|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:42:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: ena pač
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
In, nenazadnje je res tudi to, da polovice teorije iz fakultete v službi (ali celo za sam sprejem v službo) nikoli ne potrebuješ.

Aha ti to vse tko veš,pa čeprav nisi študirala. Ti povem,da sama študiram in vsi predmti mi bodo enkrat prišli prav. Imam tud take sošolce,ko skoz neki jamrajo, ja zakaj pa je ta predmet,sej ga sploh ne rabimo. No potem pa,ko pride nov predmet in se navezuje na prešnjega pa ne jamrajo nič več,še veseli so,da imajo nekaj  predznanja. Tko,da vse se navezuje,vsaj na našem faksu,razen športne,pa še ta je fajn,da se ne poleniš.user posted image

Koliko ljudi pa mora vedeti letnico zadnje Napoleonove bitke, da ga sprejmejo v službo? Koliko ljudi pa mora vedeti, koliko riža so pridelali Kitajci leta 1382, da dobijo delovno mesto? In podobno. user posted image

Če ne govorimo o neki strogi specifiki, ampak samo o splošnih predmetih, ki so enaki vsem šolam, potem trdim, da je koristen pravopis pri slovenščini, osnovne računske operacije pri matematiki, osnovni zakoni fizike (če ti niso že logični), tuji jeziki (čim več, tem bolje), računalništvo (čim več programiranja) in PRAKSA. Vse ostalo je nepotreben balast, ki ga potrebuješ približno 1% svojega časa v svojem delovnem obdobju (cca. 40 let, a ne?).



Ja plemenita, kak inženir tehnišnih strok,diplomirana med.sestra,zdravnik,diplomiran pravnik itd. rabi samo to zanje,ki si ga ti naštela. Po tvoji logikki, sploh ne vem, zakaj  sploh so faksi. Sej si potemtakem  lahko tud z osnovno in srednjo šolo zdravnik ali pa vodja gradbiščauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:44:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

Po tvoji logikki, sploh ne vem, zakaj  sploh so faksi.


Vsaj zaradi studentskih zurov....user posted image . Vsaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:47:28   
Seven*
Ko sem se vpisovala na faks, je priletelo zelo veliko vprašanj v stilu: "Ja kaj pa potem boš, če boš končala Biologijo na Biotehniški?" "Ja, biolog." " Kaj pa biologi sploh delajo?"

Veliko je bilo teh pomislekov. Slika pa je takšna da nimam NITI ENEGA brezposelnega sošolca. Večina ima zelo fine službe (laboratoriji, mladi raziskovalci, raziskovalci na inštitutih, strokovni sodelavci v farmaciji..) Mariskateri med njimi je že napredoval kar visoko.

Iz tega vidika se mi zdi, da če bi šla na faks zaradi službe oz. nasvetov in pogledov ostalih, bi verjetno naredila napako.

Je pa res, da vedno bolj ugotavljam, da večina ljudi misli, da se fakulteta zaključi s končano fakultetno šolo. Ne ne, tam se zadeva dejansko začne!!! Fakulteta te nauči le osnov in kam moraš zadeve pogledat, kako se znajt, ostalo pa moraš sam. In vse preveč je ljudi, ki ne bi niti s prstom mignili za kakšno dodatno izobraževanje ali pa kaj tudi sami prebrali. Knjige, internet, hobiji... Vse to nam prinaša znanje. Firme vedno bolj vedo, da papir pa res nič ne pomeni. Poznam kar nekaj kokošk med zdravniki in nekaj zelo učenih osnovnošolcev.

Mogoče sem nesramna, ampak tudi med fakultetami je velika razlika. Vem kako in na kak način pri nekaterih diplomiraš. :)

Drugače pa imam partnerja, ki s srednjo triletno šolo (priučeni programer) zasluži dosti več od mene. Ampak tudi dooooosti bolj obvlada od večine FRI-jevcev. user posted image  

Izobraževat se je treba. Nenehno.

< Sporočilo je popravil Seven RR -- 8.4.2008 19:50:09 >


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:54:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Povzete teme - tudi brez diplome lahko živiš enako dobro kakor z njo.


IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

April - saj sem rekla, da bom šla študirat iz nuje, ne iz veselja.


Zakaj bi bil studij nuja, ce lahko brez njega oziroma diplome zivis enako dobro kot z njim oziroma z diplomo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:55:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Izobraževat se je treba.


Res je.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:55:25   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: April


nardila sem pa z osem, če koga zanimauser posted image   

ne, rimsko pravo. kar fajn ocena, po moje. pa v prvo sem nardila.


Že to, da si v prvo naredila, je kompliment, osemka pa še dodaten.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:57:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Že samo tvoj primer ta drugega otroka in priznanja/nepriznanja očetovstva pravega očeta se še vedno "dela" po Rimskem pravu.  Pa marsikaj drugega tudi...Pa ne samo v SLoveniji...tako, da ga res ob priliki preberi.


