|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
7.4.2008 8:11:40   
karmy
ah caffe te čist razumem user posted image user posted image user posted image  Jaz nimam niti najmanjše želje po neprespanih nočeh, kričanju - jokanju, previjanju....

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
7.4.2008 8:45:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dido

Caffee je tvoja mala mogoče majčica ? Ker potem imava odgovor user posted image


ne, je januarčica, očitno so si rogate živali kar podobne user posted image user posted image

(odgovor članu dido)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
8.4.2008 9:41:59   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: dido

Joj, sem na istem kot ti. mali bo tudi vsak čas star 3.leta, želja oz.misel po drugem otroku je že nekaj časa tu, pa vendar se ne morem odločiti in zbrat poguma za drugega. Grozno me je strah, da bom imela zopet strogo mirovanje ( kar me verjetno čaka, saj sem že prvič imela zelo kratki MV, sedaj pa sem še imela konizacijo ), strah me je kako bom rodila ( rada bi rodila naravno ), strah me je, da bi zopet padla v poporodno depresijo. Poleg tega je bil prvi kar težaven otrok : ni spal, krči, ni se hotel dojiti,... Pa ko se spomnim na vse dneve mojega joka, ko sem morala poslušat kritike in nepotrebne nasvete, ki so mi dajali še dodatne nepotrebne občutke krivde.  Joj, kar slabo mi postane... Pa če gledam sedaj : mali je izredno trmast, ipičen, močne volje, ne znam si sploh predstavljati, da bi zraven krotila še enega. Poleg tega se z možem že zaradi enega preveč kregava, pa služba v katero zelo rada hodim, pa končno se prvič v življenju v svojem telesu počutim dobro in zadovoljno, saj sem odkrila način gibanja, ki me izredno veseli, pa.... saj vem, da se sliši egoistično, ampak vse to me drži nazaj. Vendar želja ostaja, čakat ne smem več predolgo ( leta user posted image ), mene je pa strah...Sploh, ko vidim kake svežega dojenčka, vidim, da si res želim še enega, bi ga kar vzela in odpeljala domovuser posted image  . Jaz vedno pravim, da bi imela takoj otroka, če bi mi ga kar prinesli starega tam okrog 3.mesece
user posted image
Joj, kje si pogum ???
tebe  je strah tri mesece mene pa od 4 - 9 meseca user posted image   

ampak jaz tako razmišljam...kaj je teh par mesecev v primerjavi z celim življenejm??? nekomu podariš življenje, po vse verjetnosti drugi otrok ne bo tako scrklan (če lahko tako rečem.... vsaj po mojih ocenah točno vem kje sem ga pobiksala....)... oh ja moja želja še po enem je z dnevom v dan večja...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu dido)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
9.4.2008 13:02:37   
mika
 

cafee, tako jaz že odlašam lep čas. naša pupa je stara 3leta in tri mesece in ji želim bratca ali sestrco, ker si ga zelo želi. občutek imam, da ji delam krivico, ker je edinkauser posted image


in zaradi odlašanja se bojim tudi tega

Evo še nadaljevanje: ko smo se odločili še za drugega itak nam takoj ni ratal, pa je bilo takoj 3 leta mimo.

...lahko mine celo več let, ne morem vedetuser posted image

čeprav je moja nosečnost bila bp, me stisne ko se spomnim na 8 tednov grozne slabosti, prvih napoooornih mesecih po porodu.... enostavno me je strah it po drugega otroka...boljš da ne pišem kakšni 'kaj pa če-ji' mi hodijo po mislih...

nekaj časa sem si govorila'vse ob svojem času', sedaj pa razmišljam o tem da moj čas lahko prehitro mine.

želim si tri otroke, ne upam pa se odločit za drugegauser posted image ...

vsakič ko vidim user posted image Nasaro, me prime...'jaz bi tudi'...pol pa spet začnem s kaj pa čeuser posted image

zakaj sem tak strahopetec????!!!!!

