|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
15.3.2008 23:21:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: motorika pri 4 mesecih
15.3.2008 23:50:24   
sandra85
mislim, da se v takem primeru dobijo kaplice AD3 (mi smo imeli samo D3, ker je bilo vse ok) ali pa se samo poveča doza kapljic-nisem sigurnauser posted image
glavico bi mogel že lepo držati pri 4 mesecih. vaje? to ti ne znam povedat, mislim, pa da je dobro da ga ti spodbujaš s tem, da ga daš na trebuščka, nasproti se uležeš ti in ga ogovarjaj, da te pogleda
drugače pa glede vaše P je res katastrofa! pa če tebe kej zanima, ti je on adolžna razložit in ti pomagat1 za kaj pa je plačanauser posted image

no, srečnouser posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: motorika pri 4 mesecih
16.3.2008 9:11:02   
nemrak
user posted image user posted image ,
pojdi po drugo mnenje!!!!!!!!!!!!

Srečno!!

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: motorika pri 4 mesecih
16.3.2008 18:37:13   
Pikapoka1
IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

mislim, da se v takem primeru dobijo kaplice AD3 (mi smo imeli samo D3, ker je bilo vse ok) ali pa se samo poveča doza kapljic-nisem sigurnauser posted image
glavico bi mogel že lepo držati pri 4 mesecih. vaje? to ti ne znam povedat, mislim, pa da je dobro da ga ti spodbujaš s tem, da ga daš na trebuščka, nasproti se uležeš ti in ga ogovarjaj, da te pogleda
drugače pa glede vaše P je res katastrofa! pa če tebe kej zanima, ti je on adolžna razložit in ti pomagat1 za kaj pa je plačanauser posted image

no, srečnouser posted image


kapljice ad3 se dobi za????? kaj si mislila s tem

metulj, svetujem da kaj o tem prebereš na med.over.net, forum pediatrija....in vprašaš če ni kaj jasno.


(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: motorika pri 4 mesecih
16.3.2008 19:28:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333


no in kaj po njenem ni blo OK z detetom? ko miso lezi ne trebuscku, mal niha z glavco (menda je ne drzi cist dobr), ko mu potisnemo rokici naprej, ima prstke stisnjene v pest, ne pa razsirjene, kot bi jih menda moral imeti. in pa menda se prevec ukrivi v hrbtenici. no, tko je men razlozila.
ker tega s prstki nikjer ne zasledim, me zanima, a je to res lahko pokazatelj, da zaostaja z motoriko? meni se zdi normalen, ko je v lezalniku, dviguje glavco, v narocju hoce bit v sedecem polozaju (da nadzoruje okolico user posted image ), zvedav je, lovi igracke z rokami, navduseno se smeji, cveka, skratka, pocne, kar naj bi pocel pri 4 mescih.

ampak dohtarca me je s tem pregledom in s temi rokcami cist zatravmirala, help! user posted image  a ve ktera za kake vaje, k bi pomagale?


pomoje kar zelo izražen ekstenzijski vzorec, otročka preveč zateguzje nazaj, ima čisto zakrčene mišice od tega, če ga probaš držat v naročji v ležečem položaju ti verjetno joka in hoče bit pokonci ( ker ga boli, ko ga probaš pravilno držat ga zateguje v kontra), vse to verjetno zaradi preveč nošenja pokonci...tudi rokice so pokazatelj, ja....poskusi ga dat v lupinico in mu nežno božaj in masiraj rokice, da se sprostijo mišice in bo razprl pestke....drugače pa nobenga nošenja pokonci, izključno v položaju lupinice, pa da ima obe rokice naprej, dobro bi blo kak obizk na NFT narest, da povejo kako in kaj...

tule je link, kako se pravilno nosi otroka ( in izvajanje vsega ostalega)

http://www.mameibebe.net/global/article_details.asp?T=dijete&I=322


malo pobrskaj, se veliko najde na netu o tem, pa še tole si preberi :

