|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 8:18:48   
Anitka
Valentina hvala za družbo na zajtrku, Greva kar takoj.

Katina nisi tečna s tem limanjem. Bo Estrellca to uredila, a ne?user posted image


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 8:22:55   
valentina2006
IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika
od kod tebi vse te animacije, me tak v dobro voljo spravljajo


Čmrlika: Me veseli, da te v dobro voljo spravijo. Mal jih prpopam za razvedrilo.user posted image

user posted image

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 8:27:39   
valentina2006
IZVIRNO SPOROČILO: Anitka
Valentina hvala za družbo na zajtrku, Greva kar takoj.


OK, se dobiva pod uro...user posted image  user posted image  user posted image  


Katina: Teli linki so zelooooo DOBRODOŠLI user posted image

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 8:30:33   
Estrella*
user posted image  PREGLEDI V MARCU 2008user posted image
 
03.03.2008: TamaraJ (GP), Zalazoya (UZ)
 
04.03.2008: Katina (GP)
 
05.03.2008: barbaw (GP), Taula (GP)
 
06.03. 2008: . muki. (GP), Jana81 (GP)
 
07.03.2008: Estrella* (GP), Sashy (GP), Tally (GP), Čmrlika (GP)
 
10.03.2008:  MARTINA25 (GP), edinaos (GP)
 
11.03.2008: Hijenca (GP), Pepita (GP)
 
12.03.2008: Suzy85 (GP)
 
13.03.2008: Kodrana (GP)
 
14.03.2008: **** (GP), Aurora28 (GP)
 
17.03.2008: Špelin@ (GP)
 
18.03.2008: Naty (GP), Valentina (GP)
 
19.03.2008: Sončnica Sandra***(GP)

20.03.2008: Anitka (GP)
 
21.03.21008: sesil (GP)
 
25.03.2008: Zalazoya (GP)
 
26.03.2008: buccka (GP)
 
27.03.2008: 80Kaja (GP)
 
31.03.2008: Tancho (UZ)
 
user posted image  PREGLEDI V APRILU 2008 user posted image
 
07.04.2008: Kasso (GP)
 
OBRAZCI ZA UREJANJE PORODNIŠKEGA DOPUSTA
 
 
KORISTNE POVEZAVE:
 

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 8:34:19   
Estrella*
Katina: super si zbrala podatke, so že pripopani na seznamčku!
 
Valentina: res so tvoje animacije prav razvedrilne. Jaz se tako nasmejim ob njih. Kar tako naprej user posted image
 
Anitka: sedaj mi je odprlo. Mam en star PC, ki vsake toliko časa mal zaštrajka. Nimam pojma, sem razmišljala o nakupu, pa bom še malo premislila kaateri je bolj primeren.

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 8:49:05   
Čmrlika
Čmrlika: Me veseli, da te v dobro voljo spravijo. Mal jih prpopam za razvedrilo.


Zlata si, mi kar polepšajo dan! Hvala!

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 8:56:36   
Anonimen
JUTROOOOOOOO čvekice, sem vas komaj našla.

Madonca že 3. deluser posted image , pridne.

Naju je pa danes grozeeen glavobol zbudil že ob 5h, tako da se grozen počutimuser posted image . Ampak bomo tudi to preživeli. Sem šla vse za nazaj brat in vidim, da o **** ni novostiuser posted image , upam da je vse OK.

Naty: vodoravni položaj, mislim da si boš kmalu morala omisliti prenosnikauser posted image , upam da se ti zdravlje čim prej izboljša, čeprav tudi pri meni ni kaj pridauser posted image

Katina: user posted image user posted image user posted image za izpit, joooj se splohh sebe ne predstavljam zdaj pred knjigami, čeprav me čaka še en kuuuup izpitov do koncauser posted image

Čmrlika: user posted image user posted image user posted image za 32 tednov, madonca ti greš pa res kmalu v RIM puncauser posted image

TamaraJ: vse najboljše za tvojega user posted image , saj ga ima danes. No lepo praznujte

****: ti se pa čim prej javi

Aja, naj še to povem v petek sem svojo princesko prvič peljala žurat. Ej šele v petek sem se zavedala, da od kar sem noseča nisem bila ponoči vzunaj. Pa tudi zdaj ko sva šla z mojim user posted image in z mojim bratom šitttttt sem se fuuul čuden počutila. Pa čeprav se v lokalih več ne kadi, mi je bilo nekoliko nelagodno. Se mi je zdelo da vsi bulijo vameuser posted image , ampak nič zato sem bila pa zato toliko bolj važna z trebuščkom.