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
9.4.2008 18:23:52   
dido
Joj, mene tudi vedno panika zagrabi, ko bi se morala odločiti. Pa tako rada bi bila zopet noseča, ampak me je tako zelo strrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
11.4.2008 13:45:38   
*raci*
Sama sem v podobni situaciji. Mala bo stara 2,5 leti in imam v planu delat na novemuser posted image  proti koncu leta. Tako si želim tri sončke, pa ne vem če bo šlo. Prva nosečnost se je po 4 mesecih hude slabosti končala v 26. tednu z CR. Strah pred ponovnimi psihičnimi mukami, ki sva jih doživljala, ko se je mala borila za življenje je vEEEElik. Ampak vseeno mislim, da bo zmagala želja po novi pupiki. Čeprav vem, da me čaka težka nosečnost, saj bo potrebna cerklaža, ki potegne precej negativnim stvari za sabo.

(odgovor članu dido)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
11.4.2008 16:13:17   
*kinnie*
IZVIRNO SPOROČILO: želva

Pa še malo počakajta, mogoče se bo tudi tebi čez čas pojavila želja po še enem otroku.
Kar se pa počivanja tiče v nosečnosti in gospodinjskih opravil, pa bodo sigurno vsi priskočili na pomočuser posted image .
ne prehitevat, kot pravi Mič


Se popolnoma strinjam

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
11.4.2008 22:03:43   
mayci
Tudi pri nas bomo proti koncu leta začeli delati 2. otročka in me že zdaj malo stiska....user posted image  Čeprav je bil moj fantič zelooo priden in nezahteven dojenček. Ni me strah nosečnosti, ker mi je bilo takrat čudovito, pač pa tistih prvih nekaj tednov po porodu. Takrat sem bila jaz osebno čist na psu..user posted image  Neskončno srečna zaradi otročka, ampak tisto ostalo-mleko šprica, joške bolijo, spodaj tudi kar naprej teče user posted image ... No, ko je to minilo, je bilo pa super.user posted image
Se že zelooo veselim, da bom spet user posted image ...

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
12.4.2008 0:00:37   
Kaštrun
kafetka dej no! vse ob svojem času. boš videla da bo drug čisto nasprotje prvega. ne moreta biti ista. user posted image

naša Luči bo konec meseca stara eno leto. že od kar sva z možem skupaj si želiva tri otroke. za drugega sva vedela, da bi ga rada "čim prej". zaradi mojega SS-ja, cist na jajčnikih in neredne menstruacije sva rekla, da ko bo drugi prišel, bo pač prišel. in glej ga zlomka. kljub težavam je že na poti in se nam bo pridružil oktobra.

je pa res, da me je NORO strah drugega poroda (ker mi ni bilo hujšega kot pa en mesec nesedeti na svoji riti) in strah da drugi ne bo spal. ker jaz si sploh ne predstavljam, da ne bi spala več kot 8 ur. naša Lučka spi že od rojstva celo noč (od 7-8ih) in VEM, da drugi ne bo isti, zato sem že zdaj čisto na psu user posted image

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
13.4.2008 10:57:00   
VITA74
Jaz sem pa pomislila tako kot _Andreja_ kaj je nekaj mesecev v primerjavi z vsem življenjem???? user posted image  

Kaj pa ko bodo naši otroci odrasli in jih začne metati puberteta?? Ko ne bo več samo problem ko najstniki ne bodo ponoči spali, ampak spet ne bomo me spale, ker najstnikov ne bo doma user posted image  Kako boste takrat zmogle imeti dva ali tri otroke - najtnike?

Srečno user posted image

_____________________________

srečna

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
13.4.2008 11:42:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Blaboma

Jaz sem pa pomislila tako kot _Andreja_ kaj je nekaj mesecev v primerjavi z vsem življenjem???? user posted image  

Kaj pa ko bodo naši otroci odrasli in jih začne metati puberteta?? Ko ne bo več samo problem ko najstniki ne bodo ponoči spali, ampak spet ne bomo me spale, ker najstnikov ne bo doma user posted image  Kako boste takrat zmogle imeti dva ali tri otroke - najtnike?