To je res.

Za zakonskega otroka se je stel otrok, rojen najprej 182. dne po sklenitvi zakona in najpozneje 300. dne po koncu. Prvi del se pa ne uposteva vec, kakor kaze.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:59:41   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Že samo tvoj primer ta drugega otroka in priznanja/nepriznanja očetovstva pravega očeta se še vedno "dela" po Rimskem pravu.  Pa marsikaj drugega tudi...Pa ne samo v SLoveniji...tako, da ga res ob priliki preberi.


To je res.



Seveda je res...user posted image  Nekaj pa mi je od Rima res ostalo..je moralo...user posted image  Pač čeprav je 22 let od tega...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 19:59:41   
April
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: April


nardila sem pa z osem, če koga zanimauser posted image   

ne, rimsko pravo. kar fajn ocena, po moje. pa v prvo sem nardila.


Že to, da si v prvo naredila, je kompliment, osemka pa še dodaten.user posted image


hvalauser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 20:00:31   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: April

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: April


nardila sem pa z osem, če koga zanimauser posted image   

ne, rimsko pravo. kar fajn ocena, po moje. pa v prvo sem nardila.


Že to, da si v prvo naredila, je kompliment, osemka pa še dodaten.user posted image


hvalauser posted image

PRosim...



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 20:01:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Nekaj pa mi je od Rima res ostalo..je moralo...user posted image   


Vecini ostane....glede na stevilo potrebnih prijav k izpitu, kar logicna posledica...user posted image .

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 20:03:31   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Nekaj pa mi je od Rima res ostalo..je moralo...user posted image   


Vecini ostane....glede na stevilo potrebnih prijav k izpitu, kar logicna posledica...user posted image .


user posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 20:09:57   
Dashenka

Je pa res, da vedno bolj ugotavljam, da večina ljudi misli, da se fakulteta zaključi s končano fakultetno šolo. Ne ne, tam se zadeva dejansko začne!!! Fakulteta te nauči le osnov in kam moraš zadeve pogledat, kako se znajt, ostalo pa moraš sam.


Točno tako - z diplomo se pravzarav vse šele začne.

Izobraževat se je treba. Nenehno.


That's our life.
Če pa pri tem uživamo pa še toliko bolje .

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 20:18:32   
Lianna
Ubistvu ne poznam nobenega, ki bi imel samo srednjo šolo pa bi imel dobro plačo. Poznam pa ogromno ljudi, ki so končali faks pred kratkim pa imajo vsi nadpovprečno plačo. Med njimi je največ ekonomistov. Službo so dobili kmalu po diplomi.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 21:51:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Poznam pa ogromno ljudi, ki so končali faks pred kratkim pa imajo vsi nadpovprečno plačo. Med njimi je največ ekonomistov. Službo so dobili kmalu po diplomi.


Nemogoče....user posted image

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 22:02:37   
Anonimen
O ja,vse je mogoče.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 22:03:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

O ja,vse je mogoče.user posted image


Saj vem.
Zgolj retoricna pripomba..:).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
9.4.2008 0:44:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Zakaj bi bil studij nuja, ce lahko brez njega oziroma diplome zivis enako dobro kot z njim oziroma z diplomo?

Zato, ker brez njega žal ne morem postati tisto, kar si želim. Če bi pa lahko, me pa faks ne bi videl. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Lianna
Ubistvu ne poznam nobenega, ki bi imel samo srednjo šolo pa bi imel dobro plačo.

V bistvu bi te najprej vprašala, kaj je zate dobra plača? Zame je 200€ dnevno med tednom in 400€ dnevno med vikendom KREPKO NADPOVPREČNA slovenska plača. In človek, ki toliko zasluži (za cca. 10 - 12 ur dela na dan, kar je primerljivo z marsikom, ki po 8-ih urah dela v pisarni odnese še kakšno mapo domov in dela pred domačim računalnikom do dveh zjutraj), ima "SAMO" osnovno šolo. Moj sodelavec je.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
9.4.2008 11:17:12   
Sibil_
Za tak denar se ne bi valjala ko drek na cesti cele dneve in noči-ni variante.

Plemenita-ti vidiš službo samo iz strani denarja in plače-zame so vseeno bolj pommebni pogoji dela, predvsem pa urnik.In lahko se hvališ kolkr češ kako si pametna in delovna-ampak mene ne bi spravil delat cele noči, ker ti to uniči zdravje.In raje delam 8 ur dnevno čez dan kakor ponoči, tut če je plača večja.Da ne govorim o otrocih in stiku z njimi...user posted image

JAz bom rekla tako-kdor se znajde, se dobro znajde tudi z manj šole.Ampak če temu istemu iznajdljivcu uspe še šolo naredit je pa sploh na konju in zanj ni ovir.