ROKOVANJE Z OTROKOM

S pravilnim rokovanjem otroku omogočamo normalen genetsko zapisan gibalni razvoj.
Bolj kot časovno doseganje mejnikov gibalnega razvoja je pomembno, da so gibalni vzorci kvalitetni in sledeči v pravilnem zaporedju: orientacija v sredino, obrat do boka, obrat na trebuh, opora na roke v trebušnem položaju, pivotiranje na trebuhu, prehod v sedenje, sedenje, prehod v štirinožni položaj, kobacanje, vstajanje ob opori z izpostavo ene noge, spuščanje na tla v počep, hoja ob opori (pohištvo, stena), samostojna hoja, tek, poskoki.
Če otroka kot "skrbni starši" silimo v gibalne vzorce, za katere njegov mišični tonus še ni pripravljen - zrel, lahko to negativno vpliva in okvari njegovo kasnejšo kvaliteto gibanja. posledice so lahko nerodni otroci, pogosti padci s poškodbami, slaba drža, ploska stopala, bolečine v hrbtenici kasneje v življenju ...

1. Nošenje:

do 3. meseca:

- hrbtno položaj lupinice
- bočno s podpiranjem glavice in rotacijo trupa
- trbušno s podporo pod prsni koš in pokrčenjem ene nogice

po 3. mesecu do otrokovega samostojnega sedenja:
- v položaj lupinice z zasukom v trupu in izpostavo ene noge
ko otrok samostojno sedi:
- pokončno nošenje, vendar z zasukom v hrbtu

NE V POKONČNEM POLOŽAJU, DOKLER OTROK NE SEDI SAMOSTOJNO!

2. dviganje in odlaganje otroka na podlago:

- vedno bočno
- po dvigu: obrat s hrbta na bok, sledi dvig glave, ramena, na koncu ritke in nog
- pri odlaganju: prvi stik podlage z ritko, sledi spuščanje na bok in na ramo in obrat na hrbet
- ko otrok že samostojno sedi: prvi stik s podlago ritka s pokrčenimi nogami

NE NARAVNOST NAVZGOR, NE DIREKTNO NA HRBET!

3. previjanje in preoblačenje

- leže: s pridvzdigom medenice in obrati na bok
- v sedečem položaju v naročju s hrbtom proti mami: ko se otrok začne sam obračati s hrbta na trebuh (5, 6 mesec)

NE VLEČENJE ZA NOGE IN DVIGANJE RITKE!

4. položaj za dojenje oz. hranjenje

- dojenje leže
- dojenje v naročju
- hranjenje v naročju - dokler otrok še ne sedi dobro samostojno
- hranjenje v stolčku - ko otrok dobro samostojno sedi (7, 8 mesec)

5. podiranje kupčkov

- preko rame
- preko noge
- sede v naročju s podprto medenico

6. spanje

- bočno (z zalaganje) do 6. meseca oz dokler se otrok na ravni podlagi ne začne sam obračati s hrbta na trebuh (5-6 mesec)

7. igra

- v naročju (gradimo srednjo linijo glave in telesa, vzpodbujamo očesni kontakt, spodbujamo roke in noge v prostor)
- na previjalni mizi med vsakim previjanjem pasenje kravic
- na igralni podlagi na tleh po 4. mesecu

Pripomočki:
- lupinica: od začetka prirejena - pod ritko podloćena s pleničkami, da otrok v lupinici leži, ne sedi
- voziček
- štorklja: takoj, treba je spreminjati strani nošenja
- kenguru: ne pred 4. mesecem, tudi potem le na kratke razdalje
- nahrbtnik: ko otrok že samostojno sedi

