|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko znati??
14.4.2008 19:29:36   
vesel
Zanima me koliko morajo 3.letniki znati za sistematski pregled?

In koliko vaši 3.letniki obvladajo barve,štetje,....

Hvala za nasvet!!

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 15.4.2008 5:53:50 >


_____________________________

druzina je zame vse!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KOLIKO ZNATI??
14.4.2008 19:44:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vesel

Zanima me koliko morajo 3.letniki znati za sistematski pregled?



Morajo ne nic.

Njihovo "znanje" se preveri v toliko, da se vidi, ali bistveno odstopajo od povprecja.

(odgovor članu vesel)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KOLIKO ZNATI??
14.4.2008 20:51:04   
Udb
Moj 2,5 letnik zna šteti do 11 user posted image in pozna barve. Kaj pa MORAJO znati pa nimam pojma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KOLIKO ZNATI??
14.4.2008 21:51:47   
Lunca1
Moja zna šteti do 10, pa ji ne rata vedno, barve pa pozna vse.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KOLIKO ZNATI??
14.4.2008 22:19:48   
lex
narediti stolp iz kock, odgovoriti na vprašanja kot so: zakaj imamo zavese (moj je izjavil, da zato da avto ne zapelje v hišo), narisat fantka, punčko, ravno črto, krog, poznati barve - vsaj osnovne, skakat sonožno (se mu ni dalo, oz. ni mel pojma kaj hoče od njega, doma pa ko fedrauser posted image ). to je približno vse kar naj bi vedel.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KOLIKO ZNATI??
14.4.2008 22:23:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Moja zna šteti do 10, pa ji ne rata vedno, barve pa pozna vse.


U, bravo user posted image .

Se moram se jaz malo pohvalit user posted image ....

Micica zna organizirat delo v gospodinjstvu (ja, tudi to vprasajo, nic se smejat).
Mama se mora it igrat, očka pomivat posodo.

Meni je prav. Upam, da bo P tudi...user posted image

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KOLIKO ZNATI??
14.4.2008 22:32:35   
spacika
Nič jim ni nujno obvladati,je odvisno od otroka.
Pri 2 letih je starejša znala se podpisat, štet do 7(8 je vztrajno izpuščala, potem je šlo pa 9,10...)barve je poznala vse.Pri 3,5 je znala podpisat družinske člane, štet do 30, do 10 v angleščini, imena za živali v angleščini...no ampak to se itak ne preverja...Nešteto pesmic na pamet, morje vsebin pravljic...
Mlajši...jah pri 2 letih še nič od nič.
Pa sta iz istega gnezdauser posted image user posted image user posted image
Tako, da mislim, da je to zelooooo individualno.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KOLIKO ZNATI??
14.4.2008 22:43:04   
vesel
hmmmm! Me kr mal skrbi za našo.

Naša zna šteti do 5-brezhibno pol pa do 10 spušča št. Barve pozna belo,rdečo,rumeno,zeleno in črno.
Narediti stolp iz kock tudi.
riše pa itak neki posvoje.

Sam,ko jo pa npr.vprašaš kaj leti? pa reče karkoli drugega kot pa npr.ptica,..

Zdj v maju bova meli sistem.pregled.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu spacika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KOLIKO ZNATI??
14.4.2008 23:04:04   
norge
Naš je star dve in pol (majčkeno več) in pozna barve, zna štet do 10..11, pozna ogromno pesmic, tehnične stvari zna vse sestavit, razstavit..takoj mu potegne vse kar je tehničnega ... narisat zna krog, črto,ampak punčko in fantka????!!!! A TO VAŠI ŽE ZNAJO????user posted image
Pa sestavljenake, puzle...to itak laga že od prvega leta ..... Zna nekaj živali poimenovat v anglščini..kolikor smo jih pač vadili.. in še bi se našlo kaj...