Čokolešnik že kličeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


(odgovor članu valentina2006)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 8:59:58   
barbaw
Dobro jutro!
 
Je pa bilo tole presenečenje za dobro jutro. user posted image user posted image  za 3. del.

user posted image user posted image user posted image  32 t Čmrlika.  O pa vidim, da imate ime. user posted image  Mogoče sem jaz malo zamujena, samo se ne spomnim od prej, da bi nam ga zaupala. user posted image

Valentina in Aurora user posted image user posted image  za animacije. Res ti polepšajo danes poleg sončka. user posted image

Jaz sem se zmenila s snegom, da ga ne bo pod 2000 m. user posted image

Zdaj grem pa še jaz na zajtrk. Me že lakota priganja. user posted image

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:01:31   
aurora28
Super si se spomnila Katina. user posted image user posted image user posted image

Mene pa danes moj možek vabi ven na kosilo. user posted image user posted image Pa sva se odločila, da povabiva še en par, s katerim sva v zelo dobrih odnosih in če tako pogledava sva tudi midva na vrsti, da častiva. user posted image Jupi tak mi je všeč ko greva kam ven, da se lahko lepo zrihtam. Danes si bom dala gor novo tuniko, ki sem jo kupila še pred nekaj meseci v S. Oliverju in zanjo odštela 45 €. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:06:51   
Čmrlika
32 t Čmrlika. O pa vidim, da imate ime. Mogoče sem jaz malo zamujena, samo se ne spomnim od prej, da bi nam ga zaupala.


Hvala, hvala! oh, že dolgo je tega, kar sem ga...je že nekaj časa med tistimi redkimi na seznamčku..user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:06:57   
aurora28
Pa še en za dobro jutro
 
user posted image

_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:09:01   
Čmrlika
Sem že tečkana,moj honey še vedno ajo bajo dela...user posted image pospravla že vse od včerajšnjega obiska, pa že nekaj cotik pregledala, pa zajtrkala, lubi pa še krr v spalnici..user posted image , ga že pogrešam...bom ga šla malo požgečkat-ja če bi si upalauser posted image

Nič grem še malo likalnik na sprehod peljat, ker sesalca tud ne upam.... Ne vem od kod mi volja in energija user posted image

< Sporočilo je popravil Čmrlika -- 2.3.2008 9:10:08 >


_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:12:22   
barbaw
Čmrlika jaz bi ga že nežno zbudila na tvojem mestu. user posted image  Če bi bila pa tečna, pa bi definitivno peljala sesalec na spehod. user posted image

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:20:23   
aurora28
Čmrlika veš v takšem primeru pa bi ti zelo prav prišel pes, ker jaz mojo user posted image našuftam in ji rečem: Pojdi Petra zbuditi. In ona takoj odrvi v spalnico in ga že lubčka. user posted image user posted image user posted image
Sem malce žleht. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:22:25   
jana81
user posted image DOBRO JUTRO...
 
sem mogla prvo še mal 2.del prebrat, zdej pa user posted image  smo že na 3.delu.

IZVIRNO SPOROČILO: Anitka

Katera bo še kupila tole zadevščino?

http://www.mojedom.si/default-76,5672.html

http://www.mojedom.si/default-76,5669.html

Midva bova vzela kar prvega



Anitka ja tud midva bova verjetno vzela prvega..se mi zdi bolj praktičen.
 
Čmrlika bravo za 32.tedenuser posted image ..ti pa z Auroro vztrajno slediva.
 
Aurora prav nasmejala si me z temi slikicami..user posted image
 
Edina jst sem se tko počutila prejšnji vikend...hecno ne?user posted image

Jst sem pa ponoči ko sem šla na wc cela zblojena in zalepljena razmišljala, kako se bom jst na vsake 2 ure vstajala ponoči in dojila, bom še kje zaspala zraven...o moj Bog kaj me čaka, tega si sploh ne predstavljam...