Neprimerni pripomočki:
- hojca
- skokci
- stajca z veliko mrežo

Kaj se odsvetuje:
- pokončno iztegnjeno nošenje
- tresenje in dvigovanje v zrak oz metanje v zrak
- zalaganje z blazinami pri sedenju
- učenje hoje z vodenjem za roke
- ortopedska obutev, če otrok nima kostnega ali mišičnega obolenja



(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: motorika pri 4 mesecih
16.3.2008 20:14:33   
Srečic@
Bravo Ulla80 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Full dobro si napisalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: motorika pri 4 mesecih
16.3.2008 20:34:12   
kaya2007
AD3 nima veze s problemi, ki jih je opisala metulj333. več jih predpišejo, če ima bolj mehke mečave ali kaj takega. pri šibkejših mišicah (ponavadi gre za znižan mišični tonus, včasih s povezavo z ekstenzijskim vzorcem) pa pomaga zgolj fizioterapija in handling vsaj dokler ne sedi. čudno se mi zdi, da vas niso poslali na fizioterapijo! če ne drugače, pojdi vsaj 1x, da ti pokažejo handling in vaje za krepitev mišic.

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: motorika pri 4 mesecih
16.3.2008 20:36:10   
mateyka
spijo lahko tud na hrbtu, z glavico vstran.
drugače pa se otrokova motorika razvija od zgoraj navzdol. prvo glava (držanje le te), nato roke in torzo, nato nogice. zato recimo ne morejo (in ne smeš forsirat) sedet (potrebne delujoče mišice pri torzu), če glavice ne obvladajo samostojno držat in npr. ne morejo se plazit, če ne znajo samostojno rokic sklenit, ker potem tud nogice še ne delajo.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.3.2008 20:38:04 >

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: motorika pri 4 mesecih
16.3.2008 20:51:23   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapoka1

IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

mislim, da se v takem primeru dobijo kaplice AD3 (mi smo imeli samo D3, ker je bilo vse ok) ali pa se samo poveča doza kapljic-nisem sigurnauser posted image
glavico bi mogel že lepo držati pri 4 mesecih. vaje? to ti ne znam povedat, mislim, pa da je dobro da ga ti spodbujaš s tem, da ga daš na trebuščka, nasproti se uležeš ti in ga ogovarjaj, da te pogleda
drugače pa glede vaše P je res katastrofa! pa če tebe kej zanima, ti je on adolžna razložit in ti pomagat1 za kaj pa je plačanauser posted image

no, srečnouser posted image


kapljice ad3 se dobi za????? kaj si mislila s tem

metulj, svetujem da kaj o tem prebereš na med.over.net, forum pediatrija....in vprašaš če ni kaj jasno.



ma sej sem napisala da nisem sigurna. enkrat sem zasledila na RR da je ena mamica pisala, da so ji predpisali večjo dozo kaplic glih zaradi tega, ker ni glavice držal samostpjno.
tako da to ni moje mnenje-sem sam prebrala, zato sem napisala, da nisem sigurna.
je pa ulla prav lepo napisalauser posted image
v vsakem primeru, pa še vedno menim, da take P sploh nebi smele delatuser posted image
mislim, da vsaka mama, ko je 1. mamica ni kej preveč izkušena in rabi vsak nasvet-in zato so P!!! še dobro, da je RRuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: motorika pri 4 mesecih
16.3.2008 21:34:47   
Srečic@
Fino bi bilo tudi, če bi si naročila Cd od Vzajemne, kjer je vsaj osnovno prikzan handling.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
31.3.2008 15:25:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Srečic@)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
1.4.2008 0:12:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
1.4.2008 10:14:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: motorika pri 4 mesecih
29.1.2009 11:07:56   
nina_naja
uuuuuuuuuuuu je pa ta mali jan močan in pravi korenjak.mi smo dobili tudi te kapljice ad3 to je za kosti,ampak je mojo punčko potem ful šraufalouser posted image pa jih nisem nič več dala zdaj pa je pei 4 mesecih prava babika in že tud lepo drži glavicouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?