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 8:16:18   
Nikica
Sin je moral odgovoriti na vprašanja, kot so: Kaj narediš, če te zebe? (Oblečem jakno.) Kaj narediš, ko si lačen? (AMAAMA, AMA!) Kaj narediš, če si žejen? (Pijem sok.) Kaj narediš, ko si utujen?( Uležem se.) Potem je moral našteti svoje prijatelje iz vrtca, njihova imena( naštel jih je samo 5). Vprašala je, če pozna barve. Jih pozna že dolgo. Vprašala je tudi, če zna narediti stolp iz kock. Pa sem rekla, da zna sestaviti še kaj drugega, avtomobile, gradove, robote, rakete ipd. Narisati je moral svojo družino, kar mu je tudi uspelo (zadel je tudi velikosti, frizure, očala, sebi je v rokah narisal avto, tudi različne barve je uporabil). Kroga, črte ni rabil narisati, ju pa drugače zna. Preverila je tudi, kako izgovarja besede: soba, sova, zima, mraz. Skočiti je moral. Potem pa sta se malo pogovarjala o dinozavrih, ker pediatrinjo zanimajo tako kot našega sina. Pozna vsa njihova imena in lastnosti, tako da je bila debata kar dolga in zabavna.Štetja ni preverila, ampak drugače zna šteti do pet (do pet zna tudi odštevati in seštevati),  potem pa sledi pri njemu 8 in nato 10. Pisati ne zna, pozna samo črki M in K (to zna tudi napisati). Sestavljati pa zna sestavljanke iz 50 kosov. Pesmic ne zna. Angleško zna samo povedati: I love you, How are you?, Good.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KOLIKO ZNATI??
15.4.2008 8:24:55   
dana
Naš pri 3 letih zna pokazati barve, ko ga pa vprašam recimo kakšne barve je jabolko (ki je rdeče) bo rekel, da je zelen ali pa rumen. Šteje do 10, s tem da sem pa tja tudi kako izpusti.
Sestavlja pa puzzle, ki so po težavnosti primerne za 5 in 6 letnike. V glavnem opažam, da ima zelo dobro prostorsko in slikovno predstavo, pa bolj tehnični tip je. Risati noče, če pa že pa riše sonce, kroge. In se sploh ne obremenjujem s tem, kaj bo na sistematskem. Mislim, da ima še dosti časa da bo vse notri prinesu.

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KOLIKO ZNATI??
15.4.2008 8:50:51   
lelaval
In se sploh ne obremenjujem s tem, kaj bo na sistematskem. Mislim, da ima še dosti časa da bo vse notri prinesu.


Se podpišem.

Mi tudi počasi pričakujemo sistematskega. Naša zna štet do deset - s tem, da številke pomeša, pa kako spusti ven user posted image user posted image . Riše tudi ful rada, sestavlja kocke, sestavljanke,... Ampak vem, da se na pregledu ne bo hotela pogovarjat in risat, ker tujim osebam noče teh stvari kazat in govorit - no, mogoče pa me preseneti user posted image . Bomo videli.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 8:52:02   
lelaval
Aja - barve pa pozna po barvah telebajskov user posted image  .

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 8:59:08   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: Nikica

Sin je moral odgovoriti na vprašanja, kot so: Kaj narediš, če te zebe? (Oblečem jakno.) Kaj narediš, ko si lačen? (AMAAMA, AMA!) Kaj narediš, če si žejen? (Pijem sok.) Kaj narediš, ko si utujen?( Uležem se.) Potem je moral našteti svoje prijatelje iz vrtca, njihova imena( naštel jih je samo 5). Vprašala je, če pozna barve. Jih pozna že dolgo. Vprašala je tudi, če zna narediti stolp iz kock. Pa sem rekla, da zna sestaviti še kaj drugega, avtomobile, gradove, robote, rakete ipd. Narisati je moral svojo družino, kar mu je tudi uspelo (zadel je tudi velikosti, frizure, očala, sebi je v rokah narisal avto, tudi različne barve je uporabil). Kroga, črte ni rabil narisati, ju pa drugače zna. Preverila je tudi, kako izgovarja besede: soba, sova, zima, mraz. Skočiti je moral. Potem pa sta se malo pogovarjala o dinozavrih, ker pediatrinjo zanimajo tako kot našega sina. Pozna vsa njihova imena in lastnosti, tako da je bila debata kar dolga in zabavna.Štetja ni preverila, ampak drugače zna šteti do pet (do pet zna tudi odštevati in seštevati),  potem pa sledi pri njemu 8 in nato 10. Pisati ne zna, pozna samo črki M in K (to zna tudi napisati). Sestavljati pa zna sestavljanke iz 50 kosov. Pesmic ne zna. Angleško zna samo povedati: I love you, How are you?, Good.


VSe to na sistematskem?? Pri nas jo je pa zmeril, pa stehtaluser posted image user posted image  pa na hitrco sta mal slikce pogledala user posted image user posted image  

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 9:28:57   
frutka_
 
Kako veste da zna šteti do 10?
Torej, da ima osvojeno število mora znati prešteti konkretne predmete, in ne na pamet šteti kot papiga. To je štetje.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 9:37:17   
kristinaj
nečakinjo so vprašali kdo plava v morju pa je rekla da mi...... ostalega pa ne vem, ker je že doooolgo nazaj in mi je samo to ostalo v spominu..