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:25:16   
Estrella*
IZVIRNO SPOROČILO: barbaw

Čmrlika jaz bi ga že nežno zbudila na tvojem mestu. user posted image  Če bi bila pa tečna, pa bi definitivno peljala sesalec na spehod. user posted image


user posted image user posted image user posted image  vidim, da smo vse babnce naštimane na isto foro. Danes nisem bla žleht in sem počakala, da se je zbudil. Drugače pa tut pr nas poje sesalec!!
 
Aurora: uživajte v 2 je na kosilu!!!

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:41:36   
barbaw
jana jaz sem včasih zaspala med dojenjem ponoči. user posted image  Sem bila tako utrujena, da sem Jako lepo privila na prsi v dedečem položaju na postelji in zakinkala. Potem ko sem se zbudila sem mu podrla kupčka in dala spat. user posted image  Je pa res, da najhujše pri dojenju je podiranje kupčka, ker to user posted image  ne gre ravno najbolje. Čakaš in čakaš, pa če polije ga moraš sredi noči preoblečt, ... Pestro bo. user posted image  Zato pa pravim, da če se hočeš predčasno navadit si navijaj budilko. user posted image  Zato pa se bom jaz držala kolikor se bom lahko tega, da bom ko bo pika spala tudi jaz spala dopoldan ko bo škrat v vrtcu. V prvi nosečnosti tega nisem delala in sem bila kar hudo zdelana. Sem bila ful tečna in lubija prisilila, da je popazil na škrata, da sem odspala še kakšno kitico.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:41:57   
valentina2006
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*

IZVIRNO SPOROČILO: barbaw

Čmrlika jaz bi ga že nežno zbudila na tvojem mestu. user posted image  Če bi bila pa tečna, pa bi definitivno peljala sesalec na spehod. user posted image


user posted image user posted image user posted image  vidim, da smo vse babnce naštimane na isto foro. Danes nisem bla žleht in sem počakala, da se je zbudil. Drugače pa tut pr nas poje sesalec!!
 
Aurora: uživajte v 2 je na kosilu!!!



Tud moj user posted image  še pridno user posted image ... Ga ne spravm s user posted image , pa če 5 sesalcev user posted image sem pa ke gonm user posted image ... Sem rajš prstavla za user posted image .... Deluje 100%...

JOJ VODA VRE.....

aja

Aurora: UŽIVAJTE...........

< Sporočilo je popravil valentina2006 -- 2.3.2008 9:42:37 >


_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 9:50:11   
jana81
valentina jst ga vprašam če bo kavo pil, pa reče ja ,in pol skuham kavo pa ga morem še 6x vmes poklicat da je kuhana če se misl vstat.
 
barbaw...mene je strah tega da ko bi zaspala vmes, da ga kje ne izpustim iz rok, al pa da se kej ne nardi.,, mah bom že zdržala une prve mesce a ne?

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 10:23:33   
špelin@
Pa ve niste normalne user posted image user posted image user posted image  Že dve strani na tretjem delu user posted image  user posted image
 
Jaz sem ravnokar zaključila z generalnim čiščenjem mojih dveh frač - velika pika ima tako doooolge lase, da vzame vse skupaj res ogromno časa user posted image
 
Tudi danes ne bomo jedli kosila doma, ker moj stric časti za RD user posted image
 
Uživajte v sončku user posted image

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 2.3.2008 10:25:22 >

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 10:30:01   
aurora28
Špelin@ uživajte na kosilu user posted image user posted image user posted image . To je tak fajn ko ni treba doma kuhati. user posted image

Uživajte na sončku.


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 11:23:58   
Estrella*
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

JUTROOOOOOOO čvekice, sem vas komaj našla.


Naju je pa danes grozeeen glavobol zbudil že ob 5h, tako da se grozen počutimuser posted image . Ampak bomo tudi to preživeli. Sem šla vse za nazaj brat in vidim, da o **** ni novostiuser posted image , upam da je vse OK.


Aja, naj še to povem v petek sem svojo princesko prvič peljala žurat. Ej šele v petek sem se zavedala, da od kar sem noseča nisem bila ponoči vzunaj. Pa tudi zdaj ko sva šla z mojim user posted image in z mojim bratom šitttttt sem se fuuul čuden počutila. Pa čeprav se v lokalih več ne kadi, mi je bilo nekoliko nelagodno. Se mi je zdelo da vsi bulijo vameuser posted image , ampak nič zato sem bila pa zato toliko bolj važna z trebuščkom.

