMEL s.p. do 2006, potem smo prešli na d.o.o., kjer ima plačo (pa niti približno ne bajne) in ni več dobička, te barabe pa za izračun upoštevajo 2 leti stare podatke iz s.p., pa še te po moji logiki obračunavajo popolnoma napačno. Plačujemo pa vrtca za dva majhna otročka. Ja, ni druge kot sprožit ustavni spor, kateri se pa vleče leta. Naša država je pač za user posted image .

lp

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?