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 9:59:05   
dana
Frutka, ko jaz našemu dam na mizo 5 kock pove da jih je 5, torej jih je preštel. Pa ko eno stran vzamem, jih ponovno prešteje in pove da so zdaj pa 4.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 11:29:26   
corfu
Midva sva imela pred kratkim pregled, vstavljati je moral različne like v prave luknje, vprašala ga je: Kaj piha? Kaj sije? Kakšne barve je? Kdo strelja?  Narisati je moral krog, zgraditi stolp, poimenovati živali, predmete, sestaviti sestavljanko, poimenovati barve, šteti, povedati koliko je star, kako mu je ime, potem pa splošna vprašanja iz vrca, če je tam lepo, če ima kakšnega prijatelja...za njo ponoviti stavka...muca lovi miši. mami pije kavo. ...Kako se oglaša muca, krava, kuža... 

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 12:00:41   
daisy
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2346946&mpage=1

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko znati??
15.4.2008 12:26:54   
frutka_
Dana, ja to je to. user posted image  Tako tudi jaz mojega "testiram". Do 5 ni problema.
Običajno imajo osvojena št. do 5. Kar je več, 10 ali 11 recimo pa je že full dobro, če razume.
Večina 3-letnikov(govorim o 3 letnikih, nič več ali manj starih) tega še ne zmore, ker še mišljenje ni tako razvito. Pa to je čisto normalno! 

(odgovor članu daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KOLIKO ZNATI??
15.4.2008 16:35:42   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: lex

narediti stolp iz kock, odgovoriti na vprašanja kot so: zakaj imamo zavese (moj je izjavil, da zato da avto ne zapelje v hišo), narisat fantka, punčko, ravno črto, krog, poznati barve - vsaj osnovne, skakat sonožno (se mu ni dalo, oz. ni mel pojma kaj hoče od njega, doma pa ko fedrauser posted image ). to je približno vse kar naj bi vedel.



In če ne zna, kaj potem?


Ko prebiram nekatere odgovore, si mislim, da nekateri otoci sploh ne bodo šli v osnovno šolo, zgleda jih bodo vpisali kar na gimnazijo.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
15.4.2008 16:37:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
15.4.2008 16:40:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu norge)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KOLIKO ZNATI??
15.4.2008 17:26:11   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: norge

Naš je star dve in pol (majčkeno več) in pozna barve, zna štet do 10..11, pozna ogromno pesmic, tehnične stvari zna vse sestavit, razstavit..takoj mu potegne vse kar je tehničnega ... narisat zna krog, črto,ampak punčko in fantka????!!!! A TO VAŠI ŽE ZNAJO????user posted image
Pa sestavljenake, puzle...to itak laga že od prvega leta ..... Zna nekaj živali poimenovat v anglščini..kolikor smo jih pač vadili.. in še bi se našlo kaj...


ne nič od tega ne zna, ko je bil v vrtcu je znal štet, pa je že pozabil kako gre, pa se ne obremenjujem, vem da je brihten da je joj, samo na drugih področjih, predvsem miselnih in zan fenomenalno povezovat stvari.




No, iz tega razloga naš pediater, ne dela teh pregledov. Sem bila presenečena, ker pri letu dni (ali koliko že) nismo imeli pregleda, pa sem ga vprašala, kako to, pa mi je dejal, da so ti pregledi sami sebi namen, in da on že skozi običajen pregled opazi, če je z otrokom vse o.k. in se mu zdi čist brezveze ugotavljat, kaj na tisti dan vse zmore, ker je čist mogoče, da bo zmogel čez dva dni, tisti dan pa ne.
In se popolnoma strinjam z njim. A je res pomembno, da triletnik ve čemu so namenjene  zavese, pa eni jih sploh nimajo...

Kaj se tiče narisati določeno stvar je pa tako, eni starši pojmujemo krog in črto, da je to punčka, drugi pa bodo zadovoljni šele, ko bo imela oči, pa nos, pa usta, obrvi, ušesa, 5 prstov na vsaki roki, krilce, čeveljce ipd.

Pa še to bi rekla, ne obremenjujte se preveč, do šole bodo vse znali, do takrat pa res NI pomembno, kaj vse znajo ampak, da so srečni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
15.4.2008 17:37:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?