Čokolešnik že kličeeeeeeeeeeeeeeeeeeee




edina: bogica. Upam, da je glavobol že popustil. Mene sicer redko boli glava, me pa ponavadi ko je lepo vremeuser posted image
Čokolešnik je bil pri meni na spisku že drugi danuser posted image
Za lamelne zavese bom kar poklicala, pa da vidimo kako se bo izteklo.
Za petek pa svaka ti čast, da se sploh postopiš kaj takega. meni nikakor ne pašejo ti nočni pohodi, sedaj ko sem že tako okrogla še toliko manj.
 
 
Mi smo ravno s šopinga v Kranju!! Juhuhu, pa je šlo čez 100 evrčkov. Bomo pa kar doma kuhali- beri možiček bo naredil svojo specialiteto; morski list in kuskus z zelenjavo....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 11:32:49   
zalazoya
hoj majčice,

da vas pozdravim v 3. delu, kok ste pridne.

Danes je prijateljica rodila punčko Niko (2,4 kg in 46 cm), cca 3 tedne prezgodaj. Pričakovali so fanta in moram reč da so že tretji do zdaj v tem času, ki so jim zamenjali spol. Meni so tudi najprej rekli, da bo punčka zdaj bo baje fantek, tako da previdno pri barvah user posted image . Pa imena bo treba tud pripravit za oba spola mi mamo sam za user posted image , no pa bo treba še za pupo za vsak slučaj pripravit. Sam, da bo zdravo. Pa očitno bo s pripravami tud treba pohitet te dete lahko kar preseneti.

Čmrlika čestitke za 32 tednov. user posted image

Uživajte v teli prelepi nedelji. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 13:00:30   
Anitka
Hajli hajlo!

Pa mi je uspelo naredit nov album s fotkami mojega bušija, ki je že kar veeeeelik.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

In ste šle vse na sončka uživat? Mi bomo tudi šli. Je treba izkoristit prijetne božajoče sončne žarke, ker so napovedi od torka dalje spet precej slabe.user posted image user posted image user posted image Upam, da snega pod 1500 m ne bo, ker obožujem pomlad in poletje. Misel na sneg pa...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zalazoya čestitke kolegici za punčkouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ja ja večkrat slišimo, da se glede spola včasih G še vedno zmotijo. Sicer jaz sem dvakrat tako očitno videla spol najinega zakladka, da upam, da je tako. Sicer pa po drugi strani glavno, da je otrok zdravuser posted image user posted image Pri barvah oblačil pa tudi jaz včasih le pogledam, da je za oba spola primerno.

A vse že veliko hodite po WC-ju ponoči? Jaz zaenkrat še ne, včasih grem enkrat. Jana81 tudi jaz se sprašujem kako bo potekalo nočno dojenjeuser posted image user posted image Upam, da ne bom zraven zaspala. Se bomo že privadile, a ne?

Edinaos upam, da bo današnji sonček pregnal tvoj glavobol.


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu zalazoya)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Majčice '08 - 3.del
2.3.2008 13:16:40   
kodrana
bravo za 3deluser posted image user posted image user posted image .

moje pučutje je kar precej boljše. očitno sem bila le preveč utrujena in nervozna.

jaz tudi upam,da ne bo snega, kajti naslednji vikend imamo birmo in se mislim oblečt precej pomladno. če ne bom morala it v kavbojkah.

wc je že celo nosečnost pri meni celo noč na sporeduuser posted image . namreč pikica leži zelo spodaj in vedno pritiska na mehur.
tako da, grem na wc 3x minimalno. preden zaspim ene 2x, pa potem 3x, pa še zjutraj.. obup, vam rečem. kaj šele bo.

Anitkauser posted image zelo lep trebušček imaš.
se mi zdi,da imam jaz majhnega proti vašim bušijem.. čeprav tudi moj lepo raste.. bom tudi jaz dala čim prej slikice v album. same obljube so me skos..

Špelin  upam,da je (bo) kosilo dobro..

edinaos upam,da čim prej glavobol mine. kot je Jana rekal včeraj, da ga v škatlo zapri in vrži stran (nekaj takegauser posted image ).

no, mene je prijelo,da malo pospravim. grem hitro, dokler me še drži. bom tudi malo police v najini shrambi oblekla, pa zložila par stvari gor. joj, komaj čakam kuhinjo...






_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?