Srečno user posted image


tut o tem razmišljam ja user posted image Groza...

(odgovor članu VITA74)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
13.4.2008 13:06:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

tut o tem razmišljam ja user posted image Groza...


Saj ko zacnes razmisljat, je veliko stvari groznih...user posted image .

Hb za nosecniske hormone, je vsaj nekaj casa vse videti lazje.. user posted image .

Glej, sama se ne bi odlocila se za enega pa ce mi obljubijo nesmrtno zivljenje....pa sem dalec od kake komplicirane mame. Tukaj je pac tako....ali si ali pa nisi za in brezveze se je nekaj silit, ce nisi.

Saj trenutek, ko si, pride takrat, ko najmanj pricakujes :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 2. otrok - strah pred nosečnostjo...
13.4.2008 13:36:59   
Nyah*
Draga moja caffee!

V prvo sva bili v enakem pricakovanju, z izjemo, da je bilo pri meni od prvega do zadnjega dne vse bp, nosecnost kot v pravljici,...
Potem je sledilo, neprespane noci, jok, krci, dojiti nisem mogla- ni bilo mleka, zato depresija, jok se z moje strani, obcutek, da sem slaba mami,....

Za drugega sem se tezko odlocila. V prvo je trajalo pol leta, da sem zanosila (sindrom PCO), je ratalo in sva bila srecna, srecna,.... Za drugega sem dolgo razmisljala, ali sploh bi,.... pa sva se o tem zacela pogovarjat, pa je ze po prvem pogovoru skoraj ratalo, beri zanosila TAKOJuser posted image user posted image . Neverjetno, jaz sem pa hotela imeti vsaj 3 leta razlike,user posted image .... Po drugi strani je bilo idealno glede sluzbe, razrednik do konca sol. leta, potem za leto dni porodniska, pa spet nazaj v svoj razred....

A glej ga, zlomka, sedaj imam jaz tezave, ki si jih imela ti v prvo. Razpiranje MV, migrene, pocitek in lezanje, groznja prezgodnjega porodauser posted image , nic mi ni prisparano....pa se Najo imam, ki je sicer nezahtevna podnevi, ampak ponoci spimo komaj zadnji teden, brez flaske in joka....Ne smem jo dvigovat, ...


Mogoce bo pri tebi kontra, bos v drugo ko rozica, ali pa tudi ne, zagotovil ni. Ampak tvoja princeska bi bila druzbe vesela, verjemi mi..... sploh pa, ce je zahtevna, trmasta, bo morala zaceti deliti pozornost in vse ostalo se z nekom, pa se bo iz tega kaj naucilauser posted image .

Jaz sem prvi mesec user posted image  jokala, zaradi Naje, ker je se tako majhna, pa ne bo vec edinka, zaradi sebe, ker me je bilo strah, zaradi stanovanja, ki se ni urejeno in zamenjano,...Komajda sem shujsala, pa spet zanosila,...

Sedaj se user posted image  veselim, vsakic ko me brcne, mi privabi nasmeh na obraz, pa solze ganjenosti v oci. Vesela sem, da mi je bilo dano se enkrat zanositi, kljub tezavam, ki jih sedaj imam...

Amaok tako cutim jaz in moj mozek. Zelo pa cenim tiste, ki se zavedajo, da si zelijo le enega otroka in pri tem ostanejo. Kje pa pise, da moramo vsi imeti po vec otrok? Imas jih toliko, ko si jih zelis (eni celo 5user posted image ), kolikor si jih sposoben ziveti in kolikim si se pripravljen posvecati.


Srecno, da bi premostila strah in se podala v nove bojeuser posted image user posted image !

< Sporočilo je popravil Nyah RR -- 13.4.2008 13:38:26 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?