Vsekakor pa bi svojemu otroku rekla, naj konča vsaj srednjo šolo in si pridobi en poklic, če bo hotel študirat super, če ne bo pa pač nič zato.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
9.4.2008 14:37:21   
Anonimen
Se strinjam s SibilRR!

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
9.4.2008 19:28:46   
Anonimen
V bistvu bi te najprej vprašala, kaj je zate dobra plača? Zame je 200€ dnevno med tednom in 400€ dnevno med vikendom


To bi bila dobra neto plača za lezeren urnik, recimo 25 ur na teden.

Da se ne bomo narobe razumeli, ni to slaba plača, ampak 12 ur na dan pomeni, da od dneva nimam nič. Brez da smo govorili o pogojih dela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
9.4.2008 21:02:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR
Plemenita-ti vidiš službo samo iz strani denarja

Ne vidim je samo s strani denarja, je pa višina plače ena prvih stvari, ki nas ponavadi zanimajo.
zame so vseeno bolj pommebni pogoji dela, predvsem pa urnik.

Pogojem dela nič ne manjka (vsaj v osnovi ne), urnik dela (dneve, kdaj bom delala in kdaj ne, če govorim zase) pa si izbiram sama. In tudi dve uri pred službo lahko sporočim, da me ne bo.
In lahko se hvališ kolkr češ kako si pametna

Tukaj bi te pa prosila za citat.
in delovna

Če poveš, da si deloven - a to je hvalisanje?
ampak mene ne bi spravil delat cele noči, ker ti to uniči zdravje.

Jaz sem si prostovoljno izbrala nočno delo, na moje zdravje pa to ne vpliva čisto nič več, kakor če bi dopoldan sedela 8 ur pred računalnikom. Hrbtenica in oči trpijo enako.
Da ne govorim o otrocih in stiku z njimi...user posted image

Morda res raje ne, kajti jaz pridem domov ob 6:30 zjutraj, skupaj z dedcem otroka zbudim in porihtam, on ju odpelje v šolo in vrtec in gre potem delat, jaz se v miru naspim do 15-ih (večinoma, no, ne pa vedno, seveda), ko ju pa on pripelje domov okrog 16-ih, sem jima pa lahko 100°-no na voljo do 21-ih, ko gresta spat. Jaz pa v službo. Toliko o stiku z otroci.
JAz bom rekla tako-kdor se znajde, se dobro znajde tudi z manj šole.Ampak če temu istemu iznajdljivcu uspe še šolo naredit je pa sploh na konju in zanj ni ovir.

Tukaj se pa strinjava. Končno.
Vsekakor pa bi svojemu otroku rekla, naj konča vsaj srednjo šolo in si pridobi en poklic, če bo hotel študirat super, če ne bo pa pač nič zato.user posted image

Strinjanje št. 2.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
9.4.2008 21:03:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Zakaj bi bil studij nuja, ce lahko brez njega oziroma diplome zivis enako dobro kot z njim oziroma z diplomo?

Zato, ker brez njega žal ne morem postati tisto, kar si želim.


Ali zelis ali je nuja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
9.4.2008 21:06:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
V bistvu bi te najprej vprašala, kaj je zate dobra plača? Zame je 200€ dnevno med tednom in 400€ dnevno med vikendom

To bi bila dobra neto plača za lezeren urnik, recimo 25 ur na teden.
Da se ne bomo narobe razumeli, ni to slaba plača, ampak 12 ur na dan pomeni, da od dneva nimam nič. Brez da smo govorili o pogojih dela.

Mič, a pa se tebi kaj sanja, kakšne so povprečne slovenske plače? user posted image  Tukajle govoriva o (če skalkuliram april) 6.800€ netto plače (nedelje proste). Za človeka z osnovno šolo, ki dela 10 - 12 ur na dan. Na drugi strani pa imamo npr. diplomanta, ki dela v službi 8 ur na dan za recimo 1.200€ in si potem za najmanj 2 uri dnevno dela odnese še domov (in ki večinoma ni posebej plačano, če je pa že, pa zagotovo ne doseže razlike 5.600€). Za 6.800€ netto plače resda dela veliko, ja, ampak brez skrbi - fantje se znajo luštno zorganizirati in tudi njihovim ženam in otrokom ne manjka nič več kakor ženam diplomantov, ki na DIPO pravijo, da njihovih mož ni nič doma in da so za vse same.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
9.4.2008 21:07:18   
Anonimen
Želim si postati, kar si želim postati. Nujno mi pa ni, da postanem to, kar si želim.

Če si seveda sploh to mislila. user posted image

Ampak če se pa odločim, da bom postala, kar bi bila rada, potem je pa študij za to nuja, ja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...





sindarin

Poznate kakšnega slovenskega proizvajalca igrač?

da (56%)

ne (44%)


Število vseh glasov: 173

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!