|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:58:30   
kovač
ah saj v končni fazi preživijo tudi brezdomci, pa so brez eura.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:59:51   
kovač
sam tu se gre tut za kvalitetno življenja in za nepredvidene stroške zato ne bi upala tvegat in živeti 20 let s samo 700 eur na mesec in to družina. ne vem no.user posted image

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 6:57:31   
maruškaŠ
Hmmm odvisno. Nam ne vem če ostane kaj več kot cca 700€, res pa je, da imamo s tem že plačan kredit za stanovanje (na 10 let), kredit za avto, pa še en kratek (2-3 leten) gotovinski kredit. Živimo dokaj normalno, na morje gremo, na kakšen izlet tudi kdaj pa kdaj, res pa ne moremo razmetavati z denarjem in vedno pogledamo kaj, koliko in zakaj kupimo (no glede na mojo naravo bi to verjetno počeli tudi, če bi imeli fuuul denarja). S tem, da sva že prej vedela, da si bova finančno opomogla in nam grejo res v kratkem obema plače gor.

Aja v ta nakup sva šla lani.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 7:44:35   
naja17
Hja... Jaz sem si na začetku nekako tako računala kot karin24, pa so mi vsi rekli, da sem totalni pesimist in kako drugi lahko... Res je, kar nekaj ljudi s precej slabšimi plačami poznam ali pa celo z eno, pa jim kar nekako znese, čeprav mi nikoli ne bo jasno kako.
Idealno stanovanje, na idealni lokaciji-to je 100%, tako da če do česa pride, razmišljava v tej smeri, da ga bova pač lahko prodala ful dobro (če bi bla res kriza).
Upava tudi, da ne bo teh 700 € ostajalo celih 20.let, to je pač trenutno. Upamo na napredovanje in boljše plače, morda nama kdaj uspe tudi kredit prej odplačat (loto pa to,sam igrat ga moram začetuser posted image ).
Najini starši nama bojo pomagali kot bojo lahko, čeprav nič ne pričakujeva od njih, ampak veva, da se bojo ponudili...In tudi tu gledava tako, da bo enkrat nekaj ostalo tudi otrokom. Stanovanje se lahko proda,na stara leta ne rabiš več tak velkega, pa naj otrokom ostane ali pa jim pač pomagaš z denarjem od prodaje.
Zavedam se, da bo težko in me je strah, zato sem vas tudi vprašala za mnenja...
Nekako se mi zdi neumno kupovat manjše stanovanje, na grši lokaciji, neke razlike v ceni pa sploh ni. Pol je vseeno, če grem v najem in nikoli ni nič moje in otrokom ne bom mogla nič nuditi... In karin24 bo sedaj rekla "kaj pa jim boš nudila z 700 € na mesec"user posted image ? Upam, da se bo stanje izboljšalo in jim bom lahko nudila čim več, tudi če bom jaz za kaj prikrajšana, saj nekaj sem pa že doživela v življenju...

Hvala vam za mnenja...Vam javim kak sva se odločila (če bova še mela internetuser posted image )...

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 8:01:48   
Anonimen
Vam javim kak sva se odločila (če bova še mela internet )...


Drgač pa v knjižnico na netuser posted image

Vso srečouser posted image

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 8:10:23   
jolly123
Midva sva prej recimo živela v najemu, kjer sva za najemnino plačala 130 €. Zdaj plačujeva 500 € kredita, ampak se niti primerjat ne more. To je moje, delam kar čem nobeden mi ne teži zaradi domačih živali itd. Pa tistih 400 € ki sva jih prej imela več, hmmmm a vam povem za kaj je šlo, za bedarije, totalne..... vsak dan ven jest, v kino, v cel kup stvari ki jih sploh ne rabiva in so sedaj v kleti. Trenutno ne živim čisto nič slabše življenje kot sem ga prej.

Kar se pa tiče položnic se da pa veliko prišparat, midva recimo nisva vzela javnega ogrevanja. Kupila sva ene električne radiatorje, ki so zelo nizko varčni, z njimi se grejeva že celo zimo, elektrike plačujem samo 40 € na mesec. Ne vem recimo zakaj bi si delala centralno in napeljevala plin, če bi me potem prišlo 3 krat dražje. Večino stvari narediva sama, saj nimava dveh levih rok. za telefon porabiva res malo, sej imava internet in se s prijatelji itak pogovarjaja prek skypa itd.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 8:17:02   
Pikec
Mene vedno gane v dno srca in solze mi stopijo v oči, ko vidim to neverjetno navezanost slovenskega naroda na svoj domek...

Toplo mi postane pri srcu in vem, da imamo kot narod še vedno prihodnost - svetlo.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 10:26:57   
srki
Ne, v tole si pa res ne bi upala. Saj, če ne bi bilo za obnavljat, potem še nekako, da bosta morala pa še vanj vložit, to pa ne.

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 10:28:49   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

ah saj v končni fazi preživijo tudi brezdomci, pa so brez eura.


Hvala lepa za takšno življenje. In oni so brezdomci, pa fehat jim je treba za preživetje.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 10:43:57   
frutka_
Stanovanje sva kupila tudi mi2 na nama lubi lokaciji. Imela sva srečo pri ceni in sva jo kar zbila. Prvo leto je bilo totalno na knap. Gledala sva na vsak tolarček. Pa sva kljub temu lahko šla na morje ipd. luxuz.

Kar se tiče naložbe za prihodnost se absolutno strinjam da je nepremičnina dobra naložba. Ne strinjam pa se s tem, da bo stanovanje nekoč za otroke. Nekako sva z možem mnenja, da otrokom raje dava (ko bo tako daleč) večjo vsoto denarja pa naj delajo z njim kar hočejo. Nepremičnina je najina naložba za penzijo in se ne mislim nikamor selit do smrti (razen v dom za ostarele, če bo treba). Res! Meni se zdi namreč neumno, da se bom celi vitalni del življenja odpovedala marsičemu. Na koncu pa bom dala stanovanje nekomu na šenk. Halo! Saj ga tudi meni ni nihče kupil!
Mi2 imava položnic na mesec s kredo za stanovanje vred slabih 1000eur. Pa še nismo nič jedli in nikamor šli.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 16:59:58   
Skratek46
Hm-midva sva pravkar kupila stanovanje-20 let kredita po 613EUR-s tem da sva neki denarja mela,pokrila avtomobile in imava sedaj sam ta kredit. Od najinih plač nama bo ostalo cca.1500EUR-in ti povem da trenutno niso lahke. Jst sm prva,ki bi ti rekla, da verjemi v sanje in pejdi v to-sam je pri nas tuki grozno težko preživet z 700EUR na mesec-sam podražitve,položnic da se na rit zvrneš...Naredi si mesečno kalulacijo in če se ti izide pa pejdi v to. Jst ti govorim kako je pri nas na obali-GROZNO...vsaj za domačine je grozno.Za tiste ki si kupijo "vikend" za 400.000EUR ni hudega-nam mladim se pa slabo piše.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
19.3.2008 19:58:13   
Anonimen
Upava tudi, da ne bo teh 700 € ostajalo celih 20.let, to je pač trenutno.


Pogumno in srecno naprej :).

Saj kredit zna biti prav fajn zadeva, ce ga pogledas se z druge strani. Ce nisi ravno "v iber" pasivna oseba, ti da motivacijo, da delas, da delas bolje, vec, da hoces zasluziti vec; lahko je tudi dober motivacijski faktor in ne sama ena od poloznic. A imata ze kaj otrok? Brez otrok je se toliko lazje zasluziti dodaten cekin, ce ga hoces...In ce je stanovanje res tako dobro kot pravis in bosta v njem zadovoljna in srecna, bosta tudi z veseljem delala. Pac vidikov je vec, ne samo goli financni :).

Sem sla pogledat, kaksna je bila moja placa in kredit, ko sem ga vzela za stanovanje....raje ne napisem...user posted image ..s tem, da nisem imela nobene pomoci...pa sem se kako zivela...

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
20.3.2008 8:48:01   
karamela
Jaz bi tudi šla v to, če si to res želita.

Bo pa sigurno težko. Nama tudi na mesec po plačilo enega dolgoročnega kredita in pa dveh kratkoročnih (še pol leta) ostane za položnice in hrano cca 700 Eur. Pa se nekako da, rinemo, čeprav za več let gledat za vsak eur bo hudičevo težko. glej pozitovno, mogoče napreduješ, al kadaj pa kdaj dobiš kakšen Eur stimulacije, junija dobimo regres, decembra božičnico( no upam da jo) pa poštukamo...

v skrajnem primeru, ti nepremičnina ostane.

Srečno


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
21.3.2008 16:04:15   
miha_b
se kr strinjam s tabo Karin

vedno me preseneča koliko ljudi ima doma krogle v katerih vidijo prihodnost me pa veseli kot predhodnico/ka da so ljudje taki optimisti.

karin ko bi imeli tudi kalkulatorji tipko "optimistični izračun" "pesimistični izračun" in samo izbereš user posted image

mič II - po prebranem že pretiravaš  in ne vidiš širšo sliko


drugače pa zakaj v nakup ravno zdaj? mogoče bo čez tri leta isto stanovanje vredno pol manj in bo kredit za vzet manjši al bo pa kje še lepša lokacija. na to
čakam jest user posted image . se pa strinjam da je to kr velika odločitev za vaju, tako da še enkrat dobro razmislita in probita gledat malenkost naprej pri vajinih načrtih (otrok).

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
21.3.2008 22:06:56   
Anonimen
mič II - po prebranem že pretiravaš  in ne vidiš širšo sliko


Prav...user posted image . Razsvetli me, cesa vsega ne vidim.

(odgovor članu miha_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
21.3.2008 22:08:01   
Anonimen
drugače pa zakaj v nakup ravno zdaj? mogoče bo čez tri leta isto stanovanje vredno pol manj in bo kredit za vzet manjši


In koliko stanovanj poznas, ki jim je v zadnjih treh letih padla cena za pol? Daj, razsvetli me.

(odgovor članu miha_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
22.3.2008 11:07:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

mič II - po prebranem že pretiravaš  in ne vidiš širšo sliko


Prav...user posted image . Razsvetli me, cesa vsega ne vidim.


Sem se spomnila kaj si zadnjič napisala......za bivanje naj bi šlo optimalno 1/3 prihodkov, vse ostalo je odrekanje ostalim stvarem in ni vrednouser posted image -neki v tem smisluuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
22.3.2008 12:06:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

mič II - po prebranem že pretiravaš  in ne vidiš širšo sliko


Prav...user posted image . Razsvetli me, cesa vsega ne vidim.


Sem se spomnila kaj si zadnjič napisala......za bivanje naj bi šlo optimalno 1/3 prihodkov, vse ostalo je odrekanje ostalim stvarem in ni vrednouser posted image -neki v tem smisluuser posted image


Meni ni vredno.
V tem je velika razlika, meni ni. In samo zato, ker meni ni, se ne rabim soditi, da drugemu ni. Nekdo ima drugacne prioritete kot jih imam jaz in mu idealno stanovanje na idealni lokaciji je vredno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?